Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. máj. 7. 12:10

Hope, nem lehet, hogy benyeltél valami vírust? A rivót mikor kezdted el elhagyni? Emlékszem, régen én is rengeteget szédültem miatta. Hogy tudtok dolgozni? Tudtok koncentrálni?

Én most terveznék visszamenni, de ez a menzesz rendesen visszavágott. Eddig csak hébe-hóba szedegettem a frontint, ma megint bevettem reggel egy felét.

46062. Hope. (válaszként erre: 46061. - Tibi 8)
2023. máj. 7. 10:52
Szia Tibi, nagyon jól alakulnak a dolgaid,főleg,hogy el tudtad hagyni a régi gyógyszered és a Scippa is hat.Én is olvastam,hogy lehet visszaesés,de nekem ez az elmúlt egy hét szinte olyan volt,mint Scippa előtt! Kedden hívom a pszichiátert,hogy mi a teendő ilyenkor,mert ugye már nekem is nagyon szépen beállt a 10 mg, mellékhatás nélkül, Rivotrilt már csak 2 naponta vettem be felet. Most újra naponta szedek 2* felet, és egész nap szédülök. Nem történt semmi extra, sőt egész hétvégén pihentünk,Balcsiztunk,de szarul voltam.
46061. Tibi 8 (válaszként erre: 46058. - Hope.)
2023. máj. 7. 00:00
Történt valami az elmúlt pár napban veled ami miatt idegesebb vagy?Én akkor érzem az enyhe szédülést és a többi tünetet amikor feszültebb vagyok a front nem okoz gondot.
46060. Tibi 8 (válaszként erre: 46058. - Hope.)
2023. máj. 6. 23:51

Most olvastam!Azt is mondta a pszichiáter, hogy akár 6-8 hónap múlva is vissza tér az enyhe pánik!Nem hitegetett,hogy minden szuper lesz mint ezelőtt!

A kiegészítő kezelés ugye az autogén tréning ,ami a változást meghozza a scippával!

Rám is jön néha izzadás nagyon enyhe pár másodpercig tartó szédülés,/elmult a refluxom nincs pluszütés a szivemmel nincs/ ,de csak este! A nebiletet pedig 14 év után teljesen elhagyhattam!

46059. Tibi 8 (válaszként erre: 46053. - Hope.)
2023. máj. 6. 23:40

Szia Hope!Kicsit elvoltam tűnve vissza mentem dolgozni a tetőre,a vállalkozást is vinni kell.Fáradt voltam na meg ugye a változásokat szerettem volna megfigyelni le írni

Egyenlőre úgy érzem, hogy a scippa szépen tesz helyre na meg ugye az új klinikai pszichológus autogén tréninget csinálja velem !Pszichiáter minden hónapban egysze!

Azt mondta,saját szavaimmal mondom ,hogy még nagyon az elején vagyok a stressz, kovid,és az abból kialakult enyhe pánikkal,de sokkal jobban vagyok mint az elmúlt 5 héttel ezelőtt!Sohasem gondoltam volna ,hogy ebbe a hintába is be ülök.Gyökeresen megváltoztattam az élet vitelemet,és több időt szánok a kikapcsolódásra,és kevesebbet terhelés magam a munkával.

Remélem te is jól vagy!

Neked doki mit mondott!

És te hogy vagy ??

46058. Hope. (válaszként erre: 46057. - Remény1986)
2023. máj. 6. 23:29
Pánikolok is,vannak mellkasi tüneteim. De már nem olyan durva,mint gyógyszer előtt. Nem tudom,most miért jönnek a tünetek...Szedek Rivotrilt 0,5 mg felét. Igen,dolgozok. Menzesz előtt kicsit rosszabb nekem is. 5.hónapja szedem és fokozatosan javultam,de most mintha kevés lenne.Lehet megszokta a szervezetem
2023. máj. 6. 22:29

Pánikolsz is Hope vagy inkább csak a szédülés?

Szedsz még a Scippa mellé valamit?

2023. máj. 6. 22:06

Igazából igen. Szinte tünetmentes napjaim vannak, viszont megjön és megint feszült leszek, melegszik a mellkasom.

Te mióta szeded a Scippát?

Olvasgattam amiket írtál, ha jól számolom 4 hónapja?

Ami biztos, mindegyik lassan hat és mindenki másként reagál. 7 évvel ezelőtt emlékszem a Prozac mellé 4-5 hónap elteltével is kellett néha Rivotril.

Te dolgozol?

46055. Hope. (válaszként erre: 46054. - Remény1986)
2023. máj. 6. 22:01

Ezt hogy érted? Hogy menzesz alatt rosszabbul vagy?

Én is Scippát szedek,de kb egy hete minden bajom,mintha térnének vissza a tünetek,főleg szédülés. Ezt már nem igazán tudom a frontra fogni.

2023. máj. 6. 20:10

Sziasztok!

Eddig csak megfigyelő voltam ezen a fórumon. A történetem röviden:

2016-ban kezdődött a gyógyszeres kálváriám, akkor Prozac-kal, amit később lecseréltünk Fluoxetinre. Ezt bő 5 évig szedtem, majd magamtól elhagytam.

Idén sajnos januárban újra megjelent ez a nyavaja. Én is kipróbáltam újfent mindenféle alternatívát, de március végére megadtam magam a gyógyszernek. Most Scippát kaptam, 2 hétig 5 mg, azóta 7,5. Női társaimtól kérdezném, hogy mennyire dobja vissza őket a menzesz?

46053. Hope. (válaszként erre: 46050. - Tibi 8)
2023. máj. 4. 08:11
Tibi,hogy vagy? Hogy bírod az elmúlt napok frontjait? Mit mondott a dokid?
46052. Regin_a
2023. ápr. 29. 17:05

Állami pszichologust próbáltam keresni, de reménytelen

A szomszédban levő kórházban van pszichiátria fekvőbeteg, de még beszélgetésre sem mehetek od

Tessék elöbb a járóbeteg rendelésre bejelentkezni. Ja, az vagy 12km-re tőlem, persze autóval semmi, viszont a vonatkozó papiralapú multam Bp-en. Itt nem jártam még ez ügyben

Kérjem ki és vigyem a járóbegre. Bp-en meg azt mondták kérjék ki itt az adatokat

Kértem hogy küldjék el nekem, mivel jogos az adataimhoz jutni

Menjek be Bp-re , természetesen kérjek előre időpontot

Háthogyne, Bp. Belváros

Egyelőre ezt a hónapot ki kell bírnom, lesz egy sérv műtétem, amire szinte "erővel" jegyeztek be, nem arra panaszkodtam

Szoval pszicho szakemberhez jutni nehezebb mint egy sebészhez :)

Valahogy majdcsak lesz

Jobbakat nektek!

46051. Hope. (válaszként erre: 46044. - Tibi 8)
2023. ápr. 27. 08:49
Nagyon lelkiismeretes a háziorvosod,én az enyémen nem éreztem ezt. Nekem a Scippa tényleg több hónap alatt fejtette ki a hatását, nagyon sokáig megmaradt a szédülés, fejfájás. Mostmár elmúlt.Azt mondta a doktornő, ennyire lassan szokta meg a szervezetem. Nekem nincs mellékhatása szerencsére, egyedül attól félek,hogy elveszti a hatását, olvastam ilyeneket, remélem nem így lesz. Jó munkát Neked!
46050. Tibi 8 (válaszként erre: 46049. - Hope.)
2023. ápr. 27. 06:59

Jó reggelt!Én holnap reggel megyek a dokihoz.Nagyo sokat javultam,észre vehető a külvilág számára is ,nincs kapkodás idegeskedés!Nebiletből már csak 1/4 szem.Házi orvossal tartanom kell a kapcsolatot,Ő kérte minden nap hívjam fel vérnyomást pulzust mondjam meg neki.Tényleg sokat segített a scippa.Az a lényeg, hogy te is jól vagy !

Én újra dolgozom fent a tetőn

46049. Hope. (válaszként erre: 46044. - Tibi 8)
2023. ápr. 27. 06:10
Szia, tegnap beszéltem a doktornővel,nem váltotta le a Scippát,mondta hogy visszaesések lehetnek néha, nem működik mindig 100%-on a szervezetünk. 2 hónap múlva lesz a következő találkozó. Remélem neked is jól alakulnak a dolgaid:)
46048. Tibi 8
2023. ápr. 23. 20:18

Sziasztok!

Hogy vagytok?

Kinek hogy telt a hétvége??

46047. Tibi 8 (válaszként erre: 46046. - Tibi 8)
2023. ápr. 21. 15:19
Amúgy covid óta van ez
46046. Tibi 8 (válaszként erre: 46045. - Regin_a)
2023. ápr. 21. 15:18

Így igaz jöjjön rendbe!

Tudom a gyógyszer nem megoldás, de sokkal jobban érzem magam.En úgy érzem a stressz és a vele járó tünetek okozták nálam azt hogy be panikoltam!/tüneteim:gyors szívverés, bizsergető,hangya mászás érzés bőrön, zsibbadás,érdekes légszomj nem volt,nagyon enyhe melkas nyomás érzés,enyhe szédülés!Jelzett a szervezet ,hogy be kell húzni a féket!

Ma úgy másztam a tetőn mint a macska 😉😄😄😄

46045. Regin_a (válaszként erre: 46042. - Tibi 8)
2023. ápr. 21. 13:14

Ezen nincs mit szégyelni!"

Dehát az ember nem akassza a nyakába a táblát hogy pánikos vagyok, akkor is csak bámulnának mert fogalmuk sincs mi ez

Sánta embernek bárki segit, "köznapi" betegséggel küszködőt sajnálják. A pánik nem ilyen baj


Nagyon régen a szürke gazdaságban volt egy kora húsz év körüli segitőm, lakás villanyszerelés. Egy napot kihagyott, hogy orvosnál volt

Rendben, én elhiszem

Részletekre nem emlékszem, de kijelöltem a munkát és valamiért kihagytam én is egy hétvégét

Hétfőn megyek, ajtó nyitva, munka nem elvégezve

Késő délelött beállít a srác és sír zokog

Mi van?

Hogy ő pánikbeteg és nagyon rosszúl volt a multkor is, most is

Leültettem elmeséltem a magam sztoriját és ajánlottam hogy maradjon itt nem is kell dolgoznia, ne menjen haza, otthon egyedül rosszabb

Eldumáltunk, de elment, nem is jött többet melózni

Sajnáltam, mert nekem mindig megértő főnökeim voltak annak ellenére hogy nem pánikosok voltak

És itt volt egy pánikos főnök, én, és érdemben nem tudtam legalább pár napig átsegiteni a baján

Sajnáltam a srácot


Azt senki orvos nem tudja mitöl van ez a szemétség

Te a covidra fogod, én egy műtéti altatásra

Mi lelki bajom lehetett 32 évesen amikor "haverok buli fanta" autó és motor a seggem alattam minden hétvégén két nap lovaglás?!

Abban az időben még nem is használták a pánik kifejezést, szimplán idegbetegségnek diagnosztizálták

Sok év után én egy gyógyszernek a hatására gondolom hogy kimásztam kb.80%-ra a legsúlyosabb helyzetemböl



Most igen, most tele vagyok több okból stresszel.

Többek közt volt egy hivatalos ügyem, tudtam hogy igazam van, a hivatal mégse adott igazat

Azt hittem elvisz az infarktus, mire megoldódott

Lekopogom, nem vagyok pánikosabb tőle, de nagyon feszült

Xanax dögivel , de önmagában nem sokat segit:(


No csak kitartás, mindegy ki mitöl, csak jőjjön rendbe!

46044. Tibi 8 (válaszként erre: 46043. - Hope.)
2023. ápr. 21. 07:54
Jó reggelt!Sikerült beszélned a dokival?Remélem csak Jó hírek!Én a 12 éve szedett nebiletet elhagyhatom 1/4 -ed szemet vettem be kB 2 hétig !Tegnap voltam a házi orvosnál 2 kávé után 11 órakor mérte a vérnyomásomat 127/76 67 es pulzussal,mondtam neki 1 szer mérem naponta amikor eszembe jut és közel ilyen értékeket kapok!remélem te is ilyen jó híreket kaptál!
46043. Hope. (válaszként erre: 46042. - Tibi 8)
2023. ápr. 20. 08:34
Az én helyzetem kicsit más,nekem sajnos fiatalabb köröm óta volt stressz az életemben,amit nem is igazán tudtam jól kezelni. Végülis amióta van ez a betegség,azóta váltottam életmódot és foglalkozók önismerettel,amitől nagyon sokat fejlődtem. Igazad van abban,amit írsz,hogy félelemben élünk és egyszer azt mondta nekem egy neurológus,aki kórház főigazgató is egyben,hogy a betegei nagy része "olyan",mint én,hogy vizsgálatokkal kimutatható baja nincs,mégsincs jól. Kérdeztem,miért van ez,azt mondta ne nézzek tv-t,ne olvassak híreket. Persze nem kell remetének lenni,de azért van igazság abban, amit mondott.
46042. Tibi 8 (válaszként erre: 46041. - Hope.)
2023. ápr. 20. 05:10

Ezen nincs mit szégyelni!Én nem fogom aki elfogadja az elfogadja az ismerőseim közül aki nem az mehet amerre lát!

Sajnos beültünk a hintába ez van,azon kell változtatnunk amin tudunk, saját magunk tudjuk mi lapul a felszín alatt,a covidra vissza térve,nem a betegség az ami előhozta, hanem az a rengeteg információ amit a média hozott,hogy márpedig veszélyes ez a vírus és igen mindenki meghal, karantén az elszigetelés, az 2 év bezárkózás a megszokott eletvitel drasztikus megváltoztatása,a többi embertől való félelem,csak azt nem tudjuk szándékos vagy nem szándékos intézkedések ,melyek sok emberre negatív hatással voltak!Szokatlan érzés volt amit észre vettem a nyílt rendezvényeken mindenki távolságtartó,és szorongó viselkedése,bele értve engem is,és az érzés, hogy mit keresek itt,potenciális veszély a tömeg,jól belénk sulykolták,ennél nagyobb fegyver nincs az emberek ellen ,mint a tudatos pszichés fogás!

Én úgy gondolom mostmár ,hogy 90%ban ez a fő kiváltó ok!

Érdekes ha vissza tekintek a múltba,nem volt olyan szakasz ahol ezt éreztem volna,vagy ennyire stresszeltem volna bármin is,mindig könnyedén átléptem a problémás helyzeten azt megoldva!

46041. Hope. (válaszként erre: 46040. - Tibi 8)
2023. ápr. 19. 22:45

Pont tegnap hallgattam egy előadást,amiben egy kardiológus beszélt róla,hogy mennyi embernek van panasza Covid és/vagy oltás után,amit semmilyen kivizsgálás nem mutat ki,csak tüneti kezelést tudnak alkalmazni. Sok sorstárs lehet,igen,csak hát ezt nem veri nagydobra az ember,mert az ilyen mentális nyavalyák még mindig szégyellnivalók. Mintha ezt önként választaná bárki is.

Én is arra gondoltam,hogy nem volt rendelés, holnap kérek új időpontot,hátha. Á,nem akarom azt a másikat szedni,az erősebb is,meg más is,nem akarok kockáztatni,hogy még szarabbul legyek ,mint voltam,vagy valami mellékhatás legyen. Örülök,hogy már ezzel eljutottam erre a szintre,hogy a hosszú ideig fennálló szédülésem és fejfájásom is elmúlt. Csak mondtam a múltkor a dokinak,hogy érzek néha mellkasi nyomást enyhén,azért írta ki a másikat,hogyha nem vagyok teljesen tünetmentes,akkor váltsuk le.

46040. Tibi 8 (válaszként erre: 46039. - Hope.)
2023. ápr. 19. 21:26

Lehet nem volt rendelés.Ha jó az amit szedsz,és aránylag kiegyensúlyozott vagy én úgy gondolom ,hogy ne szedj erősebbet ha nem muszáj énsem tenném,lehet csak stresszesebb volt a napod !Nekem azt mondta a pszichiáter, hogy 6 hónapig kell szednem és meglátja csökkenti vagy nem .Én még azért Ingadozom de már most klasszisokkal jobb!Ha be tudsz menni személyesen az a legjobb!A múltkori beszélgetésünkkor a másik dokinak meg az aszisztensnek is elmondtam a telefonos kezelés nekem nem jön be!Ha valami gond van be megyek!

Vannak barátaim mégsem tudtam hogy vannak köztük sorstársak, és hogy a covid után lettek betegek!

Hétvégén meg egy jó grillpartyt csinálunk nálunk.

Nagyon gyerekcipőben járok de keresem kutatom a kiutat,folyó iratok orvos ismerősök,hátha valaki 100% os eredménnyel helyre tud tenni !

46039. Hope. (válaszként erre: 46038. - Tibi 8)
2023. ápr. 19. 20:49
Szia Tibi, képzeld nem értem el. Telefonon beszéltünk volna, de nem vették fel egész nap a telefont. Holnap újra hívom őket. Az új gyógyszert nem akarom elkezdeni,mert a múltkori kisebb visszaesés ellenére rendbehozott. Ezt akarom megmondani neki.
46038. Tibi 8 (válaszként erre: 46036. - Hope.)
2023. ápr. 19. 18:49
Szia mit mondott az orvos?
46037. Tibi 8 (válaszként erre: 46036. - Hope.)
2023. ápr. 19. 10:26

Szia a helyzetemhez képest javulgatok úgy érzem!

Remélem neked is jóval szolgál majd a dokid,úgy emlékszem ma kell menned!

Próbálom pozitívan elfogadni a helyzeteme!Mást egyenlőre nem tehetek.

46036. Hope. (válaszként erre: 46033. - Tibi 8)
2023. ápr. 19. 08:49
Szia Tibi,köszi a bíztató szavakat,az mindig jól jön!:) Tegnap nagyon jól voltam, szerintem ez nálam időjárás függő is. Próbálom elfogadni,hogy gyógyszer mellett is lehet visszaesés. Én is nagyon sok fronton küzdök ellene,nem csak a gyógyszerrel. Nekem a jóga és a meditáció nagyon sokat segít. Remélem Veled is minden ok!:)
46035. Tibi 8 (válaszként erre: 46034. - Tibi 8)
2023. ápr. 18. 08:51
46034. Tibi 8 (válaszként erre: 46032. - Hope.)
2023. ápr. 18. 08:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook