Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nektek használt a valeriana? fórum

Nektek használt a valeriana? (tudásbázis kérdés)


2023. márc. 11. 01:10

Hogyan, hat az a Valeri?


Bedob a ember 2 kapszulát, mikor érzi, mit érez, álmosít vagy mikor úgymond már alszol akkor esetlek tovább, nem ébredezünk sokszor félóránként?

2018. szept. 7. 10:27
nem hasznalt,ami jo a kava/gyogynoveny/.nem tudom ezt kapni e otthon.
19. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Regin_a)
2017. szept. 6. 08:11

Azért ez izmosabb nyugtatónak ennél komolyabb hatásai vannak:


"A Xanax-kezelés megszakításakor jelentkező hatások

A kezelést nem szabad hirtelen megszakítani, hanem az orvos irányításával fokozatosan kell abbahagyni. A Xanax-kezelés megszakításakor elvonási tünetek jelentkezhetnek, köztük fejfájás, izomfájdalom, extrém szorongás, feszültség, nyugtalanság, zavartság, ingerlékenység és álmatlanság. Súlyos esetben a következő tünetek jelentkezhetnek: realitásérzék elvesztése, a személyiség elvesztése (önidegen érzés), rendkívül érzékeny hallás, zsibbadás és bizsergő érzés a végtagokban, fokozott érzékenység fényre, zajokra és a fizikai kontaktusra, hallucináció vagy epilepsziás görcsök. Kérjük, értesítse kezelőorvosát, ha ezeket a tüneteket észleli.

A kezelés hirtelen megszakítása a tünetek kiújulását vagy az állapot rosszabbodását eredményezheti.


Pszichés zavarok a Xanax szedése alatt

A Xanax szedése során érezhet nyugtalanságot, ingerlékenységet, kialakulhat düh, agresszív magatartás, téveszme, rémálmok, hallucináció, elmezavar, szokatlan magatartás. Ha ezeket a tüneteket észleli, kérjük, azonnal értesítse kezelőorvosát.


A Xanax szedése során emlékezetkiesés fordulhat elő a gyógyszer bevételét követő néhány órán belül."

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2017. szept. 6. 08:08
A dobozán is az van feltüntetve, hogy étrendkiegészítő, így hajlamos vagyok elhinni, hogy tényleg az. Amúgy a hangsúly azon van, hogy "gyenge" nyugtató. Mint a kamilla vagy akár a tej. De igazából az a fontos, hogy miért van szüksége rá a kérdezőnek?
17. Regin_a (válaszként erre: 14. - Ikebana3)
2017. szept. 5. 23:29

Nem lehet rászokni"


"A kezelés hirtelen megszakításakor megvonási tünetek jelentkezhetnek: rossz közérzet, nyugtalanság, szorongás, hányinger, hányás, remegés, fokozott verejtékezés."


[link]

16. Regin_a (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
2017. szept. 5. 23:26

Étrendkiegészítő?

Látom hogy melyik oldal hirdeti így. Rávernék egy rendes büntetést

"Figyelmeztetés:

A központi idegrendszerre gyakorolt hatása miatt a Valeriana Relax lágyzselatin kapszula óvatossággal alkalmazható együtt, más, idegrendszerre ható szerekkel, beleértve a nyugtató és altató szereket is. Várandós, szoptató nők, gyermekek számára alkalmazása nem javasolt."


"A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre


Mivel a készítmény szedésekor figyelme, ébersége csökkenhet, a szer alkalmazásának első szakaszában - egyénenként meghatározandó ideig - járművet vezetni vagy baleseti veszéllyel járó munkát végezni tilos."

Étrendkiegészitő?


[link]


Amibe valeriana van az gyenge idegnyugtató és nem étrendkiegészitő

2017. szept. 5. 17:16
Nem
14. Ikebana3 (válaszként erre: 13. - Babyapocakban)
2017. szept. 5. 09:51
Ez tényleg jó! :) Ha este veszed be, jót lehet aludni, de nappal is jó. Nem lehet rászokni és használ.
2017. szept. 5. 08:49
Nekem a magne-b többet segített, mint ez.
12. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2017. szept. 5. 06:41

RáGugliztam:

"Valeriana Relax

Növényi kivonatot tartalmazó étrend-kiegészítő kapszula


Milyen esetekben javasolt a Valeriana Relax lágyzselatin kapszula alkalmazása?

A Valeriana Relax lágyzselatin kapszula olyan gyógynövények kivonatát tartalmazza, amelyek hatóanyagai hozzájárulhatnak a normál idegállapot, a lelki egyensúly fenntartásához és az egészséges alváshoz."


A nyugtatókat csak receptre lehet kapni, mert ami igazán hatásos, az könnyen függőséget okozhat. Különben nem lenne kérdés, hogy hat-e. Vegyél be egy Xanaxot, és egyből érezni fogod a különbséget a nyugtató és a nyugtató hatású gyógynövénykivonat között.

11. globus
2017. szept. 4. 21:48
Anyutól örökölt maradékot próbáltam ki. Szerinte jó volt (megjegyzem, mellette más komolyakat is szedett), nálam zéró eredmény.
10. simple (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2017. szept. 4. 21:36
A világon semmi hatása nincsen.
9. Regin_a (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2017. szept. 4. 21:13

A Valeriana nem nyugtató"


Azért erre ráGugliznék!

2017. szept. 4. 06:51
A Valeriana nem nyugtató, hanem gyógynövénykivonat. Tehát pont annyi hatása van, mintha megiszol egy csésze gyógyteát. Úgy tudom, hogy a gyógynövényeket kúraszerűen kell alkalmazni ahhoz, hogy kifejtsék a hatásukat. Tehát a Valeriánát is rendszeresen szedni kell, hogy legyen eredménye. Ha szereted a teákat, ihatsz helyette igazi gyógynövényekből készült teát. A valeriána a macskagyökér másik neve. Ebben a bogyóban van még golgotavirág és komló. De hasonlóan nyugtató hatása van még a citromfűnek, levendulának, orbáncfűnek, macskamentának. Valamint lehet kapni nyugtató, stresszoldó teakeverékeket is. Esetleg azzal is próbálkozhatsz.
7. 403c839538 (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2017. szept. 3. 03:58
Mi tortent? :S
2017. szept. 3. 01:54
Lefekvés előtt kell azt hiszem egy órával bevenni. Kellemesen elzsibbasztott, de semmi hatás nem volt végül. Citromfű teát ajánlom egy kis mézzel, vagy forró tej mézzel. Mindegyik elég jól elálmosít.
5. Miss Angel (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2017. szept. 3. 00:35
hát ja,majdnem elpusztultam tőle
4. 403c839538 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2017. szept. 2. 23:41
Remek!
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - 403c839538)
2017. szept. 2. 23:38
Különösebben nem is lesz hatása.
2017. szept. 2. 23:37

Jutavit valeriana harmony kapszulabol vettem be kettot kb. egy oraja, de semmi hatasa.

Van valakinek tapasztalata?

2017. szept. 2. 23:36
Nektek használt a valeriana?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook