Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás után kell a gyereknek pszichológus? fórum

Válás után kell a gyereknek pszichológus? (tudásbázis kérdés)


10. Magdalénia (válaszként erre: 6. - Mágnes79)
2017. aug. 23. 20:12

Nagyon stabil kapcsolatnak kell lennie, amikor a gyereket is be lehet fokozatosan vonni. Különben megismer a gyerek Józsi bácsit, Pista bácsit stb. és csak a renomédat rontod a volt férjed előtt, hiszen a gyerek mindenről beszámol. A gyereknek sem jó, ha kötődés alakul ki egy futó kapcsolat miatt, majd attól is el kell válnia.


Azzal ne törődj, hogy a volt férjednek mi tetszik, vagy mi nem, de nem mindegy hogyan csapódik le a gyereken.


Amikor hasonló helyzetben voltam, igyekeztem baráti társasággal programot csinálni, ahol ott volt a későbbi férjem és szinte észrevétlenül ismerkedett meg vele a 6 éves gyermekem. Tehát amikor mi közel kerültünk egymáshoz, terveztük a közös jövőt, akkor kezdtem a gyereket bevonni az ismerkedésbe. Ha a gyerekkel nem jött volna ki, és viszont, akkor hozzá se mentem volna, bármennyire megszerettem. Ilyenkor első a gyerek.

9. massalhangzo (válaszként erre: 8. - Mágnes79)
2017. aug. 23. 18:53

akkor szerinted egy gyereknel nem normalisak ilyenkor a negativ erzesek, a szomorusag, tehetetlenseg stb.? nem kell attol rogton pszichologushoz cipelni, azzal megerosited benne azt, hogy te nem tartod normalisnak a reakcioit, es szerinted baj van vele


egy gyereknek meg nehezebb, hiszen te azert jobban tudod, miert jutottatok el a valasig. egy gyerek ilyenkor ossze van zavarodva, nem erti, mi tortenik es milyen kovetkezmenyekkel fog jarni.


a leirasaidbol az latszik, hogy mintha a viselkedeseddel, ha nem is tudatosan, de azt erosited a gyerekben, hogy ez milyen borzaszto helyzet neked, es ezzel neki is, hogy milyen igazsagtalan, hogy az apjanak van valakije, de neked nincs. szerintem azt gondold at, te mit kozvetitesz a gyerek fele, es mennyire tudsz vele oszinten, biztonsagot adoan kommunikalni


attol, hogy 6 eves, ugyanolyan ember, mint te, ugyanolyan sok erzessel, kerdessel, vaggyal, csak kevesebb elettapasztalattal es informacioval. okos es talpraesett gyereknek tunik, legyel ra buszke, es kezeld kicsit kozvetlenebbul

8. Mágnes79 (válaszként erre: 7. - Massalhangzo)
2017. aug. 23. 18:06
Dehogy is nem. Bár a gyerek előtt soha nem sírtam, de szerintem érezte a haragot, feszültséget, félelmet, szomorúságot.... Sőt a mai napig gyakran megkérdezi, hogy nehéz-e egyedül felnevelni egy gyereket (6 éves!)
7. massalhangzo (válaszként erre: 2. - Mágnes79)
2017. aug. 23. 17:58

talan el kene mondanod neki az o szintjen, hogy miert valtatok el, es biztositani arrol, hogy attol meg szeretitek nagyon, semmi nem valtozik e teren, es milyen klassz, hogy ennyien szeretik ot


persze, hogy hianyol mindenkit, ha nincs vele, es kerdezgeti, amit nem ert. nem hiszem, hogy pszichologus kellene neki, te egyszer sem sirtal a valas elott, alatt, utan?

2017. aug. 23. 17:34
Nálam soha sem sírt még. Annyit mondott a napokban, hogy milyen jó, hogy az apukája és a barátnője mindig puszilgatják és szeretik egymást. Aztán megkérdezte, nekem miért nincs szerelmem. És annyit kért, ha lesz valaki, akkor mondjam el neki... aztán mellékesen megjegyezte, hogy nyugodjak meg, apának nem fogja elárulni, mert nagyon bepipulna :( Biztos furcsa neki, hogy apánál látja, hogy van férfi és nő... otthon meg csak mi ketten vagyunk. Volt egy pár hónapos kapcsolatom, és folyton őt hiányolja a kislányom. De azt is tudom, hogy az apja nagyon haragudott, hogy van valaki az életemben :(
5. Mágnes79 (válaszként erre: 4. - Buci07)
2017. aug. 23. 17:28
Az apjával eddig baráti volt a viszonyunk, nem szidtam soha. Az anyósom kavart csak be, mert azt kérte, ne keressem a fiát, mivel az új párjának rosszul esik, hogy mi jóban vagyunk. Annyi változott csak, hogy nagyon ritkán beszélek az apjával. De ugyanúgy elviszi heti 2 alkalommal
4. buci07 (válaszként erre: 2. - Mágnes79)
2017. aug. 23. 17:15

Beszélgetsz a gyermekpszichológussal,elmondod a helyzetet,aztán vagy azt mondja vidd el hozzá a gyermeket,vagy ad tanácsot,hogy kezeld a dolgokat és ha nem sikerül menj vissza és heti 1x viheted a gyermeket!Ezt mindenképp a szakember dönti el,szükséges e...

Sokat segíthet,ha korának megfelelően sokat beszélgetsz a gyermekeddel,apukát nem szidod,lelkileg támogatod!

Kicsi még,sztem szakember most még nem indokolt :)

2017. aug. 23. 17:01
Szerintem addig ameddig csak sírás van,mert nem lehet egyszerre kettőtökkel,addig nem kell doki!
2017. aug. 23. 16:59
11 hónapja költöztünk el a férjemtől. Időközben el is váltunk. A lányom akkor 5,5 éves volt. Eddig nem volt semmi gond. A volt férjem 9 hónapja együtt él az új párjával. A gyerek szereti, jól kijönnek egymással. Az utóbbi időben volt 2 olyan alkalom, mikor az apjánál volt rátört a sírás és azt kérdezgette, miért váltunk el. Azt mondta, ha velem van, akkor az apja hiányzik neki, ha meg vele van, akkor engem hiányol. Hetente 2x elviszi az apja. Mióta külön élünk sokkal több időt töltenek együtt. Sokkal jobb a kapcsolatuk. Ameddig együtt éltünk, szinte nem is ismerték egymást. Miért van ez? Azon kívül, hogy felkeresek egy pszichológust, mit tehetek még?
2017. aug. 23. 16:59
Válás után kell a gyereknek pszichológus?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook