Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zebrapinty és papagáj együtt fórum

Zebrapinty és papagáj együtt (beszélgetős fórum)


2017. aug. 16. 07:51
Más megoldást kell találnom. Köszönöm az információkat mindenkinek!
2017. aug. 16. 07:50
Más fórumokon is érdeklődők, és sehol nem javasolják a két madárfajtát együtt, uh nyilván nem fogom megpróbálni.
7. Lili_09 (válaszként erre: 6. - 18f139611b)
2017. aug. 16. 07:48
... nyilván azért kérdeztem meg, mert azt semmiképp nem szeretném ha szenvednének. Szeretném ha valamiféle kontaktot is tudnék kialakítani a kis madarakkal, de a pintyek nem igazán vevők erre. 3 éve azért került hozzam egy pár pinty mert máskülönben elpusztítottak volna őket. Az első tojó kirepült, utána hoztunk egy másikat a fiúnak, az meg beteg volt ( az allatkereskedok meg jó fejek h így is eladtak) utána megint hoztunk egy tojót,vele minden rendben, de mostanra annyira megöregedett a fiú, h elaludt, így itt maradt a tojó. Melle keresnek társaságot, de így, újra már más fajtával probalkoznék, hamar így alakítottam a dolgokat, h madaraim lettek. Emiatt gondolkozom csak hogy mit tegyek.
6. 18f139611b (válaszként erre: 3. - Lili_09)
2017. aug. 15. 13:01

Ha azt akarod, hogy szenvedjenek, akkor elég :) de max kettő kisebb méretű madarat tartanék benne.

Különböző fajtájú madarakat meg max csak akkor, ha fióka koruk óta együtt vannak. Ugyan még soha nem próbáltam összeszoktatni egymással madarakat. Sok-sok szabadidő és kitartás kell hozzá.

Mentett fiókám van, aki kiesett a fészekből és nem gyógyult meg a szárnya, most már három éve van nálam. A kalitkája 100x60x50-es úgy, hogy ő nem tud repülni.És mi a baj a csak pinttyel? :) azok is nagyon cukik. Papagájom gyerekkoromban volt utoljára, így azokról nyilatkozni nem tudok, mert inkább anyu foglalkozott velük, mint én :D

2017. aug. 15. 09:16
Szia!Huligánt pintyfélével nem ajánlom!Inkább vegyél vagy csináltass a pintynek másik kalitkát.A huligán sunyi és verekedős,főleg a tojó!
4. Lili_09 (válaszként erre: 2. - 18f139611b)
2017. aug. 15. 09:13
Megkérdezhetem h mekkora a te kalitkád? És milyen fajta a kismadár?
3. Lili_09 (válaszként erre: 2. - 18f139611b)
2017. aug. 15. 08:54
Köszönöm a tapasztalatodat. Nekem anno azt mondtál hogy kettőnek bőven elég ekkora sőt többnek is. Azért mertem rajta elgondolkodni. Viszont szeretnek próbálkozni a papagáj okkal is, de ezt a pár nélkül maradt tojó pintyemet nem cserélném el. Sajnos nem tudom mitevo legyek, mert csak pintyet most nem szívesen tartanék.
2017. aug. 15. 08:19
Szerintem négy madárnak kicsi egy ekkora kalitka.Az én madárkám (aki akkora, mint egy zebrapinty) ennél nagyobb kalitkában van egyedül. A zebrapinty elég "akaratos" madár, nehezen jön ki másokkal. Én pintyféle mellé akartam volna egyet, de lebeszéltek róla.
2017. aug. 15. 07:30

Sziasztok!


Abban szeretném a tapasztaltak segítségét kérni, hogy mi a tapasztalat arról, ha papagájt és zebrapintyet akarunk együtt egy kalitkában tartani? Működőképes a dolog? Viszonylag nagy kalitka 86cm x 65cm x 53cm (szélességXmagasságXmélység). Egy zebrapinty párt és egy hullámos papagáj párt (vagy valamilyen kisebb méretű papagáj párt) szeretnék együtt tartani, tehát összesen 4 madár lenne egy kalitkában.

Illetve abban tudnátok segíteni milyen élő növényt tudnék betenni hozzájuk?


Előre is köszönöm a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook