Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Takarító robot, avagy robotporszívóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? fórum

Takarító robot, avagy robotporszívóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


24. Nünüke :) (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. szept. 7. 05:37
Hú ez nagyon jó kis gépezet.Legfőképp nekem azért lenne jó mert 4 benti macsekom van akik fehérek és hiába porszívózok hetente az kevés.Felmosáskor derül igazán ki hogy hol a szőr mert az a felmosó kenegeti csak ide oda .Na ezutan jön a móka a letérdelés és ronggyal való feltakarítás.Lehet jobban karbantartaná hétközben a lakást mint én a felpartfisolással meg felmosással.
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. szept. 4. 20:01

Az enyémnek nem ilyen hosszú a rojtja.


Akkor ezek szerint nem probléma, hogy esetleg elcsúszik, csak ne legyen hosszúszálú.


Na, azt hiszem veszek egy ilyen robotot:)


Köszi!

22. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. szept. 4. 19:43
Erre felmegy de szerintem túl hosszú a rojt a szélén, csak amiatt tekerném fel. Maga a szőnyeg nem lenne gond neki (mármint a roombának), nem magas és nem olyan hosszú szőrű.
21. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Sandra.ch)
2017. szept. 4. 19:40

De mit csinál vele? Mert a sógornőmé is elég hosszúszőrű és semmi baja. Nekünk semmi szőnyegünk, de előfordult,hogy bekapott egy vezetéket. Na,akkor egyből megâllt és villogott egy piros háromszög, felkiáltójellel. Szóval még azt sem mondanám,hogy szétszedné azt is, mert biztonsági okokból leàll, de onnantól minden olyan kábelt, ami az útjába lehetne, felcsomóztam ilyen műanyag dróttal.


És a másik, hogy a cipőfűzőt is szereti, ezért cipőket sem hagyunk soha kint. Mondjuk azt már a kutyák miatt sem:D


Más incidens nem történt. Ha azt szeretném, hogy valahova ne menjen oda, lerakom a két kis "őrt" ami egy ilyen virtuális falat csinál és oda nem megy,ezt tudom ajánlani azoknak, akiknek olyan szőnyegük van, hogy esetleg nem akarják mindig feltekerni de zavarná a robotot (bár teljesen igazad van, feltekered oszt jóvan)

2017. szept. 4. 19:34

Ilyen szőnyegeim vannak:


[link]


Ha feltekerem, félreteszem, akkor simán feltakarít, de ha lent hagyom, akkor lehet, hogy nem.....


Jól értem?

2017. szept. 4. 18:08

Nekem 1 éves, szintén iRobot roomba, de a szőnyeget nem bírja(hosszú szőrű, szerintem azért).De könnyen megoldom, feltekerem és annyi😉.

Mindent szépen kikerül, és nem döglött még le sehol😉, ha végzett visszamegy a garázsba, és megkezdi a töltést.

A "felmosó"robot felkeltette az érdeklődésemet, jól hangzik👍🏼!

2017. szept. 4. 17:29
Sőt, a perzsaszőnyegek rojtos végét sem csípi be csak felborzolja
17. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. szept. 4. 17:28
Neki Ilyen hosszú szâlas ikeás van és nem csípi be
16. Channa* (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. szept. 4. 17:00
Akkor a rongyszőnyeget nem bírja?
2017. szept. 4. 16:55
A roomba pedig 360€
2017. szept. 4. 16:54
Most megnéztem, egy Braava, amelyik fel is mos, nemcsak töröl, 239€
2017. szept. 4. 16:52

Fú, nem tudom, hogy most mennyibe kerül, mert a roombám van vagy 5-6 éves. A Braava (szintén az irobottól,ez a törölgetős) az jóval olcsóbb és kis lakásba szuper, nagyon picike. Egy swiffer kendőt is lehet rátenni és azzal cirkál, összeszedi a port, utána meg ráteszel egy nedves rongyot, felmos, készpasszslussz. Kicsi lakásba ezt venném vagy kicsi helyiségekhez.


A porszívô/felmosó robot, ami spricceli is a vizet, olyan 80nm területet bír egy töltéssel, asszem, szóval egy kisebb lakást ez is elrendez, elmész otthonról, mire hazaérsz, kész, vagy elmész aludni és mire felkelsz, kész (kivéve ahol alszol:D) bár mivel kombi, ez a legdrágább. Mondjuk azóta biztos van újabb is, ami többet tud, általában az irobotok ára első hallásra ijesztő de azt is nézd,hogy nem döglik be 2 év után és ha karbantartod,tényleg mindent összeszed. Mert ugye heti szinten a kefét ki kell venni, leszedni a hajakat, sok ember azt az 5 percet sajnálja a géptől, akkor jogos, hogy nem olyan hatékony.

2017. szept. 4. 16:17
Hú de jó !aMennyibe kerül egy ilyen szerkezet?Mondjuk egy ilyen felmosós tipus?
11. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2017. szept. 4. 15:57

Irobot roombám van,meg vagyok vele elégedve. Időzíthető, visszamegy a töltőre ha végzett. Nem esik le a lépcsőről mert a szélét is érzékeli. Nincs szőnyegünk de a sógornőmnek is ugyanilyen van és felmegy a magasabb szőnyegekre is. Biztos, hogy egy robot sem olyan gyors mintha te csinálnád de azalatt az idő alatt szabad vagy, mást csinálhatsz.


Ha nem parketted van,akkor a kombi modellek is nagyon jók, ezek porszívóznak és fel is mosnak. A felmosást mindig tiszta vízzel csinálják vagyis nem úgy mint mi, hogy feltörlünk egy darabot és utána a mosószeres vízben újra és újra öblítjük,hanem a robot mindig a tisztából spriccel ès mindig egy másik tartályba szívja fel a koszosat, nem keveredik.


Az én padlóimhoz ezt a felmosóst nem lehet használni (cotto, parkett és luzerna), mert ezeknek nem jó,ha spricceli rá a vizet, ezért egy olyat használok, amire a nedves rongyot kell feltenni és azzal kevereg, törölget. Mondjuk ez is csigalassù de azalatt máshol befejezem én vagy este pl elindítom a konyhában és felmos, amíg mi kèszülődünk az alváshoz.


Mivel neked az ágy magassága a döntő,azt mérd le, és csak olyan márkát, modellt válassz, ami befér alá, icipicit meg is emelkednek amikor mozgásban vannak, ezt vedd figyelembe!

10. spann (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. szept. 3. 18:12

Nekem nincs (más se hiányzana!), de dolgoztam vele. A sarkokban, végig a fal tövében otthagyta a port, szöszöket, utána kellett menni egy kis kézi porszívóval.

Mindent el kell rakni az útjából, míg porszívózásnál az ember fél kézzel odébb húz egy széket és nincs gond.

Igen, bemegy a franciaágy alá is, és általában ott döglik le. Lehessen kikotorni.

9. Channa* (válaszként erre: 6. - Spann)
2017. aug. 29. 16:43

Van ilyened?

Szerintem tök jó lenne.

Megy a mosógép a fürdőben, a mosogatógép a konyhába, az irobot meg az egész lakásban, én meg olvasgatok:DDDDD

2017. aug. 29. 16:42
A röngyszőnyeg zavarja?
7. Sandra.ch (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2017. aug. 29. 11:18

Nekünk iRobot van, nagyon elégedett vagyok vele.Nálunk nincs küszöb, szőnyeg is csak egy(szépen kikerüli), jobb, ha a földön nincsen sok minden, így működik...Az ágy alá szépen bemegy, a sarkokat is tisztán tartja.1-2 hetente kell csak megfognom a " rendes" porszívót😉, de, ha nem tenném is tisztaság lenne🤗

Ha megteheted a kamerás verziót vedd meg😉.

2017. aug. 29. 10:43

A sarkokban otthagyja a szemetet.

Órákig csinálja ugyanazt, ami kézi porszívóval öt perc.

2017. aug. 29. 09:43
Ahova befer, ott szepen kitakarit. Be lehet programozni, hogy melyik nap melyik szobat takaritsa. Mi egyszerüen beallitjuk pl. a haloszobaba es ott bekapcsoljuk. Az utjabol el kell pakolni, hogy szabadon "szaladgalhasson" mindenfele.
2017. aug. 29. 09:35
En is vennek,de ha bemegy a szekrenyek ala ott szepen kiporszivozza a sarkokat is?
2017. aug. 29. 09:31
Ha robotporszivo, akkor csakis IRotot a fekete szeriabol. Szepen porszivoz, amit nem szeret, az a nagyon hosszu szörü szönyeg.
2017. aug. 29. 08:34
Kicsi a hálónk, az ágy alatti takarítás egy cirkusz, illetve van egy szekrényünk, ami lábon áll, de a porszívóval nem férek alá. Arra gondoltam, beszereznék egy kis robot-ketyerét, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra!
2017. aug. 29. 08:32
Takarító robot, avagy robotporszívó használók tapasztalatára vagyok kíváncsi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook