Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol aludjon az újszülött és milyen kiságyat válasszunk? fórum

Hol aludjon az újszülött és milyen kiságyat válasszunk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
64. Orsheka (válaszként erre: 63. - Katuska1982)
2018. szept. 10. 20:22
Akkor már mindjárt itt a nagy nap! 💝 Számolj majd be, hogy alakulnak a dolgaitok. Én annyi mindent máshogy képzeltem első babás anyukaként. Majd kitapasztalod, mi a legjobb a számodra. (Egyébként a férjem nyugodtan alszik mellettünk, annak ellenére, hogy többször fent vagyok a kicsivel. Szerencsére ki tudja magat pihenni munkába, nem kellett átcuccolnom másik szobába. Persze ez is egyéni.)
2018. szept. 10. 11:07

Én szeptember 21-re vagyok kiírva, kislányt várunk. :)

Külön szoba, kis bölcsője lesz, mellette egy matrac, azon meg én fogok pihenni, ha úgy adódik. Mindent meg akarok hagyni az alvásunk körül, ahogy volt, mert a párom dolgozni-vizsgázni fog - és muszáj, hogy pihenni tudjon. Ha kell, hát én átmegyek a babához.

Unokahúgom is most babázik és mondja a saját tapasztalatait - persze, neki biztos úgy vált be - ő bevette a babát magához az első hónapban, úgy aludtak. Nekem nem biztos, hogy ez bejön - meg én nem akartam, hogy ezt szokja meg, akármennyire szeretem is! Mindenkinek a maga véleménye. (...)


A szoptatásról pedig, ha érdekel, keressétek a La Leche Ligát - nagyon profik.

62. Orsheka (válaszként erre: 62. - Kovacsbetti718 ​)
2018. szept. 9. 15:20

Szia! Még a kisfiam megszületése előtt indítottam ezt s fórumot. Most 8,5 hónapos. Eddig 3 kiságyunk van/volt:


1. Babybay másnéven babaöböl

Ez nagyon jó volt, egyik oldala nyitott, a magasság pont a szülői agyhoz igazithato. 8 vagy 9 kg-ig használható. Nekünk olyan fél éves kornál vált szűkössé. Csak ajánlani tudom. (Caretero márka)


2. Következett az ikeas klasszikus rácsos agy. Ennek is levettük az oldalát, mert még szoptatok, éjjel kb. 3x hozzá kell férnem a bébihez. Na ebbe állandóan beveri a fejét még racsvédővel is. Ha az egyik oldala nyitott, nem biztonságos, mert átmászik a szülői ágyra, onnan meg leesik a földre. Ha meg feltesszük a rácsot, lehetetlenség beemelni az alvó bebit ébredés nélkül.


3. Egy hete van utazó kisagyunk, ebbe rendes matracot tettünk. Szinten a szülői agy mellett. Az egyik oldala hosszában kicipzarozhato, szépen ki tudom venni a nyíláson a babát. Ha visszateszem, és becipzarozom, a hangra felébred. 🙈 De legalább nem uti meg a fejet, és ha pár percre magara hagyom, amíg reggel lezuhanyozok, biztonságban van.


Ha van tippetek, véleményetek, irhjatok 😉

61. 4331bba7c7 (válaszként erre: 60. - Orsheka)
2017. szept. 19. 08:44
Iszonyat jó dolog az, bizony :) és a babák többsége szinte azonnal el is alszik, ha levegőre érnek 😍
60. Orsheka (válaszként erre: 58. - 4331bba7c7)
2017. szept. 19. 07:51
Ezért varoom annyira, hogy bekoltozzunk a családi házba. Biztos kint fogom altatni a bébit a teraszon. Engem is kint altattak a méteres hóban babakoromban, nem is kellett szednem a sok antibiotikumot.
59. gribedli*** (válaszként erre: 40. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 19. 07:01

Tulajdonképpen nem szarakodás, mert az igaz, hogy az első 5 percben száll le az anyatejnek a vizesebb, cukrosabb része, de ezt nem szabad összekeverni a táplálóbb, zsírosabb résszel, az anyatej øsszetétele nem egységes az egész szoptatás alatt.


Az első 5 perc arra szolgál, hogy azonnal a baba szénhidráthoz és folyadékhoz jusson, és abbahagyja a sírást, ezért az "eleje"'az sok is (de híg) és spriccel meg minden. A hátsó régiókban pedig ott van a zsírosabb anyatej, ami csak cseppekben jön le, mert táplálóbb, sűrűbb, ettől lesz igazán jóllakottságérzése a gyereknek és ebben más vitaminok vannak, mint az elején. És mivel ez csak cseppekben szállingózik le, a babának komótosan kell szopizni, szóval kell, hogy már előtte a vizes lötty részével megteljen a poci. Meg ugye addig nem tud leszállni ez a zsíros komponensekkel tele tej, amíg az eleje ki nem lett ürítve, ahhoz meg idő kell.


Amit egyesek szarakodásnak tartanak, vagy hogy a baba bealszik vagy ilyenek, az valójában még a szoptatásnak egy fontos része.


Persze, hogy ha valaki csak 5 percet szán rá, akkor is a baba csendben lesz mert a cukros-vizes részt megkapta, de ettől még hiányos volt az az adott szopi, ezért vagy hamarabb lesz éhes, vagy nem fog annyira növekedni, vagy az anyukának csökkenni fog a teje. Több kell mint 5 perc, változó, hogy kinek mennyire gyorsan eszik a babája de meg kell hagyni az utolsó részt is, amikor lassan szopik mert akkor szivárog le a tej tartalmasabb része.


A tápszernek meg az első és utolsó cseppje is pont ugyanannyi makronutrienst tartalmaz, mert összerázod. De az emberi mell nem ilyen és nem egységes a tej, plusz amikor analizálni viszed, akkor is össze fogják rázni és egy átlagot mondanak.

58. 4331bba7c7 (válaszként erre: 57. - Orsheka)
2017. szept. 18. 21:41

😍

Sok előnye van a téli születésnek,ezért is kérdeztem.

Nappal simán alhat egy nagyot a babakocsiban a jó ropogós levegőn.

57. Orsheka (válaszként erre: 54. - 4331bba7c7)
2017. szept. 18. 20:05
December 17., kisfiú 💙
56. fincsi5 (válaszként erre: 13. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 18. 17:56

Tele vagy jóindulattal. Neked kötelező volt a gyerekszülés, ez 100%, ha rajtad múlik, nem teszed.


És igenis; rózsaszín felhő, fehér habbal, akkor is, ha majd' 1 óra. De te ezt nem értheted.

55. 5236d12e25 (válaszként erre: 53. - Orsheka)
2017. szept. 18. 16:56

Ha elfogadsz csak 1! tanácsot. Rengeteg tanácsot, sőt kéretlen fogsz kapni, mindenki nagyon okos lesz és akaratos.. tolakodó, figyelj magadra és a babád jelzésére az a legbiztosabb. Hallgass meg bárkit szűrd ki neked mi a jó, de úgy is rá fogsz jönni, hogy ami másnak bevált nem biztos hogy nálatok is befog.

Ha nem vagy biztos a dolgokban akkor kérj védőnőtől orvostól tanácsot.


Nálunk a kis tesó úton, februárra várható.

54. 4331bba7c7 (válaszként erre: 53. - Orsheka)
2017. szept. 18. 16:34
Mikor jön a baba?
53. Orsheka (válaszként erre: 52. - 4331bba7c7)
2017. szept. 18. 16:30
OK, koszi. Minden tanácsot szívesen fogadok :) Próbálok minél tobbet utánaolvasni a témában, hogy legalább az elméleti tudásom meglegyen, aztán majd meglátjuk gyakorlatban :)
52. 4331bba7c7 (válaszként erre: 50. - Orsheka)
2017. szept. 18. 16:21

Túl van ez misztifikálva! Majd meglátod, ha figyeled a babádat!

Az 5 perces dolgot azért nem ajánlanám 😄

51. 4331bba7c7 (válaszként erre: 40. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 18. 16:20

Na ezek a kuruzsló tanácsadók sokat érnek... Abból a pénzből inkább vettem valamit a babámnak, és az ő igényeire figyeltem, nem más okosságaira.

Persze van is benne valami, nem kell cumizni a mellen órákig. De ez az 5 perc... A kórházban is kiakadtam, pedig akkor nem is igazán voltam még magamnál.

50. Orsheka (válaszként erre: 40. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 18. 16:12

Az biztos jó, hogy csak 5p egyik-másik oldal? Ezt olvastam: "Különösen a baba életének első heteiben fontos, hogy megkapja a tej végét.

Ha tíz perc után átteszi a másik mellére, legjobb esetben is csak a tej elejébe kóstolhatott bele, a végéhez pedig sosem jut el. Még rosszabb,

hogy a mell váltogatása miatt a szervezet azt az

üzenetet kapja, hogy fölösleges megtermelnie a tej végét. Ha viszont mindig hol az egyik, hol a másik melléből szoptat, a kicsi mindhárom típusú tejhez hozzájut - kiegyensúlyozott lesz az étrendje."

49. 5236d12e25 (válaszként erre: 45. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 18. 16:05

És ismét egy nagyon okos gondolat menet tőled..

Az elkényeztetettség nem itt kezdődik.

Tudod mondanám,hogy maradj inkább csendben mert jót úgysem fogsz kapni, de erre szoktam mondani, hogy tudod a vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van csak nem biztos,hogy mindenki kíváncsi a másikéra..

pláne ha ilyen bődületes marhaság.

Elmondom neked, hogy lányom aki 2.5 éves sorvadt korababa - értsd jó időre de súlyhatárérték alatt született. 1 hetet volt a PIC intenzív osztályon, és a kis súlya miatt fontos volt az igény szerinti szoptatás.. Az 1 hetes sterilitás miatt még fontosabb volt a kontakt, az hogy megszokja nem csak egy üres lelketlen inkubátorban fekszik hanem sok szeretet gyengédség odafigyelés veszi körbe, és nem kell félnie semmitől.Nincs elkényeztetve, nem kap meg mindent, és nincs minden megengedve neki..

48. 4331bba7c7 (válaszként erre: 2. - Orsheka)
2017. szept. 18. 16:02

Szia!

Működhet,ha hiszel benne és következetesen ezt csinálod majd.

Ha éjjel szoptatni kell vagy simán csak altatni, mindenkinek jobb, ha egy szobában vagytok. Bár erre is láttam már ellenpéldát - náluk működött a külön szoba.

Pár hónap múlva úgyis kialakul vmi rend és az alapján fog aludni a baba nappal és éjjel. A lényeg, h legyen "rend", mármint napirend akkor már.

Az első hetekben, hónapokban úgyis főleg csak eszik-alszik, nyugalom kell neki is, neked is.

Nekünk csak a kiságy volt, a hálóban nem messze tőlem, nagyon ideális volt így nekem. Nappal meg... Örültem, ha alszik :D 4-5 hónapos lehetett a kisbabám, mikor a kiságyas nappali alváshoz szoktattam. Nem volt könnyű, de viszonylag hamar ment a dolog. Ma már szinte csak ott tud aludni nyugiban (se babakocsi se semmi).

47. 4331bba7c7 (válaszként erre: 44. - 5236d12e25)
2017. szept. 18. 15:55
Nem beszélve az esetleges kezdeti sárgaságról...
46. buci07 (válaszként erre: 45. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 18. 15:24

Sötétség a köbön ne haragudj!

Szted tápis gyerekből nem tudnak elcseszett gyereket csinálni?

45. 10cc61fb5a (válaszként erre: 44. - 5236d12e25)
2017. szept. 18. 15:04
És olyan nagy probléma lenne, ha nem igényszerintkednénk már a csecsemőkkel is?!?!? Gyerek, gyerek..úgyis elcsesszük eccercsak..muszáj már pályás kortól kezdeni? Ezekből a nagyon igényszerint nevelt kisbabákból lesz majd a kiskiralylany meg a kisherceg akit majd a ki_ha_én_nem kategóriába lehet csak sorolni...
44. 5236d12e25 (válaszként erre: 18. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 18. 14:15

Tudatlanság..

Most felmerült bennem a kérdés vajon ki is a tudatlan?

Van akinek a szoptatás egyáltalán nem fájdalmas, sőt helyes technikával pózban pár nap alatt elmúlik , de igen van aki annyira ki van merülve, hogy bealszik közben..

Tápszeres babáknál javasolják a hozzátáplálást 4 hós kortól, de! és itt jön megint a bibi van baba aki 4 hósan egyáltalán nincs megérve rá.. Nem hiába javasolják egyébként 6 hónapos kortól elkezdeni ténylegesen.

Az igény szerinti szopit is azért javasolják, mert minden babának más az igénye.. Egy kisebb súllyal született babának többre van szüksége és gyorsabban is nő mint egy nagyobb súllyal született baba, sőt van amelyik annyira kifárad hogy bealszik ezáltal nem tudja a táplálóbb tejet csak a szomjoltót kiszívni..vagy ne adj isten a szopóreflexe gyenge. Ráadásul sokkal több tej tud termelődni ha igény szerint szoptatsz.

Végül is te is percre pontosan ülsz le enni, nem akkor mikor éhes vagy nem?

43. buci07 (válaszként erre: 42. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 18. 13:45
Légy terhes...meg fogsz lepődni,hogy le vagy maradva...😋
42. 10cc61fb5a (válaszként erre: 41. - Buci07)
2017. szept. 18. 13:02
Ez épp 6 éve volt. Nem hiszem hogy le vagyok. Sokan nyomatták ezt az orbitális ostobaságot, miszerint igényszerint legyen. Hát én nem hiszek benne. Időre is pont tök jól lakik egy csecsemő.
41. buci07 (válaszként erre: 40. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 18. 12:31
Anno...ma igény szerinti szoptatás van..kicsit le tetszik lenni maradva...
40. 10cc61fb5a (válaszként erre: 37. - 4331bba7c7)
2017. szept. 18. 11:26
Kekeckedhetsz. Nem én találtam ki. Volt anno szoptatási tanácsadás a kerületünkben, szülés előtt, egy védőnő tartotta. Azt mondta, a szoptatásnál nem kell cicózni, az újszülöttnek nincs túl nagy gyomra, hamar megtelik. 5p egyik oldal, 5p másik oldal. És ne hagyjuk közben aludni, hanem ha éhes akkor egyen. 3 óránként. Ahogy növekszik úgy húzhatjuk ki egy kicsit az etetést (10-10 percre pl) és növelhetjük a köztes időt is (4 órára kb). De ez az egész procedúra ne tartson egy órát. Mert az nem evés, az szarakodás.
39. buci07
2017. szept. 18. 08:24

Spec nekünk volt külön kiságy,szoba,de mivel sokáig szopizott 1+,éjszaka is kelt sokáig 1x igy kényelmesebb volt a mi ágyunk mellé betenni egy gyerekágyat,keretes,mi ágyunkra át tudott mászni,behelyezkedtünk,mikor végzett odabújt apához és úgy aludt reggelig.

Gyerekfüggő,van tápszeres is aki éjszaka nem alszik.

2017. szept. 18. 08:16
Koszonom, hogy megosztjátok velem a tapasztalataitokat. Ha valami eszetekbe jut, várom a további hozzászólásokat.
37. 4331bba7c7 (válaszként erre: 13. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 17. 16:56

Remélem te is csak 5percig eszel...

Anyatejes baba is ugyanúgy alhat nyugodtan éjjel. Elég tudatlan vagy.

2017. szept. 17. 16:54
Kiságy+babafészek vagy jó meleg bugyolálás. Nappal is kiságyban. Ha sír, úgyis kiveszed. Ahány baba, annyi verzió, majd meglátod.
2017. szept. 15. 17:56

Ja, a kérdésre, hogy milyen kiságy. Szerintem a pinduriknak jobb a bölcső, vagy a kiságyba helyezhető szűkítő, vagy a babakocsi mózeskosara kb 4 hónapos korig is. Mert ilyenkor még olyan kicsik, hogy keresik mindig a "falat", ezért a bölcső méretre szabottabb, nem tekeregnek benne annyit. Nappali alváshoz is jó a babakocsi. Illetve ha elmentünk sétálni egyet és közben aludt el a babakocsiban, akkor hazaérve nem vettem ki onnan,hanem babakocsi begurít a lakásba, előszobába és hagytam aludni tovább. Mert azzal eleinte megszívtam, hogy na, séta alatt elaludt, kiveszem, beteszem a kiságyba, persze...ettől jól felébredt. Nekem nem ért meg ennyit zargatni a kisbabát, ezért jó helyen volt a babakocsiban míg magàtól fel nem ébredt.


A középső gyerekemnek stokke ágya volt, amit át lehet alakítani bölcsővé, majd ahogy nőtt, újra kisággyá. Így ha a nappaliban aludt el a bölcsőben, mert napközben ott tartottam, csak begurítottam a gyerekszobába és ajtó becsuk. Most a legkisebbnek az ágya lett, kibővítve, és ha már ő sem fèr el benne (immár gyerekágy,nem rácsos) akkor átalakìtható 2 fotellé.


Úgyhogy ha elsőre drágânak tűnhet a stokke ágy, szerintem minden pénzt megért ezzel, hogy újrahasználható màs formában:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook