Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet, hogy Down-kóros? fórum

Lehet, hogy Down-kóros? (beszélgetős fórum)


12. unom (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. szept. 2. 12:14
Keresd meg a Babagenetika alapítványt, ők tudnak segíteni.
11. Andi.Bobi (válaszként erre: 10. - 2d052648f4)
2017. szept. 2. 11:23

Azt a mindenkit! Itt 180 euróba került! 54 ezer átszámolva,de mégsem annyi mint otthon.

Ez se kevés...

10. 2d052648f4 (válaszként erre: 9. - Andi.Bobi)
2017. szept. 2. 07:02
Igen, itt van az a teszt. Itt Prena vagy Nifty teszt a neve, de sajnos egy átlag magyar nem tudja kifizetni. Vagy ha épp már gyűjtöttek a babára pénzt, akkor igen, de akkor meg gyűjthetnek újra egy csomó mindenre. Nem tudom ott mennyibe kerül és mennyire kifizethető egy átlagkeresetből. Itt olyan 160-180 ezer ft között mozog.
9. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. szept. 1. 11:17

Szia!

Mi Bécsben élünk,15 és fel hónapos a kisfiam. 42 évesen estem először teherbe 8 év próbálkozás után. Nem is volt kérdés,hogy meg tartom e...ennyi évesen. Minden vizsgálatot kértünk,hogy biztosak legyünk egészséges e a pici. A nyakig redő vizsgálat jó lett,utánna kellett mennem már nem emlékszem hogy hívták,vért vettek és abból nézték meg ,hogy nem e down kóros. Ez a vizsgálat van ahelyett ,hogy beszúrnak és mintát vesznek a vízből. Sajnálom nem emlékszem hogy hívják de abban az időben olvastam ,hogy otthon Magyarországon is van ilyen vizsgálat. Fizetős volt itt is,otthon is úgy láttam.

Nyugodj meg nem lesz baj!

Minden jót kívánok!!

8. bobita0212 (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2017. szept. 1. 08:14
Több mint 3 de igen valószínű azért. Nem számolták el
7. lapbarna (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. aug. 31. 17:17

Nekem a legkisebbel volt cmv-m. Én kértem a vizsgálatot. Csak azért szólok, hogy ennek az eredménye kb. 1 hét, és max 13. hétig csinálják. Az amniocentézist 16. héten, és 2-3 hét az eredmény.

Túl lehet lenni a vizsgálaton, és onnantól sokkal nyugodtabb leszel, mert gondolom, most nagyon fel vagytok zaklatva. Itt a hoxán is több fórumban írtam erről a vizsgálatról.

Drukkolok nektek!

6. szafaripók (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. aug. 31. 10:52

3 hete még "fájt a méhed". Ezek szerint a baba miatt?

A terhességi kort mi alapján számolták?

5. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. aug. 31. 09:13

Nehéz ilyenkor nyugodtnak lenni, én elhiszem.

Nem tudom, azon a tanácsadáson mit mondanak, illetve csak beszélnek, vagy valamit néznek még?

Van a nifty illetve a prena teszt, ami nagyon nagyon drága, de 99,9% a megbízhatósága. Ha anyagi okokból nem tudnám bevállalni, akkor biztos elmennék amniocentézisre, mert én nem bírnám ezt a terhet cipelni a szülésig, vagy még tovább... de ez én vagyok.

Remélem, hogy jól alakulnak a dolgok, nem tudom mikor és hol volt az uh, de ha belefér még időbe (mármint a terhesség idejét illetve), akár egy profi helyre is elmennék gyorsan, több szem, több gép többet lát.

2017. aug. 31. 07:11

Szerintem nagyon sok múlik az orvoson és az uh gépen is. Kedves ismerősömmel egyszerre vagyunk terhesek. 12. heti vizsgálaton azt mondták neki baj van a babával nincs orrcsont. Elmentek chorionboholy-biopsziára ( itt a méhlepényből vesznek mintát és nem a magzatvízből) és mindent rendben találtak, a baba 100% egészséges.


Fel a fejjel, én drukkolok Neked, hogy csak az orvos tévedjen és ti is ilyen szerencsésen járjatok mint ismerősöm. Ellenkező esetben pedig rengeteg kitartást kívánok akárhogy is döntötök a továbbiakban.

3. bobita0212 (válaszként erre: 2. - Ikebana3)
2017. aug. 30. 20:41
Sajnos nem lettem nyugodtabb 😞
2. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. aug. 30. 16:53

Olvasd ezt el és meg fogsz nyugodni!:)


[link]

2017. aug. 30. 15:59

Ma voltam.12 hetes uhn ahol mindent rendben talált a dr kivéve a nyakiredőt nem. 4,4 mmt mért. Illetve orrcsont kezdemeny látható csak.

Holnap megyünk genetikai tanácsadásra ahol majd eldöntik h szükség van e magzatviz mintavételre. Nagyon félek és aggódom.

Szeretném tudni h ez mennyire aggasztó eredmény és h más aki igy járt mi lett végül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook