Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? fórum

Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
86. epervirág (válaszként erre: 85. - Fincsi5)
2017. aug. 23. 15:25
Attol függ honnan nèzzük.Valakinek kevès valakinek sok.nekünk hitel is van a lakáson mèg is joval kevesebből is megèlünk.
85. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2017. aug. 23. 15:12
550 ezer nem kevés 6 emberre??:(((((
84. epervirág (válaszként erre: 83. - Zimat)
2017. aug. 23. 13:39
Igen pont ezt irtam èn is,hogy soha nem lehet tudni mi lesz.
83. Zimat (válaszként erre: 78. - Epervirág)
2017. aug. 23. 13:34
Vannam kemény dolgok :( sajnos sose tudhatja az ember mikor jön a baj...
82. epervirág (válaszként erre: 78. - Epervirág)
2017. aug. 23. 13:30
A lányom meg a nagynènjènèl ègett meg egy falikandallo miatt kivizsgálták a dolgot,de lezárták az ügyet annyival,hogy ez van.
81. epervirág (válaszként erre: 79. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 13:28
Igazábol egyik sem a kamiont szerelte ès közbe törtènt,de mivel a főnöke nem kèrte meg erre a munkára igy nem munkahelyi baleset.
80. epervirág (válaszként erre: 77. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 13:26
Hát kèpzeld nem igy volt mert mèg a volt sogornőm mesèlte,hogy volt olyan,hogy már olyan èhes volt,hogy az osztálytásátol lopta el a kaját.Ès nem azèrt kènyszerült erre mert nem volt pènzük csak anyuka mèg vásárolni sem ment.mikor apukának volt ideje ő vásárolt be.A volt anyosom semmi mást nem csinál csak otthon ül meg lemennek a telekre,de oda is csak egy napokat mert anyuka csak otthon tud aludni.mèg az utcára sem megy le.Mikor a kutyájuk nagyon beteg lett akit állitolag imádott az állatorvoshoz sem ment el a fèrjèvel engem kèrt meg,hogy menjek el.
79. 4c1a787e8f (válaszként erre: 78. - Epervirág)
2017. aug. 23. 13:24
Mi történt? Munka vagy közlekedési baleset volt? Remélem minden biztosítási lehetőséget kihasználtatok.. Sok lakásbiztosítás is tartalmaz ilyen esetekre is összeget, nézz meg nagyon mindent..
78. epervirág (válaszként erre: 74. - Zimat)
2017. aug. 23. 13:19
Ez is borzalmas amit leirtál,de az èn lányom 2010- ben sulyosan megègett akkor volt hat èves.1 hètig lèlegeztető gèpen volt közben kapott egy kètoldali tüdőgyulladást.Nekem előtte 10 hónappal tüdő emboliám volt.Most meg a páronak volt balesete 3 hete.elveszittete a kisujját a gyürüs ujja is rossz állapotban van.A lába meg tele van vas szilánkokkal amit az orvosok nem tudtak kivenni.
77. 4c1a787e8f (válaszként erre: 76. - Epervirág)
2017. aug. 23. 13:19

Tudod ha a 4 gyerek felnőtt, kapott enni, iskoláztatva lett, és apuka a belét kihajtva nem volt gondolom otthon, akkor anyósodnak azért volt 20 olyan éve, amikor ő többet dolgozott, mint apósod. Mert ilyen hajtós pasi mellett nehezek ám csak a mindennapok!!. Most aztán hogy előtte utána mit tudott akart/nem akart csinálni, az más kérdés, de 4 gyerek gondja baja az két főállás...


Nagyon más világ ám a nagycsaládos lét..

76. epervirág (válaszként erre: 68. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 13:14
60% jár a párom most intèzte.tudod a volt fèrjemèk 4- en vannak testvèrek ès a volt anyosomtol semmit sem hallottam csak azt,hogy ők mennyit költöttek a gyerekeikre.Mármint a tanitatásra.nekik is vállalkozásuk volt sokáig.Anyuka egèsz èletèbe semmit nem csinált csak otthon ült apuka meg kihajtotta a belèd.
75. 4c1a787e8f (válaszként erre: 74. - Zimat)
2017. aug. 23. 13:13
Az kemény..
74. Zimat
2017. aug. 23. 13:12

Tudom milyen elvesziteni mindent, végignéztem.

Még otthon laktam , akkor még "csak" 5 gyerek volt, a legkisebbel még anya otthon volt. Felújitottuk a házat, emeletet lehoztuk földszintre, mindenkinek saját szoba, a házban medence, jakuzzi, szauna.. Fél év se telt el, egyik este elment az egész család koncerte, kb. este 11-re értünk haza, akkor már csak tűzoltókat láttunk.. Valaki felgyújtotta a házat, tanszerek, ruhák, bútorok leégtek, már a falakat se lehetett megmenteni. Anyáék alaptól építették újra jó sok hitellel..Ez volt 2011 végén. Apa 2015.jan.1-jén meghalt. Anyánál már csak 2 gyerek lakik, az egyik középsúlyos értelmi fogyatékos+fizeti a hitelt, de a legkisebb bátyám is ott lakik szóval segít amit tud. Nem a mi hibánk hogy valaki felgyújtotta a házat ( a tettes mai napig nem lett meg), hogy apa meghalt. Bármikor jöhet onnan amire senki se számít...

73. gabbbicica (válaszként erre: 62. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 13:11

Dehogy nagyzolas. Azert irtam h 6 fele elosztva az egy fore eso jovedelem keves, amivel jol kell tudni sajnos sakkozni, hogy minden meglegyen.


A minimalbert ugy ertettem, h ket minimalberre (ami kb osszesen 200 000 Ft) felelotlenseg a 4 gyerek, mert ezzel sehogy se lehet sakkozni, hogy jo legyen. (Kb 30 parezer fejenkent....)

72. 4c1a787e8f (válaszként erre: 70. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 13:10
Bocsáss meg, most olvastam, mi volt, ez a poén törölve..
71. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 13:09
Meg ne sértődj az utolsó mondatomon, nem feltételeztem, hogy nem bejelentetten dolgozik a párod, csak általában mondam...
70. 4c1a787e8f (válaszként erre: 67. - Epervirág)
2017. aug. 23. 13:08
Hát akkor szülj még, és Te is többet fogsz kapni...
69. epervirág (válaszként erre: 66. - Zimat)
2017. aug. 23. 13:08
Ezèrt irtam,hogy az èlet sajnos kiszámithatatlan
68. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Epervirág)
2017. aug. 23. 13:07

Azt itt senki sem gondolja, hogy vele nem történhet meg bármi, de ez a nagycsaládnál pont megint egy fokozottabb aspektus..


Mert ott óhatatlanul jobban előadódik, hogy lesznek évek, amikor anyuka sokkal jobban ki van szolgáltatva apuka keresetének, még akkor is, ha azért ő is igyekszik beletenni a családi kasszába..


Ez tény. Én mindent megtettem, hogy elkerüljem ezt a helyzetet, ezért szereztem mérnöki diplomát már gyerekek mellett, ezért vállaltam sokáig minden munkát el.. Csak aztán előjöttek a problémák a gyerekekkel, velük kellett sokat lenni, mert a pszichológus is velük töltött időt emelte ki mindig, tehát nem ment a napi 10 óra tervezés.. Tehát maradt, hogy apuka dolgozott többet, ő fejlődött..


Nagyon nehéz döntés volt a részemről az is, hogy eljövök a munkahelyemről januárban, mert pont ettől tartok, hogy mi van, ha holnaptól apuka meghól vagy dobbant... Azért természetesen van erre az esetre is tartalék, annyira hüle nem vagyok, de ezek a helyzetek, amik előadódhatnak 1-2 gyereknél, általában többnél még fokozottabbak lehetnek..


Persze lehetnek szerencsés családok, ahol apuka többszázezerét újságíró, otthon dolgozik, keres is, meg be is segít... Hát ahol ez van, örüljenek neki, de azért nem mindenütt ez van.


A tartalék meg a biztosítás sajnos szintén szükséges a mai világban. Meg ezért nem árt hivatalosan, bejelentetten dolgozni, mert azért ilyen esetben, ha nem is a teljes fizetés jár, de a 70% igen, és azt már az állam fizeti.

67. epervirág (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 13:06
Igen de ne felejsd el,hogy te a 4 gyerek után ahogy irtad kb havi100-at kapsz.èn a2 gyerek után havi 26- ot.
66. Zimat (válaszként erre: 65. - Epervirág)
2017. aug. 23. 13:05
Nagyon sajnálom :'(
65. epervirág (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 23. 13:01
3 lett volna most lenne 1 èves csak sajnos meghalt a hasamban.
64. epervirág (válaszként erre: 60. - Gabbbicica)
2017. aug. 23. 13:00
Hát az èn párom mindent elveszitett kb egyik naprol a másikra ugy,hogy a volt felesègèvel vállalkozásuk volt igaz nekik nem volt gyerekük.meg ez sem igaz,hogy a gyerek előtt sem volt akkor utána sem lesz.nekem az első gyereknèl szinte semmink nem volt.Aztán mèg is lett .Ugy èlünk mint egy átlag család,de aki tutira veszi,hogy ő velük ez vagy az nem törtènhet meg az vagy hülye vagy naiv.Az èn párom is joval 200 fölött kereset,de miota a balesete volt 3 hete azota nem tud dolgozni.
63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 57. - Epervirág)
2017. aug. 23. 13:00
Azért nálatok két gyerek van.. Azt ne felejtsd el.. Tehát sajnos matematika, hogy annak kellene többnek lenni, akinek a gyereke is több, mert máskülönben rosszabbul fognak élni..
62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - Gabbbicica)
2017. aug. 23. 12:56
No most akkor nagyzolás, vagy minimálbér??
61. 4c1a787e8f (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2017. aug. 23. 12:55

Igen, ki mit ért nagyzoláson..


Egyébként nem bánom, hogy kipattant ez a téma, én is átszámoltam itt pár dolgot magam, sokat segített..


Ha nem spórolnék az epren, a cipőn, a fodrászon, a kozmetikuson, a saját ruházatomon, sportszereken, illatszereken, kölnin, hajbalzsamon, a saját születésnapomon, nyaraláson, stb..(amik itt a hoxán más fórumok szerint alap alapok ugye) akkor bizony azt kellene mondanom, hogy bizony az elején említett egymillió sem lenne nagyzolás.


Annyi kellene ahhoz, hogy nyugodtan legyen eper (málna is :-), sampon, számítógép, marhahús, fodrász, cipő mindenkinek minden alkalomra... A napi fagyiról nem is beszélve, ami 4 gyerekkel szintén több ezer Ft...:-)


És az sem lenne sok, nem férne bele a második szuper tv, az új kocsi, a normál félpanziós nyaralás, az étteremben kajálás, a sétarepülőzés meg a minden hétvégi koncertre mászkálás és a második sorozat márkás cipő sem.. Pedig még ezeket se kifejezetten nagyzolásnak, legfeljebb az enyémnél jóval magasabb életszínvonalnak tartom. Bár azért ez utóbbi kategóriákat a gyerekeimmel nem cserélném el.. Az előbbiért sem természetesen, csak azok azért nem ártanának..


De persze tudomásul kell venni, hogy ahhoz ennél is többet kell letegyek az asztalra, akkor talán lesz.

60. gabbbicica (válaszként erre: 58. - Epervirág)
2017. aug. 23. 12:49
De akinek etelre is alig van, az altalaban mar 3-4 gyerek vallalasa elott is igy volt. Elofordul olyan eset, h mindenet elveszti valaki, de szerintem ez kb 50-bol 1.
2017. aug. 23. 12:48

Szerintem se nagyzolas, 550 000 Ft 6 embernel, meg 100 000 se jut fejenkent....


Okes, hogy szep a nagy csalad, meg barmi kozbe johet, de szerintem pl ket minimalberre boven eleg 2 gyerek is.


Megvaltozott a vilag, es en is ugy latom, bar meg nincs iskolas gyerekem, hogy a tanarok is facebook csoportban kommunikalnak es csunyan lemarad az a gyerek, akinek nem engedik a telo, es egyeb szamtech eszkozoket.

2017. aug. 23. 12:47
Meg akinek ètelre is alig van számitogèpet szerintetek,hogy fog venni?
57. epervirág (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2017. aug. 23. 12:45
Èn nem èrzem magam rosszul attol mert leirod a vèlemènyed.Hát kèpzeld nálunk nem elvárás,hogy legyen otthon számitogèp.Nekünk az elmult 2 èvben nem is volt.A leckèket a gyereknek meg nem a számitogèpen kell megcsinálnia.Max mivel van heti 1 informatika órájuk egy hèten ami szerintem kevès azon meg tudja tanulni az alapokat.Meg nincs neki megtilva,hogy ne számitogèpezzen amit amugy nem is szokott csak ritkán,de mivel van tabletje meg van egy iphon 7- e.szoval minek neki külön számitogèp?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook