Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Extrém kézbőr repedezés okai fórum

Extrém kézbőr repedezés okai (beszélgetős fórum)


1 2
2022. ápr. 28. 19:34

Tudom, régi fórum, de én most találtam meg. Hátha másnak is segít: a kisbabáknak készült popsikrém nagyon jó az ilyen sebekre, magamon próbáltam ki. Ráadásul azt vérző sebre is rá lehet kenni. A Nivea márkájú a legjobb, de gondolom, azért az összes segít.

Nekem sok kézmosástól kirepedt az amúgy is száraz bőröm, vérzett, nedvezett, és ha ökölbe szorítottam a kezem, felszakadt a seb. Bekentem éjszakára popsikrémmel, reggel már nem szakadt fel, ha behajlítottam a kézfejemet. Utána nagyon hamar be is gyógyult, egy-két nap alatt.

45. michelle.r (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2017. aug. 20. 10:17

Olvass utána a levendula olajnak. Csak a terápiás minőségű, első lepárlásból származó jó - a szintetikus semmiképpen. Ha meggyőz, szerezz be egyet.


Nálunk mindig van itthon, nemrég hozzáértem a wokhoz, bekentem, két perc alatt elmúlt a fájdalom, és heg, nyom nélkül gyógyult a seb.


Szerintem segítene neked is. Amiről én beszélek, az Panarom termék, volt már Primavera is, a többit nem ismerem. Amit a drogériákban lehet kapni, szerintem gyengébb minőségűek, de ha veszel, figyelj, hogy 100% tisztaságú legyen - ennek szerepelnie kell a dobozon.

44. mrfoglalt (válaszként erre: 2. - Bichi)
2017. aug. 20. 07:22

Ez autoimmun betegség.

Egy ismerősömnek is pont ilyen problémája van.

43. bnedora (válaszként erre: 42. - Lapbarna)
2017. aug. 19. 08:38
Szerencsére nekem nem rosszabb. A képen látható pikkelyszerű felrepedezés már ritkán jön elő, inkább az olyan repedés, mintha késsel bevágták volna. Sokszor akkor veszem észre, amikor megfogok egy tárgyat, és az véres lesz.
42. lapbarna (válaszként erre: 39. - Bnedora)
2017. aug. 19. 08:29

Én azt vettem észre, hogy évről évre rosszabb.

Amihez tudom kötni, az az idő. Egyre kevesebb a kollagén, a bőr már nem olyan rugalmas. Plusz én rengetegszer mosok kezet, mindig folyékony szappannal. (abból is már rengeteget kipróbáltam)

Arra emlékszem, hogy nagyanyámnak gyönyörű bőre volt. Anyámnak is jó minőségű a bőre (érted, hogy értem). Nyah, pont ezt nem örököltem, sajnos. :/

41. Bichi (válaszként erre: 40. - Massalhangzo)
2017. aug. 18. 20:45
Szerintem olyan, hogy allergén mentes kajálás nincs. Minden lehető allergént nem lehet kizárni az étkezésből, amíg nem tudja, hogy mi az. Vagyis fokozatos el lehet hagyni a leginkább allergizáló ételeket (glutén, tejfehérje, stb), de minden egyes ilyen több hét, mire kiürül. ha így akar a végére járni, akkor az évekig tarthatna....
40. massalhangzo (válaszként erre: 35. - Bichi)
2017. aug. 18. 18:45

sokfele intolerancia van, ami allergiavizsgalaton nem mutathato ki. sajnos ha az negativ lett, meg nem biztos, hogy nincs par dolog, amit nagyon nem toleral a szervezete


mennyi ideig tartott allergenmentes kajalast peldaul?

39. bnedora (válaszként erre: 38. - Lapbarna)
2017. aug. 18. 18:35

Nekem azt mondták, hogy nyáron is kell szednem a D-vitamint. Igaz, azt nem tudom, hogy a kezem miatt.


A naplómban leírtak szerint én sem tudom, hogy mitől. Biztosan az is számít, hogy mit eszek, és a külső hatás is.

38. lapbarna (válaszként erre: 31. - Bnedora)
2017. aug. 18. 15:58

Én is kb. szeptembertől - májusig kínlódok vele. Nekem a kézfejem, az ujjaim tepednek, annyira szárazak. Rengeteg féle krémet próbáltam, kb. addig az 5 percig tart, amíg beszívja.

Jó lenne valami jó megoldás!

Azt gondoltam, szeptembertől szedni fogok D vitamint, de most már nem vagyok meggyőződve, hogy tutira segíteni is fog. :/

2017. aug. 18. 07:16
Én mostanában kissé többet mosogatok a kelleténél,mivel jelenleg ez a munkám.Akkor repedezett ki brutálisan eleinte,amikor nagyon meleg volt.Mivel én egy olasz pizzériában dolgozom,könnyen hozzáférek az olivához,ami nem csak a kézre,hanem a gyomor és epe gondokra is tökéletes.Minden héten egyszer egyszerűen bekenem a kezem extra szűz Bertolli oliva olajjal.Hagyom rajta 10 percig,aztán ugye magától is lejön róla,mert folyamatosan kell mosogatni.Viszont cserébe nem reped szét a kezem,ráadásul a körömágyam is teljesen rendben van tőle.Nyugodtan elfelejtettem a körömágykiszedőt.Ezt az olasz kollégáim ajánlották és tökéletesen bevált...!!!
36. Bichi
2017. aug. 17. 23:06
Annak aki zsíros krémeket meg hasonlókat ajánlott, annak mondanám mindenféle bántás nélkül, hogy ez messze nem egy "szimpla" bőrszárazság sajnos :(
35. Bichi (válaszként erre: 31. - Bnedora)
2017. aug. 17. 23:03
Szerintem anyué is ilyesmi mint a tied a képen. Sajnos neki most nyáron is szörnyű. Mindenféle kivizsgáláson / Vérvételen /allergiavizsgálaton /gócvizsgálaton volt, sehol nem találnak semmit.
34. Bichi (válaszként erre: 4. - Massalhangzo)
2017. aug. 17. 22:54
Pont ezért vagyok tanácstalan, mert ezeken már mind túl van :(
2017. aug. 17. 22:39
Nem lehet, hogy ekcéma? Nekem is ilyen tüneteim szoktak lenni, valami vegyszert nem bír a kezem valószínűleg. Ftorocort kenőccsel kenem, az csodát tesz.
2017. aug. 17. 22:11
A vitamin hiánya.
31. bnedora (válaszként erre: 30. - Andi.Bobi)
2017. aug. 17. 22:03
Mint írtam, nyáron az enyém is szép, de majd nézd meg ősztől milyen lesz.
2017. aug. 17. 21:55

Nekem is nagyon száraz és repedezett szokott lenni a kezem főleg télen,vendéglátásban dolgoztam,most gyesen vagyok itthon. Sokat mosogatok,takarítok...

Nekem az ujjamon szokott elrepedni ahogy behajlítom a kezem,és napokig reped tovább,van ,hogy vérzik. Nagyon sokféle krémet használtam már. Kamillásat,glicerineset,aloe verásat,betadint fertőtleníteni a sebet. Bepantent,sudokrémet,canestent,norvég formulás krémet...

Most nyáron a pennyben vettünk egy lábápoló krémet amit a kezemre is kentem.Teljesen meggyógyult. 10% urea tartalmú.

2017. aug. 17. 20:16
Egyetemi csoporttársamnak forrásvizes spray hozta rendbe. Az egy svájci kis ajándék mintatermék volt, de azóta Magyarországon is kapható sok ilyen termék.
28. bnedora (válaszként erre: 25. - Massalhangzo)
2017. aug. 17. 19:52

Igen, javult. Mint ahogyan írtam, nyáron, szaunázás után szépen rendbe szokott jönni. Most nyáron pl. alig jött elő. Tegnap óta repedt most egyik helyen. Ha beragasztom, akkor szépen rendbe jön. Most arra gondoltam, hogy lehet attól, hogy ettem disznóhúst, virslit, és pár napig a Dove tusfürdővel fürödtem, ezek valamelyike okozza.


Mosogatni télen-nyáron szoktam, nem hiszem, hogy az okozza.

27. spann (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2017. aug. 17. 19:31

A házimunka.


Úgyhogy mostantól kézzel ne mosogass, ne moss, vagy csak gumikesztyűben.

És éjszakára kézpakolás + kesztyű.

26. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Bichi)
2017. aug. 17. 19:31
Éjszakára vazelinnal kenje be és orvosi gumikesztyűt húzzon rá. Meg fog sülni benne, de hatásos.
25. massalhangzo (válaszként erre: 21. - Bnedora)
2017. aug. 17. 19:23
a te kezed sem volt egyszeru eset, azota javult a helyzet?
24. bnedora (válaszként erre: 23. - Sonysony)
2017. aug. 17. 19:01
Az olajokról már én is hallottam, de még nem próbáltam.
2017. aug. 17. 18:50

Az okát nem tudom.

(Tüneti kezelésre nekem is szükségem van.)


Én növényi olajokat használok erre.

Olívaolaj, tökmagolaj stb.


Feleségem rendszeresen megveszi a különleges olajokat, mint pl. mákolaj dióolaj amelyeknek általában 1 év után lejár a minőségi határidejük és én ezekkel a kezemet szoktam ápolni.

Az olívaolaj is jó, télen nagy hidegben 3-4 csepp olívaolajjal bekenem a kezem és amit nem szív fel a bőröm néhány perc alatt azt egy papírtörlővel letörlöm, sokkal kevésbé fázik így a kezem.

Az egész lábfejemre is alkalmazom az előbbieket, nagyon jót tesz a bőrnek.

22. 8cc24eb355 (válaszként erre: 21. - Bnedora)
2017. aug. 17. 18:45

Ugyan ilyen volt a kezem,de az ujjaim,kezemfeje.Borzalmas volt.

Nekem a terbisil segített és kb 3 éve nem jött elő.

21. bnedora (válaszként erre: 19. - Massalhangzo)
2017. aug. 17. 18:24

Nagyon csúnya volt, és borzalmasan fájt is.

Van naplóm: Megszabadulni az ekcémától

Ebben van fénykép is, hogy milyen volt.

2017. aug. 17. 18:00

Ilyen volt az én kezem is.Bőrgyógyász ajánlotta a terbisil-t.Gombakrém,de csodákra képes.

Igaza volt!

19. massalhangzo (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2017. aug. 17. 17:13
hawaiira kell koltozni :D neked is annyira szetreped a bor, mint a forumindito anyukajanak, sebesre?
18. bnedora (válaszként erre: 14. - Massalhangzo)
2017. aug. 17. 17:01
Hónapok óta eszem a D-vitamint. Nem hiszem, hogy ennek hiánya okozza. Azt megfigyeltem, hogy a szauna jót tesz neki, vagyis amikor távol vagyok pár napig az otthonomtól, akkor szépen begyógyulnak a sebek. Nem könnyű rájönni, hogy mi okozza, és hogy mitől javul. A nyár, a meleg, tény, hogy jó hatással van rá.
17. massalhangzo (válaszként erre: 15. - Bc681dac13)
2017. aug. 17. 16:23

nekem is telen jobban szarad a borom, mint gondolom mindenkinek, csak nem olyan extrem modon, mint amit a forumindito ir


telen a hideg-meleg valtasok is jobban igenybe veszik a bort

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook