Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. máj. 11. 21:09

Sziasztok!

Mit mondott az orvos Tibi?

46092. Tibi 8
2023. máj. 11. 05:42

Sziasztok tegnap voltam a klinikai pszichológusnál második alkalommal,gondoltam járok továbbra is kezelésekre autogén terápiát beszéltünk a legelején!

Megcsináltam minden tesztet 3 hete ugye amit adtak ,nyugodtan ahogy a pszichológus kérte!

Tesztek eredményének a kiertékelése,beszélgetés mindent elmondott,a végén elmondta minden tesztem azt mutatja ,hogy semmilyen pszichológusi terápiára nincs szükségem/autogén tréning/mert össze szedettek a gondolataim, mindent a legjobban kezelek, multamat gyerekkoromat iskolás éveket az életem elmúlt szakaszait nehézségeit a lehető legjobban rendeztem el magamban!

A végén elmondta valószínűleg biológiai oka van ,valamit nem termel a szervezetem vagy gyorsan bontja le!Ma megyek vissza a pszichiáterhez ezt átbeszélni!Hát érdekes Vagy gyógyszer mellékhatása /nebilet okozta /okozta 14 év alatt !Csak ezek a plusz ülések maradtak meg enyhe formában!

2023. máj. 10. 15:26
Kérdezted a rivót is Hope. Sokkal jobban hát mint a frontin, ez biztos, viszont engem lassít és nagyon álmosít. Anno mikor elhagytam nagyon lassan csináltam. Negyedeltem, de még a negyedét is feleztem. Napról-napra kevesebbet szedtem és így sikerült, de már teljesen beállt gyógyszerrel.
2023. máj. 10. 15:21

Sziasztok!

Én második napja dolgozom, reggel fél frontinnal, de jó lenne letenni, mert mikor ürül a szervezetemből feszült vagyok és jön a remegés. Holnap beszélek az orvosommal, akkor dönt, hogy elég-e a 7,5 mg. Megmondom őszintén, hogy nagyon nem szeretnék már emelni. A menzesz megviselt rendesen a hétvégén, most viszont második napja dolgozom 🙂 és tudok enni is. 🙂

Mostmár nagyon jó lenne ha így maradhatna és csak jobb lenne napról-napra.

46089. Hope.
2023. máj. 10. 09:41
Azt elfelejtettem hozzátenni,hogy ezen felül a napi fejfájásra,mert elég (nagyon) fejfájós vagyok,szinte minden nap vettem be Algopyrint/Quarelint....lehet ez már sok volt. Próbálom azt is csökkenteni. Csak ezek a frontok borzalmasan megviselnek
46088. Hope. (válaszként erre: 46086. - Tibi 8)
2023. máj. 10. 08:36
Tibi,én is nagyon bízok benne,mert ahogy visszagondolva,amikor csökkentettem a Rivót,javult a szédülés,úgyhogy lehet benne valami. Sajnos sokan írják,hogy még a többitől is "rosszabb" a Rivó:(
46087. Hope. (válaszként erre: 46063. - Remény1986)
2023. máj. 10. 08:35
Remény, Neked annak idején hogy volt ez a Rivó dolog, hogy hagytad el? Vagy cserélted másra? Mikor maradt abba a szédülés?
46086. Tibi 8 (válaszként erre: 46085. - Hope.)
2023. máj. 10. 07:15
Gondoltam ,hogy gyogyszer kölcsönhatás van ,amit írtam is lentebb!Csak jó legyen!
46085. Hope.
2023. máj. 9. 11:29

Sziasztok, jöttem beszámolni. Beszéltem most a doktornővel. A Rivót nem találja jónak,azt nem Ő írta fel egyébként,hanem még az első neurológus tavaly, aztán maradt. Frontint adott helyette. Remélem nem lesz gond az átállásnál és elmúlik ez a szédelgés.

Nektek hogy megy sorotok?

46084. Tibi 8 (válaszként erre: 46080. - Remény1986)
2023. máj. 9. 04:56
Az étvágyam a scippa szedésével csökkent az elején,meg mindig szomjas voltam!Fogytam is 6 kg öt!De viszont elmúlt a refluxom!!!
46083. Hope. (válaszként erre: 46082. - Remény1986)
2023. máj. 8. 13:32
Egy hónap biztos kellett
2023. máj. 8. 12:11
Mennyi idő elteltével?
46081. Hope. (válaszként erre: 46080. - Remény1986)
2023. máj. 8. 11:32
Nekem rendbejött,ahogy kezdett hatni a gyógyszer, megint tudtam enni. Hányinger elmúlt. Én nem híztam tőle,a normális súlyom jött vissza.
2023. máj. 8. 09:55

Az étvágyatokkal mi a helyzet?

Helyrejött?

Hányinger?

46079. Tibi 8 (válaszként erre: 46078. - Remény1986)
2023. máj. 7. 21:35

Nagyon sokat javult!Én mindig a vérnyomásomat mértem,14 éven keresztül emelkedett pulzus emelkedett vérnyomás,de nem voltam sosem rosszul nem gondoltam pánikra ,a második kovid fertőzéses után jöttek elő a tünetek, hangya mászás érzés végtagok bizsergése émelygés légszomj! 14 éve háziorvosi javaslatra Elkezdtem szedni a nebiletet!Ja és a nebilet egyik hosszú távú mellékhatása a pánik és a szorongás!A nebilet béta blokkoló,csökkenti a sziv pumpa erejét csökkenti a vérnyomást,viszont elfedi a stressz tüneteit, mert azok a pánik tünetei is lehetnek!Lehet hogy én már mondjuk 15 éve panikos vagyok csak a béta blokkoló ezt elfedte,pszichiáter elmondott minden lehetséges okot ezért is szimpatikus számomra ez a főorvos asszony!

Az hogy hogy fogsz reagálni az első lépést azt a gyógyszer szedése után neked kell megtenni,hagyj időt magadnak ,és ugye a munkába állás vagy az utcára kimenni mind azt jelenti számodra ,hogy jön a pánik mi lesz nekem is így volt azon kattogtam milesz ha felmegyek a tetőre mi lesz ha dolgozom stb. stb.az első lépést a gyógyszer szedése után fokozatosan tettem meg!Mert tudtam beláttam hogy nincs rendben velem valami elfogadtam ,hogy baj van,és sok segítséget kaptam.

2023. máj. 7. 21:11
Mert lefoglalod magad és nem kattogsz azon, ami nálad kiváltja a pánikot. Érzel már javulást?
46077. Tibi 8 (válaszként erre: 46076. - Remény1986)
2023. máj. 7. 21:05
Igen dolgozom egyéni vállalkozó Ács vagyok magasban dolgozom ,és azt tartja furának a pszichiáter, hogy mikor mondtam neki ,hogy ha dolgozom akkor semmi bajom nincs eljött az este akkor kezdődött minden!Ezért is kell este szednem!
2023. máj. 7. 20:56

Akkor egyszerre kezdtük.

Te is dolgozol?

Bennem igazán ez a legnagyobb kérdés most, hogy vissza merjek-e menni, mert itthon sem olyan jó egyedül. Viszont félek attól, hogy hogy fogok ott reagálni...

46075. Tibi 8 (válaszként erre: 46065. - Remény1986)
2023. máj. 7. 20:49
6.hetet kezdem
2023. máj. 7. 20:34

bigyobogyo1986@freemail.hu


Írsz ide nekem? 🙂

46073. Hope. (válaszként erre: 46072. - Remény1986)
2023. máj. 7. 20:24
De,kérdezz bátran;)
2023. máj. 7. 19:09
Hope nincs kedved beszélgetni privátban? 🙂
46071. Hope. (válaszként erre: 46069. - Remény1986)
2023. máj. 7. 18:26
Kérdezted,hogy tudunk dolgozni. Hát én mielőtt elkezdtem szedni a Scippát,már olyan rossz állapotban voltam,hogy alig tudtam valamit letuszkolni a torkomon,fogytam egy csomót,minden reggel remegett a gyomrom, hánytam,ment a hasam,így mentem dolgozni,vittem a gyerekeket oviba,suliba. Sokszor hazarohantam, mert rámjött a roham. Egy darabig home office-ban voltam, kivizsgálásokra jártam,terápia, meditáció, gyógynövényes csodaszerek. Hát jobban nem lettem ...sőt,egyre rosszabb lett,hogy minden lelet negatív,mégis szarul vagyok. Minden percben a testi tüneteimet vizsgáltam. Pokol volt. Aztán a sokadik hazarohanás után döntöttem el,hogy ettől bármi,de tényleg bármi jobb! Szerintem ha nem kezdem el a Scippát,már se dolgozni,se a gyerekeket nem tudnám ellátni. Úgyhogy aki azt mondja,hogy szedd össze magad,fejben dől el,ne szedj ilyen szarokat bla bla,az csinálja végig...én mindent megpróbáltam,amit csak lehetett.
46070. Hope. (válaszként erre: 46069. - Remény1986)
2023. máj. 7. 17:54
És Neked az emelésnél meddig tartott ez az átmeneti állapot? Most hogy vagy amúgy a 7,5 mg-mal? A meló miatt félsz az emeléstől? Neked van vmi mellékhatás?
2023. máj. 7. 17:42
Emelésnél lehetsz rosszabbul. Mindenki másként reagál. Amikor elkezdtem szedni én nagyon nem voltam jól, amikor emeltem 2,5-et akkor is jött újra a hányinger és az erősebb melegedések. Én holnap beszélek az orvosommal, ha nem leszek jobban és megemelem 10-re.
46068. Hope. (válaszként erre: 46067. - Remény1986)
2023. máj. 7. 16:16
Én is kevésnek érzem az enyém,a gyógyszer sztem megfelelő,mert szépen rendbehozott a terápiával és mindennel együtt,de sztem emelni kell,mert most hogy megszokta a szervezetem,kicsit visszaestem. Jó lenne letenni a rivót,ha a Scippa be lenne állítva. Egyszerű már belevágtunk az emelésbe,én meg pont akkor akartam abbahagyni a rivót, 3 napig nem szedtem,4. nap nagyon durván rosszul lettem. Azt hittem a negyed szem emeléstől. Így visszavettük 10 mg-ra és maradt a rivó. Azt mondjuk nem tudom,hogy emelésnél is lehet számítani kellemetlenségre,ami a szedés elkezdésekor lehet? Bár nekem nem volt vészes, nagyon lassan kezdtem el az elején. Inkább a tudat sztem,hogy ilyet szedek.
2023. máj. 7. 13:45

A pszihológussal most kezdünk majd kedden, az első alkalom csak egy bemutatkozó beszélgetés volt. Emellett minden héten járok egyszer egy relaxációs csoportba, amit szintén ő tart.

Igazából én azon kattogok, hogy lehet kellene az a 10 mg a 7,5 mg helyett, de újabb emeléssel nem mernék elindulni dolgozni jövőhéten. Viszont hosszútávon lehet, hogy jobban segítene.

46066. Hope.
2023. máj. 7. 13:16
Érdekes,amiket írtok...az a helyzet,hogy nekem a Rivó is segít és kitisztul a fejem tőle. Sajna ez van. Ma is vettem már be. A dokim ugye tudja,hogy szedem,azt mondta,nem gáz ez a fél. Csökkenteni kb 3 hónap Scippa szedés után tudtam,minden másnapra. Akkor nagyon jól voltam. Mostmár tényleg nem tudom mi lehet. Kedden remélem okosabb leszek! Persze majd beszámolok. Én dolgozni tudok,de ha kell,beveszem a fél gyógyszert. Szerencsére a munkám nem stresszes,szeretem. Tibi Te jársz még terápiára vagy csak a pszichiáterhez? És Te,Remény?
2023. máj. 7. 12:33
Tibi, te mióta szeded a Scippát?
46064. Tibi 8 (válaszként erre: 46062. - Hope.)
2023. máj. 7. 12:32

Szia Hope!Én nyugtatót nem szedtem nem is írták fel csak a scippát!Nem lehet hogy a rivótol szédülsz?Nekem azt mondta a pszichiáter hogy a nebilet és a scippa hatás kölcsönhatás léphet fel!A scippa valamint a nyugtató közt is lehet hatás kölcsönhatás!Ezért nem ír fel nyugtatót!A nyugtató és a scippa lehet leviszi a pulzusod,úgy mint nekem a 14 éve szedett nebilet és scippa!

Figyeld a pulzusod mikor elkezdesz szédulni és a vernyomásod ,lehet sok a kettő már együtt neked!Én Ceglédi vagyok ha kell megadom az én pszichiáterem számát neked,hátha tud valamit mondani!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook