Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsebpénz kamaszoknak fórum

Zsebpénz kamaszoknak (beszélgetős fórum)


2017. szept. 12. 08:29

Köszönöm mkinek :)


bízom abban, amiket írtatok, hogy idővel megtanultak bánni a pénzzel a többség.


nálunk egyelőre nincs változás..csak az értelmetlen költés, reméljük változik, ha lassan is

14. michelle.r (válaszként erre: 6. - Dominó123)
2017. szept. 6. 15:52

Az elején ő is elbaxott mindent. Gyerekből van, persze, hogy azt hitte, Dáriusz kincse is az övé. Aztán amikor eltapsolta, és jött, hogy ez kellene meg az, hiába nyivákolt, nem kapott. És rájött, hogy jobb ha hallgat rám. És most nagyon örül, nyáron a saját pénzéből vett magának repülőjegyet Párizsba. Ráadásul elképesztő érzéke van ahhoz, hogy jól vásároljon. A repülőjegyet is alig többért vette, mintha egy InterCity jegyet vett volna Pécsre, oda-vissza. És a leárazásokat, akciókat is mindig elcsípi.


Még szavazást is kiírt az a nő :o)) Nekem fontos, hogy még akkor tanuljanak meg gazdálkodni, amikor még ott a védőháló. Ha felnőttként a fizetését nem lesz képes beosztani, az nagyobb gáz.

2017. szept. 6. 15:10
Nekem soha nem volt zsebpénzem, amire szükségem volt megkaptam otthonról. Ez olyan bevett szokás volt a családunkban, hogy amikor dolgozni kezdtem, még a fizetésemmel sem rendelkezhettem önállóan. Az egész fizetésem haza kellett volna adnom, de kiharcoltam az egyharmadát magamnak. Abból spóroltam még külföldi útra is. Szóval megtanultam beosztani, nem úszott el.Nem gondolom, hogy valaki azzal tanul meg spórolni, ha zsebpénzt kap kisgyerek kora óta. Azzal csak azt tanulják meg egyesek, hogy munka nélkül is rendszeres jövedelme lehet valakinek. Nem szeretnék vitatkozni, hiszen vannak itt ellenpéldák is szép számmal. Csupán azt mondom, hogy nem mindenkinél egyformán jön be a zsebpénz dolog. Az pedig, hogy mennyire lesz beosztó valaki, teljesen egyénfüggő.
2017. szept. 6. 14:20

Én sosem kaptam zsebpénzt, nem volt miből adjanak.

Ha akartam menni valahova,kértem nagyszülőktol.

Nem is tudtam évekig beosztani a saját fizetésem,sokára tanultam csak meg bánni a pénzzel.

Én a gyerekemnek heti 2 eurót adok,ha jól viselkedik.

Ha idióta akkor meg semmit :)

9 éves,visz tízórait, ebédelni hazajon.

2017. szept. 6. 13:49

Én mindig kaptam zsebpénzt kb 12 éves koromtól.De mindig csak 1x egy hónapban fix összeget. Nem volt előleg, nem volt "elfogyott-kérek még" amennyi volt be kellett osztani. Ha elfogyott, akkor várhattam a hónap elsejét. :) Nálam ez tökjól bejött, mindig tudtam spórolni. Nem igazán volt olyan, hogy elfogyott volna, pedig nem volt nagy összeg.

De ahogy többen írták, nem vagyunk egyformák. Én a mai napig fogom a pénzt, más meg elszórja frincrefrancra is.

2017. szept. 6. 13:17
Az enyémek semmit sem kapnak gyakorlatilag. Akartam bevezetni, de lebeszéltek róla. Van abból, amit itt-ott szülinapra, névnapra, karácsonyra kapnak. Azt szépen beosztják. Igazából nem is költenek, csak néha mozira, kólára, pár apróságra. Ha nagyobbra vágynak, azt megbeszélik velem. Aztán vagy szponzorálom, vagy megveszik saját zsebből.
2017. szept. 6. 13:13
Az én fiam 10 éve volt 14-15 éves. Az étkezését (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora) biztosítottuk, de üdítőt, édességet, nasit nem. Ha szomjas, igyon vizet, vagy vegyen ami szeretne. Italra, nasikra, vagy megspórolni, vagy elszórakozni (amit akart) kapott zsebpénzt. Azt hiszem, hogy 10 éve volt heti 500,-Ft, ezt általános iskolában kapott 5-ösönként 100,-Ft, középiskolában 500,-Ft/5-ös egészítette ki. Ha ez sem lett volna elég, lehetett még szerezni porszívózással, fűnyírással, vagy ha még kellett valamire (értelmesre), akkor közölte, hogy mire és mennyi kellene, és én kitaláltam, hogy azért milyen plusz feladatot végezhetne, és az nekem mennyit ér meg: pl. autómosás, autó külső-belső takarítás, ablakpucolás stb. 14 évesen számlát is nyitottunk neki. Hülyeségekre a saját pénzemet sem költöttem soha, még kicsinek is, ha ilyet akart, mondtam neki, hogy én nem veszem meg, mert szerintem felesleges dolog, vagy pénzkidobás, de mindig megengedtem neki, hogy a zsebpénzéből, vagy a húsvéti locsolópénzből (még egész kicsi korában) megvegye, de az esetek többségében ilyenkor inkább rájött (mikor a saját pénzét kellett volna ráköltenie), hogy valóban felesleges. Ha megvette, akkor utána jött rá, hogy csak kidobta a pénzt. 16 éves korától részmunkaidőben dolgozott, innentől a ruháit is maga vásárolta saját pénzéből, amit megunt, vagy kinőtt, azt eladta, ha ő nem talált rá vevőt, akkor én kaptam meg, hogy adjam el (de az akkor már mélyen ár alatt kelt el). A mai napig kétheti egyszer kitakarítja a nagyszülei házát (felseprés, felporszívózás, felmosás egy nagy családi házban), és azóta is megkapja érte a (mi úgy hívjuk:) "mamanázs"-t a nagymamájától, noha már nincs rá szorulva a pénzre, jól keres, több éve csak azért csinálja, hogy a nagyszülőknek segítsen ezzel. A férjem szerint túl spórolós lett, én azonban elégedett vagyok vele, felelősségteljesnek tartom a fiam.
8. Alexa42 (válaszként erre: 5. - Dominó123)
2017. szept. 6. 12:40
Én ezzel teljesen meg vagyok elégedve! Még a szüleimmel élek együtt, mert tanulok és egyenlőre nincs rendes saját keresetem, DE már 3 éve nem teljes mértékben, de gondoskodok magamról, bérleteket, ruhákat, vagy amire éppen szükségem van azt általában saját pénzből veszem meg, illetve időnként a nagyobb bevásárlásokat is én finanszírozom.
7. Dominó123 (válaszként erre: 4. - Forrest2010)
2017. szept. 6. 12:14

Tudom sajnos, hogy különbözőek...ezért is kérdezem, hogy ki mit tudott tenni..

Mert tudom, hogy az 500 kevés..de ha sokat bízok rá sokat szór el azt meg nem akarom.

6. Dominó123 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2017. szept. 6. 12:13

Hát most ezért miért kellett széttépni..ha te ezt megengedhettek a költségvetésből...és pláne így, hogy értelmesen bánik vele nincs ebből semmi baj :)


Köszi a választ, ilyen sok pénzt nem bíznék rá, mert ökörségre költené :)


Az ajándék pénzeket mi is gyűjtjük neki, nem saját elhatározásából, de tudomásul vette, hogy ezek nagy részét félrerakjuk

5. Dominó123 (válaszként erre: 2. - Alexa42)
2017. szept. 6. 12:11

köszi :)

Szerintem jól csinálták a szüleid, még ha akár neked ez akkor nem is tetszett, főleg, ha mostmár te is úgy érzed, hogy neked bevált a módszer

4. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2017. szept. 6. 12:05
egyik gyerek ilyen , a másik + olyan :) hatalmas a szakadék gyerek és gyerek között :( a lányom gyerekkoruk óta felelősen gondolkodik , a fiam + sose látott tovább a nasinál / remélem ! mire eldobom a kanalat , addigra legalább egy kicsit megtanul beosztani , nekem is rettentő nehezen ment :((((((((((((
2017. szept. 6. 11:42

Volt már itt hasonló kérdés. Szanaszét téptek néhányan, mert már akkor heti 5.000 ft-ot kapott az akkor 9 éves gyerekem. Nem engedtem elszórni neki, folyamatosan ellenőríztem, hogy gazdálkodik vele. Azóta 14 lett, komoly megtakarítása van, eladja a megúnt, de még jó dolgait, sőt szombatonként néha munkát vállal egy színházban, ahol fizetés is kap érte. Miatta biztosan nem fog fájni a fejem, abszolút felelősen bánik a pénzzel, a javaival.


Minden bevétele - rokonoktól kapott ajándékpénz pl., a zsebpénze, stb. - egyarmadát elteszi, azt gyűjti ( éves kora óta tudja, hogy éttermet szeretne Franciaországban :o))), egyharmadát félreteszi ajándékokra, ilyen-olyan kiadásokra, és csak a maradékot éli fel. Ez utóbbit az utolsó fillérig. Néha röhögök, amikr kínjában már nem tud mit csinálni, de "muszáj" elköltenie 3-400 forintot, a világért sem csapná hozzá a megtakarításához, vagy a következő hónaphoz ;o))


Az öccsének sajnos semmi érzéke nincs hozzá egyelőre. Vele vért izzadok, de nem adom fel ;)

2017. szept. 6. 11:13

Én sose kaptam zsebpénzt igazán. Ha kellett valamire mindig kaptam. Én is mindig otthonról viszek magammal mindent. Ezer forintnál több sose volt nálam, és azt is csak akkor kezdtem el magammal hordani miután középsuliba kezdtem járni, hogy ha elhagynám a bérletem valahol haza tudjak jutni, vagy ha lekéstem a vonatot tudjak magamnak venni kaját, vagy italt, meg ilyesmik céljából. Szerintem egy 14-15 évesnek fontos hogy megtanulja beosztani a pénzét! Másképpen később nem fog boldogulni. Szerintem minél előbb tanuljon meg bánni a pénzzel.

Én 21 évesként így gondolom!

2017. szept. 6. 11:04

Sziasztok!


Tájékozódásként kérdezem, mennyi zsebpénzt adtok kamasznak (14,15 évesek). Vagy mennyit kaptok kamaszként?

Be tudják e osztani (tudom, hogy még nem ez a dolguk, csak, hogy van-e aki képes rá).


(14, 15 éves ebédet kap a suliba, otthonról viszi a tízórait innivalót mindennap, reggelizik otthon...emellé kap heti 500at, ha mégis kell valamire. Ha moziba menne, vagy fagyizni a haverokkal arra külön kap. Tudom, hogy 500 nem nagy pénz, de amikor van két szendvics két péksüti 1,5l inni és csoki is a táskájába...akkor szerintem amellett már sok mindent nem kell arra a a napra venni. Ehhez képest egy nap alatt semmi nincs a zsebpénzből - ha többet adunk többől nem lesz)

Köszi mindenkinek a választ :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook