Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Matematikai játékok elsősöknek fórum

Matematikai játékok elsősöknek (beszélgetős fórum)


2017. aug. 19. 21:08
Köszönöm ez mindkettő jó ötlet
2017. aug. 18. 23:51
Üljenek egymás mögé a gyerekek. A legutolsó az ujjával rajzoljon egy számot az előtte ülő hátára. Az adjon hozzá gondolatban pl. kettőt, és írja az előtte ülő hátára. Így tovább. A legelöl ülő a te hátadra írja :) szerintem mókás is lehet, mert valószínűleg nem az a szám fog kijönni, aminek kellene.
5. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Megryan)
2017. aug. 18. 22:11

Arra pontosan már nem emlékszem, hogy mikor, de elég kicsik voltak még. Pénzeztünk, amit nagyon szerettek.

Sok régi 1,2,5,10 Ft-osom volt. Vásároltunk. Rágót, fagyit, ceruzát stb. Először csak, hogy mennyibe kerül, azt kellett kifizetni. Később, mennyit kell visszaadni. Hol az egyik gyerek volt a pénztáros, hol a másik, vagy én.


A pénzt megmostam, mielőtt játszottunk.

4. megryan (válaszként erre: 3. - Plavalaguna)
2017. aug. 18. 14:58
köszi
3. plavalaguna (válaszként erre: 2. - Megryan)
2017. aug. 18. 12:43

a kislányomnál úgy tanulták a sorrendet stb, hogy mindenki húzott egy számot... aztán sorbaálltak :)

vagy páros páratlan játék. a húzott szám alapján álltak fel vagy ültek le a mesében mikor elhangzott a páros, vagy páratlan szó.


vagy kaptak számokat, és két számból összeadva a harmadik kellett legyen, így kellett hárman összeállniuk :)


ők csupa csupa mozgós feladatot csináltak matekórákon (ezekből van amit láttam, van amit csak mesélt a kislányom, hogy anya ez volt)

2017. aug. 18. 12:32

Sziasztok!

Olyan egyszerű, 1-2-3 perces játék-ötleteket keresek elsősöknek, amikkel matek órán kicsit megmozgathatom az osztályt, pihenhetünk.

pl. labdás összeadás-kivonás: akinek dobom az mondja a választ. Vagy guggolj eggyel többet mint ahányat tapsolok stb.

Köszi

2017. aug. 18. 12:31
Matematikai játékok elsősöknek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook