Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? fórum

Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
56. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2017. aug. 23. 12:43
Mindamellett tényleg nem egyszerű..
55. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2017. aug. 23. 12:43
:-)))))))))))))))))))))))))))
54. gribedli*** (válaszként erre: 48. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 12:42

[link]


:D

53. michelle.r (válaszként erre: 35. - Epervirág)
2017. aug. 23. 12:35

Még mindig nem világos számomra, hogy szerinted mi nagyzolás van abban, amit mond, ahogy él. Lehet, hogy nálatok nem elvárás az iskolában, hogy legyen a gyereknek számítógépe, de pl. nálunk is az. Rengeteg feladatot kapnak, amihez szükséges.


Amellett mire ők felnőnek, már bankfiók sem nagyon lesz, mert minden egy applikáción keresztül történik, a hiteligénylés, a számlakezelés, minden. A NAV már elkezde a rászoktatást az el ektronikus levelezésre, mert egy-két év múlva csak így lehet velük kommunikálni. Mi a manóért akarunk egy digitálisan analfabéta nemzedéket nevelni?


Ha valamit rettenetesen utálok ebben az országban az az, hogy azért finomkodj, és ne beszélj őszintén, mert mások attól majd rosszul érzik magukat.

52. Zimat
2017. aug. 23. 12:34

Huu jó sok válasz érkezett.

Mi mindketten itthon dolgozunk a párommal, bár ő heti 4x piacozik 4 óra/nap. Csak mikor beteg pl.most nem tud dolgozni így az ő bevétele teljesen kiesik. Nekünk a "fizetésünk" változó. 80-400 ezer között van (/fő). Hitelünk nincs. Segitség nincs.

Mostmár egyre gyakoribb hogy a tanár FB csoportba írja ki a házit.. Számomra ez elég szokatlan még de sajnos szinte minden iskolában ez van..

51. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - VillamMcQueen)
2017. aug. 23. 12:33

Nálunk az információk eleve mailben jönnek, újabban vájberen..

Elvárják, hogy állandóan nézd, nem elég napi egyszer, ha este böfögnek valamit, azt elvárják, hogy reggelre meglegyen.


A ppt-ben elkészítendő, e-mailben elküldendő házifeladatok mindennaposak, még töriből, vagy hittanból is.


Informatikából logotech-eztek, azt le kellett tölteni, gyakorolni itthon sokat, anélkül esély nem volt megírni a dogát.


A leckéket már csak vájberen küldik egymásnak, ott szoktak a nehezebb feladatok megoldásáról is csevegni.


Nekem sem ez a világom alapból, de ez van.

50. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Epervirág)
2017. aug. 23. 12:31

De azért nem mindenki vállal manapság 3 felett gyereket, valaki csak egyet vâllal, én speciel ha azt mondom, hogy nem lesz több, akkor jobban hisznek nekem, hiába van még időm, mintha valakinek még egy sincs, pedig a korára az jellemző, hogy olyankor már szoktak családot alapítani. Mert egyből arra gondolnak, hogy persze, most aszongya, hogy nem tervez gyereket a közeljövőben, de kitudja, lehet, hogy igen.


Ha 3 gyerkőccel mondod ugyanezt, akkor meg sűrűn bólogatnak, hogy el is hiszik, hogy stop.

49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2017. aug. 23. 12:30

Köszönöm, meg fogom rendesen nézni.


Eddig valami olyasmit beszélt a könyvelő, hogyha bent van a cégben a kocsi, akkor kell cégautó adó, ami nem kevés, ha meg nincs, de benzint számolok el, akkor meg kell nyilvántartást vezetni, hogy merre jártunk, azt meg megint nem akarta a férjem, mert tök vegyesen használjuk a kocsit magán és céges célra is..


De rendesen meg kell néznem, hogy talán van valamilyen kompromisszum...

48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2017. aug. 23. 12:28
Sajnos itt Magyarországon megy ez a szegénységmánia. Persze, hogy sokan élnek nagyon szerényen, ez tök igaz, de valahogy nemzeti sport kifele sokkal kevesebbet mutatni, mint ami van.
47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - VillamMcQueen)
2017. aug. 23. 12:25

Én az első két gyerekkel egyáltalán nem voltam itthon, mert akkor csináltam az egyetemet, egyedül a harmadikkal voltam otthon két évet, de az se sikerült felhőtlenre, mert egyrészt akkor is volt 1-2 melóm, amit ki se fizettek ráadásul, meg akkor kapta a nagyfiam az autista diagnózist. Meg 3 gyerekkel az sehogyse sétagalopp.


A legkisebb 1 éves volt, amikor ment a bölcsibe, én meg dolgozni.


Persze, minden lehet, de egy átlagos 8 órás állás 9 óra ottlét, mert van kötelező ebédszünet. Ha amellett laksz, akkor még elmegy, de egyébként meg 11 órát vannak intézményben a gyerekek? Ezt a bölcsi meg az ovi sem engedi, meg a gyerekek is meghülyülnek. Vagy akkor olyan szerencsésenk kell lenni, hogy be tudja osztani a család a hozást vivést, de ez sem mindenütt kívánságműsor.


Nagymama vagy van, vagy nincs, de akinek nincs, ott ez van, meg kell oldani.


Meg az se mindegy, hogy ki mit csinál.


Azért azt se mond már, hogy 4 gyerek mellett valaki hazaesik este 6-ra a napi 8 óra munka után, majd 10-re minden gyerek minden leckéjét, lelkét vinnivalóját elkészíti, majd leül mondjuk éjjel egyig szakmai anyagokat átböngészni, tanulni a másnapi értekezletre, bejárásra, netán még egy kis nyelvet tanul, majd 1-2 kettőig szeretkezik a férjével, háromig hajat mos, és a maradék 2,5 órában reggel fél hatig jól kialussza magát, hogy másnap remek jó formában tudjon ismét teljesíteni..


Valahol engedni kell, valami el fog maradni.


Persze nyilván nem mindegy, mekkora a legkisebb, mert ha már 7 éves, és egyedül hazamegy a sarki suliból, az más, de azért akkor is nagyon szerencsésnek kell lenni, hogy ez működjön.


Nálunk a férjem munkája miatt nem ment, ezért maradt a saját céges verzió.

46. epervirág (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2017. aug. 23. 12:18
Mivel nő vagy bármikor terhes lehet max ha nem szexelsz.pipa
2017. aug. 23. 12:11

Fórumhoz szólva, nekem is 3 gyerekem van,de szerencsés vagyok mindig a férjeméknél dolgoztam, és van még ott mâs is, akinek több gyereke van és szó sem volt soha arról, hogy akkor már csak takarítani veszik fel. De persze, nem mindenhol ilyen rendicsekek.


Most szakmát váltottam de nem félek a gyerektéma miatt továbbra sem, ugyanis nálunk a gyerektelenek vannak sokszor kisebb esélyben, mert fosnak, hogy a gyerektelen fiatal nő előbb utóbb gyereket akar, terhes lesz és akkor megint kereshetnek valakit a helyére.


Míg 3 gyerekkel már tényleg átjön, hogy 1:nem valószínű, hogy elmegyek szülési szabira, pipa 2: a gyerekeket el is kell tartani, ezért jó munkaerő leszek, pipa 3: már a legkisebb gyerekem is 5 éves, úgyhogy nem fogok folyamatosan táppénz miatt hiányozni, pipa.

44. gribedli*** (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 12:01

Dehogy nagyzoltál! Nem kell magyarázkodni mert aki hasonló helyzetben van, az úgyis értette, és ahogy mondod, nektek ennyi a fizu, nem sokkal több mint a lidl-es állás, amivel példáloztál de a lidl-es a munkaidő végeztével hazamegy és többet nem is gondol rá, míg aki vállalkozásra adja a fejét, az 24 órában 364 napban ezzel van elfoglalva, ezért szerintem semmiért nem kell magyarázkodni. Sem azért, hogy 500 ezret visz haza, sem azért, ha az ötszörösét.


Nálunk annyira szigorúan veszik még az üzlet ebédet is, hogy fénymásolat kell az összes résztvevő személyijéről,plusz 2 másolat a számláról. Szôval aki azt hiszi, hogy az üzleti ebédek k.rvázásról szólnak sok helyen, az is téved:D

43. epervirág (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2017. aug. 23. 11:49
Örülj neki.èn is nagyzolhatnèk.az a legkönyebb
42. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2017. aug. 23. 11:47
Enyémet nem szúrja
41. gribedli*** (válaszként erre: 30. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 11:47

Erre azt tudom mondani, hogy a benzinpénzben és furikâzásban úgy is megállapodhattok, hogy fix összeg, mert én is így kaptam 2-3 évig, hogy nem minden egyes tankolás, minden egyes utam számított (igaz, én csak papírokat furikáztam:D), hanem volt egy sacc összeg, ami nekem térítés és ezt belefoglaltuk a szerződésbe. És havonta szerepelt úgy mint kiszállási költségek nekem. Amit ők visszatérítettek és mivel a szerződésben így volt, nem kellett mellékelni semmit. Nézz utána, hátha nektek is van erre lehetőségetek!


Másik, a céges autó, annak is van egy kifutási ideje, hogy ha a cég autót vesz, akkor az árát el kell osztani x évre, és nem rgyszerre vonni le a költségekből. Viszont a kifutási idő után eladható annyiért, amennyiért megveszik, szòval akár vissza is szállhat rád egy adàs-vételi szerződéssel egy minimál összegért, de addig is az árát el tudjátok osztani a költségekben és szerintem jogos is, mivel a munkához is kell, ezért azzal is amortizálod.


Nézz utána, mert ezek még nem számítanak semmilyen csalásnak, sőt, abszolút jogos lenne, kérdezd meg, hátha otthon is îgy van.

40. epervirág (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 11:43
Igen egyet èrtek veled! Csak èn pont azt irom,hogy lehet,hogy valaki ugy áll jelen pillanatba anyagilag,hogy mèg nincs gyereke ,de mondjuk 4 akar.viszont kèsőbb kerülhet olyan anyagi helyzetbe,hogy mondjuk azt mondja elèg lett volna egy.
39. Flóra76 (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2017. aug. 23. 11:38
Egyáltalán nem szúrja sok ember szemét szerintem.A havi 550e Ft 6 főre azért messze nem nagyzolás....Biztos szépen el tudnak belőle lavírozni ha ügyesen bánik a pénzzel és ért hozzá.De biztos vagyok benne, hogy sok lemondással is jár.
38. VillamMcQueen (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 11:38
Azért szerintem egyáltalán nem törvényszerű ennyi időt kihagyni, nem kötelező kivenni a 3 év GYES-t, ami amúgy szinte csak itthon van, és én éppen a túl hosszú kimaradás miatt nem is tartom jónak. Azt sem írom ala, hogy ne lehetne gyerekek mellett 8 órában dolgozni, a legtöbb nagycsalad, akit ismerek, megoldja, ugye szokasjog szerint a 3 ev GYES után, de azért még mindig kicsi gyerekekkel....
37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - Epervirág)
2017. aug. 23. 11:27

Kedves kedves epervirág!


Semmi gáz, sőt, maximáisan értelek, és téged nem irigyellek, nyugi :-) csak ugye itt más történetről van szó, mint amikor azt kérdezi valaki, hogy "terhes lettem a harmadikkal, megtartanám, de félek..." Ebben az esetben én is azt a részét emelem ki, hogy persze, ami gáz van megoldjuk, meg megyünk a Hádába, meg a nagycsaládos listákon lehet figyelni a dolgokat, meg amúgy is lesz valahogy..


Mert az élet az első, a legszebb, és ezt a sok probléma ellenére is így gondolom, sőt tapasztalatom és meggyőződésem. Én is a "szülők nyakára felelőtlenül" vállaltam az első két gyereket, aminek azóta a szülők is és én is nagyon örülünk, anyámék többször is megköszönték már ezt a "szörnyűséget"... Ez nyilván olyan dolog, amit nem is kell és szabad közgazdaságilag megmagyarázni. És igen, azóta lett lakás, meg meló a férjemnek, meg ilyenek.. Mert a gyerekek mellett sem adtuk fel.


De más az is, amikor valaki előre tervez valamit, és ahhoz kér tapasztalatokat. Véleményem szerint ott azzal segítünk, ha nagyon is objektíven, számszerűleg is igyekszünk megvilágítani a kérdést, még akkor is ha ugyanazok a számok mást jelentenek más-más háttérrel rendelkező embereknek.


Én is próbálkoztam Hádával, meg ilyesmikkel, nekem ezek általában nem jöttek be annyira, mert azért mindig volt valami kopás, vagy hamarabb tönkrementek a már azért használt dolgok. Természetesen én sem a plázában vásárolok, hanem igyekszem kitapasztalni a jobb márkákat a kínaiban, ami olcsó is, de azért tartós. Nekem a 3 fiú miatt érdemes tartósabbat venni, mert azt hárman is tudják hordani. A lányom meg azért sokat kapott innen-onnan, nagyobb rokonoktól, ismerősöktől, ezeket tárolom, aztán ősszel mindig szelektálunk..


A cipőkről meg annyit, hogy a kisebbeknek olcsóbb, valóban van 8-10-ért is, de a lányom méretében már 22.000 is tud lenni ugyanaz. Ilyenkor a tavalyi szandálok a nyáron tönkremennek, tehát általában az őszi cipőn kívül azt is pótolni kell. Az ünneplő cipő sötét ló, mert nem szívesen költök rá, de egyre inkább kéne, főleg a lányomnak, de már a fiúknak is ünnepélyre..


Ami meg nagyon lényeges, és amit külön írtam is, hogy nem csak a kifizetett összegek miatt számít az, hogy két vagy négy gyerek, hanem azért is, mert sokkal tovább nem tudsz menni dolgozni, sőt, 4 gyerek után már időben nem valószínű a nyolc óra, vagy csak nagyon sok segítséggel..


Nekem a második gyerekem 10 éve már beszokott bölcsődés... Tehát ha "csak kettő lett volna", már 9 éve dolgozhattam volna mondjuk egy cégnél, azért a 9 év alatt mondjuk a mérnöki fizetésem már lehet, nem ennyi lenne, és nem is 4 gyerekért kellett volna mennem, csak kettőért, sőt, már csak egyért.. Tehát több időm maradt volna, és nem 4 gyerek szívja le az energiámat. Meg nem maradt volna ki 10 év szakmai tapasztalat, ami szintén sokba kerül, és jószerével pótolhatatlan.


Tehát azért tény ami tény, hogy 2 gyerek mellett azért valószínűleg objektíve is többet keresnénk, tehát több lenne a bevétel, és még ráadásul kevesebb felé is oszlik..


Ezt kell nagyon átgondolni nagycsaládnál.

2017. aug. 23. 11:25
A digitalis irástudás ma alap. Ehhez kellenek az elektronikus kütyük az iskolaban. Azal, hogy ezt nem minden szülő engedheti meg tovabb nő a szakadék a jómódú és a szegényebb családok gyerekei között. És igen, a szurikata által leírt jövedelem 6 főre nem sok, hiaba több mint az orszagos átlag, ha ezeket az ember figyelembe veszi. Ahogy a mienk sem, ami ennél kevesebb, de kevesebb főre, de országos átlagban jó, mégsem megy csak úgy kirántani par százezret digitális kütyükre. Vagyis a minimalbérből élő párnak erre 1-2 gyerekkel sincs esélye. Pedig azt nem us vettem, higy nincs munkája, vagy egyedülálló szülő). Ezek a gyerekek digutalis írástudás és nyelvtudás nélkül esélytelenek lesznek. :(
35. epervirág (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 11:03
Miért te nagyzolsz?Ezt magadtol kérdezd.Nekem 2 gyerekem van,de ezt tudod.A nagylányom cuccait az aoja szokta állni mert válláskor igy egyezünk meg.Igy kevesebb gyerektartást ad.A nagynak tavaly télen 16 ezerért vettünk csizmát és rájött még neki a ruha.Ez ősszel olyan mindennel együtt kb:50 ezer.Ez fél évre való cipő ruha.Nyáron ez neki kevesebb szokott lenni.A kicsinek én veszek mindent én is a legjobb cipőket veszem neki mindig.Multkor mikor a kicsivel voltun a Heim Pál korházba ott eredeti Salus cipőket árulnak 8-9 ezerért.De van itt Pesten a Krokodil Corso ott is minőségi cipők vannak.Van egy üzletük A Keletinél egy a Nyugatinál.Mire kell otthon a sulihoz a számitogép?nekem egyik tanár sem mondta soha,hogy kell,hogy legyen otthon számitogép a gyereknek.Nem szoktál járni a Hádába?Mi multkor a kicsinek Super Fitt szandált vettünk a hádába kilos boltba.Vadonat uj volt.900 ft_ot fizettünk érte.A gyerek vállalásrol meg annyit,hogy a nagylányom ugy sszületett meg,hogy a szüleim segitettek.Persze felelötlenség igy gyereket vállalni,de aztán 2 év mulva megelett a lakásunk hitelellel és nem kellett utána anyagi segitség.A kicsi tervezett volt ő már más apátol van.sajnos én 2 honapja nem dolgozok mert eddig nem találtam munkát.A páromat 3 hete baleset érte igy kérdés ő mikor tud visszamenni dolgozni.Itt van a hitel a gyerek és hidd el nem könnyű most anyagilag a helyzetünk.Tehát persze tervezni lehet,de soha nem tudhatod holnap mi lesz.
34. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 26. - 61a61656b0)
2017. aug. 23. 10:36
Teljesen egyetértek, nekem is 4 év kellett, hogy kiheverjem a problémás terhesség, szülés utáni depresszió és a babával való kezdeti nehézségek okozta sebeket, de nem bántam meg, hogy belevágtunk a baba-projektbe újra. A kisfiam is akart testvért, de nagyon (nem minden gyereknél van így, sokan sírva tiltakoznak ellene) a férjemről nem is beszélve. Soha nem írnék le ilyet (tudom, hogy nem te, adgr.p írta) hogy de jó, hogy elérte az értelmes kort, meg hogy a csecsemő nevelése csak kvázi jutalom nélküli küzdelem, pedig volt baj a fiammal picinek, nem is kevés. Nagycsaládosok viszont nem hiszem, hogy leszünk, mert 3 gyerekkel már tényleg nehéz megélni úgy, hogy mindegyiküknek megadjunk mindent (így is már kapjuk az áldást, hogy hogy fogunk elférni 44 négyzetméteren 2 gyerekkel... Egyes embereknek nagyon fontossá válik mások lakáskultúrája, ha csak egy hangyányi lehetőséget látnak a cseszletésre :/ )
33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2017. aug. 23. 10:36

Előre elnézést mindenkitől, de most kiakadtam, és lendületből írom, amit gondolok, őszintén...


Hát ha ez nagyzolás, akkor sajnálom.


Nyilván úgy kell olvasni soraimat, hogy én egy ember vagyok, élek egy adott helyen, és sokszor leírtam azt is, vagy ezerszer, hogy ezek a számok más lakhelyen másként alakulhatnak.


Az a helyzet, hogy ezek tények, számok, és könnyű limonádékat írni, de ez a fórum részben azért jött létre, hogy valaki tervezni tudjon, akár anyagilag is. Mindenki a saját igényei lakhelye és élethelyzete szerint ki tud vonni belőle és hozz tud adni, de ezek reális, ma átlagos körülmények között élő nagycsalád számai.


Az, hogy sokan kevesebből élnek, és élhetek akár bármi miatt én is kevesebből is, az még nem jelenti azt, hogy az jó lenne, az cél lenne, pláne annak, aki most tervezi előre az életét.


Igen, a tabletes sztori lehet, hogy Kazincbarcikán nevetséges, de Zuglóban bizony vér valóság, mint ahogy az is az volt, amikor nem volt jó a számítógépünk, emiatt a lányom nem tudta a leckét megcsinálni. Amikor szülőin ezt felvetettem, hogy legyen erre valami megoldás, akkor bizony keményen leugattak, hogy akinek ma nem evidens otthon a több számítógép, az nemigen fog a jövőben labdába rúgni.. Én meg néztem bután, mint a sülthal, és süllyedtem elfele.. Ez van, itt ez a valóság. Természetesen én sem rohantam el ezért még egy pentiumért a sarki boltba, csak tény, hogy az embernek nem egyszerű tartani a lépést. És persze az volt az egész mögött a szülők részéről, hogy minek vállal ennyi gyereket, aki nem bírja... Mert erről beszélünk itt ebben a fórumban..


És sajnos ebből a szerinted rohadtul nagyzolós összegből nekünk csak a minimumra telik, és igen, én ezért kapok elég megjegyzést, megszólást. Nálunk ez van, nekem ez a valóságom.


Nem tudom nálatok hogy van, de itt egy normál cipő, ami a gyerekeim lúdtalpas lábának egészséges lenne, és kitart egy évig bizony 15.000-20.000 körül van (Salus, Dr.Step, stb..). És igen, az orvos hívta fel a figyelmemet, hogy ne a párezres kínais legyen.. De egyébként már az is 4-5-6000 itt felénk.. Tehát a 4 gyerekre az őszi kinti cipő, a váltócipők, netán az ünneplőcipők már önmagukban nagyjából annyiba kerülnének, mint a fizetésünk... Nyilván nem fog mindenki kapni mindent, vagy mégis az olcsóbbat, de csomónak lukadt ki a talpa, meg nőtték ki tavalyról, és már görcsbe van a gyomrom emiatt is, hogy min és hogy spóroljak, és figyelem az orvosirendelőnél kitett cuccokat, hátha lesz valami használható.. Hát ennyit a fene nagy nagyzolásról.. ÉS EZ MÉG CSAK A CIPŐŐŐŐŐ!


Miért hazudjuk már azt, hogy ez a pénz rohadtul elég? Csak azért, mert másnak ennyi sincs, és méginkább le kell mondjon dolgokról? Ez normális gondolkozás? Akkor vágjon bele bárki a 3-4 gyerekbe havi 150.000-ből? Hág vágjon...


Javasolnám ismét elmorfondírozni azon, amit írtam, hogy ez bizony itt ahol én élek a szociális pályázati minimum, esküszöm, belinkelem, ha nem hiszitek....


Itt 400Ft egy kiló krumpli, majd ennyi a dinnye kilója. Epret 800alatt nemigen adtak, a nyálam csurgott érte, úgy számoltuk ki szemenként hogy kinek mennyi jut. K.vára nagyzolás tényleg.


Aki kicsit is gondolkozik, az nyilván tudja, mint ahogy én is, hogy mondjuk Keletmagyarországon, vagy egyes vidékeken ki lehet az ételt jóval kevesebből is hozni, tehát ott ugyanezek a számok nyilván ennek függvényében kicsit másként alakulnak, ott az itteni 550 lehet, hogy 400-nak felel meg, vagy 330-nak.. Ha sok munkával is, de el lehet tenni lekvárt kevesebből, esetleg lehet böngészni, vagy időlegesen napszámba menni. Itt ezt akkor se tudom megtenni, ha rohadtul szeretnék és tudnék sokat dolgozni a lekvárbavalómért... 4 gyerekkel ugyanis nehezen indulok el a szeddmagadba, arról nem beszélve, hogy a végén nem is jövök ki olcsóbban, kipróbáltam..



Abban van igazság, hogy a férjem munkája által bizonyos mértékig jobb helyzetben vagyunk, mint esetleg mások, mert legalább reményem van, de mondanék egy tanulságos történetet: Ugye segédet keresnénk.. Azt leírtam, hogy mennyi a mi fizetésünk, és tényleg ennyi, nem több.. Nomármost a helyzet az, hogy a segédnek úgy adnánk, hogy olyan nettó 180 körül vigyen haza, de bejelentve, fizetve utána a járulékot, stb.... Hát bárki jött volna, körberöhögött, hogy ennyiért senki sem fog állni az eszterga, meg a fúró mellett napi 8 órát, mert a Tesco, meg a Lidl is többet fizet már ennél sokkal tisztább meló. Vidéken, de pest közelben élő, mindig a szegénységre panaszkodó rokon fiút is kérdeztünk, kiderült, a raktár ahol most dolgozik jobban fizet ennél, és még közelebb is van... A LIDL-ben meg tényleg kint van a Bécsi úton már hetek óta egy állásajánlat 200.000-es fizetéssel..


Hát akkor most hogy is van ez?


Egyébként már volt egypár fórum itt is ilyen témáról.


Abban is vannak számok, meg vannak a cikkben is, meg a KSH honlapján is. Akkor miért én nagyzolok??


Nekem meg attól fordul ki a gyomrom, ha éppen tudni akarod, hogy itt ebben az országban mindenki panaszkodik, meg lobogtatja a papírt, hogy 100.000-et keres, és azután is adózik.. Közben meg több milliós kocsikkal járnak, házat vesznek, stb.. Itt mindenki csak panaszkodik, mert az a trend, közben még vidéken is nagyságrendekkel jobb autók járnak dögivel, mint az én 16 éves köhögő szutykom... De ha kinézek az ablakon, akkor is szinte csak jobbakat látok. Százszámra.. Akkor most kit is kéne nekem sajnálnom???

32. epervirág (válaszként erre: 30. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 09:40
Tudod szerintem sok embernek szurja a szemét ez a nagyzolás amit te itt csinálsz,és hozzáteszem,hogy jogosan támadnak emiatt.Nektek van elég pénzetek mert szerintem havi 550 ezer az nem kevés pénz.Szerinted igen,de tudod nem mindenki tud ilyen szinvanalon élni mint ti.Meg az,hogy a tanár javasolta,hogy a gyereknek legyen tabletje meg telefonja mert arra feltétlenül szűksége van ez egy vicc.A telefon oké,de azt is necces bevinni a suliba mert simán ellophatják.
31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - Zimat)
2017. aug. 23. 09:27
Tessék kivizsgálódni rendesen...
30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2017. aug. 23. 09:25

A kedvedért leírom a titkainkat. Olyannyira mindennapi számok, hogy emiatt nem fog ide betörni senki:


A férjem fizetése olyan 220 körül van, meg az enyém is. Ez ugye összesen 440.000 Fillérre nem tudom, de mondjuk ennyi.


(Nem mellesleg ez cégünknek olyan 700ezer körüli költség, mert nagyon sok a bérek után fizetendő adó, járulék, ezért is nem vagyunk többel bejelentve, mert vissza is kell forgatni, a cégnek is kellenek gépek, anyagok, stb... Még több is lenne a cégnek a költség a béren, de van némi adókedvezményünk.. Áfával, meg egyéb járulékokkal együtt bőven millió felett van, amit egy hónapban a cégünk befizet/kifizet.)


A családipótlék 16000/gyerek, az egyikre emelt jár, az olyan 24000 körül van, de pontosan sose tudom, csak a nagyságrendeket. Az anyasági (mivel 6 órás vagyok, így azt igényeltem) az 28600, de még abból is vonnak adót. Szóval a 3X16000, meg a 24000, meg a 28600 az úgy nagyságrendileg egy százas..


Tehát megvan az az 550 körüli szám..


Nekünk a cégben fekete pénzünk, bevételünk nincs, mert egy többmilliós kelléket ha rendel egy produkció, azzal nekik is el kell számolni, nem megy számla nélkül részükről se, szóba se került soha.. Ergo "kivenni a cégből" nem tudunk, számlát venni sem akarunk, mert rizikós, mi jól szeretünk aludni. Meg mint mondom, kell ott bent is pénz, mert abból lehet tovább építkezni.


Viszont a cégpénzt - bár az én vagyonom - nem tudom kenyérre, meg ruhára költeni, még az autónk sincs bent a cégben, mert az is macerás és körülményes lenne, tehát még a benzint se igen tudom elszámolni. (Bár ezzel azért akarok valamit kezdeni, mert csomót furikázok a cégnek..)


Annyi van, hogy mondjuk a hegesztőiskolámat ki tudta a cég fizetni, meg amikor a lakást vettük, akkor volt olyan lehetőség, hogy a munkáltató adómentesen adhat a munkavállalónak lakásra. No akkor adómentesen tudtunk 3milliót erre célra kivenni szabályosan.


De mielőtt valaki nagyon irigykedne a "cégre", annak mondom, hogy ami oda bevétel megy, annak minden fillérjéért mi dolgozunk meg, mivel gyártunk, szó szerint, két kézzel, tehát az sem "csak úgy van".


A régi munkahelyemen is ugyanennyit kerestem, csak időben rabszolga voltam, ezért szerette volna nagyon a férjem, ha neki segítek, és időben is szabadabb vagyok..


Tehát nekem annyi van, hogy a reményem megvan, hogyha rendeződik a telephely kérdés, tudunk még egy segédet felvenni, és több munkát vállalni, akkor talán ennél kicsit több lehet majd a kenyérre-ruhára menő összeg is. Ha a Jóisten is úgy akarja, mert a piaci környezet nem feltétlenül rajtunk múlik.

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 23. 09:03

Teljesen megértelek. Ez az újrakezdés érzés is teljesen normális.


Én egyébként ugyanígy vagyok. Sokszor megkaptam, hogy nem tudok a gyerekek nyelvén. Mostmár azt is kicsit jobban beszélem, de ahogy a nagylányom mostmár 13, sokkal jobban tudok vele együtt lenni, nekem ez a korosztály, ami nagyon bejön. A kamasz problémákat sokkal inkább kezelem ösztönből, mint a kicsiket. Mert én egy racionálisabb valaki vagyok, és ez áll hozzám közelebb.


Ez simán nem baj, olyan ember nincs, aki mindenben egyformán tud teljesíteni.


Ettől még lehet több gyereket vállalni, de ha valakiben ez olyan erős, hogy nem, akkor meg tényleg ne tegye, és élvezze azt, ami van.


Hálistennek ez nem kényszer.

28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - 61a61656b0)
2017. aug. 23. 08:58

Teljesen érthető, amit írsz. Nekem is volt olyan, hogy nem kell több gyerek, nagyon nem..


Ezzel együtt lehet, hogy Hangoskának meg éppen arra van szüksége, hogy arctalanul kiadja magából a feszültséget. Az nagyon ritkán jó, ha bent marad, a feldolgozásnak 99%-ban része, hogy tudja az érzéseit kimondani.

2017. aug. 22. 14:44

Egyébként mi négyen vagyunk testvérek, anyám egyedül nevelt minket.

Szegények voltunk, nem kicsit,akkor a pokolba kívántam a tesoimat,mindig öltük egymást, szegény anyám, nem lehetett könnyű neki.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook