Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves gyerek mesenézése fórum

4 éves gyerek mesenézése (beszélgetős fórum)


2017. szept. 8. 18:40

nálunk a tévé háttárzajként funkcionált régen és most is. Igazából szinte már csak akkor ülnek le elé, ha fáradtak és bambulni akarnak, vagy kedvenc mese van, amiből egyre kevesebb van, ahogy nőnek :) az mellett legóznak, játszanak, ugrálnak.

Figyeld meg, mikor akar tévét nézni, hogy mi az oka. Lehet hogy olyankor egy kicsit fáradt és nyugit akar, feltöltődést, vagy csak a kedvenc meséjét. Olyankor neked is jut egy kis időd magadra vagy a házimunkára

2017. szept. 8. 17:34
Kenderkóc babám meg már nekem sem volt...
2017. szept. 8. 17:34
Team Umizumi, Dora explorator, ilyesmik mindig kedvelt rajzfilmek voltak és nemcsak bambulnak, hanem tanulnak is közben
15. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2017. szept. 8. 17:31
Nem számoltam soha, hogy mennyi időt töltenek a tv előtt ennyi idősen, de mivel mást is csináltak mellette, nem tartottam gáznak, kicsi koruk óta sportolnak is, és kint is játszanak. Meg nem számolom tévézésnek ha pl rajzol, de közben háttèrzaj a tv. Viszont válogatom, hogy miket néznek, van egy csomó olyan rajzfilm, ami interaktív, kérdeznek vagy számolnak vagy betűk vannak vagy angolul tanítja őket,ezért összekötöttem a kellemest a hasznossal. És jóhogy a hosszú rajzfilmeket meg én is nézem velük mert hiába vagyok felnőtt, szeretem:DDD
2017. szept. 8. 17:22

6 éves lányom van.Kicsi kora óta mennek a mesék,bár inkább csak háttérzajnak.Közben legózik,vagy arra leszek figyelmes hogy szól a tv a leányzó meg kint játszik az udvaron.

Mr. Bean az amit szeret azt nézi is,de igazából ennyi.

Apropó facebook!Most elsős.Már mondta,hogy ha megtanul írni és olvasni akkor szeretne facebookot...

13. dolcsy1989 (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2017. szept. 8. 13:26
Persze h az az elso ami eszebe jut, mert az a dolog amit korlatok koze helyeznek a szulok. Hozzateszem jogosan. Ha feltenned ezt a kerdes a gyerkocnek akkor ha soha nem korlatoztad volna a tevenezest akkor az egy nyakamat ratennem hogy nem ez lenne a valasza. Ertheto. Az kell amit nem lehet...😊 minden gyerek ilyen.
12. 10cc61fb5a (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2017. szept. 8. 12:20

Nyugi, ha vagytok kinn eleget, akkor nem lesz gond! ;)

Az én fiam, pölö játék közben (lego, vonatozás, gyurmázás..) néha odajön hozzám és mondja, hogy "anya, most jön a szünet" :DD És az akkor azt jelenti, hogy leül megnézni egy mesét. Nem sokat, max egy 20-25 perceset.

2017. szept. 8. 12:12
köszi a válaszokat, nem vagyok ellene a mesenézésnek, sőt, de persze módjával, illetve az ijesztett meg, hogy magától cska ez iránt érdeklődik, ha amgától kellene kitalálnia valamilyne szabadidős tevékenységet, rögtön ezt kéri..
10. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2017. szept. 8. 11:35

Csak addig fog tévézni, amíg nem facebookozik. :D


Általában egy gyerek esetében marad a TV, mert nincs játszótárs.

Mi úgy oldottuk meg, hogy egy-egy mese alapján kapcsoltuk be a tévét, aztán ki. De nálunk többen tudtunk a gyerekkel foglalkozni, amíg anyuka-apuka nem ért rá.

2017. szept. 8. 10:45
Bocsi az offert. Csak belelendultem. :)
8. dolcsy1989 (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2017. szept. 8. 10:44

Tiszta nosztalgia hangulatom lett. Imadtam mikor megkaptam az elso walkman-em. Oriasi neonzold gepezet volt es nagyon meno volt h be lehetett akasztani a nadragzseb kulsejere h latszodjon...meg a zsebembe nem is fert volna. Aztan ha lejart a hupekektorpikek kazetta akkor h ne fogyjon ki az elem hamar ceruzaval tekertuk vissza.

Oregnek erzed magad? XD

Ne tedd...en tokre elvezem...de engem is meglep h azt meselem ami 20 eve volt es tisztan emlekszem ra...XD

Ez van, megy az ido. ;)

7. youlcsi (válaszként erre: 6. - Dolcsy1989)
2017. szept. 8. 10:25

floppy? eszembe juttattad, hogy MENNYIRE bosszantó volt, ha a KAZETTÁRÓL nem töltött be a játék, és vissza kellett tekercselni, újra indítani. a floppy (a nagy!) még csak álom volt, és milyen menő volt már, akinek az volt. 6 éves körül voltam akkor. órákig tudtunk ülni a tévé előtt... és csak azért tévé és nem monitor, mert akkoriban úgy nézett ki a számítógép: billentyűzet+doboz+magnó+tévé


most öregnek érzem magam :D

2017. szept. 8. 10:15

Ne agyalj sokat ezen sztem. En fiam 3 es fel eves es imadja a meseket nezni meg a tabletet buvolni. Nem csak ez a program nyilvan mozog sokat es szaladgal kinnt vagy jatszoteren stb. de nekik is ugyanugy szukseges neha unatkozni vagy csak a tvt bamulni. Fiam pl. meglepetesemre elkezdett angolul szavakat mondani mert a tableten nez angol nyelven mindenfele kismeseket ahol a szineket tanuljak meg jatekokat jatszanak. Az is pozitiv volt mikor elkezdte nezni a youtubon is fennt levo jatekautok cimu vagy a nandimese sorozatot hogy mikor technologiamentesen jatszott a gyerek akkor elkezdett szituaciokat kitalalni mint ahogy a meseben latta. Konkretan megtanult belole a jatekaival jatszani.

En is ugy erzem sokszor h tulzasba vinne de valamilyen szinten hagyni kell nekik h azzal toltsek az idejuket ami nekik tetszik. Nem egesz nap persze...meg kell legyen az egyensuly.

Nekem is jo mikor csendben molyol a tableten akkor tudok haladni a dolgaimmal. Ne gondold h masok gyereke nem nez/nezne meset folyton. Ha amugy minden masra van ideje lehetosege es mozog is rendesen akkor nincs miert aggodj.

Nem mellesleg nekik mar nem kell ezeknek a dolgoknak a hasznalatat tanulni. Nem lepodnek meg ha hamarosan az iskolaban is elojonne a hasznalatuk. Gondold vegig...en pl. 28 eves vagyok es gimiben a szamtech orakon meg a floppy meghajto mukodeset tanultuk es foliaba csomagoltuk a floppykat h a metron ne seruljon a rajta levo adat....ok mar nem ezeket fogjak tanulni meg egyaltalan latni.

Megertem azokat a szuloket akik nem hagyjak tvt nezni a gyereket nyomos indokkal de ha jot is akar vele a szulo akkor is azt lehet eszrevenni h azok a gyermekek "lognak ki a sorbol".

Kell tanitani a regi ertekekre oket de ez a XXI. szazad...nem fog megelni a regi ertekekbol...jobb ha mindennel kepben van megfelelo idoben.

Jol tulmagyaraztam a dolgokat...XD bocsi csak en is sokat agyalok es agyaltam h megis mi lenne jobb? Ha hagyom esszeruen h haladjon a "korral"? Vagy visszafogom mert ragaszkodom hozza h "bezzrg az en idomben nem volt tablet meg okostelefon es megis felnottem"!?

5. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2017. szept. 8. 09:29

Nálunk is megy egész kis kora óta, most 9 éves és ő is ha lehetne egész nap mesét nézne, ez mindig is így volt.

Emellett viszont ugyanúgy szeret játszótérre menni, baratnokkel játszani, és ha büntetésből nincs tv, akkor is tud magával mit kezdeni, sokat olvas olyankor.

A kicsi is néz mesét,másfél éves,valamikor ebédet kell főzni, vasalni, stb, ilyenkor tudok haladni.

Ez van,szerintem ne aggódj:)

2017. szept. 8. 09:29
Az en fiam 5. evet tolti Decemberben. Szeret meset nezni, de nalunk a mostani slager az X-boz vagy a tablet. Mindegyikkel orakat el tud lenni...Sokszor hagyjuk is, mert nincsen segitsegunk, viszont sokat dolgozunk es jol esik delutan nekunk is a nyugalom. Ha a gyerek elvan, akkor mi is kicsit ki tudunk kapcsolodni. Persze tudom, hogy nem idealis ez se, sokszor van lekiismerefurdalasom emiatt, de amikor tehetjuk allandoan megyunk vele mindenfele. Ha jatszoterre megyunk, vagy jatszohazba nagyon orul es kitombolja magat ahogy kell. Otthon pedig vagy legozik, vagy ezek az egyeb elfoglaltsagok. Igazsag szerinte ha belegondolunk, mi is imadtuk gyerekkorunkban a meseket es nem bantuk nezni oket orakon at. Ezt most a tablet es x-box is kiegesziti, de szerintem haladni kell a korral, ezek a gyerekek mar ilyen vilagban nonek fel, ez vesz mindket korul, ez a jovo. Mellette mindennap van mesemondas, sokszor magamtol talalok ki torteneteket, ezt imadja a legjobban. Mindenre fogekony, de istenem....erdekli a technika. :DD
3. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2017. szept. 8. 09:04

Nálunk is van mesenézés. Már jó ideje. Ha nagyon elszalad a ló a gyerekkel, akkor nyomok egy stop-ot.

Nálunk ez egy közös vasárnap ebéd utáni program akár, hogy megnézünk egy hosszabb mesefilmet. Legyen az rajzfilm vagy most már, hogy 5,5 éves akár egy családi film. (pl: Hook)

Arra figyelj, hogy ne éljen a mesék világában. Ne ez legyen a központi beszédtémája, mert akkor vissza kell fogni. ;)

2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2017. szept. 8. 08:48

6 éves a fiam, de már 4 évesen is lekötötték hosszú mesék, filmek.

megmondom őszintén, egyáltalán nem zavar. vannak közös programjaink, sokat vagyunk levegőn, sokat szaladgál, azt gondolom, kell ez is, amikor csak mélán bambul ki a fejéből. nem mellesleg közben gyorsan meg tudok főzni, vagy ki tudok vasalni :D

2017. szept. 8. 08:43

Sziasztok!


4 éves a fiam, nagyon szeret mesét nézni, mi erősen behatároljuk, hogy mennyit nézhet egy nap, de úgy látom, hogy ez az elsődleges szórakozás nála, ami aggaszt.

Sok egyéb programot is csinálunk együtt, illetve játszunk együtt, udvar is van, de ha hazaér az első amit szeretne a mesenézés, ha lehet órákig.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi ennél a korosztálynál kinél hogy megy ez, mi a tapasztalat, más gyereke is ennyire rá van-e kattanva.

Tabletezni, telefonozni nem szokott, csak mesenézés van.



(A tv nézés az ördögtől való, túlstimulálja az agyát és a "mi csak kenderkócból készített babákkal játszunk otthon milyenanyaazilyen" típusú hozzászólók ha lehet máshol éljék ki a frusztrációjukat. Köszi.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook