Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen finom süteményeket lehet készíteni szilvából? fórum

Milyen finom süteményeket lehet készíteni szilvából? (tudásbázis kérdés)


9. vacsa (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2017. szept. 1. 14:22

Zabpehely+eritrit+tojás3+tejföl+tej Picit állni hagyni, ha sűrű hígítani, ha híg sűríteni :)


Szilvák elfelezve, darált eritrit+fahéj keverékében megforgatva.


Tészta kerek, alacsony, sütőpapíros tepsibe beleönt, teteje kirak szilvával. Addig sütjük, míg a szilva megsül, a nem takart részek pirulnak.


Egészséges, pikkpakk megvan és nagyon finom.


Pont ma készülök én is sütni egyet :) A recept saját kreálmány, de zabpehellyel elronthatatlanok a sütik :)

2017. szept. 1. 13:51

[link]


olcsó, egyszerű, gyors, kiadós, nagyon finom is

7. Piroska52 (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2017. szept. 1. 12:38
ezt én úgy szoktam, a kész palacsintába beleteszem a szilvát teszek rá fahéjat pici cukrot, behajtom a két végét ,feltekerem ,összetűzöm ,fogpiszkálóval és mint a rántott húst bepanírozom és kisütöm,tejszínhabbal isteni finom ,csak úgy megírtam hátha valaki kipróbálja
6. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2017. szept. 1. 12:29
ezt nem kell sütni sem tegnap csináltam,,,,szögletes sima háztartási kekszet raksz a tepsi aljára hogy teljesen tele legyen,a szilvát apróra vágva cukorral fahéjjal megfőzöd ha kell áttöröd ,és 2-csomag valiliás, vagy puncsos pudingporral ,sűrüre főződ, ráöntöd a kekszre ,teszel rá még egy sort,és tortazselével leöntöd hideg helyen hagyod legalább 3-4 órát még a keksz megpuhul de legjobb másnap,nagyon finom és nem kell sütni
2017. szept. 1. 12:16

Nekem ez a kedvencem:


[link]

4. shawn72 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2017. szept. 1. 12:12

SZILVÁS-MÁKOS LEPÉNY


Elkészítés: A hozzávalókból közepesen lágy, kelt tésztát készítünk, kb. 40 percig kelesztjük. Margarinnal kikent nagy tepsibe nyújtjuk. A tetejére hosszúkás, vékony szeletekre vágott, közepesen kemény szilvát csinosan elrendezünk, megszórjuk fahéjjal, és az egészet megszórjuk cukorral együtt darált mákkal. További 20 perc kelesztés után 210 fokon megsütjük. Figyelni kell, a sütőtől függően a mák megéghet, ezért előfordulhat, hogy alufóliával sütés közben lazán le kell takarni.

2017. szept. 1. 12:07
Nem sütemény, de hétvégén palacsintát fogok sütni. Szilvás-fahéjasat! Még nem láttam ilyet sehol, nem is ettem, éjszaka pattant ki a fejemből, hogy de kipróbálnám!
2017. szept. 1. 11:56

Szilvás poharas


1 nagy pohár joghurt(továbbiakban ezt a poharat használd minden hozzávalóhoz)

2 pohár liszt

1 pohár kristálycukor

Fél pohár étolaj

2 db tojás

1 cs. sütőpor

1 cs vaniliás cukor

1 teáskanál fahéj( ha szeretitek)

2 pohár szilva (ha nagyok, akkor elvagdalva)


Minden hozzávalót( a szilva kivételével) gépi habverővel jól keverd ki, vajjal kikent lisztezett tepsibe öntsd bele és a tetejére szórd a szilvát. Kicsit bele is nyomkodhatod. Előmelegített sütőben süsd meg. Én 150 fokon , 20-25 percig szoktam sütni, de végezz tűpróbát.

Nálunk imádják. Tortát is ebből a tésztából szoktam sütni, mert ez elronthatatlan.

Sok sikert hozzá!

2017. szept. 1. 11:33
Milyen FINOM süteményeket lehet készíteni szilvából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook