Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vidékről Pestre és vissza fórum

Vidékről Pestre és vissza (beszélgetős fórum)

28. maxireka (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
2017. szept. 12. 17:30
Akkor téged átvert, ő adta meg. Te is ki tudod próbálni, hozz létre egy utat, de ne okezd le a végén és meglátod
27. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Maxireka)
2017. szept. 12. 15:30
Azt mondta múltkor a pasas, nem ő szabta ki rá.
26. maxireka (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2017. szept. 12. 14:46
Nem a rendszer adja meg, hanem a sofőr. Én amíg utitarsat kerestem, mindig a félárú(diak) vonatjegy árát adtam meg
25. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Epresturmix)
2017. szept. 11. 20:26
Ráadásul az oszkáron is változóak az árak. Nem a sofőr szabja ki az összeget, hanem a rendszer számolja ki. Van, amelyik nem olcsóbb a vonat/buszjegynél. Ki kell fogni!
24. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Globus)
2017. szept. 11. 20:24

Tényleg? Nahát, nem is tudtam, hogy a te megyédből át kell jönni az én megyémbe, ha Bp-re akartok menni! Ez tényleg rossz így! :/

A gyorsvonat jó, de a személyvonat tetű. Ráadásul nyár elején Balatonra vonatpótlóbusszal közlekedtem, egy káosz volt, akkor is ha a kalauzok irányítottak minket. Sok volt a hülye, így mindig késéssel indultunk. :D

23. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2017. szept. 11. 20:19
Persze, de nem mindig van olyan sofőr, aki megfelelő. Vagy az idő nem jó, vagy a nap, vagy a helyszín, vagy közbejön neki valami, szóval azért a tömegközlekedés ilyen szempontból mégiscsak előreláthatóbb.
22. 124637ff9b (válaszként erre: 21. - Ertaveloce)
2017. szept. 8. 21:09

Örülök 😄

Jó utazást Apudnak Pestről vidékre! 😄

2017. szept. 8. 21:05

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat,kíváncsi voltam, hogy tényleg én járok-e túl sűrűn haza, ès mindenki más meg olyan ritkán... azóta megoldódott a vita.


Lovelyly:

Persze, van sajátom, ezért is írtam azt hiszem, hogy korábban kevesebb pénzből is mindig kiszorítottam az útra valót. Azóta megbeszéltük a dolgot, nem hagytam magam, és végül belátta, hogy nem volt szép tőle ez a hiszti, meg amiket mondott.

20. globus (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2017. szept. 8. 19:00

Elhiszem! Tőlünk majdnem 4 óra, mert először át kell mennünk a te megyédbe, ott szállunk át pesti buszra, borzalom.

Azért a vonat még mindig gyorsabb... már ha van.

19. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Ertaveloce)
2017. szept. 8. 18:26
A magyarországi vonatokra, buszokra minden fillért sajnálnék kiadni,inkább "oszkároznék".
2017. szept. 8. 18:26
Vidékről indult, aztán Pesten is látták.
17. 124637ff9b (válaszként erre: 13. - Ertaveloce)
2017. szept. 8. 18:25

Munkád, saját kereseted van legalább?


"Ma már ò is az orrom alá dörgölte, hogy minek jöttem ilyen messzire, ha nem tudok elszakadni otthonról.... " - ez tényleg nagyon szarul hangzik.

Nem a kiszolgáltatottság érzést kellene neki erősíteni benned, hanem neki illene meghívni néha az édesapádat, elvégre rokoni kapcsolat lesz köztük, ha közös életet terveztek közös házzal, stb.

Próbáld ezt finoman megértetni vele.

16. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Fisica)
2017. szept. 8. 17:41
Egyrészt. Másrészt meg milyen pali az ilyen?
15. Fisica
2017. szept. 8. 17:39

Én havonta egyszer megyek a szüleimhez, 250km

távolságra vannak tőlem, ami egy tank benzinbe kerül. A párommal megyek mindig, de ha ellenezné is elmennék bárhogyan ez nem kérdés, és főleg nem kidobott pénz!

A párodnak könnyű úgy beszélni hogy otthon lakik.

14. túrógombócka (válaszként erre: 13. - Ertaveloce)
2017. szept. 8. 16:20
biztos, h ezt a pasast akarod életed párjának? anyuci az igen, a te apukád az nem... önző , de nagyon.
2017. szept. 8. 16:07

Sziasztok, köszi az eddigi hozzászólásokat!

Én is igyekszem válaszolgatni:


Nomnom, nem vagyunk megszorulva, ennél kevesebb fizetésből is mindig ki tudtam szorítani az útravalót, ezért nem értem.


Hangoska: Nem férj, másfél éve élünk együtt, és van egy közös házunk. Sajnos nem igazán van olyan ismerős itt, aki pestre járkál. Aki van, az is inkább párom haverjai, és ők is nagyon ritkán. Én nem kéreckednék el velük... apukám sajnos nem tud jönni, mert jelenleg a házunk még nem lakható, és anyósnál élünk. Más lakásába nem hívom meg, meg aztán nem is terhelném ezzel egyikőjüket sem.


Karott: Szoros neki, csak ő abban a kiváltságos helyzetben van, hogy vele él még mindig, és a házunk is csak kb 30 perc kocsival. Ő valószínűleg naponta fog hazajárni...


Ikebana3: Sosem voltunk megszorulva, bár most párom keveset keresett, mert munkahelyet váltogatott. De nincsenek nagy kiadásaink, mert az anyjánál lakunk, neki adunk haza pénzt, és ennyi. A többi megy a saját ház felújítására. De én úgy gondoltam, h ennyi nem sok, amit elvonok a háztól. Ma már ò is az orrom alá dörgölte, hogy minek jöttem ilyen messzire, ha nem tudok elszakadni otthonról.... elég szarul hangzott. Apukám meg egyedül él, mert sajnos anyukám már nincs.


mignon11: Én is így gondoltam. Ráadásul párom sincs rákényszerítve, hogy velem jöjjön. Amíg nem volt a ház, magától jött mindig, azóta egyszer sem, pedig volt, hogy megkértem. Kezdem bánni, hogy megvettük azt a házat.

12. mignon11 (válaszként erre: 1. - Ertaveloce)
2017. szept. 8. 11:55
Apudat látogatni nem pénzkidobás! Micsoda butaság.....
11. Meli76
2017. szept. 8. 11:19
Én is havonta minimum egyszer hazalátogatok. De van, hogy kétszer is. És ez így is nagyon kevés... :-(
2017. szept. 8. 11:13
Jövő héten Simontornyára megyek, onnan Kecskemétre, Nagykőrösre, majd onnan Kiskunmajsára. Yoo lesz! :D
9. laprincipessa (válaszként erre: 1. - Ertaveloce)
2017. szept. 8. 11:08
Én havonta 2-szer járok. Mondjuk még októberig van diákigazolványom, de én kutyával együtt megyek. Így bkk jegyekkel együtt kb. 7500 Ft-ra jön ki oda-vissza. Amíg van pénzem, addig én nem sajnálom rá, inkább az idő és energia hiánya az ami megterhelő. De édesanyámnak szüksége van ezekre a látogatásokra és amíg megtehetem, addig meg is teszem.
8. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Ertaveloce)
2017. szept. 8. 11:08

Én igyekszem a legolcsóbban megúszni. Horror áron vannak a jegyek basszus!

Ha Pestre megyek, az nekem innen 220 km.

Oszkárra múltkor 2200 ft-ért mentem. 2 óra alatt fenn voltunk, végig pályán mentünk.

Hazafelé busszal jöttem 4900 ft-ért, 3 órás úttal, egy pihenővel! :/

Ha oda vissza busszal megyek, vagy vonattal akkor sem állok meg 10 ezer alatt, és akkor csak utaztam!


Balcsira általában Lelléig megyek, oda 2 ezer valamennyi szokott lenni a jegyem, tehát oda-vissza egy ötös. + néha Lellétől buszozok, szóval az egész olyan 6500 ft. Csak a jegyek és akkor még egy kv-t sem ittam.


Múltkor Kecskemét mellé mentem, de nem kellett a vonaton jegyet vennem, mert a kalauzzal utaztam. ;) Szóval igyekszem kiokoskodni az utakat. Van, hogy ismerőssel megyek és akkor kap valami jelképeset, mert nem fogad el pénzt.


Ja amúgy nem sok ez az összeg., csak a pasid egy fillérbszó. Bocsi. :(

2017. szept. 8. 10:59

Bocs a kifejzesert, de nagyon *rago :(

Nem keves penz valoban, de ha o nem tud utazni...

Ha meg o menne, akkor is kb. elmenne ennyi penz a vendeglatasra.

6. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Ertaveloce)
2017. szept. 8. 10:22
nem túl gyakori. ne hagyd, hogy ebbe bárki beleszóljon. a te pénzed.
2017. szept. 8. 10:17
Tudod az, hogy mi a sok attól is függ, hogy havonta mennyiből gazdálkodtok. Ha nagyon be kell osztani, mert ténylegesen kevésből éltek, akkor bizony meggondolandó, hogy a fűtésszámlát fizeted-e be, vagy meglátogatod az apukádat. Ha az apukád beteg, vagy nem tud utazni esetleg nincs kivel utazzon vagy olyan öreg, hogy nem tud, akkor persze te kell menjél,de ha nem így van, ő is meglátogathat időnként. Elég nagy a távolság. Vannak akik még ritkábban tudnak menni vagy azok akik külföldön dolgoznak csak félévente. De gondolom van telefon, esetleg internet. Igazából nem tudom mi vitt ilyen messzire ha ennyire hiányzik az apukád. nem lehet megoldani, hogy közelebb költözzetek? Aki kollégista, az sem utazik gyakrabban ekkora távolságra.
2017. szept. 8. 10:01

Szerintem nem túl sűrű. Mi csak negyedévenként megyünk a szüleimhez 3-4 napra, ők hasonló távolságra laknak. Nyáron kétszer is szoktunk menni. Ez évi 5 alkalom, s 2-3-szor ők is eljönnek évente. De megyünk a másikunk szüleihez is, úgy már 10 utazás, kocsival 4 fővel, autópályán. Sajnos ennyi fér bele idő szempontjából. Kamaszok már a gyerekekek, más programok is vannak hétvégére. Sógoromékkal havonta találkozunk egy délutánt töltünk együtt. A tesómmal minden héten, vele egyszerűbb csak összefutni is, ő lakik a legközelebb.


Abból indulj ki, mit igényeltek. Ha neked jól esik, miért ne? Attól hogy a párodnak nincs ilyen szoros kapcsolata az ő szüleivel, attól még neked lehet. Persze, nehéz összehangolni, tudom.

3. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - Ertaveloce)
2017. szept. 8. 09:43

Mások? Persze. Akik utálják a szüleiket. :D

Havi 1x menj csak. Ez, hogy "párom", ez férjem vagy csak pasim?? :))

Megsúgom, én minden héten találkozok a zanyukámmal és nem csak azért mert közel lakunk, hanem mert ez kell mindkettőnknek.

Nincs olyan barátod, barátnőd, akinek van kocsija és szintén jár Bp-re és néha együtt mennétek? Apukád amúgy nem tud néha jönni hozzád?

2017. szept. 8. 09:39

Ha te úgy érzed, hogy meg kell látogatnod havonta egyszer édesapádat és te ezt a pénzt rászánod a látogatásra, akkor így a helyes. Nem arról van szó, hogy hétvégén elszórsz 10E-t mondjuk bulizásra vagy 2 hetente jársz kozmetikushoz/műkörmöshöz. Akkor mondhatná, hogy anélkül is szép vagy, minek kidobni rá a pénzt.

De a család az más. Abba szerintem nem kéne beleszólnia, ha csak nem az ő szájából veszed ki a falatot ezzel.

2017. szept. 8. 09:35

Sziasztok!

Első sorban olyanokhoz szól a kérdésem, akik rendszeresen járnak meg hosszabb utat, például az én esetemben vidék és pest között, pl családlátogatás céljából. A minap a párom azon parádézott nekem, hogy túl gyakran járok haza apámhoz (havi 1 alkalom), és ez így túl sok pénzkidobás. Szerinte mások csak félévente-évente utaznak haza.

Km-re pontosan nem tudom hirtelen, hogy mennyire lakunk apámtól, de ő pest, mi szapolcs megye. Attól függően, hogy mivel megyek, telekocsi/vonat, lehet olcsóbb, vagy drágább az útiköltségem. Előbbi esetben, míg eljutok a beszállásig, 650.- , majd onnan pestre 2500-3000.- , és a kiszállástól apuig mondjuk 400.-. Tehát csak oda 3550-4050.-, oda-vissza max 8100ft. Vonattal drágább, mert kb 5500ft a jegy, csak oda. Mindennel együtt, oda-vissza kb 13100ft. Havonta egyszer. Remélem nem számoltam el sehol. A kérdéseim pedig:

Ti sokalljátok ezt?

Ti milyen rendszerességgel utaztok,és mekkora távot?

Mennyi szokott lenni az útiköltségetek?

Köszi a válaszaitokat előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook