Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan tudhatom meg, hogy az iskolakezdési támogatást igényelték-e a nevemben? fórum

Honnan tudhatom meg, hogy az iskolakezdési támogatást igényelték-e a nevemben? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. szept. 2. 20:22
Igaz, végül is mindenképp csak egyoldalúan teszi, hisz a dolgozó nemigen fogja kérni, hogy szüntesse meg. :D
51. Böce (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2017. szept. 2. 19:45

Egyoldalúan megteheti, ha nem volt a munkaszerződésbe belefoglalva (nem szokott benne lenni, külön szabályzat van rá, amit lehet módosítani).


Észrevétlenül nem teheti meg.

50. Guruljka (válaszként erre: 48. - Böce)
2017. szept. 2. 19:32
Igen, a lényeg, hogy egyoldalúan és "észrevétlen" nem teheti meg.
49. Böce (válaszként erre: 48. - Böce)
2017. szept. 2. 19:13

Illetve ha a munkaszerződésében benne van, akkor csak úgy teheti meg, hogy nem ad, hogy munkaszerződést módosít, amit a munkavállaló vagy aláír vagy nem.


Mondjuk az érdekes kérdés, hogy mi történik, ha nem írja alá a módosított munkaszerződést...

48. Böce (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2017. szept. 2. 19:11
De, megteheti, csak erről tájékoztatnia kell a munkavállalót.
47. Piroska52 (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2017. szept. 2. 18:51
oké, csak hátha elolvassa akit illet,vagy érdekli
46. Guruljka (válaszként erre: 45. - Piroska52)
2017. szept. 2. 18:42
Kedves vagy, köszönöm, de engem nem érint, csak felfigyeltem a témára.
45. Piroska52 (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2017. szept. 2. 17:50
igen, amikor belépsz egy munkahelyre, elmondják mi lesz a munkád,mennyi idő a betanulás,,,mennyi lesz a fizetésed,azt is hanyadikáig kell megkapnod,,,ha van bérenkívüli juttatás ,annak mi a feltétele,és mennyi adható,,,nem kötelező ADHATÓ,,, minden munkahely maga határozza meg a feltételeket,ha akarod irok példákat {ezeknek benne kell lenni a szerződésben meg még annak is mennyi a próbaidő}
44. Bichter1 (válaszként erre: 9. - Tündérke73)
2017. szept. 2. 17:20

..megkaptad a fizu papírt"? Mert akkor már is láthatod miket számfejtenek rád.

Egyébként idén mi pl-ul nem kaptunk iskolakezdési támogatást caf.-ban csak a SZÉP kártyára és pénzbeli kifizetést a számlánkra.


Lehet nálatok is így volt, csak elfelejtetted/nem szóltak/vagy nem vetted észre.


Kíváncsi vagyok a történet végére (bár itt az nagyon ritkán van ... :( )

43. Guruljka (válaszként erre: 42. - Piroska52)
2017. szept. 2. 16:54
Az azért megnyugtató, hogy -ha jól értem- a munkáltató nem teheti meg, hogy egyik évben ad, a másikban nem. Tehát elvileg már a belépéskor is elsorolhatja a munkahelyi juttatások között. Jól értem?
2017. szept. 2. 08:14

az iskola kezdési támogatás is olyan , mint az utazási támogatás vagy adnak vagy nem ,nem olyan az egyik kap a másik nem, a,lányomnak a mostani munkahelyén,kétszeri haza-vissza utat fizet a cég ahol most dolgozik,az elöző kettő meg nem,az iskola kezdési is ilyen vagy ad vagy nem, a rokkant szomszédasszony meg kaphatott az önkormányzattól mert kap családipótlékot,

olyan is van hogy azok kapnak,akik rendszeres gyermekvédelmi támogatást kapnak,az önkormányzattól, azok kapnak meg majd télen tüzelőt hogy megne faggyanak a purgyék, ADHATÓ NEM KÖTELEZŐ

41. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2017. szept. 2. 04:12
A munkáltató ezt nem köteles adni...ez csak adható..van ahol 5000et adnak,van ahol 30at,van ahol semmit..de a kérdezőt ez baromira nem érdekli.
40. Guruljka (válaszként erre: 36. - Bc681dac13)
2017. szept. 2. 00:21
Nagy ötlet! Alkalomadtán kipróbálom, hátha...
39. Böce (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2017. szept. 1. 23:42
No igen :-)
38. Guruljka (válaszként erre: 35. - Böce)
2017. szept. 1. 23:38
Végtére is az életre nem is ott tanítanak... :D
37. Böce (válaszként erre: 36. - Bc681dac13)
2017. szept. 1. 23:35
Szivesen és jó szórakozást :-)
36. bc681dac13 (válaszként erre: 33. - Böce)
2017. szept. 1. 23:35

Ma is okosabb lettem, köszönöm :)


Gyorsan megnézek egy Barátok köztöt, hogy visszabutuljak

35. Böce (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2017. szept. 1. 23:30
Akkor most itt is tanultál valamit, nem csak az egyetemen :D
34. Guruljka (válaszként erre: 32. - Böce)
2017. szept. 1. 23:19
Értetlen azért vagyok kissé, mert idestova 16 éve nem vagyok alkalmazotti jogviszonyban. :D
33. Böce (válaszként erre: 31. - Bc681dac13)
2017. szept. 1. 23:08

Nem, hacsak a kártya kibocsátója nem szolgáltat róla adatot a NAV-nak.


Azt meg végképp nem tudja a NAV, hogy neked a munkáltatód mennyi pénzt utal rá havonta és melyik zsebbe.


Mivel nem te adózol utána, hanem a munahelyed.


De azt tudja, hogy a cég adott-e ilyet és mekkora összegben (cég szinten összesen).

32. Böce (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2017. szept. 1. 23:06

Szociális juttatás az, amit bizonyos kritériumok alapján szociális helyzet alapján adnak.


Ez meg, mivel bárkinek adható, akinek családi pótlékra jogosult gyermeke van, ezért NEM szociális juttatás.


Nem pofára megy, mert jogszabály írja elő a juttatás feltételeit, pl. szabályzatban kell rögzíteni, hogy ad-e és ha igen, milyen összegben, mely dolgozói körnek.


Szóval NEM pofára megy, ne legyél már ilyen értetlen.


A családi pótlék meg alanyi jogon jár, törvény pontosan felsorolja, hogy kiknek, milyen gyerekek után.

31. bc681dac13 (válaszként erre: 30. - Böce)
2017. szept. 1. 23:05

Amen.

Akkor ha jól értem, a NAV nem tudja nekem megmondani, hogy szól-e a nevemre SZÉP vagy Bözse kártya?

30. Böce (válaszként erre: 27. - Bc681dac13)
2017. szept. 1. 23:02

Tényleg amatőr szinten kotyogsz. A 1708-as számú bevalláson kell bevallani az ilyen juttatások közterheit, nem magánszemélyre lebontva, hanem egy összegben.


A munkabérek SZJA-ját, egyéni levont járulékát név szerint, személyenként vallják az M-es lapon, a többi juttatásét meg egy összegben.


Az adó- és járulékbevallás nem "beböfögés".


Az, hogy a cégnél még mit is hogyan kell adminisztrálni, azt jogszabály írja elő, a NAV ellenőrizheti.

Természetesen a munkáltatónak kell szabályzatban rögzítenie, hogy milyen juttatásokat ad, és ezt a dolgozók tudomására is hozza. Csak a kérdező nem tudja, hogy ez adható és nem igényelni kell valahonnan, és ez nem jár, csak adható.


A SZÉP kártya bizonyos helyeken fizetőeszköz, persze, hogy úgy is kell vele bánni. Az utalvány is az. De semmi köze ennek a ténynek ahhoz, hogy ad-e támogatást a cég vagy sem, illetve hogy hogyan vallja be, és a cég adózása igenis adótitok, amit nem kötnek, nem köthetnek bárki orrára.


Természetesen a NAV jogosult ellenőrizni, hogy kinek adtak, meg vannak-e a jogszabályban előírt iratok, dokumentációk erről.

29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2017. szept. 1. 23:01

A családi pótlék alanyi jogon jár.

Akkor szüneteltetik a folyósítását, ha a gyermek elhanyagolja a nevelési-oktatási intézménybe járást...

28. Guruljka (válaszként erre: 25. - Böce)
2017. szept. 1. 22:58

Miért, a családi pótlék nincs jövedelemszinthez kötve? (Én már évek óta nem kapom, nem tudom a változásokat.)


Hogy a fenébe ne lenne szociális jellegű juttatás? Közel 40 ezer Ft gyerekenként. Van olyan jövedelmi osztály,ahol tudják nélkülözni, ez oké. De sokaknak alapvető segítség lenne, erre püff kiderül, hogy a munkáltató adHATja, tehát pofára megy.


Nem gügye vagyok, hanem megdöbbent.

27. bc681dac13 (válaszként erre: 18. - Böce)
2017. szept. 1. 22:54
Tényleg nagyon amatőr szinten kotyogok bele, de kötve hiszem, hogy beböfögés szerűen menne a NAV felé, hogy mégis ki fia, borja után mit fizetnek ki. Az meg biztos, hogy minden kifizetésnek nyoma kell, hogy legyen, ha papír alapú is, márpedig, hogy számomra mit fizetett ki a cég, előlem nem lehet titkos. Az elektronikus kártyákról nem is beszélve. Nemrég kaptam SZÉP kártyát, az igénylést is alá kellett kaparni, utána aktiválni kell netes felületen keresztül, személyes adatokkal, többek közt adószámmal.
26. Böce (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2017. szept. 1. 22:47
Nem jár! Adható! Nagy különbség!
25. Böce (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2017. szept. 1. 22:46

Úgy látom, nem érted még mindig. Ez nem valamiféle szociális juttatás.


Semmi köze a jövedelmi és szociális helyzethez. Ez egy adható juttatás, - mint pl. BKV bérlet, az is adható - de csak annak, akinek olyan gyereke van, aki után jár családi pótlék. Nem kell vizsgálni a jövedelmi, szociális helyzetet.


Munkáltató döntése, hogy ad-e vagy sem.

24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Böce)
2017. szept. 1. 22:37

Nem a szövegértelmezés okoz gondot, hanem a jelentése... hogy adHATó, és nem a keresettől, jövedelemtől függően jár.

Azzal nem lenne bajom, ha x összeg/fő jövedelem fölött nem járna.

23. Böce (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2017. szept. 1. 22:03
Ha leszázalékolt, akkor tuti, hogy nincs munkáltatója, ergo tuti, hogy nem tőle kap. Max. önkormányzat v. ilyesmi adhat neki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook