Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet ételintoleranciával, avagy a "MENTES" étrendet követők fóruma fórum

Élet ételintoleranciával, avagy a "MENTES" étrendet követők fóruma (beszélgetős fórum)


2017. szept. 4. 13:29
Én Mindenmentes Nóri receptjeire esküszöm. Nagyon ritkán ír konkrét márkát, szinte bárhol be tudsz vásárolni a receptjeihez. Minden étkezéshez találsz nála tippeket.
11. vviki2_t (válaszként erre: 10. - Anina0916)
2017. szept. 4. 13:18
Vészkaja perpill a puffasztott rizs mogyoróvajjal. :-D Tudom hízlal, de a súlyommal nincs gond, így lelkifuri nélkül eszem. De néha nasiznék mást is. Találtam olyan étcsokit amiben nincs szója, sem tej és a penny-s "after eight" csokiban sincs semmi tiltott dolog. Ezen kívül aszalt szilva jelenleg a nasim.
2017. aug. 21. 17:02
És amúgy mik a "vészkajáid"? Én a leírtak alapján diákcsemegére, csonthéjasokra, aszalmányokra és magvakra gondolnék...
2017. aug. 21. 16:58
Ajánlani tudom neked a kölest és a bulgurt. Ezeket én is szeretem. A kuszkusz és a hajdina is jók lehetnek neked, de az első ízével kapcsolatban megoszlanak a vélemények, a másodikkal meg nincs tapasztalatom.
2017. aug. 21. 16:56
Sziasztok! Férjem egyenlőre még konkrétan nem ismert bélbetegsége miatt kerüljük a tejet. Nekem nem kell, így én teszek kivételeket, de azért igyekszem, hogy ne ingereljem őt. Nálunk a mandulatej és a kókusztej váltak be leginkább, mint tej-helyettesítők, ha épp vmiért az kell egy kedvenc receptbe vagy a kávéba.
2017. aug. 16. 09:16
Sziasztok! Én is Szafizok. :-) Glutén-, tej- és cukormentes diéta. + Még sokminden más.
6. vviki2_t (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2017. aug. 16. 08:32
Köszönöm! :-)
5. Hoxa
2017. aug. 15. 17:44
Szafi termékeit és receptjeit ajánlom én is, tej-, tojás- és gluténmentesen kell étkeznünk, nekem ő volt a mentsváram az elejétől fogva.
4. vviki2_t (válaszként erre: 3. - Zsanci79)
2017. aug. 15. 09:09
Köszönöm, nemrég ajánlotta egy ismerősöm, most próbálkozom vele. A kenyérlisztkeveréke nagyon jó, a többi még a polcon lapul, vár a tesztelésre.
3. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Vviki2_t)
2017. aug. 15. 09:07

Nem lehet egyszeru az elet ennyi intoleranciaval.

En csak javaslom a Szafi free termekeket, kifejezetten etelallergiasoknak keszult alapanyagok.

Ha nem ismerned még, a facen megtalalod, receptek is dögivel vannak ott.

Nem olcso termekek, de aki ennyi mindennel kuzd, annak nemigen van mas valasztasa.

2017. aug. 14. 22:08

Nem diétázom,nekem laktózintoleranciám van.

Tejes,tejszínes ételeket kerülöm, vagy ha tejes dolgot eszem,abból is a laktózmentes dolgokat vásárolom. Igaz jobban oda kell figyelni mit ehetek,de diétára sosem gondoltam.:D

2017. aug. 14. 14:22

Beszélgetni hívok minden olyan hoxázót, aki valamilyen ételintoleranciában szenved és emiatt szigorú diétán van. Örömmel olvasnék tapasztalatokat, recepteket, életviteli tanácsokat, kinek-mi segített.

Háromgyermekes anyukaként, 24 éve tartó pollenallergia és több év gyomor- és bélpanasz után kb. két hónapja diagnosztizálták nálam az intoleranciát. Nem fogyaszthatok rozst, tojást, tejet, búzát, zabot, babot, borsót, szóját, almát, banánt és krumplit. Kukoricát és sertést csak módjával. Csirke, rizs jöhet, zöldségek közül csak az, ami nem okoz keresztallergiát a parlagfűvel, fekete ürömmel. A diéta első két hete pokol volt. Aztán rájöttem, hogy nem kell éheznem, csak oda kell figyelnem arra, hogy mindig legyen nálam valami "vészkaja", ha megéheznék, mert nem tudok bármikor beugrani a sarki pékségbe valami ehetőért... Márminemű hozzászólásnak örülök, lehet, hogy csak később válaszolok, de ez csak a munkám végett van. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook