Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
45043. beata1985 (válaszként erre: 45042. - Beata1985)
2017. jan. 25. 22:23
Jah es meg valami,en ugy tudom h a pajzsmurigy mukodesenel nem csak a tsh-t kell nezni,mert az lehet jo,de a t4-t3 es ft3-ft4et is,mert csak a tsh nem mervado,nem akarok hulyeseget irni,de en ugy tudom h azokat is megkell nezetni,mert lehet jo a tsh de nem jo a tobbi.
45042. beata1985 (válaszként erre: 45039. - Fensi)
2017. jan. 25. 22:15
Nah hat pont ezt ne csinald,h azon kattogsz h mikor fog rad torni.sokan azt mondjak h gyogyszert ne,nekem pl jol jott,muszaj volt mert volt olyan h nem tudtam bemenni melozni,rosszul vpltam mikor tudtam h kikell menni.nekem hasznalt,ot honapot szedtem a rivotrilt,az utolso honapba mondtam az orvodnak h teljesen jol erzem msgam,megint a regi vagyok,csak mikor fokozatosan alltam le,ugy jottek vissza a tunetek.tavaly november decemberben azon gondolkodtam h visszamegyek,mert nagyon sokszor erzem magam ramatyul,nincs kifejezetten eros rohamjaim,de van h egesz nap tompa az agyam es szedeleg,es rossz a kozerzetem.mostansag ha erzem,mar ugy vagyok h hja ez mar megint itt van.de meg most is van h kitor a frasz h ez most tenyleg csak az.de az agx nagyon csaloka,es betud am ilyeszteni,szerintem a legjobb ilyenkor ha nem ilyedsz meg,mert az agyad erre van raallva h megijesszen,es azert produkalja ujra es ujra mert latja h eleri amit akar.ez az en velenyem,tudom h mikor benne vagy nehez nem rafigyelni,de probald ki,ha eltereled a figyelmed akkor tompulni fog,es elmulik,csak az a lenyeg h ertsd meg h ez nem valos,csak az agyad jateka,h rad ilyesszen,es ha sikerul legyozd egy parszor,aztan mar nem figsz felni tole,es ha nem felsz akkor nem jar az agyad rsjta,nem figyeled magad folyton,es ha barmit erzrl is ne ilyedj meg,enis folyton figyeltem magam,figyelem meg mostanaban is.szerintem ha ezeket tisztazod magadban,mivel tudid h semmi szervi problema nincs,akkor menni fog.csak ne engedd h elhatalmasodjon,nekem annak idejen egy hetbol negyszer biztos szar napom volt,ahogy te irtad december 1en es 29en ha jol emlekszem voltak rohamaid,szoval meg ritkan,az enyeimhez kepest.nekem azert jott folyton elo.mert feltem tole,meg most is felek,es minnel tobbet gondoltam ra persze h eloideztem.meg mostmar a stressztol is elojon,vagy ha varni kell barhol,olyankor is erzem a szedulest.ez hosszura sikeredett,szoval a lenyeg h nyugtasd magad tudid h voltal vizsgalaton semmi bajod,vedd lazan,ne kattogj rajta h mikor jon,pl van a mely legzes olyankor,nekem plnem jott be,de van akinek hasznal.szoval kitartas!!!
45041. Regin_a (válaszként erre: 45039. - Fensi)
2017. jan. 25. 19:28

Szedd azt a rohadt gyógyszert, különben mit vársz!

Majd 1-2 hónap után mondj jó-rossz véleményt

45040. epervirág
2017. jan. 25. 17:55
Sziasztok!Sajnos èn is pánikbeteg vagyok èvek óta.Gyogyszert is szedek ami sajnos nem mindig segit.Hol jobban vagyok hol rosszabul,nagyon nehèz igy.
45039. Fensi
2017. jan. 25. 17:32
Sziasztok,és köszönöm hogy írtatok kedves Regin_a,és beata1985. Ma reggel nem vettem be a gyógyszert,henem gondoltam munka után,itthon,kb fél ötkor. Most várom a hatást lassan eltelik az egy óra.....fekszem az ágyon,mellettem a vérnyomásmérő és a rivotril.....várom a tegnapihoz hasonló "bekarcolást" a pánikrohamot.....ma pl. Kifejezetten szarul voltam talán egész délelőtt....nem akartam a székemből felállni sem, délután pedig jó lett a hangulatom. Csak amikor belegondolok hogy bármikor rámtörhet,akkor már keresem is a tüneteket......és persze kreálok is magamnak. :( félek attól drága beata,hogy amit leírtál,hogy a semmiből tör rám,akár tárgyalás közben is....
45038. Regin_a (válaszként erre: 45036. - Fensi)
2017. jan. 24. 21:45

Keresztül mentem ezeken. 31 voltam amikor kitört rajtam és semmi stresszes munkám, magánéletem nem volt

Pontosan hasonló tünetek, kivéve hogy a legrosszabb állapotban is vezetni tudtam, sőt csak azt. Tömegközlekedés, bolti vásárlás és hasonlók szintén nem mentek.

Volt hogy reggel-délután rohantam a dokihoz , belémnyomott valami keveréket. volt hogy Seduxent ittam ha minden kötél szakadt

Adj időt a gyógyszernek. Én vagy másfél évig szedtem, mást mint te, és észrevétlenül tökéletes lettem pár évre.

Ma kezelhető az állapotom, semmi vagy pár Xanaxxal

Ha egy bogyó 1-2 hónap alatt nm használ, másikra kell váltani.

Csak kitartás!

45037. beata1985 (válaszként erre: 45036. - Fensi)
2017. jan. 24. 21:35
Szia Fensi.mikor nalam kezdodott a dolog a szivemre gyanakodtam,azzal kiviusgaltak,azt mondtak azzal nincs problemam.megmondomoszinten en mar annyira felek vernxomast merni h nemis tudom mikor mertem utoljara.akkor mikor enis bekerultem a surgossigere nem volt nagy vernyomasom.vervizsgalaton enis tobbszor voltam,nem talaltak semmit.en anno rivotrilt szedtem,meg seroxatot kaptam a pszihiatertol,nekem annyi mellekhatasa volt h kb egy orara ra ugx ereztem mintha elkezdenek egni,az ereim vagy nemis tudom,egesz fel a fejem bubjaig,de elis mult par napi szedes utan,viszonr engem nagyon megnyugtatott,mar az elso heten jobban voltam.en attol panikolok h megint jon a rosszullet,es h tenyleg can valami bajom.de aztan mar ha kicsit stresszeltem magam mar jott a szedules,de nekem olyan szedules kintha csak a fejembe lenne,vagy bizonytalannak erzem a jarast,mintha a testem imbolyogna.en annyit teszek h probalom nyugtatbi magam h ez csak a panik,csak az agyamban van es nem valos dolog,nem szervi problema.volt olyanis amikor ultem es a semmibol tirt ram,mintha nem is ezen a foldon lennek,mintha elakarnek ajulni,mintha lebegnek,kzrva szar erzes,aztan a felelem h elis ajulok,olyankor csak mondogatom h ez semmi,nyugi,ezt csak az agyadban van,de sokszor probalom mar felsem venni.lehet kellenne egy nagyobb pihenes neked,neked a stressz,a kimerultseg valtja ki,nalam halaleset valtotta ki,es az allando aggodas.
45036. Fensi
2017. jan. 24. 18:52

Sziasztok! Sajnos másfél honapja pánikbeteg vagyok. Férfi,34.éves,felsővezető beosztásban,tehát elég stresszes munkával. Neurológiai tüneteteim vannak,szédülés ájulásközeli állapot,rosszközérzet stb. Roham esetén. Az egész egy magas vérnyomásos rosszúlléttel kezdődött ami erős szédüléses tüneteket produkált.2016 december 1.-én. A sűrgősségin kötöttem ki.Ezután kb. Egy hétig még ciklikusan szédelegtem,de ezután elmúlott. December 29.-èn ismét rosszúl lettem megegyező tünetekkel,ismét kórház itt gyógyszert már nem kaptam,mert még a cégnél bevettem egy tensiomint nyelv alá,ami visszaállította a vérnyomást.egyébként ez a "magas" vérnyomás 170. Volt.

Ezután kezdődött a Buli ! Ismét ciklikus szédülések stb. Betudtam annak,hogy ez is elmúlik egy hét alatt mint az előző és minden rendben lesz......csupán kimerült vagyok mert most lett vége egy nagy Projektnek ,amit én vezényeltem. Gondoltam karácsonykor kipihenem magam. A kórházi megjelenésem után persze meg kellett jelenjek a házi orvosnál,aki adott egy rakat beutalót. Eljött a Január,vágjunk bele ,jobban ráérek nincs annyi munka. Elmentem nagylabor,tsh,fül-orr-gége,EKG,Cukor,Neurológia,Pszichiátria,Hasi ultrahang,Pajzsmirigy ultrahang,Szív ultrahang,Nyaki ér ultrahang,Szemészet. Minden eredményem teljesen jó,negatív. Visszamentem a h. Orvoshoz,és kértem hogy adjon valami nyugtatót,mert ...vára rosszúl vagyok. Írt fel Rivotrilt 0.5 mg. Reggel egy felet,este egy egészet tüneti kezelésnek jó.megfigyeltem magamon,hogy kialakult nálam egy agora fóbia,kerülöm a bevásárló központokat,.....konkrétan ki kellett jönnöm bevásárlás közben mert rosszúl lettem. Ragaszkodom a vérnyomásmérőhöz olyannyira,hogy még a tárgyalóba is vittem magammal,és a rivotril lrgyen zsebben. Felkerstem egy kivàló kardiológus-belgyógyászt,aki megállapította hogy nem szervi bajom van a leleteim és elmondottak alapján,hanem PÁNIKBETEG. Azt javasolta ha úgy gondolom ír föl gyógyszert rá,mert még a sorban állástól is rosszul voltam. Viszont voltak napok egymás után akár három - négy is hogy nem volt semmi,viszont a rohamok nagysága,súlyossága soha nem egyforma,és sokszor skerült "visszafejleszteni" de térjünk vissza a gyógyszerhez. SCIPPA 10 mg. Írt fel reggel beszedve......olvastam,és mondta is hogy az első napokban erősítheti a tüneteket,d utána jó lesz. Öt napig felet kell szedni,utána egészet. Na kérem reggel bevettem a vitaminokat, a fél rivotrilt ( együtt kell szedni) a vérnyomás gyógyszert és elmentem dolgozni......kb egy óra elteltével egyik másodpercről a másikra annyira rosszul lettem, hogy haza kellett magam hozassam alig tudtam menni.!!!! Majd egy óra múlva jobban lettem,és vissza vitettem magam, mert vezetni nem tudtam.Amit tudtam ágyból telefonàlgattam,intéztem a cég ügyeit. A tüneteim egyébként teljesen megegyezik beata 1985 tüneteivel. Várom a tapasztalatokat,hozzászólásokat Főleg tőled beata 1985. Ezket azért írtam le,mert ez gyógyszerbevétel ma reggel történt.

45035. beata1985
2017. jan. 19. 13:13
Sziasztok!hogy vagytok?en hol jobban hol szarabbul.azt hiszem tomegiszonyom is van.boltba dolgozom egyedul vagyok,mar lassan 9eve,es egyre nehezebben viselem el az embereket,h nem tudnak donteni melyik taskat vegyek,mindig elkezdek szedulni,valamelyk nap sokan jottek be egyszerre es olyan szedules vett elo,azt hittem elajulokerzes,atfutott rajtam a hideg,aztan hirtelen melegem lett...iszonyu :-( :-(,de ugy vettem eszre h a megijedes erzes ami megijeszt nagyon..
45034. ca6273a8a5 (válaszként erre: 45032. - Szőkelédi)
2017. jan. 12. 14:04
nekem is kell sajnos a gyógyszer hozzá...
45033. szőkelédi (válaszként erre: 45031. - A8363c7d23)
2017. jan. 11. 17:19
Szia. Elarulod mivel és hogyan kezeled? Milyen gyógyszered van rá?
45032. szőkelédi (válaszként erre: 45029. - Beata1985)
2017. jan. 11. 17:17
Szia. Igen ez a sz@r sajnos ilyen van tapasztalatom benne. Hasonlókat érzek én is, illetve emlékszem rá. Mivel 18 éve benne vagyok azért írom hogy emlékszem, mert én szedek gyógyszert rá így nincs roham. Tavaly abvahagytam másfél hónapig, jó is volt mentem vidékre is. De újra visszájára fordult minden. Sokszor többet árt ha nem szeded a gyógyszert mintha szeded.
45031. a8363c7d23 (válaszként erre: 45030. - Ca6273a8a5)
2017. jan. 11. 17:13
én is átéltem már a tünetek mindegyikét, volt, hogy az ájulás határán voltam ami az utcán vett elő. Nagyon sokáig nem jártam olyan helyekre ahol sok ember, tömeg volt. Mára már tudom kezelni a helyzetet, igaz minimális gyógyszeres segítséggel de igazi nagy rohamom évek óta nem volt. Nálam is a stressz hozza elő
45030. ca6273a8a5 (válaszként erre: 45029. - Beata1985)
2017. jan. 11. 14:11
igen, szörnyű. de szerencsére, én gyógyszerekkel mostanság tudom tompítani. de ha pl. fáradt vagyok, szédülök, vagy valami stresszes helyzet ér, rögtön előtör a pánik.... rögtön. erős szívdobogás, izzadás, kézremegés, szörnyű. emberektől való félelem, tömegiszony, bezártság. szóval teljesen megértelek! kitartást kívánok neked!
45029. beata1985
2017. jan. 11. 11:36
Sziasztok!mar lassan ket eve van jelen az eletemben ez a szarsag....mar nem gyogyszerezem magam,de meg nagyon sokszor elojonnek a tunetek,van h egesz nap olyan vagyok mint a mosott rongy...:-(,ahogy bogyoka te is irod(egy masik forumon mar beszeltunk),nskem is a legnagyobb felelmem h elajulok,es bekerulok a korhazba...es tesz is az agyam h megijedjek,nem tudom h nektek jelen van e az a tunet h hirtelen megszedul a fejed,belul valami,mintha lassitott felvetellel mozogna az agyad,vegigfut a testemen az a hirtelen megijdes erzet,hat szornyu....es sokszor eleg ennyi is h utana szarul erezzem magam,sikerzlt mar amikor nem vettem tudomasul,de amikor sokaig nen jelentkezik,es nemis szamitok ra nah olyakor megijedek.meg amikor olyan fura a kozerzeted,hogy mintha nemis ezen a vilagon lennek,mintha a fejemet elkabitottak volna,es egy egy ilyen tunet utan erot vesz rajtam egy olyan eroa almossag h mar faj,plane ha meloba vagy ugye nem teheted meg fogod magad es lefekszel...,de olyan ia vab amikor a gyomrombol indul az egesz,szoval nekem volta mar mindenfele...mar a hideget se birom,attol is rosszul vagyok,hat szornyu egy allapot ez :-(
45028. szőkelédi (válaszként erre: 45027. - Ca6273a8a5)
2016. nov. 22. 18:41
Hát nekem meg nincs . Jó hát a kutyákat nem szeretem de tőlük sem félek azért annyira hogy rosszul legyek ennyire. Ez valami tudat alatti berögződött nem tudom mi. Ma le is szívta az erőmet rendesen ez a roham
45027. ca6273a8a5
2016. nov. 22. 17:32
bennem iszonyatosan sok félelem és kényszerképzet van. tiszta Monk vagyok, a flúgos nyomozó.
2016. nov. 22. 16:23
Én nem félek semmitől ez a furcsa. Minden rendben család kapcsolat anyagi gond nincs,jó nem vagyunk milliomosok de ami kell van. akkor most mi a fene ez? Itt nincs pszichológus csak messze. 60km
45025. ca6273a8a5 (válaszként erre: 45017. - Lindaaaaa)
2016. nov. 22. 15:44

szia, az előbbi bejegyzésemben leírtam az én tapasztalataimat.-

remélem sikerül MINDENKINEK kilábalnia ebből a rossz helyzetből!

45024. ca6273a8a5 (válaszként erre: 45018. - Tib1978)
2016. nov. 22. 15:41

Szia, sajnálom.

Nálam is nagyon hosszú folyamat ez, időnként abbamarad, majd stressz hatására ugyanúgy előtör. Közlekedési fóbiával, szédüléssel és szívdobogással, félelem az emberektől, félelem, hogy elájulok. Gyógyszer mellett jól el vagyok. De pl. most van talán 1-2 szem gyógyszerem, és már előre félek, mi lesz, ha elfogy:(

Én autogéntréningen nem voltam, csak ideggyógyászaton.

45023. ca6273a8a5 (válaszként erre: 45019. - Szőkelédi)
2016. nov. 22. 15:39
lehet ez az időjárási frontoktól is:( ne gondoljatok a legrosszabbra!
45022. ca6273a8a5 (válaszként erre: 45021. - Szőkelédi)
2016. nov. 22. 15:39
sajnos engem is becsap az agy:(
45021. szőkelédi (válaszként erre: 45017. - Lindaaaaa)
2016. nov. 22. 14:58
Szia! Igen legyen nyár jó is lenne. Imént írtam ki én is hozzászólást. Nekem az volt a jó hogy gyógyszer melett semmi bajom nem volt. Én 18 éve húzom az igát ezzel a sz....l. Bízom magamban de be csap az agy . Sajnos.
45020. tib1978 (válaszként erre: 45019. - Szőkelédi)
2016. nov. 22. 14:57
Küldtem neked privát üzenetet.
2016. nov. 22. 14:54
Szia Tibor szerintem biztosan tudsz beszélni bárkivel. Bár elég baj ez mindenkinek. Én nem tudom mi a fene ez most akkor így kell lennie életünk végéig? 18 évig szedtem gyógyszert letettem másfél hónapja . Semmi baj nem volt eddig erre ma alig értem haza a boltból. Vissza jött ugyanúgy ! Komolyan nem értem. Te még jó hogy kezdő vagy. Illetve nem jó de talán jobb. Dolgozol? Hány éves vagy ?
45018. tib1978
2016. nov. 22. 12:40

Sziasztok, kezdő szorongós vagyok:( Kb. november elején kezdődtek a tünetek. Hasmenés, gombóctorok, szapora pulzus, fogyás. Pszichiáter, autogén tréning, Escitalopram és Frontin. Megbízom az orvosban, de lenne olyan akivel tudnék beszélgetni ez ügyben az orvoson kívül is?

Köszönöm előre is!

Tibor

45017. Lindaaaaa
2016. nov. 14. 07:24
Sziasztok, tegnap találtam rá erre a fórumra és gondotam megosztom én is a tapasztalataimat és egyben esetleg bíztatást és még több tapasztalatot, "túlélési" techinikát hallok majd tőletek. Több mint tíz éve küzdök panikbetegséggel, ami nálam nagy adag hipochondriában tárgyiasul. Az évek alatt változó mértékben jelentkeznek nálam problémák, de sajnos mindig ott motoszkál a fejemben az esetleges roham, fura érzés. A kiegyensúlyozottabb életszakaszokban és megfelelő gyógyszeres kezeléssel együtt szinte tünetmentes voltam sokáig. Rosszabb, nehezebb időszakokban, borongós ősszel és tavasszal azonban felerősödnek a problémák. Sokan írtatok már a rohamok tüneteiről, nagyjából ezek hasonlóak nálam is. A fura, mert én így tudom a legjobban megfogalmazni, érzés első jele az, mintha nem jól látnék, gyengék lesznek a lábaim, és szédülök, ami persze beindítja az ördögi kört. Én ilyenkor általában dühös vagyok, hogy hiába vagyok tisztában azzal, mi történik, az agyam mégis máshogy gondolkozik. Egy praktikát elmondanék, hátha segítség lehet. Nálam ha már roham van, a vége állapot egy nagyon erőteljes remegés, reszketés, vacogás. Az esetek nagy részében az segít, amint érzem, hogy a roham kezdődne ezt az utolsó fázist próbálom előidézni. Kicsit bután hangzik, de átverem az agyam, pl azzal, hogy nagyon hideg víz alá állok, vagy ilyenkor télen elég csak kiállni az erkélyre, volt, hogy egy szál polóban. És jött a fázás és vacogás érzése, amivel általában abba is marad a roham. Jelenleg másfél szertralint szedek és a félelmetes rivotrilból egyet reggelente. Plusz pszichoterápiára is járok hetente. Nagyon bízom benne, hogy egyszer majd minden happy lesz! Nektek is sok erőt, kitartást!! Ja, és legyen inkább nyár!!Szerintem az nem csak nekem segít;)
45016. obidos1 (válaszként erre: 44988. - Dzsudu)
2016. aug. 18. 17:25
Kb 1 hónap amíg jól érezheted magad. Én most próbálom lassan csökkenteni, de nagyon nehezen megy. Ismét jönnek a tünetek:fejfájás,szorongás...
45015. Nikike1988
2016. júl. 5. 11:30

Sziasztok

A Neuroptimot valaki pròbálta már? Vagy esetleg B komplex vitamint?

45014. imre87
2016. júl. 4. 10:12
B+ mostmár! Minden tökéletes az életemben (párkapcsolat, munka,anyagiak, sikeres és elismert vagyok) és mégis ez a szemét betegség kerülget folyamatosan, hol jól vagyok teljesen egy hétig, hol meg teljesen vacak pár napig! Most muszáj volt kidühöngenem magam! Bocs!
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook