Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy kell letojni bizonyos dolgokat? fórum

Hogy kell letojni bizonyos dolgokat? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. szept. 7. 13:24

Sziasztok!

Először is köszönöm a sok kedves támogatást és a rengeteg jótanácsot!

Jelentem, úgy tűnik, hatással is volt rám, mert egy ideje jobban vagyok, rosszulléteim sincsenek már olyan sűrűn.

Nyugodtabb napokat élek, de tény, hogy ehhez kell egy erős szellemi kontroll, amit nehéz megtartani akkor, ha esetleg az ember életének több területén is háborog a tenger.

Próbálok kellemes, pozitív dolgokkal foglalkozni a szabadidőmben, és végre az egyik hobbimhoz is megjött a kedvem. :)


Vizsgálatokon voltam, de kaptam egy tanácsot a dokimtól még rögtön az elején: vitaminpótlás, főleg magnézium és vas, mert a sok stressz kizabálta belőlem. Mondta, hogy egyek céklát, málnát, szedret, áfonyát, paradicsomot, tehát erő színű zöldség-gyümölcsöt.

Ennek neki is kezdtem rögtön, és pár nappal később már jobban voltam. Azóta is tartom, és úgy tűnik, ez a másik kulcsa a jobb állapotomnak. :)

30. ina87
2017. szept. 5. 09:39
két választás van vagy sz.rod le vagy maradsz ebbe a gödörbe,ez csak rajtad múlik nem kell mindenen rágódni az a legrosszabb,ha egyszerűen le zárod és tovább haladsz mert úgy több esélyed van és lesz,már csak azért is mert az élet folyik tovább ha mindég maradsz abba a gödörbe akk meg hidd el h nem élsz semmit mert mindég feleslegesen rágódsz,ami tegnap volt az múlt,a jövőt úgy éld meg h lezárod a tegnapot.
2017. szept. 5. 06:55
Ezek a tanácsok mind nagyon jók, csak nehéz őket megfogadni. Kevesebbet agyalni, relaxálni, megélni a jelent, stb. Valóban ezt kellene tenni, de ez nagyon nehéz, ha az ember éppen maga alatt van, szorong, vagy görcsöl valamin.
2017. aug. 29. 15:30
Hallgass olyan hangosan zenét, hogy saját gondolataidat se halljad. Persze ha ezzel senkit sem zavarsz,vagy a fülhallgató még jó megoldás lehet a zenehallgatásra.
27. syria (válaszként erre: 14. - Mayalina)
2017. aug. 23. 07:34

Mindenkinek akadnak munkahelyi, családi, baráti és egyéb gondjai, de nem mindenkinek lesznek tőle fizikai tünetei.

A problémákat helyükön kell kezelni, nem szabad túlagyalni. A stresszt már nehezebb. Az pl. bennem olyan károkat okozott, hogy jobb róla nem beszélni. Túl vagyok a forrásán, de még évek kellenek, mire a régi önmagam leszek. Mindenféle dilibogyó, pszich-akárrmi nélkül.


Sajnos lelki alapon simán kialakulhat szervi probléma.

26. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 22:21

szerintem nem baj, ha picit belesuppedsz ebbe az allapotba, es ugy veszed, most tele a tokod mindennel, es munka utan csak lazitani, henyelni akarsz. kicsit takarekra veszed magad, elengeded az agyalast, hogy majd kesobb


a vizsgalatokat jard vegig, mert egyaltalan nem biztos, hogy a faradekonysagnak, egyeb tunetnek lelki okai vannak. egy kis immunerosites, vitamin, asvanyi anyag loket sem artana, lehet, hogy csak lemerultel fizikailag


fontossagi sorrendet is felallithatsz, atgondolva, hogy mi az, ami igazan fontos az eletedben, mi az, ami szamit neked. elvezni kene az eletet, csak olyan gondokkal foglalkozni es megoldani, ami valoban szamit

25. spinneli (válaszként erre: 16. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 22. 21:18
Beléd meg sokan belerúghattak, gondolom azért vagy ilyen.
24. spinneli (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 21:17
relaxálj, de ha ennyire szorongsz, szerintme érdeme sfelkeresni egy pszichológust is.
23. MZsanett (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 21:12
Menj ki a természetbe sétálni és próbálj meg csak a jelenre koncentrálni. Ha egyetlen pillanatig sikerül ellazulnod, már az is eredmény, később egyre jobban fog majd menni.
2017. aug. 22. 17:32
Úgy, hogy rá kell jönnöd, egy életet kaptunk, ezzel az eggyel nekünk kell rendelkezni! Kezdj el élni, szorongások és pánik nélkül! Bátran, belevalóan, aggódás, rágódás, megbánások nélkül! A problémákat meg kell oldani, mert azok mindig is lesznek! Ne álmodj gondtalan életről! Oldd meg a problémáidat! Aztán, ha marad erőd, segíthetsz (ne te oldd meg) másokon is! Ez a titka! Nem kell mindent letojni, mert az úgysem megy, de ha kiidegeled magad, hová vezet???? Sehová!
2017. aug. 22. 17:25

Szerintem is a pajzsmirigyed szórakozik. A labor beutalón van vajon TSH? Ezt érdemes megnézetni.

Én is ilyen voltam amikor túlműködtem.

Mikor kezdődtek a tüneteid?

Kéz és lábremegés? Gyengeség? Fogyás?

20. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 11:00
valamikor hajdanán én is rágódtam rengeteg mindenen :( a saját idegeimet borzoltam mindennel , aminek nem is volt semmi értelme :( de nem könnyen tettem túl magam az élet carságain , ám mára sikerült , még 40 se voltam és már teljesen ősz , mondjuk az zavart a legkevésbé :) nekem segít a zene :) vannak olyan kedvenceim , amik megnyugtatják az idegeimet , mióta a számítógépen is valamennyire kiismerem magam azóta " alapzajként " szól valamilyen zene , próbálkozz a zenével hátha kikapcsol valamennyire ! legyen szerencséd ! sajnos , ma többszörösen is nehéz a legtöbb ember élete :( de próbálkozni kell , valami csak használ :)
19. zsanci79 (válaszként erre: 16. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 22. 10:36

Nem gondolnám, hogy magát sajnáltatná, hiszen ez az önmagában őrlődést nem biztos, hogy a külvilág észre veszi, mert nem is mutatja.

Én is szoktam faccságokon rágódni, de nem sírok-rívok, hanem magamban teszem. Senki nem sajnál.

18. a03dd05915 (válaszként erre: 14. - Mayalina)
2017. aug. 22. 10:35
Azt kell megértened, tudatosítani magadban, hogy ezek többsége nem a te gondod, és ami elmúlt, azon már nem tudsz változtatni.
2017. aug. 22. 10:17

Ha estetol reggelig csak agyalsz, ragod magad ertelmetlen, regmult hulyesegeken...

valai ertelmesebbet tenni?

Mert igy csak porog a mokuskerek;

valami fizikai munka, sport, olvasas, zenehallgatas?

16. 10cc61fb5a (válaszként erre: 14. - Mayalina)
2017. aug. 22. 10:16
Az elárulnád, ha ennyire szar az életed, akkor miért nem változtatsz? Miért nem lépsz ki? Mitől félsz? Mártírkodni jó? olyankor legalább egyvalaki megsajnál? Gondolom ez az oka, különben nem lennél ilyen.
2017. aug. 22. 10:13

Ezen nem fogsz tudni változtatni, csak "erőszakkal". Vagy leszarod vagy sem. :D Ennyire egyszerű.

De hülyeség is tanácsokat adni, mert ha agyalós vagy, akkor beléd is verhetik, az maradsz.

Én pölö nem agyalok semmin. Soha. Nem érdekel. Ilyen vagyok. Kb 10 percig bosszant valami, utána vége. De most mondhatom neked, hogy tégy így, csak épp a te fejeddel ez nem fog menni. Minthogy én sem tudok lelkifurdalást érezni dolgok iránt. Mert nem vagyok olyan típus. ;)

2017. aug. 22. 09:11

Az a durva, hogy már olyankor is jönnek a rosszullétek, amikor nem agyalok.

36 vagyok, megfelelési kényszeres.

Csomó hobbim van, de nincs kedvem elővenni őket.

Tegnap éjjel gajszálon múlt, hogy nem mentünk be velem az SBO-ra, mert álmomból ébredtem a nagyon erős szívdobogásra.


Nagyon köszönöm a tanácsokat és az együttérzédt, komolyan jól esett!

Most megyek vérvételre meg egy hét mulva EKG-ra, és ha nem derül ki semmi, pajzsmirigy vizsgálatra megyek tovább, bár azt 1 éve nézték, és minden rendben volt.


Alapvetően szerintem amúgy nem szervi, hanem lelki oka van... munkahely, család, barátok... mindegyik területen van valami gond. 😢

13. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 08:33

A munkahelyed stresszel ennyire? Mert ha igen érdemes váltani és rögtön megszünnek a tünetek.


Első körben amikor jön a szívdobogás írd le, hogy mire gondoltál előtte. A hatása kettős: tudatosítod a problémát, s eltereled a gondolataid. Közben jöhetnek a tudatos jelenlét technikái, amelyeket lent már felsoroltak.



A biztonság kedvéért nézesd meg a pajzsmirigyed.

12. Csurmi (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 08:11

Szia! Igen ez a hajlam benne marad az emberbe. Valahol én is ilyen vagy. Nekem is van légszomjam, ha szorongok valami miatt, de csak később jön ki rajtam. Valahogy az életeden kell tudnod változtatni. Olyan emberekkel körbevenni magad, akik miatt nem kell aggódni úgymond. Akik nem stresszelnek. Meg idővel az, h ki mit mond már nem lesz fontos. Nem tudom hány éves vagy, de én most így 30 fölött lettem olyan, h nem érdekel másnak a véleménye, csak a legközelebbi szeretteimre adok. 20-as éveimbe folyton azzal foglalkoztam , h ki mit gondolhat rólam, ki milyennek lát.. stb... De rájöttem, h magamnak élek, nem másoknak. :) És a saját boldogságomat kell megtalálnom, nem mások hülyeségeire felülni, és más bajait a nyakamba venni. Mert a többi ember is leszar úgymond.

Kicsit át kell lendülni. Nem kell mindíg mindenkivel foglalkozni. Nem mondom, h egyáltalán nem, de ilyen szinten nem, h az egészséged is rámenjen.

próbáld a lelkedet építeni kicsit, és kicsit elvonulni ha tudsz. Találj egy hobbit és merülj abba, vagy kezd el tanulni valamit. Lényeg h kikapcsolj, és csak magaddal foglalkozz.

11. a03dd05915 (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2017. aug. 22. 08:05

Egyetértek. Jó, hogy említed a módszert!

Ezt közvetíti a Slow Budapest mozgalom is.

[link]


Érdemes az előadásaikat látogatni.

10. Sirga
2017. aug. 22. 07:47
Én is ilyen vagyok. Aztán rájöttem, hogy valószínűleg figyelemzavaros vagyok, a szorongó változatból. Érdekes, hogy ez a felismerés jó hatással volt a problémára (bár természetesen nem szüntette meg). :)
9. manó2000 (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 07:40
Ismerős szitu. Én is túlaggódom a dolgokat. Nekem az segített, hogy rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább. De ezt időnként újra és újra tudatosítani kell. Ami megtörtént azon változtatni úgysem tudsz, a többi meg majd alakul.
8. dc658b6ed0 (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 07:25

Vedd be a Let0j0m kapszulát ;-)


Viccet félretéve, nem vagyok orvos, de nekem a pánik-betegség tüneteinek tűnnek a felsoroltak.

Erre gondoltál már?

Nézz utána a neten...én a választ mindig "kigúglizom"

azaz beírom a google-keresőbe, hogy 'mit dob ki'

és ált.-ban találok is értelmeset (nem hiszek el bármit vakon).

7. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 07:16

Ami elmúlt, már megtörtént és nincs ráhatásod, nem tudsz változtatni, azon felesleges aggódni. Ki kell söpörni a tudatodból.

Meg kell tanulni örülni a dolgoknak, és nem azon bosszankodni ami nincs.

Az energiáidat olyan dolgokra kell fordítani, ami a jövődet formálja.

Sokszor mondják: magaddal foglalkozz és ne másokkal!

Ebben sok igazság van, érdemes megfogadni.

Olyan dolgokkal foglalkozz, ami pozitív energiákkal töltenek fel, lelki békét, megelégedést hoznak.

Meditálj, lazulj el esténként!

Változz egy olyan emberré, akit szeretsz!

6. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 07:02
A túl sok agyaláson az úgynevezett "tudatos jelenlét", menő nevén a "mindfulness" segít. Ez egy nagyon egyszerű, de sok gyakorlást igénylő módszer. Nekem olyan szokott lenni, hogy eszembe jut egy rossz élmény, aminek hatására elkezdek szorongani. Amikor észreveszem, hogy megint ez történik, tudatosítom magamban a légzésem, és azt, hogy hol vagyok, és mit csinálok éppen. A jelenbe való visszatérés megszünteti a régi élmény erejét. Azt kell megtanulni, hogy csak azokra a problémákra van befolyásunk, amik éppen az adott pillanatban történnek. Ami elmúlt, azzal már kár foglalkozni, ami meg még vár ránk, azzal csak akkor tudunk megbírkózni, ha oda érünk.
5. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 06:58

Ha éppen jön a felismerés, hogy éppen rágódsz, önostorozol, szoktad magad arra a gondolatra, hogy: ejjj, de jó dolgom van nekem, hogy ez a legnagyobb bajom a világon!

Megelégedéssel fog eltölteni a gondolat.

4. syria (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2017. aug. 22. 06:30

Nem biztos, hogy a tüneteidet az állandó rágódás okozza.

A pajzsmirigyed rendben van? Mert én akkor voltam hasonló helyzetben (légszomjam nem volt), amikor még nem derült ki, hogy pajzsmirigy túlműködésem van. Jellemző volt a heves szívdobogás, és a MINDENEN való, teljesen indokolatlan rágódás, aggódás.

Ha sütött a nap, az volt a baj, ha nem sütött, akkor az. Ha fújt a szél, akkor az idegesített, ha szélcsend volt, akkor az, szóval kezdtem az agyamra menni.

De a legijesztőbb az volt, amikor odaadtam egy újságot egy kolléganőmnek, hogy olvasson el egy cikket, amiről biztosan tudtam, hogy érdekli. Eltelt 1-2 perc és majd szétvetett az ideg, hogy miért nem adja már vissza az újságomat!


Ugyanakkor amiket leírtál, az lehet alkati dolog is. Mondjuk régebbi hülyeségeken nem rágódtam, éppen elegen voltak az aktuálisak. :) Az egyik fiam fogalmazta meg: anya, te mindenen aggódsz. Ez a minden többnyire a biztonságunkkal, egészségünkkel kapcsolatos volt, de valóban túlzásba vittem. Önkontrollal, komoly elfoglaltságokkal jelentősen tudtam enyhíteni. Na meg persze a pajzsmirigyműködés kezelésével.

2017. aug. 22. 06:17

Teljesen sosem fogod tudni letojni a dolgokat.

Ahogy az előttem író írta: tudatosan, akarattal tudod csak kevésbé magadra venni a dolgokat, az agyalást.

Ne várd meg, míg rámegy az egészséged!

Ha kell, menj egy pszichológushoz, csak ajánlani tudom. Gyógyszert nem ad, de segít, hogy lazábban vedd a dolgokat.

Jó, hogy felismerted időben, de mindenképp kérj segítséget!

Ha gondolod, priviben is szívesen írok Neked!

2017. aug. 22. 02:36

Én is ilyen vagyok.

Csakis tudatosan tudom kontrollálni.Meditálni, ellazulni és kikapcsolni.Én időt tartani.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook