Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyám fülét kikezdik a legyek. Mivel kezeljem? fórum

Kutyám fülét kikezdik a legyek. Mivel kezeljem? (tudásbázis kérdés)


2017. aug. 20. 10:17
Nekem régebben német juhászom volt,az ő fülét kikezdték a legyek. Nevét nem tudom de ampullányi szert kellett egy literes spriccelős flakonba tenni,az távoltartotta a legyeket.
2017. aug. 17. 19:41
Köszönöm mindenkinek a javaslatokat, ezekből biztos beválik majd valamelyik.
12. lonelywolf (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. aug. 16. 16:49
Ő is van fürdetve.
11. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Lonelywolf)
2017. aug. 16. 15:08

Megértelek, az enyémeknek is érzékeny a fülük, mindennap tisztogatni kell,eddig,lekopogom, sose volt sebes, de én egyszerűen utálom, ha bármilyen rovar a kutyáim közelébe megy (ahogy minden gazdit). Így nyáron gyakran fürdetem őket, bolhaírtó nyakörvet nem tehetek mert leszedik egymásról ezért nekünk a frontline+autan kombó jött be védekezésre.


Megjegyzem, az idén szinte alig látok legyeket, viszont szúnyog több van mint tavaly.

10. bnedora (válaszként erre: 4. - Lonelywolf)
2017. aug. 16. 13:11
Igen.
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Lonelywolf)
2017. aug. 16. 12:57
Neogranormonnal, vastagon.
8. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Lonelywolf)
2017. aug. 16. 12:53
A tavaly a mi kutyánknak is kikezdték a fülét a legyek. A Neogranormon kenőcsöt javasolták(kéket) kezelésre, majd ha teljesen rendbe jött BioKill sprayt a távoltartásra. Tökéletesen bevált mindkettő. Idén sikerült megelőzni a bajt.
7. lonelywolf (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2017. aug. 16. 12:42
Ezt ismerem is, csak most nincs itthon, mert amikor régebben mentek kirándulni a gyerekek, mindig befújtam vele a kezüket, lábukat, nyakukat, meg vitték táborba is. Ezek hagyományos istállólegyek.
2017. aug. 16. 12:35
Én véletlenül jöttem rá, hogy a legyek is utálják mert eredetileg kullancs, szúnyog ellen, séta előtt fújtam be a kutyáimat és észrevettem, hogy mindent távol tart. Autan multi a neve, keress ilyet vagy hasonlót. Eredetileg emberre való de teljesen mindegy
5. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Lonelywolf)
2017. aug. 16. 12:32
Frontline ampulla, 4 hetente. Ez távol tart sok bogarat ès némelyik legyet, de nem mindet. Ahhoz, hogy ne menjenek rá a legyek, egyik sem, egy olyan szùnyogok elleni sprayt kell használnod, ami ilyen multifunkciós, kullancsok elleni is. 8 óráig hat egy ilyen, szóval annyi időnként újra kell fújnod. Ez emberekre való spray, de hasznàlhatod kutyára is, talán létezik az OFF-ból is de én az Autant preferálom. És ezt nem tudja lerázni,befújhatod a takarójàt is.
4. lonelywolf (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2017. aug. 16. 12:04
Ezt állatpatikában lehet kapni?
2017. aug. 16. 12:03
Bordeauxi dog, tehát lelógó füle van, és a füle szélé kezdik ki. Már Próbálkoztam Tardociclyn-nel, Betadinnal, egyéb fertőtlenítővel, de semmi nem használt. Szerencsére nincs elfertőződve. A krémet lerázza magáról. Már tényleg nincs ötletem.
2017. aug. 16. 12:00

Én, anno ezt használtam:


[link]

2017. aug. 16. 11:59
Kutyám fülét kikezdik a legyek. Mivel kezeljem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook