Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utazzunk, túrázzunk Magyarországon! fórum

Utazzunk, túrázzunk Magyarországon! (beszélgetős fórum)


2009. márc. 22. 18:59
Komáromban milyen programlehetőségek vannak gyerekkel?
2008. szept. 5. 08:07

Mi elég sokat járunk az országban. Mivel párom zenész. Bátonyterenyébe menjetek el, csodálatos. Ma Tarjnba megyünk.


Csak az a baj, hogy nem sokat látunk az egészből. Főleg Ő. Én azért koncert közbe elslattyogok, és körülnézek. És mindig utálok pestre hazajönni.

2008. aug. 28. 20:34

Sziasztok!

Lassan lejár a nyár, remélem, megosztjátok az országbeli úti élményeiteket!


Mi megint Tokajban kempingeztünk, s onnan jártuk be az ország keleti csücskének egy részét.

Megnéztük Kölcsey szülőhelyét és a sírját. Tudtátok, hogy Szatmárcsekén milyen gyönyörű a református temető? Többszáz éves sírok is vannak, s mindegyiken kopjafa. A kopjafák pedig felállított csónak formájúak.

Minden ember fejfáján leírták, hogy hány évet élt, s ebből boldog házzasságban mennyit élt feleségével, ill. férjével, s ők is meg vannak nevezve. Egész kis regény van ott, mert utána egy idézet mindegyiken más, ami arról szól, hogy mit tett az illető életében, s kiknek hihányzik - mindez rímbe, vagy versbe szedve. Nagyon érdekes és megható...

25. Lilly1
2008. júl. 1. 13:38

Még valami eszembe jutott: Püspökhatvan a Cserhátban. Tüneményes kis falu, Pesttől nem messze. Van ott egy wellness hotel, nagyon kellemes, gyermekbarát, és a maga kategóriájában (4 csillag) szerintem nem olyan húzósak az árai. A szomszédságában biogazdaság van, azt is meg lehet nézni a szállóvendégeknek (a hotel és a biogazdaság tulajdonosa egy nagyon kedves házaspár). A hotel konyháján a biogazdaság termékeiből készítik az ételeket. Nem tudok róla, hogy máshol lenne hasonló hely kis hazánkban.

A faluban is érdemes körülnézni, van szabadidőpark, szoborpark és két játszótér - egy fafaragóművész alkotásaival "berendezve".

24. Lilly1
2008. júl. 1. 10:44

Diósjenő nekünk is egyik kedvencünk, szerintem megunhatatlan. És szép emlékek fűznek hozzá. Akkor is mentünk, amikor a kisfiam még bébi volt, és ő is nagyon jól érezte magát. :-))) Lehet túrázni, horgászni, strandolni, de aki tóban szeretne fürdeni, a közelben van a Bánki-tó. Az is festői környék.

Azután: a Bükkben Mikófalva és környéke gyönyörű (a szállásunk Balaton községben volt). Szilvásváradot biztosan nem kell bemutatni, de aki arra jár, ne hagyja ki Bélapátfalvát! Legutóbbi élményünk: Istenmezeje - Heves megyében, a szlovák határ közelében. Nagyon aranyos és különleges szépségű falu, csodálom, hogy ott még nagyon kevesen foglalkoznak vendégfogadással. Ebből viszont az következik, hogy nyugi van. :-)

A kempinget nem kedvelőknek ajánlom, keressenek falusi vendégfogadókat. Kb. kempingáron lehet megszállni, feltéve, ha nem közvetítő cégen keresztül foglaltok. A Tourinform irodák szolgáltatása viszont ingyenes!

2008. jún. 24. 09:07
Én Diósjenőn laktam évekig. Mindenkinek ajánlom a környékét aki szeret túrázni. Isteni szép!!!
22. Cszsuka (válaszként erre: 21. - Ekidli)
2008. jún. 23. 16:24
Tavaly mi is ezen a környéken jártunk, s egy csomó látnivalóra nem maradt időnk. Ezért megyünk idén is. Ajánlom a Tokaj-Rakamaz határán lévő Tiszavirág kempinget!
21. Ekidli
2008. jún. 23. 12:11
Én a barátommal már 2 éve a Zemplénbe járok. Odafele megnézzünk Sárospatakot, Tokajt, Szerencset és Sátoraljaújhelyen szoktunk megszállni. Rengeteg minden van szinte egy köpésre, mostmár kiépültek a bicikliutak is, és nagyon sokan ki is használják. Lehet nagyon sok hegyet mászni, libegőzni, várakat nézni (Boldogkő, Regéc, Füzér) mind-mind gyönyörű. Van kisvasút, füzérradványi kastély, Hollóháza, Kőkapu, jégbarlang, Szűz Mária sírja. A nagyon aktívak megmászhatják a Nagy-Milicet. Meg persze ott van a határ is. Mi jövőre is biztosan megyünk, mert nem tudunk betelni a sok látnivalóval.:)
20. 1e958693ca (válaszként erre: 15. - Bernuska)
2008. jún. 23. 10:11
Bocsi, bocsi, úgy van, úgy van. :-)
2008. jún. 23. 08:24
Aki szeret túrázni, és szereti a dombocskákat, a patakot, a tiszta levegőt, azoknak ajánlanám figyelmébe a Porva-Vinnye túrautat. Idősebbek is végig tudják csinálni, és még meleg sincs, mert a fák takarnak. Vinnyéig érdemes menni, átsétálni Porváig, és onnan vonattal visszamenni. Van közben 3 alagút, ami élvezetes minden gyerek számára. Képek vannak az adatlapmon. .)
2008. jún. 23. 08:22
A Dunakanyar számomra megunhatatlan, no és a Mecsek! Óbánya, Kisújbánya...
17. csincsilla83 (válaszként erre: 4. - Virág3)
2008. jún. 23. 08:20
Kemencére szavazok én is! Gyönyörű hely!
16. Bernuska (válaszként erre: 11. - Cszsuka)
2008. jún. 23. 08:09
Írok majd, csak legyek túl a vizsgáimon...mert ez több időt vesz igénybe....:)
15. Bernuska (válaszként erre: 14. - 1e958693ca)
2008. jún. 23. 08:08
Tornakápolna a legkisebb falu :)
14. 1e958693ca (válaszként erre: 9. - Bernuska)
2008. jún. 22. 17:29
Igen, ezeken a helyeken voltunk, azonban a bódvarákói barlangokban nem. Mi tömegközlekedéssel és gyalogszerrel kirándultunk, úgyhogy sajnos mindenre nem jutott idő (pedig 3x voltunk már). A keleméri mohos tavak is nagyszerű látvány volt, és a környező kis falukban is sok szép régi épületet lehetett felfedezni. Nekem nagyon tetszenek a galyasági házak is- én alföldi vagyok, itt egész másképp építkeznek. Érdekesség volt nekem az is, hogy a templom/harangtornyok a templomtól külön épültek. Nagyon szépek a református templomok kazettás mennyezetei is. Szendrőn a Kékfestő Múzeum, a vár és a katolikus templom, a Csáky-kastély. Voltunk Tornaszentandráson is, ami ma a legkisebb falu, 16 fő lakja. Gyönyörű helyen van, szintén.
13. Cszsuka (válaszként erre: 12. - Psycheee)
2008. jún. 22. 13:50
Tatáról írnál bővebben?
2008. jún. 22. 09:26

Én is itthon nyaraló vagyok, bár ha tehetném, külföldre is mennék.

2 éve Kehidakustányban voltam, nem kell ragoznom, miért. Közben ellátogattunk Hévízre, Zalaegerszegre, Keszthelyre, stb.

Aztán Agárdon, bár onnan csak Pestre kevertünk fel.

Idén Egerbe mentünk volna, de ez elmarad, sajnos.

Ja, persze Komárom sem semmi és a környéke sem (pl. Tata)!

Rengeteg hely van, ahova ellátogathatunk, kinek milyen az érdeklődési köre.

A kempingezést én is nyomtam egy 10 évig gyerekkoromban. Eleinte biztos rohangáltam és élveztem, de mikor már "kötelező" volt mennem velük, sikerült megutálnom. :)

11. Cszsuka (válaszként erre: 10. - Bernuska)
2008. jún. 17. 08:58
írnál ezekről a helyekről még többet? Akkor lehet, hogy jövő nyáron megint Hollóstetőre megyünk, s bejárjuk az általad ajánlott helyeket is!
10. Bernuska (válaszként erre: 7. - 1e958693ca)
2008. jún. 16. 23:17
A bódvarákói barlangokban is voltatok? Gyönyörűek!!!
9. Bernuska (válaszként erre: 7. - 1e958693ca)
2008. jún. 16. 23:16

:) én arra a vidékre haza megyek... és amikor csak tehetem, megyek is...

A környéken nagyon jó még a Rakacai víztározó is, ott is lehet kempingezni is, bár mostanában elhanyagolt a tó vize.

Tornaszentandráson pedig egy ikerszentélyes Árpád-kori templom van.

2008. jún. 10. 08:00

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Remélem, még sokan elmesélik, merre jártak és mit láttak, mert sok jó ötletet vehetünk belőlük, amiről eddig esetleg nem is tudtunk.

Az is jó, ha elmesélitek a lakóhelyetek környékén levő látnivalókat.

Most például, aki Fehérváron jár, megnézheti a Vasvári Általános Iskola pincéjében kiállított 1:100 arányú várfal makettet, ha jól emlékszem xv. századi állapot szerint. Nagyon érdekes, ahogy az igazgató úr elmeséli, hogy mi hol és hogyan volt. Utána érdemes a városban tenni egy sétát, s azokat a helyeket személyesen, "saját szeműleg" megnézni, ahol még láthatók a várfal részei. Ezekre külön felhívja a figyelmet, s utána élvezettel lehet megtalálni, felfedezni a helyszíneket.

2008. máj. 30. 17:47

Érdemes kombinált jegyet váltani, ami egy Aggteleki rövidtúrára és egy Vörös-tói középtúrára szól, így lehet spórolni is. A többi barlangnál nem indul óránként túra, van amelyik annyira védett a cseppkőritkaságok miatt, hogy 10 főnél több egyszerre nem látogathatja, valamint előre kell szólni, ha vki látogatni szeretné (természetesen minden túrán a NP munkatársai kísérnek, illetve vezetnek). Érdemes átmenni Szlovákiába, gyalog kb. 1.5 km a határtól a Baradla szlovákiai bejárata. Ez nekem nagyon tetszett, mert egy részen csónakkal mentünk-éppen volt víz a föld alatti patakban.

Jósvafő nagyon szép kis falu, négy patak vize folyik itt össze. A felszíni túra útvonalán mentünk át, és amikor megpillantottam az útról a falut, ami egy völgyben fekszik, olyan volt, mint egy kis ékszerdoboz. (Itt van egy nagyon jó fagyizó is.) Itt lehet hucul lovakon lovagolni, postakocsizni. Ha jó időszakban megy az ember, rengeteg gombát lehet találni- pl. vargányát, rókagombát, trombitagombát...Gyönyörű az erdő, nincs sehol sem szemét, csak ajánlani tudom. És a gyengéim, a pillangók....rengeteg van belőlük.

2008. máj. 30. 17:36

Mi Aggtelekre járunk vissza évek óta. Az Aggteleki Nemzeti Park területén sok látogatható barlang van, a leghíresebb a Baradla, ami gyalogosan is járható, mindenféle felszerelés néklül. Általában óránként indulnak a barlangtúrák, és 1 órásak. Az ún. hosszútúrához már túrafelszerelés kell, ez 7 órás, és Aggtelekn mennek be, Jósvafőn jönnek ki, és olyan részeken vezet keresztül, ahol nincs a barlangban kiépített járda, és világítás.Lámpát, sisakot adnak. A rövidtúra kb. 1 állatkerti belépő ára. Sok és változatos formájú cseppkövet látni, és a levegő 100%-ban tiszta, ezért ajánlott légzőszervi betegeknek.

A Jósvafői részen is indulnak túrák, érdemes itt középtúrára menni, mert a rövidtúra csak az óriások terméig tart, és aztán visszafordul, magyarul amerről jöttél, arra mégy vissza. A középtúra az ún. Vörös-tó tó indul, és nagyn nagy számú, változatos cseppkőképződményeket lehet látni. Folyt köv.

2008. máj. 30. 13:35

Tihany is tok jo... Gyongyoru setany van a apatsag mellett meg egy marcipanmuzeum:)

Isteni marcipan likort lehet ott venni...

2008. máj. 30. 13:29
A Börzsönyben csodás helyek vannak. Mi Kemencén voltunk egy kempingben az erdő szívében. Van a közelben egy kisebb strand, kisvasút, és persze sok túraútvonal.
2008. máj. 30. 13:24
Tavaly felmentunk a Badacsonyra. Nagyon jo kis tura utvonal van ott. Erdemes megnezni a bazalt sipokat. Mi ugyan eltevedtunk es kb ketszer is megjatuk:), de lefele karpotolt minket az olaszrizling. Egyebkent most talaltam ezt a temat, tok jo otlet...
2008. máj. 27. 22:19

Mi, kis családommal minden nyáron kempingezünk valahol két hetet. Kiszámoltuk, hogy két hét kemping pont annyiba kerül, mint öt nap egy szállodában. Már nagyon berendezkedtünk, egész komfortos a sátrunk. Kerékpárt mindig viszünk magunkkal, hogy bejárhassuk a vidék azon részeit is, ahol nem lehet autóval közlekedni.

Tavaly egy rakamazi kempingben voltunk, ami a Tisza és a Bodrog deltájában helyezkedik el, valójában Tokaj határában. A kemping a vízparton van, kölcsönöztünk tőlük kenut és bejártuk a környéki vizeket. Fürödtünk a Bodrogban, rengeteget kerékpároztunk és bejártuk a pincesort is közben. Azoknak ajánlom, akik szeretik a madárcsicsergést reggelente.

2008. máj. 27. 22:12

Sziasztok!

Abból az apropóból, hogy nyakunkon a nyár, felvetődött bennem az ötlet, hogy ajánljunk egymásnak látnivalókat Magyarországon. Elsősorban természeti kincsekre, múzeumokra, pihenőhelyekre valahol a hegyekben, vagy túraútvonalakra, kerékpártúrákra gondolok, amelyeket te magad is megjártál! Meséljük el jó és rossz tapasztalatainkat, vicces eseteinket, s írjuk le, hogy miért érdemes oda elmenni, ahol mi is jártunk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook