Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Név a postaládára fórum

Név a postaládára (beszélgetős fórum)

1 2
43. Guruljka (válaszként erre: 41. - Syria)
2017. szept. 12. 23:40

Ismerős volt nekik a probléma, mert tényleg ritka jól olvasható kézírása van a nőnek. A betűi szépek, egyenletesen gömbölyűek. Gondolom, aki saját szemével nem látta írni, kételkedett.

Szembeszomszéd és amolyan pótanya lévén, én tudtam, hogy ő írta. Bántott, hogy nem várhattam őket a pénzükkel, de végül megoldották valahogy.

42. sanyinak (válaszként erre: 36. - Moonlight13)
2017. szept. 11. 09:07
Sőt, a külföldről érkező levélpostai küldeményként feladott kis csomagokat egyáltalán nem hozzák ki, csak külön díjért.
41. syria (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2017. szept. 11. 07:05

Az ilyenre mondják: túlkapás, túlbuzgóság.

Gondolom, örültek a szomszédok, meg te is. :(

40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2017. szept. 10. 21:57

Én arra az esetre gondolok, amikor a küldemény érkezése még csak várható, vagy a meghatalmazás szólna hosszabb időre, pl. elutazás miatt néhány hétre mondjuk.

Mert egyébként valóban értelmetlen ez a gyakorlat.


"1/A) Postai küldemények átvételére feljogosító meghatalmazásban a meghatalmazott illetve a

meghatalmazó természetes személyként csak 14. életévét betöltött személy lehet.

2) A meghatalmazás adható:

a) közokiratban;

b) a Posta erre feljogosított képviselője előtt, írásban, vagy

c) a polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény (a továbbiakban: Pp.) 196. §-a

szerinti teljes bizonyító erejű magánokiratban.

3) A Posta abban az esetben fogadja el a meghatalmazást, amennyiben az legalább az

alábbiakat tartalmazza:

a) természetes személy esetében a meghatalmazó és a meghatalmazott természetes

személyazonosító adatait és a személyazonosság igazolására alkalmas hatósági

igazolvány megnevezését és számát, szervezet esetében a szervezet nevét,

székhelyét és cégjegyzékszámát vagy a nyilvántartásba vételt elrendelő intézmény

nevét és a szervezet nyilvántartási számát (cégjegyzék- vagy nyilvántartási számmal

nem rendelkező szervezet esetében a szervezet létét igazoló egyéb eredeti okirat vagy

arról készített közokiratba foglalt vagy egyszerű másolat Posta részére történő átadása

szükséges);

b) azt a címet, amelyre érkező postai küldemények átvételére a meghatalmazó a

meghatalmazást adja;

c) egy meghatározott postai küldemény átvételére vonatkozó meghatalmazás esetében

annak a postai küldeménynek az azonosítószámát, amelynek átvételére a

meghatalmazás érvényes;

d) a meghatalmazás keltét (hely és időpont);

e) a meghatalmazó saját kezű (szervezet esetében cégszerű) aláírását, továbbá

f) a nem saját kezűleg írt teljes bizonyító erejű magánokiratban adott meghatalmazás

esetén

fa) két tanú aláírását és a tanúk lakóhelyét, vagy

41/70

Legutóbbi módosítás hatálybalépésének időpontja: 2017. július 21.

Postai szolgáltatások ÁSZF"

39. Guruljka (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2017. szept. 10. 21:53

Igen, mert néha azzal szívatnak a postán, hogy vigyek meghatalmazást.


Az is aranyos volt jó pár éve, a szomszédomék reggeles műszakban voltak, de pénzt vártak- tökéletes meghatalmazást írt a csaj kézzel, két tanú, stb.

Nem adták ide nekem a pénzüket, mert azt mondták, nem létezik, hogy az a (kicsit valóban félbolond) nő ilyen kézírással írjon.


Pedig úgy ír, sőt remekül rajzol szabadkézzel.

2017. szept. 10. 09:45
Esetleg a megjegyzés rovatba beírni, hogy "jóskapista kiírva"?!
37. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. szept. 10. 09:30
Azért a tulajdonos nélkül elég furcsa lenne kitenni a nevet, pláne, ha egy fedél alatt laknak. (Ez utóbbi számomra nem derült ki, hogy együtt laknak, vagy csak átengedte a fórumindítónak a lakást.)
36. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2017. szept. 10. 09:29

Sokszor nem fér be a postaládába az érkezett csomag vagy levél, és akkor be kell érte menni.

Én először a helyi postán kérdezném meg, hogy hogy lehetne ezt a dolgot megoldani. Lehet, hogy tényleg elég ha "XY nevére, Z neve és címe alatt" szöveget beírni.

35. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2017. szept. 10. 09:24
Rokon,tehát gondolom, hogy nem hivatalosan van albérletben.
2017. szept. 10. 09:05
Ajánlott kézbesítéshez pedig elég az, amit én írtam, kis cetlit aláíratni ès bemutatni a személyit
33. gribedli*** (válaszként erre: 32. - A03dd05915)
2017. szept. 10. 09:04
De a fórumindító csak csomagot szeretne kapni, semmi nyugdíj.
32. a03dd05915 (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2017. szept. 10. 08:46

Nyilván nem adott időpontra szóló meghatalmazás, mikor a címzett is jelen van, hiszen akkor neki kézbesítenek.

Vannak olyan élethelyzetek, mikor még az azonos címen lakót, a családtagot is meg kell hatalmazni.

Pl. nyögdíj kézbesítés. A nyugdíjas elutazik egy fürdőbe, vagy be kell feküdnie kórházba épp abban az időszakban, mikor azt kézbesíteni szokták, vagy hosszabb időpontra.

Vidéken, kis faluban a postás ismerheti a családot, de városokban nagyon vissza lehet ezekkel élni.

31. syria (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2017. szept. 10. 07:13

A mostani postásból nagyon elegem van. Azt csinálja, hogy még mielőtt elindulna, kitölti az értesítőt MINDEN ajánlott küldeményről. Aztán jön, becsenget, és ha 20-30 másodpercen belül nem érek ki, már robog is tovább, én meg mehetek a sokszor semmitmondó levélért sorba állni a postán.

Az eljárását megértem, hogy mostoha időjárásnál, amikor esik, vagy dögmeleg van, akkor ne az utcán kelljen írnia. De várhatna legalább egy percet, annyi idő alatt a legtöbb ember (jó esetben) ki tud menni.

30. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2017. szept. 9. 18:42

Nem tudom, hogy ugyanarról a meghatalmazásról beszélünk-e, mert ha neked is ott kell lenned a postán, akkor miért kellene meghatalmaznod valakit, hogy átvegye? Hiszen ott vagy te is. Ha pedig otthon vagy, és a postás előtt kellene meghatalmazni, akkor sincs rá szükség, hiszen ott vagy, neked szól, átveszed te és ennyi.


Nyilván ha valaki delegál egy embert ahhoz, hogy felvegye, elég aláírni a cetlit az adatokkal, máskülönben ha neki is oda kell mennie, akkor fogja és átveszi ő, nem?


Vagy ti valami olyan meghatalmazásról beszéltek, hogy mindenkori vagy ilyesmi? Létezik olyan? Mert nekünk a cetlit minden alkalommal ki kell tölteni (az egy perc sincs) de senki sem kér tanút meg ilyenek, hanem aki átveszi, meg kell mutatnia a személyit, hogy ő az, akit a másik ember delegál és hogy ő fel is vette. Így ha valami gubanc lenne, rajta lehet keresni azt az ajánlott levelet vagy csomagot.


Értelmét veszti bármilyen meghatalmazás, ha neked minden alkalommal oda kell menni, akkor miért hatalmaznál meg valakit?

29. Guruljka (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. szept. 9. 15:55

Nekem figyelnem kell a postával. Szívatnak, ahol érnek.

Az értesítőt nem feltétlenül találom meg, mert reklámújságba rejtik.

A nekem érkező küldeményt nem feltétlenül adják oda a fiamnak.

A meghatalmazást a kézbesítő szeme láttára kell aláírni az érdekelt feleknek. Vagy együtt a postahivatalban.

28. 124637ff9b (válaszként erre: 27. - Syria)
2017. szept. 9. 07:41

Mindig akadnak nagyon különleges emberek, esetek, helyzetek, és a mai kommunikációs világban, valamint a postát ismerve, bármi megtörténhet.

Az átlagemberek általában elektronikusan leveleznek, a postai kuldeményiket pedig atirányítják.

27. syria (válaszként erre: 6. - 124637ff9b)
2017. szept. 9. 06:55

Mert bőven van titkolnivaló ott is. :(

Egy példa: a fiam 3 éve vett egy lakást a VII. kerületben. Még mindig ott van a postaládán az előző tulaj neve is, hiszen akadhat bárki, aki nem tudja, hogy elköltözött, s ír neki. Ennyit a jóindulatról, meg az én házam, az én váramról.

2017. szept. 8. 22:50

Regen bereltem - igaz, csak szobat.

Soha nem volt postaladakulcsom, es a nevemet sem tehettem ki, pedig be voltam jelentkezve ideiglenesen.

2017. szept. 8. 19:27
Lényeg, hogy csak egy aláìrást(a címzettét) és egy személyit kérnek, ennyi.
24. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Bc681dac13)
2017. szept. 8. 19:25

Azt nem írta, hogy be van-e jelentve oda. Ha a postás otthon talál, akkor odaadja nekem is a férjem ajánlott leveleit mert mint feleség, átvehetem. Amikor nem talál otthon senkit, olyankor bedobja a sajtcédulát, igen, kevesebb mint egy perc aláírni, hogy ki kit delegál és azzal a személyimmel átvehetem a postán is. Ezért nem értem, hogy ha nem akarja kitenni a nevét, akkor miért gondolja, hogy akkora huzavona lenne átvenni a cuccot, mert nem.

Ha viszont tényleg csak díszkísérettel vagy bonyolult módon lehet átvenni, akkor meg egy a vége, tegye ki a nevét és slussz. Amit első hszemben is írtam, hogy én kitenném.


De a fórumindító dilemmázik csak ezen, más màr 5 perc alatt megkérdezte volna az illetékestől.

23. bc681dac13 (válaszként erre: 21. - Bc681dac13)
2017. szept. 8. 19:10
postai meghatalmazast meg minek hagyni, ha 300-500 ft-ert lehet kulcsot venni a postaladahoz? kerdes, mi hogy megkozelitheto. problemas helyen en felvarrtam a falra egy postaladat, aztan kapja be akinek kell (nem a tulajjal volt a gond, tole megbizasom volt atvetelre, h neki ne kelljen futkosni)
22. globus
2017. szept. 8. 19:07
Nekünk sincs kint a nevünk szándékosan. Párszor megrongálták, végül nem pótoltam. Emelet/lakásajtó címezéssel minden küldeményt megkapunk.
21. bc681dac13 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. szept. 8. 19:05
postai meghatalmazast ugy lehet hagyni (ket tanus hivatalos okirattal kitorolheted), ha mindket fel jelen van. egy kib***** sajtpapir, de amelkul nem megy. ertesitovel egyutt az azonos cimen lako egyed atveheti. szerinted, ha a postaladan nincs nev, bejelentkezett oda?
20. gribedli*** (válaszként erre: 17. - 124637ff9b)
2017. szept. 8. 17:39
Na, azt akkor is csinálták, amikor kint volt a név lépcsőházban, simán bedobtak másnak szóló dolgokat is
19. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Bc681dac13)
2017. szept. 8. 17:37
Lehet delegálni az ajánlottra, 1 perc
18. bc681dac13 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2017. szept. 8. 17:34
az ajanlottat nem dobjak be, ill ha fizikai keptelenseg besobni, akk az ertesitest hagyjak ott, es a postara kell menni, es nem adjak ki barkinek
17. 124637ff9b (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. szept. 8. 16:50

Vicceltem.

Azért volt a mondat végén a szmájli

Mi kitettük, szokástól függetlenül, mert nekünk úgy esett jól.

Mindezek ellenére a postás rendszeresen bedobal hozzánk más névre szóló küldeményt is.

16. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 124637ff9b)
2017. szept. 8. 16:35
Nem titkolnivaló miatt, de tényleg sok helyen önálló házak postaládáján nincs kint a név. Csak. Nálunk is ez a szokás.
2017. szept. 8. 16:32
Amúgy ismétlem, nem kérdezném, hanem kitenném a nevem. Ha rákérdez, akkor meg megmondod, hogy miért. Rokon nem hiszem, hogy reklamálna ilyenért.
14. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Natha.lie)
2017. szept. 8. 16:31
Bocs, ha a tulaj nevére kéred, miért kellene bemennie a postára? Ha bedobják a postaládába, nekik édes mindegy, hogy az a tulaj neve vagy a tied, nem? Legalábbis ezt nem értem. Ha kint van a neved, csak bedobják a ládába, tehát nem kell érte postára menned. Ha kint van a tulaj neve és az ő nevére kéred, akkor neki is csak bedobják és ennyi, nem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook