Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés utáni összenövések fórum

Császármetszés utáni összenövések (beszélgetős fórum)


1 2
2019. aug. 25. 21:37
Sziasztok!kb 1 hete érzek a császármetszés körüli összehúzódásokat olyan mintha mozgás lenne de nem vagyok terhes csinált ultrahangot a doki.Nem tudom mit kezdjék vele vagy kihez forduljak.Volt már ilyen valakinek?Ráadásul 13 éve volt császárom utána rendesen szültem!
32. kingi7 (válaszként erre: 31. - 67065d8ab8)
2018. jún. 6. 21:01

Olvastam több olyan anyagról, ami gátolja az összenövéseket..

"Napjainkban több ilyen készítmény is rendelkezésre áll pl.:

Icodextrin (Adept). áttetsző folyadék, egyszerű a használata laparoszkópos és laparotómiás műtétek során is. Széles körben alkalmazott termék.

Preclude (ePTFE, Gore-Tex). Nem felszívódó membrán, melyet öltésekkel kell rögzíteni a műtéti területre.

Seprafilm (HA-CMC). Hét nap után szívódik fel, vér jelenlétében is alkalmazható."

31. 67065d8ab8 (válaszként erre: 30. - Kingi7)
2018. jún. 6. 19:31
Szia. 3-csàszàrom volt. Tudok róla hogy több összenövés letapadàs van a hasamban. Több orvosnàl voltam. Nem javasoltàk a műtétet mert hamar összenőhet újra. Persze az is szàmít hogy nekem màsodlagos a sebgyógyulàsom. Egyéni a kilátàs a sikerre szerintem.
30. kingi7
2018. jún. 6. 19:15
Érdeklődnék, valakinek volt összenövése császár után? Megműtötték ezzel a problémával? Tapasztalat?
29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Wagensommerm)
2017. aug. 22. 14:03
köszi :)
2017. aug. 22. 09:04
Szia, nekem vannak. Nem keves (2 csäszär),ha gondolod irj privätüzenetet.
2017. aug. 21. 15:33
?
26. youlcsi (válaszként erre: 25. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 15:39
hasűri összenövésekre gondoltam.
2017. aug. 18. 14:47

A kulonbozo osszenovesek endometriozisra is okot adhatnak. Ha barmi ilyen gyanu felmerul specko dokihoz kell elmenni, mert sajnos nem olyam egyszeru tortenet az. De nem ijesztgetni akarlak, csak mint egy lehetoseg ez is felmerul, erdemes rakerdezni.

Vagy mit ertesz osszenovesek alatt? A petevezeto atjarhatosagat egy egyszeru vizsgalattal meg lehet nezni.

24. youlcsi (válaszként erre: 23. - Dolcsy1989)
2017. aug. 18. 12:55

köszi :) mindenképpen írni fogok... majd egy hónap múlva megyek kb.


gyógyfüvekben, csodateákban nem hiszek :o de ez már más téma :D

23. dolcsy1989 (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 12:54

Ja hat az ugy mar mas. Azt hittem h csak az egyik nem mukodik es a stimulalasra sem reagal, es a masikkal minden rendben.

Hat akkor annyit mondanek biztataskepp h hala istennek h mar van egy szep gyermeked, es nen az elsovel kuzdesz. Az orvosara bizz mindent o fogja tudni mi a teendod.

Esetleg gyuribacsi babavaro teacsomagjat ajanlom...abban van irrigalo teakverek az lehet segit. Egy probat meger es mindenesetre probalj nem feszkozni a teman.

Oszinten minden jot kivanok neked, es remelem semmi nem fog megakadalyozni a csaladbovitesben. :)

Irj majd hogy a doki mit mondott mert erdekel h alakulnak a dolgok majd.

22. youlcsi (válaszként erre: 21. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 18. 12:49

nem mindenáron. a nagy mellől már nem akarok eljárni másik városba meddőségi kezelésre, inszemre, stb... azt már nem vállalnám be (vagy lehet... de nem vagyok talán rá felkészülve). de ha helyben meg tudják oldani a dolgot, akkor nagyon szeretnék még egyet.


miért ne lenne sétagalopp. teherbe esni nem tudok... vagyis mondjuk, hogy nehezen megy... de utána már mi gondom lehetne? ha nem több, mint a Mukival volt, akkor simán, még kettőt is :D

21. 10cc61fb5a (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 12:45
Ez nem egyszerű. Hogyhogy ezek mellett mégis új gyerekben gondolkodsz?? A nagy mellett már nem lesz sétagalopp.😕
20. youlcsi (válaszként erre: 19. - Dolcsy1989)
2017. aug. 18. 12:29
a jobb teljesen döglött. a bal néha reagál a stimulálásra, de az sem mindig.
2017. aug. 18. 12:24

Azt irtad h a jobb petefeszkeddel nincs rendben valami. A masik ha rendesen mukodik akkor minden masodik honapban sima a babadolog.

Ugy jott nekem az en sztorim ehhez h gondotam ha neked az egyik nem mukodik, nalam meg az egyiknek a petevezetoje van elzarodva akkor hasonlo dolgokat produkal "babagyartasban".

Ezert gondolom h ne aggodj mert van eselyed.

18. youlcsi (válaszként erre: 16. - Dolcsy1989)
2017. aug. 18. 12:15

az összenövés gondolom nem most lett (volt közben 4 éve egy epeműtétem is), csak mivel most nézett úgy a doki, most tűnt fel neki, hogy valami nem oké. de persze simán lehet, hogy nem összenövés... csak valami mégis összekuszálta belül a dolgokat, helyileg is.


azt meg nem értem, hogy hogy ne aggódjak a nem működő petefészek miatt... így esélyem sincs még arra sem, hogy a pozitív tesztig eljussak (akármilyen végkimenetellel is)... szóval nem egészen értem, hogy a nem működő petefészekhez hogy jött a te sztorid (ami persze nem tűnik egyszerűnek, és jó, hogy végül sikerült a tesó).

2017. aug. 18. 12:11
*babat akarsz
16. dolcsy1989 (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 12:11

Akkor nem valoszinu a leirtak alapja h osszenoveseid lennenek. Plane nem a 6,5 evvel ezelotti csaszar miatt. De az orvos biztos tudni fogja a dolgat.

Nem mukodo petefeszek miatt ne aggodj ha banat akarsz. Nekem egy spontan veteles egy mehenkivuli majd ezt kovetoen meg ket embrioelhalas (amit orvos fejezett be mert nem ment el magatol) utan volt petevezetek atjarhatosagim es akkor derult ki h a mehenkivuli terhessegem a bal peyevezetomben volt elakadva es azota nem atjarhato. Szoval 50% eselyem volt a babazasra. Atfujas utan 2 honappal letyem ujra babas. Azota 3 eves elmult a fiucska es szopi utan egybol becsuszott a hugi is. O most masfel eves. Ugyh ha a babavaras miatt izgulsz h igy hogu fog menni akkor ne aggodj. Siman lehet...

15. youlcsi (válaszként erre: 14. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 18. 11:59

hát nem tudom... ezért írtam ki a fórumot, hogy tudjam, kb mire számíthatok.

nyilván az orvosom fogja megmondani a tutit, de azért jó lenne tapasztalatokat olvasni, pl összenövések oldásáról.

14. 10cc61fb5a (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 11:54
Óóó...jaa..és az így sikerülhet? Mármint ha ilyen rendetlenség van benned?
13. youlcsi (válaszként erre: 11. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 18. 11:31
szednék én, de egyenlőre a baba a cél.
12. youlcsi (válaszként erre: 10. - Massalhangzo)
2017. aug. 18. 11:31
ó, persze, az nem attól van. pcos-es vagyok. viszont a jobb petefészkem teljesen döglött, még csak be sem indul stimulálásra sem.
11. 10cc61fb5a (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 11:21

Fogamzásgátlót nem szedsz? Az tök szépen rendben tudja tartani a ciklust. És ágyő görcsök! ;)

Én a szülés miatt hagytam ki a fog.gátlót, de csak kerek 1 évre összesen, míg meg nem született a béjbike. Utána visszatértem, mert sokkal kényelmesebb.

10. massalhangzo (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 11:20
hat szerintem akkor ez nem a csaszarmetszessel lesz osszefuggesben. annak mi az oka, hogy nem menstrualsz?
9. youlcsi (válaszként erre: 8. - Massalhangzo)
2017. aug. 18. 11:12
6,5 éve
8. massalhangzo (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 11:06
mikor szultel?
7. youlcsi (válaszként erre: 6. - Massalhangzo)
2017. aug. 18. 10:43

tudom, hogy nem szabad kutakodni... csak amikor az ember magára marad a gondolataival, kétségeivel, akkor nehéz ellenállni.


a jobb petefészkem a császár óta nehezen hozható látótérbe, szóval ott szerintem ez esélyes. mondta is a doki, hogy akár oka is lehet annak, hogy ennyire nem működik.


ciklusom nemigen van, szóval a ciklikus változásra nehéz ráfogni bármit is.

6. massalhangzo (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 10:39

nem szabad neten kutakodni, akkor mindent rogton diagnosztizal magan az ember :D


szerintem vard ki a kovetkezo ultrahangot. nekem is csaszarom volt, komplikalt, eletveszelyes allapotokkal, osszevissza varrtak, kesobb ujra, aztan megint, de komolyabb egeszsegugyi problemam nem lett a kovetkezmenye. az jo, ha figyeli a doki, de gyakran elofordul a ciklusok miatt, hogy egyszer valami "furat" latnak, aztan utana nyoma sincs, pillanatnyi allapot volt

5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Dolcsy1989)
2017. aug. 18. 10:18

Igazából nincsenek különösebb fájdalmaim, persze szúrás, görcsölés van néha, de nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentősséget. Viszont úgy 1 hónapja UH-n megjegyezte, hogy furcsán áll a jobb petefészkem, bent van a méhem mögött... és valahogy amúgy sem úgy nézek ki, mint ahogy kellene...

1 hete pedig a császár hegére tett hasonló megjegyzéseket.

Aztán mivel gugli jóbarátom, nyilván elkezdtem olvasgatni, mert az milyen jó már (nem is).

2017. aug. 18. 09:01
Es te mibol sejted? Csak mert en is ettol parazok amiota tul vagyok ket csaszaron es nagyon erzem mikor peteeresem van. Te mit erzel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook