Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szüleim 24 órás otthoni ápolásra szorulnak, hol keressünk megbízható ápolónőket? fórum

Szüleim 24 órás otthoni ápolásra szorulnak, hol keressünk megbízható ápolónőket? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. Akyrea
2018. máj. 26. 10:18
Figyelem! Otthonápoláshoz, idősgondozáshoz csak megbízható, leinformálható és kizárólag szakképzett ápolót keressen a család!! Rengeteg hirdető, csak egy sima háziasszony, aki laikusként óriási veszélyt jelethet a rábízott betegre!
55. 31bc25d879 (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2017. aug. 23. 16:01

Nálunk ez úgy volt, hogy az anyukám magukhoz vette a nagymamámat. No de ő már akkor és az apu is nyugdíjas volt, otthon voltak, tudták a mamát felügyelni, hordozni, ellátni, stb.

Aki dolgozik, nem tudom, nehéz megoldani.

54. 31bc25d879 (válaszként erre: 53. - Fincsi5)
2017. aug. 23. 15:51
Ugyanezt és ugyanígy gondolom én is!
53. fincsi5 (válaszként erre: 49. - 471a3ef191)
2017. aug. 23. 15:16

De én pont azt nem szeretném, hogy ők gondozzanak.

Ha meg a házat "lelakom" egy otthonban, akkor a jön a furdalás, hogy a gyereké lehetett volna ez is.


Maradok az infarktusnál. DD

2017. aug. 23. 15:07

Vissza az eredeti kérdéshez: én úgy érzem, hogy a kérdező nem lakik együtt a szülőkkel.

Valószínűleg nem is a közelben vannak? Nem lehet pontosan tudni. De gondolom, ha helyben laknának, hamarabb adódna megoldás.

51. 31bc25d879 (válaszként erre: 49. - 471a3ef191)
2017. aug. 23. 12:23

Alap. Persze.

Csak hát vannak fokozatok.

Nyilván a gyerekeinkre, unokáinkra hagyunk mindenünket, mert ugye ki másra?

De azért én azt nem szeretném ha évekig ágyban fekvő betegként, etetni, pelenkázni, mozgatni kényszerülnének engem. És akkor valaki álljon ki a munkából? És meddig?


De ott a másik oldal is. A szüleim még élnek, ellátják magukat, remélem így is marad mert ha nem, az nem lesz egy könnyű futam. Még aktívan dolgozunk.


Szóval bárhonnan nézem, nehéz dolog ez. Nem is tudom mi lenne majd a jó, az emberi és mindenki számára elfogadható megoldás.

50. 471a3ef191 (válaszként erre: 49. - 471a3ef191)
2017. aug. 23. 11:57
Írom én, akinek a családjában nem így működik...
49. 471a3ef191 (válaszként erre: 48. - Fincsi5)
2017. aug. 23. 11:35
Hát valamit valamiért Fincsi. Ha odaadod nekik a lakásodat, gondoskodjanak rólad. Alap.
48. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Globus)
2017. aug. 22. 16:58

Mondanám, ha gyerekeinknek időben tudtunk lakást adni, és természetes lenne, hogy ez elég, én szívesen élnék ezzel a dologgal.

Csak legtöbbünkben az dolgozik, hogy ami utánam marad, a gyereké legyen. Csakhogy ennek az is ára, hogy leterheljük a gyereket.

Én erősen hajlok e megoldás felé.

47. Guruljka (válaszként erre: 45. - Fincsi5)
2017. aug. 22. 16:41

Ó, hát a hallba aligha jutnak el az ott lakók!


Én látogattam Anyut, komolyan mondom, a kórházi rehab-osztályi kórtermek tágasabbak voltak.

46. globus (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2017. aug. 22. 14:06
Ilyen van nálunk a városban. Lakás árát beveszik, cserébe egy kisebb apartman-szerűséget kapnak, ami halálukig az övüké, teljes kiszolgálással. Szeretik az öregek - már akik megtehetik.
45. fincsi5 (válaszként erre: 39. - 471a3ef191)
2017. aug. 22. 12:38

Anyósod normálisaknál van, a kettő, ahol mi jártunk, katasztrófa.:(((


Itt közel hozzánk van egy állami, könyveket vittünk oda, azt hihetnénk, egy szálloda hallja.


Ekkora különbségek, ahogy írom.

Guruljkának kicsit jobb a tapasztalata, nem mondom, hogy mind ilyen, de mi ezeket láttuk.

44. fincsi5 (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2017. aug. 22. 12:33

Itt az egyiknek a hallja volt olyan, mint egy templom. És aki nem ment le, az hallotta a rádión a szobában.

Első kérdése az volt a fxnak, hogy mennyit imádkozik a néni?-


Az egész intézmény akkora fényűzést, pazarlást mutat....

de a fekvő betegek 1 hatalmas teremben, egymás mellett, és egy fehér lepel választja el az ágyakat. /Lehet, már a nagyon végső stádiumban vannak, de akkor is szörnyű látvány volt.

2017. aug. 22. 12:09

A beugró más ás más.

Van, ahol az addigi lakóházat kérik. Nem az árát, hanem valami konstrukcióban a tulajdonjogot. Ez akkor jó, ha a házra a leendő örökösök nem tartanak igényt.

Mi nem adtuk, kerestünk havi fizetőset.

Ezeknél hosszú a várólista.

2017. aug. 22. 11:35
Környékünkön két evangélikus otthon is működött. Mindkettőbe magas "beugróval" lehet bekerülni. Az egyik viszonylag elfogadhatóan üzemel ma is. A vásik viszont...Na itt volt, hogy már a folyosó is bűzlött a vizelet és széklet szagától. A Hypó szagával keveredve valami förtelmes gyomorforgató szagot adtak. A szobák kicsik,egyszemélyes cellák, bennük a gondozottak saját - közel sem célszerű és méretű - bútoraikkal berendezve. A gondozottak a szobáikban dohányoztak, volt aki macskát tartott. Fürdőszoba, Wc a folyosón volt. Ellátás rémes. Na ezt a pénzes műintézményt szerencsére bezárták a Hatóságok.
2017. aug. 22. 10:46
A református otthonban, aki le tudott menni a földszinti társalgóba (vagy ha levitték kerekesszékben), ott volt vasárnaponként egy kis istentisztelet, a katolikusban meghatározott időben érkezett a pap, ha a fekvőbeteg kérte. De ott sem zavarogtak. Aki misére akart menni, megtehette, mert közel volt a tmeplom. Anyu onnan eleinte kijárt a református templomba, csak egyszer elesett, és utána nem engedték.
40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2017. aug. 22. 10:43

Anyu volt katolikus és református otthonban is, egyiknél sem volt feltűnő a hitélet.


Inkább az volt rémes, hogy a szobák nagyon aprók voltak. Nem kórházi volt a berendezés (csak pl. a végén, amikor Anyunak mozgatható ágyat hoztak), de azok a rekamié-szerű ágyak is nagyon kicsi helyen voltak összezsúfolva. Alig volt egy kis hely valami picike saját szférát kialakítani.

39. 471a3ef191 (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2017. aug. 22. 10:12
Hű! És én még azt hittem, hogy az egyházi otthonok jók. :( Hát most anyósom is egy felekezeti szeretet kórházban van. Eddig jónak tűnik, de megoldást kell találni, mert itt csak nyolc hétig lehet. Állami otthon intézése folyamatban, de akkor biztos, ha már ott lesz.
38. fincsi5 (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2017. aug. 22. 06:11

Tudom, kiről van szó, "ismerem".:))


Tudod, mit csinálnak az egyháziban? A miséket /vagy napi 3/ hallani minden szobában, olyasmi , mint az iskolarádió volt.

És első kérésük az volt, mennyit imádkozik, jár templomba az illető.

A betegsége olyan messze volt a rangsorban, hogy rá sem tértünk, eljöttünk előtte.

37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2017. aug. 22. 01:04

Van hoxás, a férjével együtt otthonba vonultak, jó pár éve már. Remekül érzik magukat.


Az egyháziak a mi családi tapasztalataink szerint sem jók, ráadásul módjukban áll kijátszani az előírásokat és nem csak szakképzett ápolókat is alkalmaznak.

36. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Papája)
2017. aug. 21. 19:19

Igazad van, én sem panaszkodhattam az önkormányzatiban az ellátásra. Éjjel-nappal doki, szakképzett ápolók, saját autó, vizsgálatokra kíséret, fodrász hetente, virágoskertet művelt 2 néni.. annyi foglalkozás, szüli-névnapok megünneplése, minden hétre jutott valami.

Mondjuk anyukám nem élt a lehetőségekkel, de ez a demencia miatt volt.


Viszont 2 egyháziban jártunk, förtelem volt.:((

35. papája (válaszként erre: 1. - Arcanum)
2017. aug. 21. 18:52

Sokféle vélemény van az idősek otthonáról és tapasztalat is. A hírekben mindég a rosszat mutatják, de sajnos a jókat nem , pedig van. Saját tapasztalatom alapján írok le néhány esetet.

Idős szomszédunk beteg lett, így kórház után a helyi bentlakásos idősek otthonába helyezte el a szintén helyben lakó lánya. A bácsi azóta kivirult, imád ott lenni,mert törődnek vele, vannak akikkel egész nap beszélgethet. Dicséri az ételeket. Újabban visszajár hetente a házához szétnézni. Mint mondja bár előbb került volna be, ott kényeztetik. Szerintem is ez egy nagyon emberséges otthon.

Másik eset. Nagynéném férje erősen demens lett. Megoldás a közeli város idősek otthona. Szerintem szörnyű hely Ő mégis nagyon jól érezte magát, volt aki megértette, ízlett neki az étel. Talán fel sem fogta, hová került. Még látogatóba sem tudták haza vinni. 2 évig lakott ott.

Anyósom 11 évig élt otthonban. Azt mondta ott megkapott mindent, amire életében nem volt ideje. Festett, szőtt és egyéb kézműves foglalkozásokat végzett. Látogattuk, örült nekünk, de egyetlen napra sem akart onnan eljönni. Nagyon dicsérte a dolgozókat. Azt mondta, hihetetlen, de egész nap azon igyekeznek, hogy őket szórakoztassák, kiszolgálják stb. Már néha soknak is találta a sok törődést és szeretetet. 3 éve 90 évesen ment el 1 hét alatt.

Ez mind a három önkormányzati üzemeltetésű otthon.

Ajánlom, hogy járd végig a lehetséges otthonokat és próbáld kiválasztani a megfelelőt. Amennyiben belépéskor nem érzel rossz szagot, az azt jelenti, hogy tiszta az otthon, és az ápoltakkal is törődnek őket is tisztán tartják. A szag árulkodik ! Hidd el minden szülő örül, ha nem kell a gyermekének terhére lenni. Te is megnyugodhatsz, ha találsz egy jó helyet.

34. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 27. - 471a3ef191)
2017. aug. 21. 17:18

Jobb, ha mas szemelyes tapasztalata alapjan ajanl valaki valakit.

Aki hirdeti magat... annak nincs nagyon kapasa.

2017. aug. 21. 15:10

Visszagondolva, a hivatalban azt ajánlották, töltsem ki a munkahelyről való leszámolás után az igénybe vehető munkanélküli időszakot, mert az ápolási kevesebb lesz. Ez alapján akár a munkaügyi hivatal is szervezhette volna az oktatást.

Lehetne akár egy kórházi dolgozó feladata, a beteggel várható problémák alapján, előre egyeztetve, akár egyenként elhelyezni a jelentkezőket egy-egy napra egy osztályon, ahol tudnak vele foglalkozni. Nyilván eltérő, hogy miképpen kell gondozni egy járásképtelent, mint egy agyvérzés utáni állapotban levő, esetleg túlsúlyos beteget.

32. csikil4ny (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2017. aug. 21. 14:31
Ebben nagyon is igazad van! Középiskolás koromban ápoltuk nagyanyámat, aki négy évig volt ágyban fekvő beteg. Isten tudja hogyan tudtuk felemelni az öcsémmel, ahhoz hogy nemrég úgy adódott, hogy elvégeztem egy idősgondozó tanfolyamot, ahol megmutatták, hogy hogyan kell szakszerűen. Jól jött volna ez a tudás hamarabb is!
31. Guruljka (válaszként erre: 29. - 471a3ef191)
2017. aug. 21. 14:03

Nyilván függ attól is, milyen az a munka.

Ami a képzettséget illeti, bizony néha én is hiányoltam,hogy az ápolási díjon levőknek nem tartanak tanácsadást, pedig talán lehetne módot biztosítani arra, hogy egy közeli kórházban az alapokat megtanulhassuk. Hogyan mozgassuk a beteget, hogyan cseréljünk ágyneműt alatta, hogyan mosdassuk. Nyilván megoldja az ember ezeket a dolgokat, de egy profi nővér tud olyan fogásokat, hogy könnyebb legyen.

Sokan nem tudják azt sem, hogy lehet felíratni eszközöket, amelyekkel könnyebb a gondozás. Például olyan széket, amely a zuhanyzóban használható.

2017. aug. 21. 13:13
Kinek milyen tapasztalata van a témában?
29. 471a3ef191 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. aug. 21. 12:52
A munkahely szerintem nem csak arról szól, hogy mi marad a zsebben. Szolgálati idő, TB. stb. Ha kimarad valaki a munkából, nem tudja, hogy meddig tart az az állapot, míg ápolásin kell lennie. Két hónap? Fél év? Öt év? És egy ötvenen felüli embernek nem egyszerű visszakerülni a munkaerő piacra. Arról nem beszélve, hogy szerintem iszonyatosan hatalmas felelősség és mentális terhelés egy ilyen feladat bevállalása.
28. 471a3ef191 (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2017. aug. 21. 12:49
Nem egyszerű bekerülni. az Állami Intézményekbe hosszú a várakozási lista. A privátokba meg be kell vinni minimum egy ingatlan értékét... És ott sem fenékig tejfel. A kedves hozzátartozó azt gondolja, hogy Papa meg Mama hű de szuper helyre került. Igen, addig amíg részben ellátja magát, járóképes. Tapasztalatom az anyai nagyszüleim után vannak. Nagynéném horror összeget befizetett egy budapesti privát otthonba. Mikor nagyapám leesett a lábáról, szó szerint ő mosta ki mindenből, ő etette meg. Nagymamánál dettó. Mintha arra játszottak volna, hogy gyorsan forogjanak a kis apartmanok...
27. 471a3ef191 (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
2017. aug. 21. 12:45
Nem sokat ér, próbálkoztam itt is. Beszéltem egy-két önmagát ott hirdető ápoló Hölggyel telefonon. Nem jutottunk el a személyes találkozóig. Hát... Inkább nem kommentálnám. Nem bíznám rájuk a Mamát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook