Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


2007. márc. 21. 18:37

Amugy én mostanság jól vagyok, nem is tudom megmondani mikor volt roham utoljára. Inkább csak a félsz van bennem erőssen.meg a hányinger.De ez a félsz nagyon uralkodik.:(

Sokszor kérdezem meg magamtól, hogy de miért pont én? Mi rosszat tettünk hogy ezt kaptuk? Én ha tettem is bmi rosszat, már mind megbántam, bocsikat kértem, de ez a dolog még akkor is itt maradt.

Tami! Tulajdonképpen a kineziológus neked a félelmeidet oldotta fel? Mielőtt elkezdtél hozzá járni voltak tüneteid, így testileg, vagy csak inkább ilyen félelmek, hogy utcára nem mersz menni, vagy hasonlók.

Annyira rosszak ezek. Egyszer azt hiszem hatnak a gyógyszerek, máskor meg rájövök, hogy ugyanúgy megvan a furaérzések, meg félek a következőtől, és ezért jönnek vissza. A gondolat visszahozza őket.De nem lehet hogy agondolat elmúljon, nem? Nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Ti hogy vagytok ezzel? Ez egy ördögi kör. És szörnyű hogy ily sokáig tart.

912. rebeledó (válaszként erre: 911. - Melcsi83)
2007. márc. 21. 18:29

szija Melcsi!

És akkor van valamilyen módszer, ami esetleg bevált neked?

2007. márc. 21. 11:39
Sziasztok!Most találtam rá erre a fórumra és kicsit örülök, mert én is ezzel a problémával küzdök 3 éve.Nekem van jogosítványom és szeretek vezetni bár egy hosszabb út után ha kiszállok a lábaim zsibbadnak és a szemem is elfárad ezáltal nem nagyon tudok egy idejig koncentrálni. Persze általában elkisér valaki mert egyedül nem nagyon megy.Probálkoztam én is gyógyszerrel majd kineziológussal de nem jött be.Néha már nagyon elegem van, hogy miért nem élhetek én is úgy mint a többi ember. Sztem vágj bele a jogsiba mert nekem azért egy biztonságot ad az autó.Puszi nektek sziasztok.
910. Liza28
2007. márc. 20. 15:51

Sziasztok!!

Én is nagyon szeretném letenni a jogsit.Azt hiszem akkor bátran mennék mindenfele vagyis bátrabban mint most és kiséret nélkül.Csak hogy azért nem merek belevágni mert egyenlőre képtelen lennék rá szerintem hogy az oktatómmal elinduljak vezetni mindenfelé.Egyenlőre ha otthontól messzebb kell mennem máris minden bajom van.Remélem a Zolofttól felerősödöm annyira hogy jövő nyáron már én is letehessem a jogsit.Pár hete szedem csak de már most elég szépen ,látványosan javulok.Remélem jövő nyáron elég bátor és erős leszek ahhoz hogy eljárjak a tanfolyamra ,vezetni,aztán vizsgázni.

Ritus!!Te meg legyél ügyi mindent bele,sikerülni fog.puszi nektek.sziasztok

Liza

909. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 907. - Rituska83)
2007. márc. 20. 12:48
Szia!!Tedd csak le azt a jogsit,hidd el sokkal könnyebb lesz!!Én is beteg vagyok,soha nem mentem egyedül sehova,mindig szegény öcsémmel kísértettem magam,de mióta van jogsim,és vezetek,mert az fontos,hogy ne csak letedd,hanem vezess is,szóval azóta bárhova elmegyek!Mondjuk az még benne van a dologban,hogy mindig a lehető legközelebb állok meg a célomhoz,hogy ne kelljen sokat gyalogolni,de legalább egyedül megyek,és nem kell kísérgetnie senkinek!!!!Ha meg azt érzem,hogy nem vagyok jól,gyorsan ülök a biztonságot nyújtó autómba,bekapcsolom a zenét,várok kicsit,megnyugszom,és indulok tovább!!!Ennyi röviden,gondold át,és pánikmentes napokat kívánok neked,és mindenkinek itt a fórumon!!
2007. márc. 19. 14:32

Tettem fel új képeket a Leventémről, ha gondoljátok nézzétek meg!!


Rita

2007. márc. 19. 14:24

Sziasztok! És újak is! :)


Hát nem tudom, igazából azért szeretném letenni a jogsit,mert félek a járműveken :(

Uram mondja, hogy jó lenne, ha letenném, mert akkor eltudnék menni bárhová, mikor ő nincsen itthon.

Mondjuk igaza van, mert szerintem is hamarabb letennéma jogsit, mint meggyógyulok!

Bár ki tudja!

Most ez a gyógyi eddig a legjobb, most érzem magam a legjobban.

Ti hogy vagytok???

Edo: örülök neki, hogy egy kicsit kikapcsolódtál és jóé érezted magad!

Rencsike te merre vagy??? Csak nem szabin???


Puszika: Rita

906. panka2
2007. márc. 19. 13:49
Sziasztok )Volt idő mikor én is így paráztam" mint ti..egész pontosan 9évig..így éltem..dili-doki,gyogyszer hegyek,hétvégi ügyeletek,stb aztán egyszercsak gondoltam egyett,eldobtam a kukába az összes szarságomat és meggyogyultamDD Tehát nem vagytok ti sem BETEGEK!Minden a fejben dől el)Ha megakarsz gyogyulni" megtudsz!De csak TE EGYEDÜL!Nincs az a gyogyszer,az az orvos aki segíteni tudna rajtad ha TE nem akarod kellő képpen.Kívánom hogy mki találja meg önnmagát,lépjen ki a sötétből,és élvezze ezt az egy életét amíg tart D További szépnapot Üdv:Emőke
905. Liza28
2007. márc. 19. 13:10

Sziasztok!!

Már napok óta olvasgatlak benneteket.Én 31éves vagyok van egy 11éves kislányom és egy nagyon drága férjem már 13éve.3éve cukorbeteg lettem(1-es típúsú ami 1000-1nek van hát én pont ez az egy vagyok.)Ezt a cukorbetegséget sajna nem nagyon lehet beállítani.Így állandóan attól rettegtem nehogy leessen a cukrom nehogy ne vegyem észre és bekómáljak.Vagy nehogy nagyon magas legyen.Anyukám kocsival hordozott minden felé és észre sem vettem mennyire hozzászoktam hogy mindig van velem valaki.Mikor elakartam egyedül indulni valahova csak akkor döbbentem rá hogy egyedül nem merek közlekedni:hirtelen rosszúl lettem ,remegtem,ájulásérzetem volt és valahogy olyan fura rossz érzés vett hatalmában.Visszafordultam kb.1percre voltam még csak otthontól.Rákellett jönnöm hogy nagyon erős pánikbetegségem van.Próbáltam magamtól túl lépni rajta majd pszihológus segítségével de két év küzdelem és egyre mélyebbre süllyedés után feladtam és elmentem pszihiáterhez.Annyira erős volt a pánikom hogy 31éves fejjel nem mertem egyedül itthon maradni,nem mertem egyedül de az idő múlásával már kisérettel sem közlekedni.Esetleg úgy ha anyú vitt kocsival akkor is egy nyugtatót elöbb magamba dobtam.8hete szedem a Zoloftot és a Frontint mellé.Nagyon szépen javulok most is egyedül vagyok itthon és végre nem félek.Már buszozom is és mászkálok mindenfele ,a közérzetem is sokkal jobb,vidámabb vagyok de sajna egyedül még mindig nem merek menni.De nem baj.Nekem már az jó érzés hogy mikor megyünk valamerre a férjemmel ,esetleg a kislányommal már nincs bennem az a folyamatos félsz érzés.Szörnyű volt.Már rohamom sincs hetek óta.Remélem mihamarabb a régi leszek.:)

Köszi hogy leírhattam a történetemet.puszi sziasztok!! Liza

2007. márc. 18. 14:45

Sziasztok jányok!:)

Itt vagyok! Túléltem!Köszi a szoritást, értem már miért voltam én ilyen jól! Jól éreztem magam, legalábbis jobban mint hittem.Táncoltam, ettem, ittam, minden, nevettem. szóval jó volt. Bár azért nem fogok sűrűn járni ilyen helyre.

Érdekes hogy amikor éreztem hogy kezd rámjönni a rosszérzés, akkor el tudtam terelni, nem alakult ki. Mondjuk szerencsére segitettek ebben a barátaim, nem hagytak magamra.alig volt rossz érzés. Azok megmaradtaka buli utánra, most megint visszajöttek. Szóval mostmár kezdem azt hinni, hogy tényleg akkor van csak, ha figyelünk magunkra, vagy én nem tom hogy jön ez:)

A diszkóban mondanom sem kell, rengetegen voltak, azt hittem tolatva megyek ki onnét. Aztán szerencsére jött egy gondolat hogy ugyan már, ezek nincsenek itt. csak te vagy és a zene! És nyugi van, táncolj!!és táncoltam:) szóval tényleg jó volt. El is felejtettem néha hogy én pb vagyok.reggelre viszont visszajött, a szemétje.

Arik vagytok hogy gondoltatok rám!

puszi!

903. Vovi (válaszként erre: 902. - Rituska83)
2007. márc. 18. 01:22

dehogy Ritus, ha akarod és érzel magadban erőt és nem félsz a forgalomban, szóval mersz, akkor csak vágj bele! Lehet hogy pozitív terápia. De ne csak azért mert másként úgysem mersz közlekedni...hanem akard! Amit írtam, az csak rám értendő, nem általános!

Edókám, remélem innen is, hogy épp nagyot táncolsz és jól érzed magad! Puszi

2007. márc. 17. 10:33

Sziasztok!

Én is szoritok neked edokám, menni fog az.

Felejtsd el a pánikot érezzd jól magad!!!

Hmmm már nekem is elkellene mennem bulizzni, mert engem is hívogatnak ám...csak...izé..tudjátok....

Szóval el sem kezdjem a jogsít???

Jól vagytok remélem, most én jobban vagyok szerencsére.

Puszi mindenkinek: Rita

2007. márc. 17. 10:09
Én nagyon szorítok neked,és gondolok rád.Minden rendben lesz,csak pozitívan!
2007. márc. 17. 09:21

sziasztok!


NA ma van a nagy nap!!!no, nem az esküvőm, csak egy buli másik városban....ajjajj. Totál bevagyok már tojva. Úgy izgulok, mintha legalábbis kivégzésre mennék.Össze kell kaparnom magam.Próbálom távoltartani magamtól az idegességet, meg a rosszullétet.Meglátjuk menniyre fog menni.De mennem kell, össze kell szednem magam, nem éghetek be a többiek előtt.Muszáj jól érezni magam, én szerettem táncolni régen, meg imádtam bulizni, ahhoz képest most félek tőle...

Szurkoljatok, hogy menjen a dolog.Meg még aztán nem is itthon alszok, akis kényelmes biztonságos szobámban:( Persze ezt csak az érti aki szintén fél az idegenségektől, meg tömegtől. Csak holnap jövök haza. Húha, de menni fog. HA a tanitást ment, akkor ennek is mennie kell, és pont.

899. Vovi (válaszként erre: 897. - Rituska83)
2007. márc. 15. 16:47

Ritus, nekem van jogsim, még akkor szereztem kis hülye 17 éves fejjel, mikor nem volt semmi bajom. Akkor mertem vezetni is. De mióta van ez a nyavalya, nem igazán merek, (nincs is kocsim mondjuk már) de mindig attól tartok hogy a legnagyobb forgalomban, vagy veszélyben nem tudnék úgy reagűlni ahogy kellene, és balesetet csinálnék. Én se szeretem a tömegközlekedést, de mostanában már buszozok. Rákényszerültem, a szó szoros értelmében. Visszatárve a vezetéshez, mikor a pszichiáteremnem is mondtam, hogy talán újra vezetnem kellene, úgy nézett rám, hogy jobb nem részletezni. Körülbelül az volt a nézésében, hogy na egy nővel több az utakon, és még hülye is...szóval el is vette a kedvem rendesen. Nagyon régen nem vezettem, most számolok. Évek óta.

Amúgy hogy vagytok? Remélem mindenki élvezi a jó időt és a kis szünetet! Vovi

898. rebeledó (válaszként erre: 896. - Annamari75)
2007. márc. 14. 22:40

szia Annamari!

Hát, a vágy... az nem feltétlenül a gyógyszertől mult ám el.Én nem szedtem semmit, és nekem is elmúlt, és én is szeretem a barátomat.Én mindig attól féltem,félek, hogy miközbe az van, akkor rám jön a rosszullét.és sajnos rám is jön...

2007. márc. 14. 22:18

Sziasztok!

Igen én is örülök neki, hogy most mindenki jobban van, hál istennek.

Mostmár igen könnyebb az alvás...lassan megyek is. :)

Most mindenki pihenhet mivel itt van a hosszú hétvége (már akinek).

Tegnap este elalvás elött elhatározztam, hogy lerakom a jogsit, igy aludtam el.

Reggel viszont egy kicsit meginogtam és még most sem tudom biztosra, hogy képes lennék-e rá.

Viszont ajárművektől még messze vagyok, hogy azzal utazzam...

Csak ezért rakjam le a jogsit??

Hmm nemtom....

Nektek van??

Ti tudtok járműven utazzni??

Tudom összekellene szednem magam és igenis felszállni, de nem merek :(



Puszi: Rita

2007. márc. 14. 22:06
sziasztok!pb.vagyok kb. fél éve eddig csak egyszer volt rohamom de enyhébb lefolyású a zoloft mellet.de sajnos lett egy kellemetlen mellékhatása,a nemi vágy csökkenése.nagyon elkeseredtem miatta de az orvos szerint ez meg fog szünni.nagyon szeretem a férjemet.de sajnos hetekig képtelen vagyok a sexre.
2007. márc. 14. 21:29

Sziasztok!


Veletlenul talaltam erre az oldalra amit irok ez mind velem is megtortent,hetekig nem mentem ki a szobabol,sotetbe ultem semmi nem tudta lekotni a figyelmem es orvosagot se szedtem.Lassan jottem rendbe kezimunkazom,keresztrejtvenyt csinalok,de azert eszre vettem ha egy nagy aruhazba be megyek/metro,selgross/leblokolok nem tudok gondolkodni ugy csinalok mintha fejbe volnek verve.Meg amit vettem eszre regebben nem tudtam fel menni egy lepcson vagy lefele menni mondjuk a pincebe,ne beszeljek hogy egy hidon at menjek ilyen nem letezet,ha veletlenul az utcan megyek es valaki az emeleten pucolja az ablakot azonnal elvesztem az egyensulyom es zig-zagba megyek.Bocs hogy irtam de egy reszet irtam le ami velem megtortent de ugy gondolom ideg alapon volt.

894. Vovi
2007. márc. 14. 00:27

Sziasztok!


Jaj, nagyon köszönöm hogy aggódtatok értem, de ezegyszer nem velem volt baj, hanem a gépem lett kakukk, és csak ma délután hozhattam el a szervízből. Most a technika szúrt ki velem.A benti gépen meg nem lehet igazán magánt intézni. De nagyon köszönöm, hogy eszetekbe jutottam, komolyan nagyon jól esett!!!Én is gondoltam rátok ám!

Örülök, hogy jobban vagytok páran, mert valahogy most jobb is a fórumot olvasni, kissé mintha mindenki jó periódusban lenne. Bár nem csak egy periódus lenne!Én is így vagyok épp, bár nem fenékig tejfel semmi, és sokszor elkenődök, de minden erőmmel dolgozom a tervemen, és főleg azon hogy ne törjön le az se, ha épp van egy rohamom. Remélem a pozitív hozzáállásom megmarad és segít is! Mert már nagyon régóta vagyok ebben benne, és nem így akarom leélni az egész életemet. De mostanában kicsit jobban tolerálom az eseményeket, a mindennapokat, a közlekedést, meg úgy általában. Remélem ez jó jel, én is félek kimondani is, még suttogni is...

Tudjátok min gondolkoztam egyik nap? Hogy mikor pl. utcán, üzletben,buszon stb. akárhol vagyunk, és valami elkezd nem stimmelni, azt vajon a többi ember észreveszi rajtunk? vagy ki hogyan palástolja? Vagy kimenekül az adott helyről?

Az alvás fronton amúgy nálam se okés valami, én is sokszor így vagyok Ritus! De rivotrilt nem ismerem, csak hírből, de én nem szedtem sosem. Nekem viszont veled ellentétben mindig volt gondom az alvással, kissé insomniás voltam mindig, már gimiben is. Remélem segít elaludni a gyogyi, mert pici mellett pihentnek kellene lenned.Nem könnyű amúgy se, persze a munka se :-(

Jó éjt nektek, és szép álmokat!!!Puszi, Vovi

893. pankim
2007. márc. 13. 13:59
Sziasztok! Én évekkel ezelőtt voltam pb. Sok mindent kipróbáltam, amit az orvosok írtak tanácsoltak. Nekem a lányom megszületése hozta a gyógyulást. Borzasztó volt előtte.
892. szimre (válaszként erre: 891. - Reni79)
2007. márc. 13. 13:47

Örülök, hogy jobban vagy:))))

Puszi, Neked is:)))

Imre

891. reni79
2007. márc. 13. 13:41

Sziasztok!Én is örülnék ha megszabadulhatnék végleg ettől a nyavalyától!Amugy lehet a szép idö miatt de egész jól vagyok.Mostmár elmondhatom hogy lassan 2 honapja nem volt rohamom.De még nem érzem gyogyultnak magam!A közérzetem azért nem ugyanolyan mint régen.

Szia Ritus!Örülök hogy jobban vagy és már aludni is tudsz!Ez már jó jel,csak igy tovább!Edó:Remélem jól telt a hétvége és jól vagy!Azért majd elárulod a bogyó nevét???:-)Én is szeretném tudni mi van Vovi-val!Régen volt fent.Remélem minden rendben vele!!!!

Élvezzétek a szép időt!Szép napot mindenkinek!Sok puszi!!!Rena

890. szimre
2007. márc. 13. 12:51
Sziasztok, én hál'Istennek kipusztítottam magamból ezt a frányaságot. Cca. egy éve voltak rohamaim, de állandó gyógyszeres kezelés mellett már megszűntek a panaszaim (végtagremegés, izzadás, éjjel rossz alvás, nap közben álmosság stb.).
2007. márc. 13. 12:29

Sziasztok!


Jah én is épp nézztem, hogy eléggé eltünt Vovi. Csak nincs vele baj.

És te hogy vagy Norbi?

Nekem ez a gyógyi jobban bejön amit most kaptam , este alszom mint a bunda...hál isten.

Szorongásaim vannak sajnos, de legalább már az alvással nem kell küszködnöm!

Edo és Rencsi ti hogy vagytok???

Nagyon szép idő van ma is...itt a tavasz, vagy a nyár? :)

Tegnapelött voltunk az állatkertben, fiam nagyon élvezte. Nem fél az állatoktól, sőt meg is etette őket.

Majd teszek fel képet róla.

Remélem mindenki jól van!

Puszika: Rita

888. happydj
2007. márc. 12. 23:45

Sziasztok!


Vovi-ról tudtok valamit? Régen írt... Lehet nagyobb baj van vele! :(


Üdv, Norbi

887. Tamara30 (válaszként erre: 885. - HENYA-7)
2007. márc. 11. 17:23
Tanácsot nem tudok adni.Nálam 2és fél éve kezdődött a pb.mint már írtam,mindent kipróbáltam,de nem használt semmi.Bő 1éve járok kineziológushoz,engem ő hozott ki ebből az állapotból,és azt mondta nem lehet visszaesni,és nem is estem,sőt,egyre jobban lettem.Mindenkinek más jön be,nekem ez!!!!
2007. márc. 11. 16:04

Sziasztok!

Màr fèlek leirni,de èn nagyon jòl vagyok!Màr règota nem voltak rohamaim ès kezdem èlvezni az èletet.Szorongok nèha,de azt simàn megoldom azzal,hogy elterelem a gondolataimat.Annyira jò igy.Megtanultam kezelni a pànikot:)))Remèlem ezerrel haladok a gyògyulàs felè.

Viszont mostanàban nagyon nehezen tudok elaludni:((Mindig nekiàllok olvasni vagy nettezni amig el nem alszom ès pròbàlok semmi rosszra nem gondolni:)))

Sok-Sok puszi mindenkinek!

885. HENYA-7 (válaszként erre: 877. - Tamara30)
2007. márc. 11. 15:00

Szia!ÉN is pánik beteg vagyok!

Remélem már nem sokáig!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem olvastam az elözményeid csak azt hogy neked már nincsennek ROHAMOK!!!!!!!!!!!! Tudsz tanácsot adni?

884. Tamara30 (válaszként erre: 883. - Csabesz)
2007. márc. 11. 10:53

Hát,igen,ez nagyon nehéz!Nekem is a második kineziológus jött be.


Edo!Aug.elején érkezik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook