Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Telefonálás közben illik mással foglalkozni? fórum

Telefonálás közben illik mással foglalkozni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. szept. 6. 05:27

Szerencsére ilyen szómenésben szenvedő ismerőseim nincsenek.

Akivel igazán fontos, azzal emailben "megbeszéljük,.

Akivel mindenképpen dumcsiznj lenne jó, azzal telefonon megbeszéljük a találkozót.

51. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 50. - 7a5206900c)
2017. szept. 5. 17:22
A tokvakargatas is tilos telefonalas kozben!
2017. szept. 5. 17:14
Nwm
49. syria
2017. szept. 4. 19:26

Attól függ, kiről és milyen témáról van szó.

Ha fontos az illető, vagy a téma, minden idegszálammal csak a beszélgetésre koncentrálok.

Ha olyan a szitu, hogy segítek a számítógépen, szólok, hogy most kihangosítalak (csakhogy tudja, miért rosszabb a hangminőség), mert mind a két kezemre szükség van a gépeléshez.

De pl. egy energiavámpírral volt nem egyszer 1 óra körüli időtartamú olyan „beszélgetés”, hogy lehajítottam a telefont, s 5-10 percenként beleszóltam, hogy „aha, igen, igazad van”. Egyszer se vette észre!

2017. szept. 4. 19:09
Én egy komplett ebédet megfőzök telefonálás közben.
2017. szept. 4. 15:43
ha vki olyan egybites lenne, h tanyer pakolas szintu dolgokat ne tudna csinalni beszelgetes mellett, en nem skarnek beszelgetni vele
46. b4b1d52444 (válaszként erre: 39. - Hatora)
2017. szept. 4. 13:52
Engem nagyon nem zavar ha közben mást is csinál.
45. babika_ (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 30. 14:39
Szerintem ennyire nem kellene a szívedre venni. Engem is zavar, de nem annyira, hogy rányomjam a másikra a telefont. A másik: pl ha a munkahelyeden keresnek, akkor nem mindig tudsz te sem félrevonulni, nem? Közben amennyire tudod csinálod a munkádat is (Ok a lent említett tevékenységek otthoniak, de akkor is...)
44. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - Hatora)
2017. aug. 29. 21:31
Ezek szerint számára mégsem világos, hogy amikor te azt kérded, nem hívod-e rosszkor, az nálad azt jelenti, hogy úgy akarsz vele beszélni, hogy közben nem csinál semmi mást. Esetleg mondhatnád neki azt, amit gondolsz, hátha akkor megérti mit szeretnél, mert úgy tűnik, a jókor hívás nem ugyanazt takarja mindkettőtöknél.
2017. aug. 29. 20:19
Szerintem a mai rohanó világban ritka, hogy valaki hosszabb telefonbeszélgetés alatt nem csinál semmit. Mindenesetre illik hang nélkül tevékenykedni. Engem nagyon bosszant, ha a másik fél belecsámcsog a fülembe, vagy hallom, ahogy szürcsöl, vááááááááááááá, de utálom! Az is zavar, ha hallom, hogy kattog a billentyűn, vagy az egérrel, mert akkor nem figyel, az igaz. De ha pakolgat, bevásárol, vagy meg valahová, vagy esetleg pisil közben, az nem szokott :DDDDDDDDDD
42. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 41. - Hatora)
2017. aug. 29. 19:51

...beszelink, beszelunk...

akkor az nem olyan nagyon fontos, hogy o fotelba vagja magat es csak uljon, uljon.

Hosszu bszednek a hig a leve.

41. hatora (válaszként erre: 40. - PöttyösPanka)
2017. aug. 29. 18:53

Ez szokott történni. Felhívom, és megkérdezem, nem hívtam-e rosszkor. Nem-nem, most tudunk beszélni. (Feltételezem, ha nem tudnánk, fel se venné a telefont.)

És akkor beszélünk, beszélünk, ám egyszer csak behallatszik, hogy a szabad kezével még ezt-azt csinál. Nehogy kihasználatlanul teljen a rám pazarolt idő.

Én ilyenkor egyáltalán nem vagyok elragadtatva, hogy milyen ügyes, többfelé tud figyelni. Igenis sért, hogy amit én mondok, az kevés, semmi, mert mellette van fontosabb tennivalója.

40. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - Hatora)
2017. aug. 29. 06:36
Ha igazán fontos dolgokról akarok beszélni, jobban preferálom a személyes találkozót. Ha általános dolgokról van szó, nem várom el, hogy a másiknál megálljon az élet, mert méltóztattam felhívni. Különben szinte sosem lenne alkalmas, hogy felhívjam. Úgysem találom el azt a fél órát, amikor a másiknak semmi dolga sincsen, főleg, hogy nem hiszem, hogy van ilyen egyáltalán. De ha téged ez ennyire zavar tisztázd az elején, hogy a beszélgetőpartnered teljes figyelmére igényt tartasz, és jelezze, ha ez éppen nem megoldható, mert akkor visszahívod egy alkalmasabb időpontban.
39. hatora
2017. aug. 28. 21:15

Majdnem mindenki azt taglalja, hogy ő mi mindent tud telefonálás közben csinálni, mert többfelé képes figyelni.

Pedig pont a fordítottja a lényeg: mit szól ahhoz, ha a telefonba behallatszik, hogy a másik fél beszéd közben mos, mosogat, súrol stb. ami ráadásul zajjal jár?

Örül, ha a beszélgetőtárs igyekszik kihasználni azt a fölösleges időt, amikor a másik "csak" mondani akar valamit?

2017. aug. 27. 21:24

Telafonálás közben bizony szoktam. Többnyire 1 kezes dolgot.

Ha épp gépezek, nem gépelek a billentyűn, nem müxik. De egeret szoktam használni.

Nem mosogatok, és ha wc-n vagyok, akkor nem beszélek senkivel. Be se viszem. ( ezt végképp illetlenségnek tartom )

Fülesem nincs, kihangosítás van, de azt se szoktam használni.

Sűrűn nem hívnak ismerőseim. Így kevés a tapasztalatom telozás közben, mi mindent lehet csinálni.


Akik évtizede is van, hogy ügyfelekkel foglalkoznak, annak " rá áll az agya a keze a többfelé figyelésre ".

37. MZsanett (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. aug. 27. 20:49
:D Mások vagyunk. Én telefonálás közben inkább nem csinálok semmit, mert nem tudok rendesen odafigyelni. Bármi másban tudok több felé figyelni, de beszélgetés közben valahogy nem. És ugyanez van az olvasással is.
2017. aug. 27. 20:38
Ja. En vagyok az udvariatlan es a hibas, mert rosszkor hivnak.
35. spann
2017. aug. 27. 18:50

Hát igen, az az igazi menyecske, akinek ég a keze alatt a munka!

Tévénézés alatt kötöget, közben a lábával ringatja a babakocsit, bekap pár falatot, hogy azzal se teljen külön idő. Minden percet ki kell használni!

2017. aug. 27. 18:05
Szerintem, ha csak csacsogtok a telefonon, sima hétköznapi dolgokról, akkor lehet közben ezt-azt csinálni. De ha valaki mondjuk komoly dolog miatt hív, akkor csak arra figyelek.
33. gribedli*** (válaszként erre: 31. - B4b1d52444)
2017. aug. 27. 17:54
El is hiszem és a legtöbb ember képes is erre. Ha közben mâst is csinál, rendben. De ha mást is csinál és 3x is rákérdez dolgokra, hogy mit is mondtál, akkor lehet, hogy mégsem tud több dologra odafigyelni.
32. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Ikebana3)
2017. aug. 27. 17:46
Lehet sms-t is küldeni. Pl ha olyan helyen vagyok, ahol nem beszélhetek hangosan, jobb ha sms-t küld, hogy mit akar.
31. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 27. 17:28

Jajjj Istenem... Nemár. Ezt ne...


Én kérlek szépen általában fülessel telefonálok, így a telefont be tudom tenni a zsebembe és így szabad mindkét kezem. Így telefonálás közben be tudok tenni egy adagot a gépbe, vagy elmosogatok, kiteregetek, leviszem a kutyát sétálni, megpucolom a levesbevalót...stb.

DE! EZ SOHA NEM JELENTETTE AZT, HOGY NEM ÉRDEKEL MIT MOND A MÁSIK A VONAL TÚLSÓ VÉGÉN!


Egyszerűen csak arról van szó, hogy én tudok egyszerre több mindenre is figyelni. De ettől még igenis érdekel, hogy mi van a másikkal.

2017. aug. 27. 17:18

Végig olvastam a véleményeket pro és kontra. De ez még mindig csak a kérdező oldala. Nézzük meg mi van akkor, ha a hívott fél is betartja a "szabályokat"?! Logikus, hogy akkor nem veszi fel és vissza sem hív, mert nem alkalmas. Ilyen formán elérhetetlen lesz bármikor hívod, mert mindig csinál valamit, ami neki fontosabb, mit a telefoncsörgés és ugye telefonálás közben csak és kizárólag a telefonálást lehet csinálni.

Na ez így abszurd.

29. spinneli (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. aug. 27. 16:22
igen, érezheted így tőle magad, jelezheted is neki, hogy ez ezt jelenti neekd, és rosszul esik.
2017. aug. 27. 15:53

Csak ezert, mert engem valamilyen elfoglaltsag kozben zavarnak, nem fogok mindent abba hagyni; vagy fel sem veszem.

Nem tehetek arrol, hogy akkor hvnak, amikor eppen nem tudom azonnal felvenni a telefont.

Ez had legyen a hivo gondja es ne az enyem.

27. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2017. aug. 27. 15:39
Nem néztem volna ki belőled, hogy wc-n ülve telefonálsz. ;)
26. globus (válaszként erre: 7. - 04424e865e)
2017. aug. 27. 15:36

Így-így... :)

Munkahelyen gyakran megesik, hogy telefonon hívnak, 1-2 perce beszélek, közben kopognak az ajtón. Nem megyek oda, megint kopognak, majd' beverik az ajtót. Odamegyek, és nőiesen beintek neki. Nem igaz, hogy pár percet nem lehet várni, csak mert nem engedték be azonnal.

A hívó fél azért hív, mert ő éppen ráér akkor. Nem biztos, hogy a hívott is.

25. Channa* (válaszként erre: 23. - MZsanett)
2017. aug. 27. 15:35

Hát nem tudom.

Én Banki informatikus vagyok, a munkám közben sokszor felhívnak a partnereink. Nem szoktam félbehagyni amit épp csinálok, hanem végzem tovább a munkámat és közben megbszélem velük az ő problémájukat.


Vagy: itthon most pl. csak gépezek és közben TV-t nézek, de szoktam közben olvasni is:D És mindenre emlékszek, úgy a TV műsorra, ahogy a könyvre és a gépezésre is. A férjem mindig ledöbben, ha valamit nem értett a filmben, amit mondtak, akkor én mondom neki szóról szóra. Csak annyit szokott mondani, hogy agyas vagy:)))

2017. aug. 27. 15:29
Én színezni szoktam, amíg más mondja a magáét elkészül a kép háttere. Az a leguncsibb része, és tökéletes telefonálás közben. :P
23. MZsanett (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. aug. 27. 14:25
Attól függ, hogy mi mennyi figyelmet igényel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook