Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018-ra babát tervezők fórum

2018-ra babát tervezők (beszélgetős fórum)


1 2
2018. febr. 27. 13:36
Én tervezem, de van egy rossz érzésem, hogy ezt az évet is bukjuk. Nekünk is már van kettő, negyedik éve várunk a harmadikra. Nemrég kiderült, lehet, hiába, mert úgy néz ki, korai pf kimerülésem van. De én nem akarom feladni. Mindig is nagycsaládra vágytam.
2017. nov. 19. 12:51
Okés köszönöm :)
45. LoveInk (válaszként erre: 44. - NikCsuuh21)
2017. nov. 14. 07:30

Akkir majd ha aktuális lesz, akkor peteérésig a málnalevelet idd, és aztán a palástfüvet ;)

Én sem feltétlen azèrt választottam hogy külön szedem a vitaminokat, hanem inkább mert így nagyobb dózist tudok bevinni a szervezetbe.

2017. nov. 14. 07:22
Énis sok helyen olvastam hogy nagy baba lesz tőle. De szerintem ez nem igaz, barátnőm egész terhessége alatt szedte és nem lett nagy baba.
2017. nov. 14. 07:20
Köszönöm énis iszom a palástfüvet. 2hónapig szedem a femibion 0 át és majd januárba próbálkozunk a babával.
42. LoveInk (válaszként erre: 31. - NikCsuuh21)
2017. nov. 14. 06:42

Szia!

Én minden vitamint külön szedek, mert a komplex terhes vitaminokban sok a tömeg növelő( pl az Elevitet testépítők is szedték anno), és azt mondták hogy ezektől születnek a nagy babák. Igaz vagy sem, én inkább úgy döntöttem hogy biztos ami biztos külön szedem őket! Van ami a teherbeesést segíti, van ami ha sikerül akkor a beágyazódást illetve a " megtartást".

Folsav, Dvitamin,E vitamin, B 6vitamin, B12 vitamin, Magnézium, Vas.

Én ezeket szedem, de javasolják még a szelènt is. A komplex tabletták is ezeket tartalmazzák, csak kisebb mennyiségben, mintha így külön szednéd be, tehát azok is nagyon jók, a lényeg hogy töltsd fel a vitamin raktáraidat, mert a babának és Neked is szüksèged lesz rá! :)

Ez a második próbálkozós hónapunk, és ebben a hónapban elkezdtem inni a ciklus első napjától a màlnalevél teàt, és nagyon erős pozitívat teszteltem! Nagyon tudom ajánlani mert segíti a peteérést, viszont sok nőnek előrébb hozza a peteérést, ezért mindenképp figyelni kell hogy mikor is van! Aztán ha meg volt, akkor váltani kell a palástfű teára, ez segíti a beágyazódást, csökkenti a vetélés esélyét, ezt a 12.hétig lehet inni.

2017. nov. 13. 19:06
Elkezdtem szedni a femibion 0 -át.
2017. nov. 13. 08:00
Sajnos megjött :(
39. 5236d12e25 (válaszként erre: 38. - NikCsuuh21)
2017. nov. 13. 06:25
Nagyon nagyon nagyon extrém ritka mikor valaki tényleg terhes de nem mutatja ki a teszt.
2017. nov. 12. 13:18
Olyan létezik hogy még nem termelődött annyi HCG hogy kimutassa ?
37. 5236d12e25 (válaszként erre: 36. - NikCsuuh21)
2017. nov. 12. 06:32
Én nem adnék rá sok esélyt ha már 4 napja késik és negatív.
2017. nov. 11. 19:59
Már 4napja késik a mensesem picit szurkál a hasamalja. A teszt negatív :( attól lehet baba?
2017. okt. 29. 19:32
Én dr czeizelt szedtem, de váltottam kb 1 hete a trimesztert.
2017. okt. 29. 19:32
Én de czeizelt szedtem, de váltottam kb 1 hete a trimesztert.
2017. okt. 27. 14:27
Trimeszterről is hallottam már. Most a Rossmannnak a Vas Folsav vitaminját szedem.
32. 5236d12e25 (válaszként erre: 31. - NikCsuuh21)
2017. okt. 27. 11:23

Szerintem egy tök egyéni. Az első terhességemnél a gravidát kezdtem el, de ahogy bevettem rá 15 perce mentem is kihányni. Valamiért alapban nem bírom a komplex vitaminokat ami mindenfélével tele van.

Most a czeizel vitamint szedem. Nagyon sokan femibioont szednek de az nagyon drága szerintem ahhoz hogy kipisild :D mások meg a sima egyszerű olcsó dm vitamint szedik. Szerintem igazából attól függ mire van épp szüksége a szervezetnek.

2017. okt. 27. 09:03

Koszonom. Természetesen megbeszélem az orvossal hogy babat szeretnénk.

Terhesseg előtt milyen vitamint szedjek? Azt tudom hogy Folsav az nagyon fontos.

30. 5236d12e25 (válaszként erre: 29. - NikCsuuh21)
2017. okt. 27. 08:15

Fibroadenoma jó indulatú "daganat" nem befolyásolja a teherbeesést, viszont érdemes oda figyelni rá ha esetleg sebészetileg nem távolítod el.

Viszont én még azt tudom Neked tanácsolni, hogy mielőtt igazából belekezdtek pároddal inkább menj el előbb a nődokihoz egy teljes hormon palettára, hogy minden rendben van e, mint esetleg pár hónap múlva futod a köröket.

2017. okt. 26. 16:24
Még azt szeretném, hogy Augusztus 9- én a jobb mellembe fibroadenoma-t találtak, akadályozná e a teherbeesésemet? Jövő hónapba megyek vissza UH.ra.
2017. okt. 26. 16:17
Nagyon Köszönöm :)
27. 5236d12e25 (válaszként erre: 26. - NikCsuuh21)
2017. okt. 26. 15:53
Nyugodtan próbálkozhattok, a mostani gyógyszerek annyira kevés hormont tartalmaznak egyrészt. Másrészt régen sem a hormon kiürülése volt a fő ok, hanem hogy a petefészek vissza álljon a normál műkődésre.
2017. okt. 25. 19:19
Sziasztok.! Szeptember 18-án hagytam abba a fogamzásgátló szedését (MiraBella) mert babát tervezünk :) a 7napos szünet után már nem vettem be többet,Október 15-én jött meg gyógyszer nélkül a mensesem 6napig tartott, az lenne a kérdésem várjuk meg a 3 hónapot vagy már lehet próbálkozni? :) Előre is koszonom.
2017. szept. 21. 06:01
Megvagyunk, többiek is jól vannak.. Én épp ma megyek a 20. heti uh-ra
2017. szept. 20. 19:58
Nagyon elcsendesült a forum. Kivel mi a helyzet?
23. Kismis
2017. szept. 7. 11:26
Hát igen a kicsi meg nagy korkülönbségnek is megvan a maga előnye és hátránya. Mióta a kicsi megszületett kevesebbet tudtam a naggyal foglalkozni mintha csak egyedul lenne. De most hogy a kicsi 1 eves lett mar tudunk harman is együtt jatszani ami neha sokkal jobb mint ha csak ketten jatszanank. Meg most mar neha eljatszanak egyutt is kukucsozast sot a kicsi mar dobja a labdat igy labdaznak is.. es ez olyan szivmelengeto.
22. gabcciccus22 (válaszként erre: 21. - Kismis)
2017. szept. 3. 07:33
Persze, nem rossz :) csak én szeretek a gyerekkel minőségben foglalkozni amit azért ket picivel elég nehéz. Meg én úgy vagyok h amit a nagy megkapott figyelembe, időbe az jár a kicsinek is, én ezért szerettem volna minimum 3evet köztük :) most alig várom h megéljessük együtt a baba várást ♡♡♡
21. Kismis
2017. szept. 1. 08:55
Egyébként a kis korkülönbség egyáltalán nem olyan rossz. Mondjuk én erre készültem tudatosan meg hát jó alvó gyerekeim vannakm ez akkor szívás ha alig alszanak. Ez lutri mit kapsz éppen. Én is míg a kicsi meg nem született (15 hónap lett a korkül mert ugye koraszülés lett) nagyon paráztam hogy hogy fogom megoldani főleg hogy nagyiék dédiék vidékiek, férjem egész napdolgozik. Meg ilyeneken aggódtam hogy hogy fogom összeilleszteni a napirendet hogy fogunk kimozdulni sétálni pl.. plusz mi van ha nem hagyják majd egymást aludni pl a nagyom felzajongja a kicsit. Ezekből kb semmi nem valósult meg mett mindig megoldottuk valahogy. Igaz hogy nálunk az elindulás valahová, felöltözés összekészülődés 1 óra (:D) de ha már úton vagyunk nem gáz. Mire a kicsi megszületik a nagyobbam már ovis lesz így végülis két kicsivel leszek itthon.
20. Kismis
2017. szept. 1. 08:45
Ja és eddig gyógyszert szedtem, hétfön álltam lr vele, meg is jött tegnap. Szóval nálam valszeg 16-a körül lesz ovu. Tökre izgatott vagyok! :)
19. Kismis
2017. szept. 1. 08:42

Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok. Nálunk két gyerkőc van. A fiam 2,5 éves, lányom 1. Úgy döntöttünk belevágunk a harmadik babaprohektbe :) Mi kis korkülönbséggel szerettünk volna kettőt-hármat. Nálam a teherbeesés gyorsan össze szokott jönni viszont veszélyeztetett terhes leszek valószínű mert első gyerekem 36 hétre, második 28 hétre született (beindult a szules). Ráadásul függőleges császár hegem van a második baba után, így kellett vágni hogy sérülés nélkül világra jöjjön. Sajnos ezután már kizárt a természetes szülés és a kockázatok miatt (pl méhrepedés) nem javasol több terhességet a doktornő. Múltkor leültem vele erről beszélgetni kvázi engedélyt kértem tőle :D Szóval ez lesz valószínű az utolsó baba és persze jó lenne ha kihúznank a 9. Hónapig a terhességet.

Én vitamint most fogok majd venni. Nekem csak a femibion jött be mindig, a többitöl rosszul voltam. Csak sajna elég drága ez a hátránya.

2017. szept. 1. 06:58
Én is Czeizelt szedem, nekem a gravida nem jött be elsőnél, ahogy bevettem rá 15 percre mentem kihányni. Valahogy így vagyok az összes komplex vitaminnal, még nem jöttem rá mit nem bír a szervezetem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook