Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sokadik sikertelen lombik után missed ab - hogyan tovább? fórum

Sokadik sikertelen lombik után missed ab - hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


28. zsanci79 (válaszként erre: 26. - Rinike)
2017. szept. 12. 08:10
Azokat nem csinaljak tb-re sajnos. Sot habab egyedul csak a g1 intezetben van magyarorszagon. Vissza is elnek vele rendesen.
27. vmacska (válaszként erre: 25. - Zsanci79)
2017. szept. 12. 07:17
Szuper, köszi.
26. rinike (válaszként erre: 21. - Zsanci79)
2017. szept. 12. 07:09

Igen, a diétát muszáj tartani! Nekem is rontott az értékeimen a szteroid, terhesség alatt inzulinos is voltam végig. terhesség előtt azonban a szteroid mellé merckformin tartalmú gyógyszert (Meforalt) kaptam a nagyon enyhe cukorbetegségemre, (inkább erős IR volt még akkor), mert állítólag mellékhatása pozitív a gyermeket akarók számára, feljavítja a szervezet női hormon termelését, és ez a 40 feletti koromra tekintettel nem volt hátrány.

Az általatok említett vizsgálatokat nem tudom, hogy csináltak-e nekem a zalaegerszegi immunológián, de beutalóval mehettem csak, és minden vizsgálat államilag támogatott volt, így csak az útiköltség terhelt engem, amire (azt hiszem) szintén kérhettem volna tb támogatást, de nem kértem.

25. zsanci79 (válaszként erre: 23. - Vmacska)
2017. szept. 11. 23:12
De adjak magas NK-ra.
2017. szept. 11. 22:40
mielőbb keresnem kell egy immunológust Pécsen. ha tud valaki a témában jártast, lécci, szóljon
23. vmacska (válaszként erre: 19. - Zsanci79)
2017. szept. 11. 22:39
oké, csak gondolom, a drága habab vizsgálati eredmények hiányában nem adják. vagy igen?
22. vmacska (válaszként erre: 21. - Zsanci79)
2017. szept. 11. 22:38
igen, tudom, kicsit még várok
21. zsanci79 (válaszként erre: 18. - Vmacska)
2017. szept. 11. 22:35
A szteroid rontja az ertekeket, erre keszulj, ha mostanaban mesz terhelesre.
2017. szept. 11. 22:33
A diétát muszáj komolyan tartani, mert a petefészek nagyon inzulinérzékeny szerv.
19. zsanci79 (válaszként erre: 17. - Vmacska)
2017. szept. 11. 22:32

Igen, sajnos ez igy van.

De ugy hallottam, Pecsen siman kivaltod receptre (2000 ft) es ezt be is adjak a klinikan.

A genium-medben 20ezer, a G1ben pedig 60ezer ft mindez....arcpirito!

18. vmacska (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2017. szept. 11. 22:30

0,4-es Clexane-t szúrtam, plusz szedtem az Aspirin Protectet (mindezt annak ellenére, hogy a trombózispanelem rendben volt)

IR-diéta: többé-kevésbé tartom. amikor elkezdődött a terhességgel járó sajnálatos kálváriám (kétnaponta uh és vv, mert méhen kívülinek hitték először), elkezdtem összevissza enni... ami azóta is tart sajnos. ez ilyen bánatevés most. de persze minél előbb visszatérek a diétához.

na meg csináltatok majd egy terhelést is.

17. vmacska (válaszként erre: 15. - Zsanci79)
2017. szept. 11. 22:27

nem kaptam. csak szteroidot. igaz, nem is volt ajánlásom immunológustól. basszus, de nem tudom, lesz-e pénzünk ilyen drága vizsgálatra. :-(

ez az utolsó próbálkozás így is majd 400 ezerbe volt... :(

ki bírja ezt anyagilag?? :(

2017. szept. 11. 22:26

[link]


itt találsz egy jó összefoglalót


Trombózispanelt néztek? Kaptál/szúrtál vérhígítót terhesség alatt? Vagy Apirin protect-et szedted -e?

Tartod-e az IR diétát?


Drukkolok a sikerért! Ne add fel.

15. zsanci79 (válaszként erre: 14. - Vmacska)
2017. szept. 11. 22:25
Az nagyon magas. Lipidet nem kaptal? Ilyen erteknel en megcsinaltatnam a HABAB-ot is.
14. vmacska (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2017. szept. 11. 22:17
igen, megcsináltattam korábban az nk funkciót, 20,79 százalék jött ki.
13. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Vmacska)
2017. szept. 11. 22:12

Szia!

Ha autoimmun bajod van, akkor sanszos a magas NK is.

Nekem is ezzel van a bibi, holnap kapom a smoflipid infuziot, nagyon bizom benne.

A HABAB vizsgalat pedig nagyon komplex (partner elleni reakcio, NK, citokinek) de ez 130 ezer ft. Nyilvan kevesebb, mint feleslegesen lombikozni, de ha ezt nem is, egy NK funkciot biztos csinaltatnek.

Ha mar volt, akkor nem szoltam 😊

2017. szept. 11. 21:40
ha valaki még esetleg hozzászól, volt valaki, aki pszichológus segítségét vette igénybe a továbbhaladáshoz? :(
11. vmacska (válaszként erre: 10. - Rinike)
2017. szept. 11. 18:37
hát köszi, de nekünk épp elég Szegedről Pécsre utazgatni, jó lenne Pécsen inkább, hát majd keresek
10. rinike (válaszként erre: 8. - Vmacska)
2017. szept. 11. 18:33
Nem kellett nagyon sokszor menni hozzá. Ha jól számolom, akkor 4-5 alkalommal mentünk összesen, beleértve a szülés után 3 hónappal lévő kontrollt.
9. vmacska (válaszként erre: 8. - Vmacska)
2017. szept. 11. 16:12
de jó lenne találni egy olyasvalakit, aki otthon van ebben a témában
8. vmacska (válaszként erre: 6. - Rinike)
2017. szept. 11. 16:12
nekünk az 390 km lenne
7. vmacska (válaszként erre: 6. - Rinike)
2017. szept. 11. 16:10
na igen, azt hiszem, ez lesz a legelső dolgom mostanság, keresnem kell egy immunológust, Pécsen szeretnék, ahova a meddőségibe is járunk, hogy alkalomadtán össze tudjon dolgozni a nőgyógyásszal
6. rinike (válaszként erre: 1. - Vmacska)
2017. szept. 11. 16:05
Bocsánat, hogy harmadszor is írok. Olvastam, hogy leállították a Prednisolont. Nekem megduplázták a teherbeeséskor! A 28. hétig szednem kellett, végül úgy kellett "leszoknom" róla. Az immunológusom dr. Kovács Mónika volt a Zalaegerszegi Kórházban dolgozik. Mi 170 km távolságból jártunk hozzá!
5. vmacska (válaszként erre: 3. - Rinike)
2017. szept. 11. 16:03
egyelőre az örökbefogadás nem téma nálunk, mindketten elzárkózunk. saját gyermeket szeretnénk, amíg lehet, küzdünk. autoimmun probléma lehet a háttérben, erre most emelet adag szteroidot kaptam, azonkívül "természetesen" IR, hashimoto... szóval igencsak nehezített pálya.
4. vmacska (válaszként erre: 2. - Rinike)
2017. szept. 11. 16:02

azta! ez ám a sikertörténet :)

gratulálok!

3. rinike (válaszként erre: 2. - Rinike)
2017. szept. 11. 15:56

Még annyit, hogy végül egy államilag támogatott lehetőség bent maradt a rendszerben, de ha nem lettem volna spontán terhes, akkor azt még kihasználtuk volna.

Szóval azt kellene megnézni, hogy valóban minden okot kizártatok-e ami miatt nem jön a baba, és közben gondolkozni azon, hogy el tudjátok-e képzelni, hogy örökbe fogadjatok.

2. rinike (válaszként erre: 1. - Vmacska)
2017. szept. 11. 15:53
Nekünk először volt 39 évesen missed ab a 17. héten, és utána 3 sikertelen inszem, és 6 szintén sikertelen lombik. Közben mindig csináltattam valamilyen vizsgálatot, pl. először petevezeték átjárhatósági, IR, majd terheléses cukor, pajzsmirigy, immunológia, genetika stb. A 6 lombikból 4 volt államilag támogatott, 2-t, egy alapítvány támogatott. Mi mindenképpen akartunk gyermeket, így a sikertelenségek után úgy döntöttünk, hogy úgy lesz gyermekünk, hogy örökbe fogadunk, így lefolytattuk az ehhez szükséges eljárást. Szóval nekünk úgy lett volna vége, hogy örökbe fogadunk, de nem úgy lett mégsem, mert az örökbefogadói tanfolyam alatt spontán terhes lettem. 43 voltam, mikor megszületett a kislányunk.
2017. szept. 11. 15:33
Sziasztok. Az ötödik lombikunk sikeres volt - de missed ab-bal végződött, és nemhogy napról napra jobb lenne, nagyon el vagyok kenődve, és nem tudom, hogy kecmeregjek ki az önsajnálatból. 40 éves leszek idén, nagyon kilátástalannak érzem a helyzetet. Ti hogyan léptetek túl ezen? És hogyan bíztatok a következő lombikban? Honnan merítettetek erőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook