Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted miért nem akarnak az emberek Pakson lakni? fórum

Szerinted miért nem akarnak az emberek Pakson lakni? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 21. 10:26
Én 1 hete költöztem ide és imádok itt lakni (Árnyas utca). Minden itt van egy helyen. (ovi, üzletek..) Semmi bajom nincs vele csak a munkahelyem van kicsit messzebb. Munka, albi, minden van itt, ami egy fiatal párnak kell.
2009. okt. 26. 10:06
Ez jó kérdés. Nem voltam még ott.
22. c42a13b98c (válaszként erre: 19. - Serry)
2009. jan. 16. 17:01

Kifejteném, de röviden ennyi a lényege. Nem beszóltam, hanem tényként közöltem. Az emberek birkák módjára hagyják vezetni magukat a média által, amit a Fókuszban elmondanak és a Blikkben leírnak, az Szentírás számukra.

Az iskolában vagy nem tanultak semmit, vagy rövid úton igyekeztek elfelejteni, de gondolkodni és a tudást használni még véletlenül se jut eszükbe. Ha a média úgy dönt, hogy valamiről hisztériát óhajt kelteni, akkor szépen nekiállnak bégetni, gondolkodás nélkül.

Tisztelet a kivételnek, azt meg hülyének nézik...

2009. jan. 15. 10:59

Nem tudom.

Pedig semmi veszélynek nincsenek kitéve sem a lakosok, sem az ott dolgozók. Nekem van egy ismerősöm, aki az erőműben dolgozik, és teljesen egészséges.

20. Serry (válaszként erre: 17. - Konfetti)
2009. jan. 15. 10:35

Teljesen egyetértek veled.

Az a baj az emberekkel, hogy nem tájékozódnak adott dolgokról és az ismeretek nélkül nyilvánítanak vélemény.t Én is itt éltem és sosem féltem. Szerintem nem veszélyesebb itt élni ,mint máshol az országban.

Vagy beszólnak mint vikta is. Ahelyett,hogy értelmesen beszélgetne.

19. Serry (válaszként erre: 18. - C42a13b98c)
2009. jan. 15. 10:31
Kifejtenéd?
2008. dec. 29. 14:04
Mert birkák.
2008. dec. 29. 12:13
Egyetértek maya80-nal, teljesen normális környezet. Sőt, még fejlettebb is, mert az erőmű sok támogatást nyújt a városnak, és még az energiát is olcsóbban kapjuk. Én még senkitől sem hallottam, hogy félne itt élni, valószínűleg azért, mert a környékbelieket széles körben tájékoztatják az atomenergiáról, ellentétben a többi emberrel, aki aztán úgy nyilvánít véleményt, hogy fogalma sincs az egészről. Sebaj, mi szeretünk itt élni, és sem sugárfertőzöttek nem vagyunk, sem AIDS-esek (igen, ezt is megkaptam már. Az emberi intelligencia határtalan, negatív irányba is...). Ennyi.
2008. okt. 20. 22:40
Az erőmű miatt. Mi laktunk vegyigyár közelében, nekem az sem volt megnyugtató. Az atomerőmű közelsége sem az emberek álma.
2008. okt. 20. 22:35
gondolom az erőmű miatt.
14. maya80
2008. szept. 4. 21:16
Pakson élek, környezetmérnök vagyok, és az erőműről írtam a szakdolgozatomat... nincs itt semmi baj, és semmivel sem veszélyesebb, mint bármelyik más település.
13. Serry
2008. máj. 27. 17:25

Ekidli köszönöm szépen az infokat. Én ugyanis hiába születtem Pakson és hiába éltem itt a fél életem nem tudtam erről. S most akkor jön az,hogy már megint veszélyes helyne lakom ugyanis Kecskemétre jöttem férjhez:)))) erről a földrengésről én nem is hallottam.

Azt tudom,hogy az egyetemed tanárai és diákjai figyleik az erőművet,hogyan viselkedik földrengés esetén. Anno mikor robbantásos próbákat végeztek éreztem is és hallottam is:)))

azért tettem fel a kérdést így, mert a szavazáson azt tapasztaltam,hogy az emberek így reagálnak Paksra. Sajnálom...

A szélerőművekről csak annyit mondanék saját véleményként, hogy biztosan hasznos. 1 van is a 6-os út mentén amit látni szoktam, de az azért forog egész évben, mert amikor szélvcsend van vett árammal forgatják. Remélem egyszer a szél eneriáját is kitudjuk aknázni.

Na igen termelődik radioaktív hulladék, de erről sem tudnak sokat az emberek ma hazánkban. Akik már jártak a Látogatóközpontban az erőműben azok tájékozódhattak erről is. Én ajánlom kirándulásként egyszer mindenkinek. S ha már erre jár nézzen szép a városban, Szekszárdon, Györkönyben és még sok tolnai településen.

S kérlet téged ne menj el a fórumról. Biztosan tudsz még értékeset hozzá fűzni.

Sajna én lokálpatriotája maradtam a vidéknek, de legfőképp Dunaszentgyörgynek.

12. McKenzi (válaszként erre: 11. - Ekidli)
2008. máj. 27. 16:55

ez érdekes infó - én sokat az erőművekről, de erről a részéről szinte semmit (energetikát tanultam)

Szerintem érdekes lehetett a paksi kirándulásotok - én is szívesen elmennék oda (még lehet el is megyek egyszer). Voltam már több erőműben, sőt az egyikben pár hónapot dolgoztam is :)

11. Ekidli (válaszként erre: 6. - Serry)
2008. máj. 27. 16:43

Khmm...én amit írtam azt nem azért írtam, mert Paks ellenes vagyok, csak leírtam, hogy szerintem miért nem akarnak az emberek odaköltözni.(Mivel ez volt a fórum címe is.)

Egyetemista vagyok, földtant, geológiát, szeizmikát,stb-t is tanulok. 2-3 tanárom is részt vesz az erőmű földrengés-veszélyeztetettségi kutatásában, és tőlük tudom az infót. És van törés, a kecskeméti törés folytatódik Paksig.1911-ben volt Kecskeméten egy 7-7,5° MSK rengés. Azt feltételezték, hogy mivel ott ilyen rengés volt, ezért a törés mentén Pakson is lehet valamikor. Ezt már kb. 20 éve vizsgálják, az egyik tanárom pedig a vizsgálat egyik vezetője. Azt nem tudom, hogy ma hol tartanak a mérésekben, hogy veszélyesebb-e ott mint máshol, de az tény, hogy törésvonalon van.

Az egyetemünk többször szervezett már oda kirándulást, én is megnéztem az atomerőművet. És nagyon érdekes volt, és életre szóló élmény látni belülről. Lehet, hogy ez így hülyén hangzik, de így van!

Az meg egy másik dolog, hogy arról is tudok, hogy mennyire fontos Magyarországnak az erőmű, nélküle teljesen "csődbemenne"az ország.

Nem akarok elköltözni innen ahol lakok, de ha pl.ott kapnék állást vagy valamiért oda kéne költöznöm nem hiszem, hogy befolyásolna az erőmű működése.


Na ennyi, többet nem írok ide,írjanak a paksiak...

2008. máj. 27. 16:35

Ha azt a kérdést teszed fel ,hogy "szerinted ,miért nem akarnak az emberek Nyokkasfüttyön lakni ,arra is kb ugyaezt az arányt kapod:)

Ne csinálj már belőle lelkiismereti kérdést?:))Mindenki ott szeret élni ahol épp él,ha nem akkor költözik,de nem biztos ,hogy épp paksra.

9. McKenzi (válaszként erre: 6. - Serry)
2008. máj. 27. 16:28

Jól írod, és ez a lényeg: az energiatermelés felét (40%-át) a paksi erőmű adja - ezzel szemben mennyi hőerőmű termeli a másik felét. A hőerőművek szennyezőek, a visszamaradt salakanyag (pernye) pedig radioaktív. Az atomenergiát tiszta energiának nevezik, a kibocsátási szintet folyamatosan mérik, és annak az esélye, hogy a csernobili erőműhoz hasonló baleset történjen 0.

problémát a folymatosan termelődő radioaktív hulladékok tárolása okoz, szerintem a zöldeknek ez a fő bajuk az atomerőművekkel.

Ha már itt tartunk szerintem Budapest veszélyesebb hely :)

8. rózi70 (válaszként erre: 7. - Serry)
2008. máj. 27. 16:05
Annak jobban örülnék, ha a szélerőműveket támogatná.....
2008. máj. 27. 15:34
S még annyit, most hallottam,hogy pl a jelenlegi környezetvédelmi miniszter is támogatja az időtartam hosszabítást. S azt tudtáktok,hogy eredetileg nem 4 hanem 8 blokra tervezték? S ott a hely meg lehetne építeni és nem kéne villamosenergiát vásárolnunk, de még el is adhatnánk belőle? S hogy a franciákat ez erdekelné?
6. Serry (válaszként erre: 5. - Ekidli)
2008. máj. 27. 15:32

"A paksi atomerőmű egy törési vonalon helyezkedik el(gondolom ezt sokan nem is tudják),amelynek az egyik oldalán a medence emelkedik, a másikon pedig süllyed.." Őszintén szólva itt nem értem milyen medencéről beszélsz? Paks a Duna partján van, sík területen a mezőföld szélen ami itt éppen átnyúlik a Dunán a "túlsó félre".

Igen azt értem,hogy félnek az emberek a katasztrófától. Csak éppen azt kell felfogni, hogy ha itt történne valami az országunk területén olyan azb uralkodó széljárás, hogy gyak tök mindegy hol laksz a határokon belül.

Igen Paksnak lejár lassan a müködési ideje, de attól még nem fog megszünni. Egyébként meg azt tudtad, hogy a magyar energia termelés felét ez adja?

Én nem félek jobban ott lakni, mint bárhol máshol. éltem már veszélyesebb helyen is. Én ugyanis életem első 25 évét légvonalban 3km-re az I-es blokktól éltem. S van két tök egészséges gyerekem és semmi bajom nekem sem.

2008. máj. 27. 15:13
A paksi atomerőmű egy törési vonalon helyezkedik el(gondolom ezt sokan nem is tudják),amelynek az egyik oldalán a medence emelkedik, a másikon pedig süllyed...A következményeit nem írnám le. Az emberek többsége ha Paksról hall, akkor sztem egyből Csernobilra asszociál. Egyébként ha jól tudom csak 50 évig működhet ott az erőmű, de ez nem biztos.
2008. máj. 27. 15:11
Miért?Nem akarnak?Én nem hallottam róla,hogy kihalna Paks.:)
3. 6a062297d0 (válaszként erre: 1. - Serry)
2008. máj. 27. 15:08
Én akarok.:)
2. rózi70 (válaszként erre: 1. - Serry)
2008. máj. 27. 14:56

Szia!

Gondolom, hogy az atomerőmű miatt.

Én Bátaszéken lakom,Pakstól kb. 50km, Bátaapátitól kb 10-12-km ( itt lesz az atomtemető), valamint várhatóan a közeljövőben a várostól pár kilóméterre megnyitnak egy uránbányát.....

Na erre szoktuk viccesen mondani, hogy csak úgy sugárzik( majd) a fejünk....

Kevésbé viccesen: Igen, benne van az emberbe a félsz, már csak azért is, mert túl sok a rákos megbetegedés a városban, különösen a fiatalok között. Na persze olyan statisztikát sosem látsz nyilvánosan, hogy Paks, ill. Tolna megye rákos megbetegedései, országon belüli arányok....

Nem vagyok/vagyunk nyugodtak, de nem is tudunk tenni ellene semmit....:((

2008. máj. 27. 14:38

Szerinted miért nem akarnak az emberek Pakson lakni? Hiszen élnek itt emberek, sőt generációk nöttek fel. Ráadásul pl szerintem Pécs veszélyesebb hely, vagy más települések is vannak ilyenebb veszélyekkel ahol élnek emberek. Szóval miért mondják sokan,hogy semmi pénzért nem laknának Pakson.

Ráadásul sokan azzal sincsenek tisztában merre van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook