Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen állampolgár lesz? fórum

Milyen állampolgár lesz? (tudásbázis kérdés)


2017. aug. 22. 09:01
Elvileg azé az országé ahol megszületik. Mi a picikénknek 2 hónaposan kérvényeztük a mexikói állampolgárságot is, meg is kaptuk :). Apa ragaszkodott hozzá, hogy kettős állampolgár legyen.
2017. aug. 17. 15:48
Nalunk a pici angol allampolgar annak ellenere, hogy az egyik szulo magyar, a masik union kivuli, de ott nincs kettos allampolgarsag. Mivel a szulok 5+1 even tul elnek Angliaban, az egyik mar letelepedesi engedellyel, igy megkapta az angol allampolgarsagot es mar az utlevelet is.
21. bc681dac13 (válaszként erre: 18. - Csikil4ny)
2017. aug. 17. 15:48
Tévedés, bárkivel megeshet ;) Egyes országokban nem lehetett/lehet.
2017. aug. 17. 11:20

A ferjem eszt, en magyar. A kislanyunk Esztorszagban szuletett, automatikusan eszt allampolgar lett. A magyart kervenyezni kellett volna, (megkapta volna, de nem akartam, mert addigra elkoltozott Tallinnbol a kovetseg.). Esztorszagban hivataloan csak egy ällampolgarsaga lehet egy embernek, most nem irnam le, hogy miert. A gyerekek kettosek lehetnek, de 18 eves korukban valasztaniuk kell.


Szoval, ha a gyermek Franciaorszagban szuletik, es az apa francia, akkor francia allampolgar lesz automatikusan. A kulkepviseleten kell elinditani kesobb a magyar allampolgarsagi kerelmet.


Nekunk pl. semmi hatranyunk nem volt, hogy a lanyom eszt, en magyar vagyok. Ha utazunk valahova a ferjem nelkul, irunk egy papirt, hogy o engedelyezi, hogy elutazzam vele kulfodre.

19. tapka
2017. aug. 17. 10:35
Én meg ragaszkodnék a magyarhoz. Nem azért mert főnyeremény, csak előre gondolkozva legyen csak az az állampolgársága mint nekem.
18. csikil4ny (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2017. aug. 17. 09:50
Honnan veszed, hogy uniós területen nincs kettős állampolgárság?
2017. aug. 17. 06:41

Barátnőmék házasok voltak, a férje török, itthon szült, kettős állampolgár a kicsi 18 éves koráig, akkor választania kell, mert elméletileg nincs már kettős állampolgárság.

Azért szült itthon, mert az az erősebb úgymond ahol születik. Igy világ viszonylatba jobbak a lehetőségei magyarként mint törökként. (kint élnek egyébként)

2017. aug. 16. 21:43
A lányom Ausztriában született,mivel nem voltunk házasok utánam kapta az állampolgárságát Magyar lett,majd miután összeházasodtunk kapta meg az osztrák állampolgárságot.
15. bumburka (válaszként erre: 1. - Cc7a88f96d)
2017. aug. 16. 19:16
lehet kettős állampolgár is
2017. aug. 16. 12:51
Nekünk ez vizsgaanyag volt pár éve. A gyermek azt az állampolgárságot kapja, amelyik országban született. De lehet, hogy már változott.
13. Epresturmix (válaszként erre: 9. - 1c2bf7d42c)
2017. aug. 16. 11:20
Huh bocsi, összekevertelek valakivel hirtelen ahogy a nevedre néztem. Tekintsd tárgytalannak. :D
12. Epresturmix (válaszként erre: 7. - 1c2bf7d42c)
2017. aug. 16. 11:17
én meg az amerikait, mert utánanéztünk, hogy éri meg majd, ha arra kerül a sor. :D
2017. aug. 16. 11:14
10. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Cc7a88f96d)
2017. aug. 16. 11:12
Most ebből mit derítettél ki? :D
9. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2017. aug. 16. 10:37
vagy pedig aze az orszag allampolgara lesz, amelyike a gep felsegterulete
2017. aug. 16. 10:36
Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 16. 10:33

Orszagonkent valtozo a gyakorlat.

Csak az angolt ismerem.

6. dolcsy1989 (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2017. aug. 16. 10:29
Igaz. Akarmelyik szuloje magyar, akkor a gyerek megkapja. Csak itthon is anyakonyveztetni kell. (Kerveny alatt igy gondoltam...apasagi es szuletesi kivonat(ok) kellenek...meg egy rakas sorbanallas a hivataloknal de automatikusan, elbiralas nelkul kapja)
2017. aug. 16. 10:18

Ezt találtam:

"Magyarországon az állampolgárságról szóló 1993. évi LV. törvény értelmében születésétől fogva magyar állampolgárnak tekintendő egy magyar állampolgár gyermeke, függetlenül születési helyétől. Ennek értelmében egy magyar állampolgár gyermeke a születésével a törvény erejénél fogva, automatikusan magyar állampolgár lesz. Akár az apa, akár az anya után „örökölhető” a magyar állampolgárság."

Természetesen itthon is anyakönyveztetni kell.

Egyébként én úgy tudom, hogy kettős állampolgárságú lesz. (ha repülőgépen szül valaki, a gyereke egyik állampolgársága az amelyik ország légterében megszületett)

2017. aug. 16. 09:42
Ha az apa tesz apasági nyilatkozatot, akkor francia. Viszont mivel te magyar vagy, így a gyerek születési anyakönyvi kivonatában szerepelni fog, hogy ő francia, anyja magyar. Magyar állampolgárságot csak úgy kaphat, ha az apa lemond a gyermekről. Ha jól tudom uniós területen nincs kettős állampolgárság! De nem akarok hülyeségeket beszélni. Apát miért nem kérdezed meg erről? :O
2017. aug. 16. 09:39

En ugy tudom h ha az apa tesz apasagi nyilatkozatot es itthon szuletik akkor a magyar szuletesi kivonattal es apasagi nyilivel kell kerni a francia allampolgarsagot. Ha kinnt szuletik akkor apasagi nyilivel automatikusan francia lesz es itthon kell majd kervenyezni a magyar allampolgarsagot.

Tehat ha van apasagi, nem hazasok es kulonbozik anya apa allampolgarsaga akkor azt kapja automatikusan ahol szuletik (nyilvan a ket orszag kozul valamelyikben es nem egy harmadikban) es a masikat kell kervenyezni.

Vegeredmenyben kettos allampolgar lesz. De kerdezz pontosan utana. Sztem a bevandorlasi hibatalban tudnak adni pontos infot...orszagfuggo is a dolog de nekem igy volt csak apa nem francia.

2017. aug. 16. 09:36
Francia
2017. aug. 16. 09:20
Tegyük fel,hogy az apa francia,anya magyar,nem házasok.Akkor a gyerek fr.országban születve milyen állampolgár lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook