Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hideg, esős/párás időben Ti hogy oldjátok meg a ruhaszárítást? Szárítógép nincs... fórum

Hideg, esős/párás időben Ti hogy oldjátok meg a ruhaszárítást? Szárítógép nincs... (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. szept. 6. 14:40

[link]


:DDDD Ilyesmit de virágosat

44. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Bc681dac13)
2017. szept. 6. 14:35
Én se teszem a napra, nálunk elég erős is.ha kiteszek valamit, akkor az egész szárítót letakarom egy erre a célra használt fehér lepedővel és nem a közvetlen napra. Alul szellőzik így is. Vannak nénikék, akiknél láttam ilyen spéci médincsájna teregetőtakarót is, nagyon tudnak ezek a nénik:DDD
43. bc681dac13 (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 13:28
a dmnek van sajat markas. en klorral tutira nem kuldenem meg picit sem a szines ruhaim semmikepp, bar en hklis vgyok, meg a napra sem teszem ki a goncom. egyebkent nekem fura ez a budosodes problema, hacsak nem extra vastag a ruha, hagyja bent vki a mosogepben, nem centrifugazza elegge, vgy nem szelloztet eleget
42. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Karott)
2017. szept. 6. 10:17
Nem olyan drága ám. Ha jól emlékszem, még olcsóbb is mint egy mosógép, végülis csak hajtogat.
41. Karott (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 09:51

A hajtogatógépről videót én is láttam :) látványos nagyon.

Ha majd lesz háztartási helységem, meg túl sok pénzem... Addig gyorsan összehajtogatom a szárítógép tetején.

40. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Karott)
2017. szept. 6. 09:44

Persze, igazad van, de én azért csinálom így mert nem kell bent tartanom a ruhákat a házban, van a központi fűtés helyiségében hely teregetni, így nem nézegetem naphosszat a teregetett ruhákat, ott mindig meleg van,télen/nyáron és van egy ablaka is, amit kötelező nyitva tartani, szóval meleg is meg szellőzik is. Csak nekem azt a puhaságot, hogy olyan mintha ki lenne vasalva minden, a szárítógép adja.


Létezik hajtogatógép is, akkora mint egy szárítógép. Akasztói vannak, beleakasztod a ruhákat, összehajtogatja egyformára és spriccel rá egy kis gőzt, hogy fixálja, csinos kis kupacba rendezi a ruhákat. Tisztára mint a jetson family rajzfilmben:)))


Még nincs annyira elterjedve de nekem tetszene az is, erősen gondolkodom rajta, hogy kell egy ilyen:DDD (mondjuk nem vagyok annyira lusta de szerintem tök jó találmány)

39. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Bc681dac13)
2017. szept. 6. 09:36
Igen, én napisant használok fertőtlenítésre de nem tudom, hogy neki mi van otthon vagy milyen hasonló dolgot talâl a boltban. Az ace is gyárt ilyen higienizálót, de a hipót többszörösére higítva kábé ugyanaz. Annyira kell higítani, hogy ne szívja ki a színét.
38. Karott (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 09:08

Nyáron én is úgy száritok, hogy hogy kiteregetem, s mikorra kimossa a következőt, már szedem is le, s megy 20 percre a szárítógépbe. Ahol még nyirkos, ott megszárad, s finom puhák lesznek a ruhák.

De azért vettem gépet, mert a fűtés beindulásáig abban száritom, bár pár órára kiteszem még ilyenkor is, ha nem esik az eső. Ha meg már nem mehet ki, akkor ne párásítsa a lakást. Sokat mosok, minden nap főzök, nics akkora páraterhelés.

Egy adag ruháról télen másfél liter víz simán lejön a szárítógépben. Ezt gyűjtöm, vasalni is jó vele, meg virág locsolásra is, ja és követ felmosni is szoktam vele.

37. bc681dac13 (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 08:49
nem hulyeseg az otlet, de akkor mar a szinesekhez fertotlenito oblizo vagy neomagnol, klort en tutira tennek hozza
2017. szept. 6. 08:46

Én a szárítógépet amúgy inkább arra használom, hogy a száraz ruhákat átforgatom meleg levegőben, így olyan puhák lesznek, hogy hajtogathatom, vasalni sem kell (van, amit mindenképpen kell vasalni meg nem tehető a szárítógépbe de legalább a többit átforgatom). Plusz ami még nem száradt meg teljesen, azoknak a szárítását fejezem be a gépben.


És nem használok öblítőt a mosógépben,hanem vannak ilyen illatosított kendők, amit a szárítòba kell tenni (pl a lenortól de asszem van coccolino is), és az a szárítás közben illatosítja a ruhát ( öblítővel vannak átitatva ezek a kendők)

35. gribedli*** (válaszként erre: 31. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 6. 08:40
Szerintem egy ideig használj most calgont a gépbe is és nagyon higított hipót a mosáshoz is (a sötétek nem lesznek foltosak, ha nagyon felhigítod, de lecsökkenti a baci/penész koncentrációt), mert azok a ruhák, amik egyszer bebüdösödtek kint, màs ruhákkal keveredve átadják a szagot. Persze amit lehet 60 fokon mosni, azt is azon mosnám.
34. csgybzs (válaszként erre: 31. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 6. 08:25
Én párás időben sosem teregetek ki, szerintem úgy mindenki úgy jár, ahogy te.
33. Karott (válaszként erre: 14. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 6. 07:41

Itt a torony gép:


[link]


Nekem nem így van, mert a mosógépem felültöltős, s elég nagy a fürdőszobám, s befér. De ha cserélnem kell a mosógépet, akkor így fogom megoldani. De elvileg lehet falikonzolra is felrakni, úgy is láttam már egyszer.

2017. szept. 5. 21:30
Köszönöm az eddigi ötleteket, sok hasznosat olvastam :)
31. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2017. szept. 5. 21:28
Én is forgatom őket szorgosan, vannak olyan vastag ruhák amiknek csak így van esélye megszáradni. Hely az erkélyen van bőven, úgyhogy nem érnek össze a ruhák, itt lehet valami a levegőben ami össze-büdösíti a ruhákat ha párás az idő :/
30. zebracsikó (válaszként erre: 14. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 5. 20:06
2017. szept. 5. 18:58

egyszerűen csak kiteregetek

(ez általában be szokott válni)

28. bc681dac13 (válaszként erre: 15. - Ikebana3)
2017. szept. 5. 16:40
csaladi haztol leszallo legramlat? :o
2017. szept. 5. 16:20
Én is cikkcakkban teregetek és ha otthon vagyok többször átforgatom. Nekem ez nagyon bevált. De már egy átforgatás is elég. Példa: délután fél hatkor teregettem, lefekvés előtt 10 körül átfordítottam mindet (ilyenkor már érezhető, hogy mennyivel vizesebb a szárító felőli oldalon a ruha. Fele annyi idő nekem így. És igyekszem úgy rakni, hogy két soron legyen egy ruha terítve, ne érjen úgy össze. Talán érdemesebb még egy ruhaszárítót beszerezni, hogy szellősebben tudj teregetni.
2017. szept. 5. 11:58

Sziasztok!

A szárítógépnél sokkal kisebb helyen elfér: 2800-as fordulatú Hajdú centrifuga. A mosógép 1000/1200-es centrifugája nem sokat ér ilyen párás időben. A gyors fordulatszám nem fogja jobban összegyűrni a ruhákat, mert akkor centrifugázok, amikor utána rögtön teregetek is. A mosógépnek 400-asra állítottam a centrijét, így az sem kopik annyira. (És nem is olyan hangos.)

2017. szept. 5. 11:48

Én cikkcakkban teregetem a kinyitható szárítóra a ruhákat, így van szellőzési lehetőségük és nem lesznek büdösek, gyorsabban is száradnak.

Az ágyneműt pedig 2-3 "kötél"részre egyet, pont a fentiek miatt.

24. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 5. 11:44
felraktam arról a szárítóról a képet , kukkantsd meg , ha gondolod , beírtam a keresőbe azt a nevet , ami rajta van ott is meg lehet nézni , mert én egyenlőre csak szemezgetek vele :) / majd eccer nekem is lesz :)
23. Csolya
2017. szept. 5. 11:27
Én a páramentesítő gépet tudnám ajánlani. A penészedéssel küzdöttünk sokáig,a tabletták semmit nem értek,ekkor vettük a gépet.Ennek már kb. 5 éve,azóta nincs penész és a ruhák is gyorsabban száradnak nyirkos időben.Van rajta több fokozat,ráirányítom a szárítón levő ruhákra és jelentősen hamarabb száradnak meg.Sajnos télen elég sokat kell mennie,és még így se fogyaszt sokat.
22. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 5. 11:22

igaz , h nálunk a teraszon is lóghat , majd megszárad , amikor akar :) de ami sürgősebb azt a lakásba lógatom fel , lépcsőre ..... bárhova :) /

éjszakára csak nem jön vendög :)) / de jó kis vállfára , műanyag vállfára , mert a fa megpenészesedik a vizes gönctől , amikor fűtünk a fürdőszobába a radiátor fölöttre a férjem csinált sok éve 1 szárítórácsot , arra is lehet ilyenkor is , persze csak ritkábbra lógatva a vállfákat :) nemrég láttam 1 nagyon klassz szárítót , ha megtalálom a gépen a képek között felrakom a képeim közé itt a hoxan :)

2017. szept. 5. 11:20
Ja, meg erdemes egy paraelszivo is beszerezni es kozvetlenul a szarado ruhak melle beallitani. Legalabb nem parasodik be a lakas se es elszivja a sok vizet ami a ruhakbol elparolog.
2017. szept. 5. 11:18
En vettem elektromos ruhaszaritot, azaz ugy fonkcional akar egy furdoszobai orulkozoszarito, de ugyanolyan mint egy teregeto csak be kell dugni a konnektorba es melegit. Nekem bevalt es 1 nap alatt szarad le a ruha, aminek jo illata is van.
2017. szept. 5. 10:51

Bekapcsolom a konvektort orlangra, raallitom a fregolit a mosott ruhakkal.

Tul sok valasztasi lehetoseg nincs.

18. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 15. - Ikebana3)
2017. szept. 5. 10:24
Ha eltünteti azt a gyomorforgató szagot, akkor még textilspray-t is hajlandó vagyok beszerezni :)A fura az, hogy csak társasházak vannak a környéken (igaz, viszonylag sok a zöld terület)
17. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 5. 10:05
Ha nincs szárítód akkor ráirányíthatod a hajszárítót is. De 10 perc után kikapcsolnám, nehogy leégjen, aztán egy kicsit később újra.
16. Ikebana3 (válaszként erre: 13. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 5. 09:17
Ezt nem ismerem, de szerintem nem célszerű beinvesztálás, mert ami valóban lassabban száradó, az az ágynemű, azt meg nem tudod belerakni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook