Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
45733. mombimálna (válaszként erre: 45732. - Regin_a)
2018. szept. 19. 06:55

Van az a rögtön ható, nyelv alatt feloldódó xanax... Nem tudom, ki m ennyire ismeri? :)

Elég praktikus. Lehet nem volna rossz ötlet néha használni... nem tudom.

De ez a keresztrejtvény jó trükk :D Nálam verses kötet van mindig.

45732. Regin_a (válaszként erre: 45730. - Mombimálna)
2018. szept. 18. 21:56

Ha "olyanom van" benyomok 0,5-0,75 Xanaxot fél egy órával az elindulás elött

Legtöbbször segitett. Igaz nem tömegközlekedéssel közlekedem, de ügyeket intézni kell azt meg csak gyalog lehet. Párszor az is nyűg volt hogy a hivatal közelében nem találtam parkoló helyet.

Keresztrejtvény mindig van nálam, ha tudom hogy picit is várakozni kell

45731. szőkelédi (válaszként erre: 45730. - Mombimálna)
2018. szept. 18. 09:16

De nem szabad rosszra gondolni :D ! Persze mintha az olyan könnyű lenne...Olyat is olvastam ,hogy a gondolat és az érzés közül ,mindig az érzés fog győzni . Pl ha jön velem szembe a hülye szomszéd (aki rendszerint már 6 kor elkezd kalapálni ,télen nyáron,esőben fagyban )próbálom ignorálni . Csak ugye nem könnyű :D legszívesebben orrba gyűrném:D itt már az érzés erősebb...


Domján László videóit hallgasd ,én is azt szoktam gépezés közben . 101 pozitív megerősítés ,áthangoló stb ,nem kell hogy figyeld ,lassan tudatosulni fog benned .Nyugodt vagy és bátor !!!! :D

45730. mombimálna (válaszként erre: 45729. - Szőkelédi)
2018. szept. 18. 07:18

,,Szerintem jobb ,ha a gondolatokat fordítjuk más irányba."

Szerintem is!

De ez a legnehezebb. Már most ideges vagyok, pedig csak du fél háromkor kellene indulnom itthonról. Ilyenkor fogalmam sincs, mivel kössem le magam, de valahogy majd csak lesz.

Az nagyon jó, ha mész, amikor muszáj. Én is szeretnék, pl. ma is... :D

,,Mennék de olyan nem is tudom milyen érzés jön rám"

Rám is. Én akaratlanul is abba gondolok bele sokszor, hogy milyen borzalmas lesz majd ott (ahová menni kell). Ezt kellene valahogy lenyomni talán, meg nem hagyni időt az agyalásra, úgyhogy meg is próbálkozok most ezzel. Muszáj.

45729. szőkelédi (válaszként erre: 45728. - Mombimálna)
2018. szept. 17. 22:58

Mennék de olyan nem is tudom milyen érzés jön rám....ha muszáj menni ,akkor megyek. Ő minden hétvégén vásárol,van mikor a kisebb fiam is megy vele. Bezzeg fiatalon nem volt akadálya ,munka után buli onnan újra munka. Talán nem is tett jót ,hogy túlságosan keveset pihentem,később megbosszulta magát a sok hajtás. Ne mondd azt ,hogy félsz,bátor vagy megcsinálod ,elmész abba a buliba és jó lesz 😁!! Ha félsz felülkerekedik rajtad a pánik. Mondom én ,aki pont úgy fél .

Azt mondták,meg kell keresni az okot ,elhiheted 20 éve nem tudok rájönni....talán az sem jó ,ha kutakodunk .

Mivel akkoris erre a hülyeségre összpontosítunk. Szerintem jobb ,ha a gondolatokat fordítjuk más irányba.

45728. mombimálna (válaszként erre: 45727. - Szőkelédi)
2018. szept. 17. 18:48

Ez a hozzászólás nagyon motiváló, jól esett olvasni. :)

Messzire egyedül én sem igazán utazok, és sok egészséges ember sem szeret/ nem meri bevállalni.

Már most félek az októbertől, mert várnak egy születésnapra... jó messzire.

Egyébként amikor a férjed megy vásárolni, te nem érzel kedvet hozzá, hogy vele menj? Én sokszor anyukámmal járok, és könnyebb úgy.

45727. szőkelédi (válaszként erre: 45726. - Mombimálna)
2018. szept. 16. 22:51
Az nagyszerű,ha a család és barátnő is segít,pl kísér ha félsz. Relaxációs gyakorlattal nekem is van élményem. Rendszeresen panikrohamot kaptam tőle,mikor irányítás alatt voltam ,sokáig kutattam mi lehet az oka? Hiszen itthon sokat hallgattam én is a YouTube videókat,sosem volt baj . De mikor voltunk kb 40en egy teremben...hát nem tudom miért ,de nagyon rossz volt. Állítólag az ego tiltakozott,nos nem tudom mi igaz ebből. A természet valóban nyugtató hatású, leginkább én is a NAT geo wild csatornát nézem a tv-ben . Igen ,van segítség,a férjem kísér ide-oda. Többnyire ő jár vásárolni is,nagyon ritkán tudom magam rávenni,hogy elinduljak valahová 😔 Itt a környéken még nem kell bogyó ,de messzebb menni még nem vagyok olyan bátor. Szóval ezért mondom,nagyon fiatal vagy még ,olyan kár lenne ha eluralkodna rajtad ez a sz@rsàg. Bár tudnám a megoldást,de még 20 év alatt sem jöttem rá. Talán annyit tudok mondani,amit nekem is tanácsoltak ,hogy ne vegyél mindent nagyon komolyan. Mindig lesz valahogy, mindenből van kiút,sose akarj másoknak megfelni,úgy éld az életed,hogy neked jó legyen.A NEM szót pedig töröld ki a szótárból ,a negatív gondolatokakkal együtt. Meggyógyítani nem fog,de sokkal könnyebb lesz. 😉😊
45726. mombimálna (válaszként erre: 45724. - Szőkelédi)
2018. szept. 16. 15:48

Pánikzavarom van (pánikbetegség), agorafóbiám volt, és a szociális fóbia továbbra is érvényes, de már jobb.

Szerencsére van egy nagyon kedves barátnőm, akivel őszintén tudok erről beszélgetni, és a családom is támogat a dolgok gyakorlatias részében. Köszönöm a kérdést. :)

A relaxációs gyakorlatokkal nekem többnyire rémes tapasztalataim vannak. Sosem felejtem el, mikor a pszichológus utasításait kellett követnem, ellazulni iránymutatás szerint...stb... hát... elkezdtem reszketni, amiért mozdulatlanul kellett maradnom. Nem ment.

Egyedül még úgy ahogy sikerülne, de én sem hiszem, hogy meggyógyulhat tőle valaki.

Talán ha kicsit szabadabban értelmezzük a relaxálást. Nekem egy kis édesség, vagy folyadék, meg a kinti friss levegő többet segített... illetve az, ha sikerül egyedül maradnom.

És rossz alvásra a klasszikus zene is használt... Vannak YouTube-on több órás válogatások belőle.

Neked, amikor segítség kell, van, akire számíthatsz?

45725. szőkelédi (válaszként erre: 45723. - Mombimálna)
2018. szept. 15. 23:22
Van segítséged? Pl aki kísér , akivel beszélgetni lehet ?
45724. szőkelédi (válaszként erre: 45723. - Mombimálna)
2018. szept. 15. 23:20
Nem szabad erőltetni. Akarni..ez a legrosszabb, próbáltam már én is mindent . Gondolom neked a szorongás a megfelelési kényszer hozza elő. Pánikbetegség az csak úgy jön,derült égből. Olyan betegek is vannak akiknek tökéletes az egész életük!!! Ez egy ördögi kör, félsz a roham miatt ezért nem jársz sehova,emiatt depressziós leszel,már int nem te csak így könnyebben le tudom írni 😊 így éreztem magam évekig. Talán egy agymosás segítene,gondolom ha elfelejtenèk az emberek magát a rohamot, megszűnne minden probléma. Ha sikerülne végre valahogy kiiktatni ezt a borzalmas érzést ,amit àtèl az ember . Nagyjából érted mit akarok kihozni ebből? Relax gyakorlatok , légzés gyakorlat stb sokat segítenek,de nem gyógyítják meg ezt az állapotot. Legalábbis ilyen emberrel még nem találkoztam. Sokan mondják ,hogy agyi kémia..nos ez érdekes,itthon jó az agyi kémia? Akkor kint az utcán miért nem? Annyit nem változik a szervezet egyik pillanatról a másikra. Bár nem vagyok orvos ,de 20 év után van fogalmam róla ,mint ahogy itt a fórumon másoknak is sajnos . Ha csak bizonyos helyzetekben jön rád a rosszullét,akkor azt kellene kordában tartani.Hogy hogyan ,azt nem tudom sajnos . Szakember milyen diagnózist állított fel?
45723. mombimálna (válaszként erre: 45722. - Szőkelédi)
2018. szept. 15. 22:04

Köszönöm, akkor tegeződjünk! :)


,,Aztán lassan eljutottam odáig ,hogy nem kell gyógyszer"

Hát ez nekem hatalmas reményt ad. Én sem tudom, hogy ki lehet-e ebből mászni véglegesen, de minden esetre próbálkozik szerintem mindenki.

Nálam javult a helyzet, az biztos, csak a kudarcokat nehezen viselem sajnos. Mindig kell utána egy kis regenerálódás.


,,Még a félelem a rohamoktól még mindig bennem van."

Ezt nagyon sajnálom. Több helyen is írják, hogy a pánikbetegek félnek a következő rohamtól, mert kiszámíthatatlan, hogy mikor jön elő. Nálam ez általában csak bizonyos szituációkban jelentkezik (induláskor esik meg, és főleg az iskolába menet, vagy ha sokan vannak körülöttem, és közben nem történik semmi... orvosi rendelőben, tanórán rendszeresen kellemetlenül érzem magam, szinte elkábulva, vagy hogy is mondjam, aztán jön a kézremegés stbstb.), úgyhogy így váratlanul a semmiből még nem igazán tört rám ez a nyavalya. És szoktam is érezni, amikor kezd elfajulni az idegességem, a legutóbb pl. ezért szaladtam haza, hogy ne durvuljon el teljesen.

Hát nem könnyű... Én úgy vettem észre, hogy kell is, hogy az ember erőltesse a dolgokat, de nem szabad túlzásba vinni sem.

45722. szőkelédi (válaszként erre: 45721. - Mombimálna)
2018. szept. 15. 19:47
Ne magàzz már lècci pls...😂😂 Szóval nagyon hosszú idő még az ember egyedül próbálkozik. Végülis el voltam én már a bogyókkal, mentem ide oda . Tavaly járt le a gyesem illetve ápolási díj,mivel kisebb fiam tartósan beteg volt. Tehát nem dolgoztam,de 2 fiút neveltem fel , háztartást vezettem . Kerti meló, haszonállat stb. Aztán lassan eljutottam odáig ,hogy nem kell gyógyszer. DE!!! Még a félelem a rohamoktól még mindig bennem van. Tudod ,ez olyan nekem ,hogy nem nyúlok bele a tűzbe mert tudom,hogy megéget. Tartok tőle,egészséges ember nem tudja elképzelni. Rengeteg könyvet olvastam, videókat néztem ,hogy lehet ebből kimászni,de végleges gyógyulás nem tudom létezik-e?
45721. mombimálna (válaszként erre: 45719. - Szőkelédi)
2018. szept. 15. 18:49

Eszem ágában sincs feláldozni magam a betegségnek :)

Jó volt olvasni a hozzászólását, és elismerésem, hogy ennyi éven át küzdött ezzel a dologgal.

További sok sikert hozzá, és tényleg remélem, hogy ez egyszer még elmúlhat azoknál, akik szenvednek tőle.

45720. mombimálna (válaszként erre: 45718. - Regin_a)
2018. szept. 15. 18:44

Többfélét próbáltam én is (9-et).

Nincs baj egy szem gyógyszerrel, nyilván nem kerülöm el őket teljesen, hiszen nem lehet. Csak érdeklődtem, hogy mások mit gondolnak, stb...

Azért köszi.

2018. szept. 14. 22:59
Őszintén szólva nem igazán megy gyógyszer nélkül..ha már rohamok vannak az már súlyos . Én is megakartam mutatni ,hogy àààâ semmi bajom ez csak egy állapot. 2 évig bírtam ,míg elkerültem szakemberhez aki adott gyógyszert. Elmondhatom magamról,nem vagyok függő sem idegbeteg ,sem drogos ,stb ahogy minket lefestetenek néha 😁 de ez 20 évembe tellett mire ide eljutottam . Néha veszek be egy fél mg bogyót ,ha úgy érzem ,hogy nagyon nem jó valami. Akkoriban nem volt internet,nem tudtam sehol tájékozódni mi a fene van velem , 24 éves voltam a fiatalsàgom elvette ez a nyavajàs betegség. Nagyon fiatal vagy még hogy feladd, fogadd el a segítséget legyen az gyógyszer vagy terápia . Ne áldozd fel magad ennek a sz@rnak .Ha még érdekel a hozzászólásom szívesen írok még,most ennyire tellett! 😊
45718. Regin_a (válaszként erre: 45717. - Mombimálna)
2018. szept. 14. 22:29

biztos megint gyógyszereket írna fel, amikből igazán egyik kombináció sem vált be."


Hány fajtát próbáltál

Nekem a 101-ik vált be


"GYÓGYSZER nélkül ki lehet hozni ebből?"

Nem, bárki is mást mond!


Ha netán a fogad fáj akkor sem vennél be valamit?

Persze nem, inkább kinlódnál!

2018. szept. 13. 23:41

Üdv mindenkinek!

Biztosan komolytalannak hangzik, de számomra egy rémálommal ér fel abba belegondolni, hogy minden egyes napomat egy helyre bezárva töltöm (iskola, vagy munkahely).

Eleinte csak "nem volt kedvem" menni a gimibe, de később már jöttek a rosszullétek, és gyógyszerekkel sem tudtam befejezni az iskolát. Sírógörcsök, hányás, gyors szívverés, remegés az egész testre kiterjedően, kóros feledékenység a mindennapokban, szétszórtság, és irracionális rettegés, kedvetlenség, öngyilkossági gondolatok, mellkasi panaszok. Amikor rám tör a pánik, alig kapok levegőt, és nem tudok gondolkodni. Úgy érzem, azonnal el kell menekülnöm az adott helyről.

Mostanra sokat javult azonban. Eljárok már boltba - korábban még a házból való kimozdulás is komoly gondot okozott (ez már az agorafóbia része a dolognak)-, és egy-két helyre is. De most szeptemberben felbátorodtam az eddigi apró sikereken, és beiratkoztam esti suliba...

Nos, a második alkalommal vissza kellett fordulnom, alig értem ki az utcából.

Mondanom sem kell, ez nagyon rosszul érintett, mert azt hittem, hogy lassan már elfelejthetem ezt az egészet. Gyógyszert sem szedek hónapok óta, és semmi baj nem volt. Már tényleg majdnem elhittem, hogy lehet belőlem valami.

Attól félek, megint teljesen leromlok, és rettegni kezdek a saját árnyékomtól is.

Megmondom őszintén, hogy nem szívesen megyek vissza az orvoshoz, aki bár nagyon kedves, de biztos megint gyógyszereket írna fel, amikből igazán egyik kombináció sem vált be.

Még elég fiatal vagyok, csak most leszek 20 éves, de szeretnék már elérni valamit. Legalább csak egy érettségit, aztán egy sima kis munkát, hogy ne a családomnak kelljen eltartania, mert emiatt borzasztó kényelmetlenül érzem magam.

A legtöbben úgy vannak ezzel, hogy összeszedhetném magam. Azt hiszik, hogy elég csak eldönteni, és képes leszek megcsinálni az iskolát. Én eldöntöttem, de mégis kijött a roham. És már annyiszor, szóval ismerem ezt az egészet. Hazajöttem, mert ha tovább megyek az úton, teljesen elveszítem a kontrollt, és megint a pszichén kötöttem volna ki.

De a legrosszabb az egészben, hogy tehetetlennek érzem magam. Bárhol is olvasok utána, és bárkit is kérdezek, ennek úgy látom, nincsen végleges gyógymódja. És az ember megpróbálja tényleg a legjobban csinálni ezt az egészet, fokozatosan, kis lépésekkel... stb., de nem működik, és ezért a legtöbben lenézik (vagyis engem sajnos sokan).

Azokat kérdezném, akik keresztülmennek/mentek ilyesmin, hogy mi a legtöbb, amit GYÓGYSZER nélkül ki lehet hozni ebből?

Hogyan birkózzon meg az ember a sok kritikával?

Egyáltalán hogy lehet így élni (önfenntartás)?

Kinek mi a véleménye úgy általában arról, hogy mesterséges kemikáliákat kellene szedni ahhoz, hogy szinten lehessen ezt tartani? (Én is szedtem, és ideig-óráig élveztem, hogy nyugiban kimehetek az utcára, de aztán már csak azt láttam, milyen mértékben nem akarok soha semmit... semmi nem érdekelt, és alig voltak érzéseim.)

Próbáltam már a pszichoterápiát is, de nem vált be. A találkozások után általában levertnek éreztem magam, és már gyomorideggel gondoltam a következőre. De azért hónapokig erőltettem, hátha... aztán végül belefáradtam ebbe is, és otthagytam.


Viszont mindennek dacára még próbálkozni szeretnék valamivel, akármivel. Próbálom legalább azt fenntartani, hogy ki bírok menni az utcára.

A következő kedden lehet megint elindulok a suliba, akkor is, ha félek tőle, mint a tűztől. :D

45716. szőkelédi (válaszként erre: 45715. - Amina93)
2018. szept. 5. 22:39

Hát vagyunk így egy páran sajnos..."nem tesz rád a Jóisten csak annyi terhet , amennyit elbirsz" ezek szerint mi biztosan erősek vagyunk.

Vagy nem 😏😊

45715. Amina93
2018. szept. 5. 18:25
Latom nem csak nekem volt rettenetes gyerek/fiatal korom..😞
45714. szőkelédi (válaszként erre: 45713. - Ab61752c45)
2018. szept. 4. 12:24
Akkor neked is kijutott a jóból.
45713. ab61752c45 (válaszként erre: 45710. - Szőkelédi)
2018. szept. 4. 12:22
jesszus,hát minket sem szeretett az anyánk.büszke volt arra,hogy soha életében nem járt szülői értekezletre.mikor ötödikben egy négyesem volt,összetépte a bizonyítványt.hát többet ivott a kelleténél.
45712. ab61752c45 (válaszként erre: 45711. - Szőkelédi)
2018. szept. 4. 12:18
a lányom apja szokta mondani,úgy berúgna,de úgy.csak a gyomra nem bírta.
45711. szőkelédi (válaszként erre: 45709. - Ab61752c45)
2018. szept. 4. 12:08
Lehetséges,csak én nem bírom a piàt
45710. szőkelédi (válaszként erre: 45708. - Ab61752c45)
2018. szept. 4. 12:08

Én kövérke voltam 😁 anyám szerint meg trehàny lusta dög,rohadtam volna meg mikor akkora voltam mint egy màkszem.

Átkozott voltam világ életében...hát így jártam .

45709. ab61752c45 (válaszként erre: 45696. - Regin_a)
2018. szept. 4. 11:40
az alkoholnál jobb feszültségoldót még nem találtak fel. nem én találtam ki.
45708. ab61752c45 (válaszként erre: 45703. - Amaunet)
2018. szept. 4. 11:36
talán a gyerekkorban.engem apám,anyám gúnyolt gyerekkoromban,hogy sovány vagyok.a jó osztálytársak még rátettek pár lapáttal.
45707. szőkelédi (válaszként erre: 45706. - Amaunet)
2018. szept. 4. 11:15
Köszönöm ! Rajta vagyok ,próbálkozom lassan ,gyorsan nem megy ...már volt rá példa ,hogy nagyon akartam ,de rosszul sült el. Csak visszaestem a pánikba ,ebből is tanultam ,hogy lépésről lépésre kell haladni.
45706. Amaunet (válaszként erre: 45704. - Szőkelédi)
2018. szept. 4. 11:11

Bizony, ilyen múlttal nem könnyű erősnek maradni és megküzdeni a szorongásokkal.

A megpróbáltatások tanítottak is. Megismerhetted magad.

Fel kell dolgoznod ezeket. Közben tudd, hogy mások cselekedeteiért nem te vagy a felelős!

Erősítsd meg magad! Nem kell egyik napról a másikra, de apránként, kis kihívásokkal.

Kimenni az emberek közé. Nem vagy te egyiknél sem kevesebb! Sőt! A megélt múltad, tapasztaltabbá is tesz a legtöbbjüknél.

Csak fel a fejjel! Bátran!

45705. szőkelédi (válaszként erre: 45704. - Szőkelédi)
2018. szept. 4. 10:32
Jaa és kb ezért durrantam be ,mikor itt nagy mellénnyel egy nagyokos osztotta az észt ,hogy nem is akarok belőle kimászni ...valahogy az a stílus nem fekszik. Attól ,hogy más nem tudja a helyzetem vagy a te helyzeted ,még nem hatalmazza fel arra ,hogy fogadatlan prókátor módjára okoskodjon. Időt kell hagyni ,míg a fórumozó szed össze annyi bátorságot,hogy le merje írni a gondjait. De nem ,majd ő megmondja tutit ...Szóval ha segíteni nem tudok ,legalább ne rontsak a helyzeten. Nem rád gondoltam természetesen,szívesen olvasom mások tanácsait akik benne voltak hasonló helyzetben ,de aki csak hallott róla az ne ossza az észt .
45704. szőkelédi (válaszként erre: 45703. - Amaunet)
2018. szept. 4. 10:21
Persze hát honnan is ismernéd ,nem meséltem el a történetem, és nem rosszból írtam neked . Tudod ,a drága jó édesanyám is rátett ám egy pár lapáttal...napi szinten rettegtem tőle,kifelé pedig játszotta a szentfazekat,minden vasárnap szaladt a templomba ...no de régen volt ,nem érdekel már. Csupán azért írom ,hogy így nőttem fel talán ez is okozott károkat.sőt biztos . Aztán a kisebb fiam fejlődési rendellenességgel született, apuka úgy gondolta b...meg neveld egyedül őket,és felakasztotta magát.Évekig voltam egyedül,a kicsit kellett vinnem műtétekre,szerencsém volt ,hogy itt a faluba azért segítettek ha Pestre kellett mennem.Nem engedhettem meg magamnak ,hogy szétcsússzak a fiúk miatt sem . Ne panaszkodni akartam ,de így talán már más az egész. Mint írtam nem gyógyszerezek,havonta talán fél szem,önbizalmam kezd helyreállni,(remélem 44 évesen még nem késő) nemde jobb lenne a pánikos időszakot elfelejteni. Keresem a tuti megoldást,de nehéz .
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook