Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
45703. Amaunet (válaszként erre: 45702. - Szőkelédi)
2018. szept. 4. 07:23

Nem ismerhetem mindenki élethelyzetét, amikor ez az állapot eluralja. Így a te helyzetedet sem szeretném megítélni.


Azt viszont tudom, hogy sokan a gyógyszerrel/-től vagy az alkoholtól kapnak magabiztosságot, támaszt.

Nagyon fontos lenne, hogy aki ezt az állapotot megtapasztalja, akár csak egy kicsit is megérinti, az a környezetétől kapjon olyan visszaigazolásokat, ami segíti az önbecsülése építését. Fontos lenne, egy olyan szakember, akivel hétről, hétre megoszthatná a gondolatait, aki összeszedettebbé tenné, nem hagyná szétcsúszni.

A szorongásos, pánikos emberek általában kishitű, önbizalom vesztett emberek köréből kerülnek ki.

Meg kell keresni a miérteket.

45702. szőkelédi (válaszként erre: 45701. - Amaunet)
2018. szept. 3. 22:52
20 éve nem bírok inni . 😁 A rum aroma is megàrt . De viszont el kellett fogadnom a gyógyszert ,mivel volt egy 6 éves és egy 6 hetes gyerekem akit fel kellett nevelni . Úgy mégsem ment a dolog ,hogy részeg módján közlekedtem az utcán ,vagy hulla fáradtan kellett volna ellátni egy újszülöttet. Hozzáteszem kb 2 évig bírtam ,aztán jött a családvédelmi szolgálat ,segített. Kaptam kezelést , fokozatosan évek alatt jobb lett ,2 éve nem irattam receptet. Néha fél rivot veszek be ha messzire megyek. Jó lett volna ha valaki megmondja a tutit ,mit kell tenni. De érdekes akkor sem tudott senki segíteni érdemben,maradt a gyógyszer... Ez van
45701. Amaunet
2018. szept. 3. 22:27
Lehet megoldást keresni a gyógyszerekben vagy az alkoholban is. Csak ezek nem kivezetnek a gödörből, hanem elmélyítik azt.
2018. szept. 3. 21:58
Nem akarok senkivel vitázni ,de aki pánikbeteg az bogyókkal jár melózni ,itt a fórumon is sokan írták. Mellette tuti nincs egyéb elfoglaltság ,mert örül ha lézeng. Lehet stresszt levezetni külön programokkal,de ezt a sz*rt nem ...aki egyik pillanatról a másikra szinte haldoklik kell a mankó .
45699. Regin_a (válaszként erre: 45698. - Amaunet)
2018. szept. 3. 21:52

Én elhiszem hogy voltál nagyon rosszul is. Azt viszont nem, hogy a nagy rosszullétek közepette felállitottál egy ilyen napirendet + tanfolyam és alatta, utána jól érezted magad, nagyjábol tünetmentes lettél

Természetesen kivánom hogy maradj is igy

45698. Amaunet (válaszként erre: 45694. - Szőkelédi)
2018. szept. 1. 05:24

Napirendet készítettem magamnak. Beosztottam minden tevékenységet a háztartásban is.

Megterveztem az étkezésemet is. Próbáltam minél több zöldséget, nyers kaját enni.

Nem hagytam magamnak időt a semmittevésre.

Még a pihenő időkben is tudtam mit fogok tenni,mi az,ami pihentet (olvasás, csak fekvés, lazítás zenehallgatással, séta)

A munka mellett bevállaltam + tevékenységeket (nyelvtanfolyam, továbbképzések, tanulás)

ahová hetente többször el kellett járnom, otthon pedig tanuló időt kellett szánnom rá.

45697. szőkelédi (válaszként erre: 45696. - Regin_a)
2018. aug. 31. 23:44
Látod én még azt sem bírom, még a rumaromàtól is beiszok😁 0.5 rivotrilból veszek be felet ha a városba megyek . Itt a faluban jobb , elvagyok úgy ahogy.Szedtem én is elég gyógyszert,annak az egynek örülök,hogy már nem kell ,csak néha. Bár legjobb lenne örökre elfeledni ezt a sz$rt,úgy élni mint 20 éve mikor még azt sem tudtam,hogy létezik egyáltalán ilyen helyzet.
45696. Regin_a (válaszként erre: 45694. - Szőkelédi)
2018. aug. 31. 21:49

Csöndben mondom, jellemzően Xanax, de főleg röviditallal élem túl a napokat.

Én valóban beivottan érzem magam, de ez lelazít

Nincs mit tenni, ez van

45695. Regin_a (válaszként erre: 45693. - Amaunet)
2018. aug. 31. 21:47

Irtam korábban hogy valakit az 1000xNE D vitamin hozot ki ebböl

Téged meg az agyad önmaga

Engem meg a gyógyszer, ha nem is 100%-osan

Nincs csoda megoldás

45694. szőkelédi (válaszként erre: 45691. - Amaunet)
2018. aug. 31. 21:37
Én is tudom ,hogy az agyam csinálja ezt az állapotot. Csak azt nem tudom ,hogyan fordítsam vissza ...ez nem egyszerű,ugyanis itthon nem jelentkezik roham. Jövök megyek amúgy ,csak mint aki beszívott vagy beivott,gyenge vagyok szédülök,elfàradok.
45693. Amaunet (válaszként erre: 45692. - Regin_a)
2018. aug. 31. 21:08

Nem, közel sem, mint ahogy írtam is.Voltak rosszulléteim. Halálfélelmem. Nem tudtam napokig kimozdulni a lakásból. A testvérem hozott kaját.

Sokat olvastam erről az állapotról. Megfigyeltem magam. Mikor jelentkezik?

Bevettem a "leszarom tablettát", és gondoltam,majd én megmutatom ki itt az úr a háznál.:)

Megtanultam meditálni, gondolkozni, beszélni magammal.

Aztán fokozatosan kitettem magam a rizikós helyzeteknek.

45692. Regin_a (válaszként erre: 45691. - Amaunet)
2018. aug. 31. 20:52

Bizonyára erős vagy és másképp gondolkozol.

Elsőalkalomkor is ilyen erős voltál?


Én szarul voltam és tűztem a dokihoz, akár szivész, akár pszichiáterhez, nem egyszer.

45691. Amaunet (válaszként erre: 45689. - Szőkelédi)
2018. aug. 30. 01:05
Voltam súlyosan rosszul, mert kimentem és közlekedtem. De nem vesztettem el az eszem és adtam át magam a pániknak. Tudtam mi okozza és hogy csak az agyam játszik velem. És ez megnyugtatott.
45690. szőkelédi (válaszként erre: 45687. - Regin_a)
2018. aug. 29. 23:46
Nem is kérdezem, hiszen tudom . Te legalább mersz vezetni .A depi a tehetetlenség érzése miatt van , gondolom én 😔 . Lesz ez még így se' ezt szokták mondani 😉
2018. aug. 29. 23:39
Akkor is olyan bátor vagy ,mikor hetente visz el a mentő az utcáról??! Kirúgnak mert rosszul vagy a munkahelyen !!? Persze ,nem halsz bele igazad van ...nem velem történt hála Istennek,de ilyen is van sajnos. Gondolkodjunk már egy kicsit ,mindenki más.
45688. Amaunet (válaszként erre: 45676. - Lius83)
2018. aug. 29. 22:35

Egyetértek!

Sajnos, sokan gyógyszerfüggők lesznek és nem tudnak lejönni.

Az önértékelésnek is fontos szerepe van a gyógyulásban, vagy ennek az állapotnak az elhagyásában. Általában a szorongó, pánikos emberek kisebbségi komplexusoktól is szenvednek. Alul értékelik magukat másoknál és ezzel elbizonytalanítják magukat.

És vannak,akik teljesen hagyják magukon eluralkodni ezt az állapotot. Pedig csak ki kellene állniuk magukért.

45687. Regin_a (válaszként erre: 45686. - Szőkelédi)
2018. aug. 29. 22:24

Hogy rohadjon meg ez a szemétség. Pluz hozzá a depi :(

Néhány dolgot elintéztrem ma autóval, majdhogynem bögtem vezetés közben

Ne kérdezd miért, én sem tudom igazán/dehogynem/

45686. szőkelédi (válaszként erre: 45684. - Regin_a)
2018. aug. 29. 09:42
Vannak jobb napok,jobb időszakok ,de van mikor egyik pillanatról a másikra pocsék lesz minden.
45685. szőkelédi (válaszként erre: 45683. - Regin_a)
2018. aug. 29. 09:36
Nincs az a vitamin vagy gyógynövény , egyéb ásványi anyag amit én ne próbáltam volna. Marad az agyi kémia zavara,az pedig valóban csak gyógyszer teszi rendbe. Vagy egy cukorbeteg is meggyógyul esetleg ,mert csupán ő megoldja ? Jó vicc ...igazad van Regina kell a gyógyszer ,bár ne kellene.
45684. Regin_a (válaszként erre: 45681. - Szőkelédi)
2018. aug. 28. 22:06

ha menni "kell" "


Pontosan így van

Ha laza, "akkor megyek amikor akarok" akkor semmi gond. Ha kötelező akkor már cikisebb a helyzet

Szemét egy baj ez!

45683. Regin_a (válaszként erre: 45676. - Lius83)
2018. aug. 28. 22:05

Sem orvos,sem gyògyszer nincs ami megoldja helyetted,csak te!"


Wz biza nem így van. Gyógyszer kell, saját tapasztalat

Persze esküdtek már nekem az 1000NE D vitaminra is hogy az gyógyitotta ki a pánikbol

Én hiszek mindenkinek, de az okos más kárán tanul

45682. VersEmber (válaszként erre: 45681. - Szőkelédi)
2018. aug. 25. 00:03
Van kérdésed?
45681. szőkelédi (válaszként erre: 45672. - Evelyn)
2018. aug. 24. 23:41
Szorongás és közlekedési fóbia ? Néha engem is kísérni kell,pl ha menni "kell" . Ha magamtól elindulok ,akkor más. Jobbulást kívánok neked is 😊
45680. VersEmber (válaszként erre: 45676. - Lius83)
2018. aug. 24. 21:48

Nagyon aranyos vagy, de azért ez egy összetettebb probléma.

Amit javasolsz, azokat ki lehet próbálni, de sajnos nem feltétlenül megoldás.

45679. Brigu07 (válaszként erre: 45674. - Epervirág)
2018. aug. 24. 08:01
Szia! Nemtudom pontosan. Volt nèhány tünetem,amiből én arra gondoltam,de nem voltam biztos benne.
45678. Lius83
2018. aug. 23. 15:45
Rengeteg fajtàjàja van sajnos! Eggyikötök írta,hogy kísèrgetni kell! Evelyn ! Ismerös! Remeg a làbad...fèlsz...èn anno a buszra nem mertem felszàlni! Ne fèlj! Eröltessed meg magad ,menni fog! Nem fog törtènni semmi! Csak ùgy küzdöd le,a problèma elè mèsz! Gondolod könnyen beszèlek,de àtèltem èn is! Ez kb annyira betegsèg mint az influenza! Sajnos visszatèr,de ha megtanulod kezelni ,akkor èvekig tünetmentes maradsz! Biztos mindenkinek van valami amit szeret csinàlni! Nekem pl sok van! Èn kreatívkodom.... Ez a dolog legyözhetö! Ne adj neki teret,ès idöt! Sikerülni fog! 👍🏼
45677. Lius83
2018. aug. 23. 15:30
Igazàbòl segíteni jöttem! Meglàttam a fórumot,gondoltam benèzek,amùgy màs fòrumban vagyok! 35-èves vagyok! Mögöttem àll màr pàr èv! Kezdetben orvostòl,orvosig.... mert szabadulni akartam töle! De,ez nem betegsèg! Egy àllapot! Megfigyelèsem szerint a lelkisebb rèszt èrinti! Mindent a szívünkre veszünk!
45676. Lius83
2018. aug. 23. 14:55
Ès mèg valami! Sem orvos,sem gyògyszer nincs ami megoldja helyetted,csak te! Ahogy jött el is megy! Meghalni nem fogsz,sem megörülni,sem mefulladni! Kerüld az extrem helyzeteket! Ne figyeld magad! A halàlfèlelmet ùgy küzdöttem le,hogy elfogadtam! Ha meghalok,meghalok! Nem rettegtem! Erösebb vagyok!
45675. Lius83
2018. aug. 23. 14:45
Sziasztok! Pànik beteg vagyok kiskorom òta! Papírom ugyan nincsen,de a hàtam mögött àll pàr szanaxos,frontinos èv! Mert ugye ezzel kezelik! 17-voltam amikor elöször pszichèsen lègszomjam volt! Aztàn annyira megijedtem,hogy elkezdtem generálni magamnak! Ez a generàlt szorongàs! Èvekig kitartott,aztàn elegem lett belöle,ès azt mondtam nem akarom többet! Leküzdöttem! Akinek esetleg lègszomja,ès halàlfèlelme van,az csak írjon! A pàniknak több formàja van,de az igazi kivàltó ok,a heves szívverèsed,ès valami okozta izgalom! Aztàn van a màsik! A megörülèstöl valò fèlelem! Az dùrva! Adj neki 5-percet ès elmùlik! Vagy esetleg igyàl egy pàleszt,de ne legyèl alkoholista!
45674. epervirág
2018. aug. 21. 10:36
Mindenkinèl más!Nálam pèldául remegès,heves szívdobogás,szèdülès.Nekem a minden reggel ez van.Brigu te is pánikbeteg vagy?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook