Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondás után elmehetek táppénzre? fórum

Felmondás után elmehetek táppénzre? (tudásbázis kérdés)

10. júliusi (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. aug. 14. 09:18
Mióta dolgozol ott? Van esélyed másik munkát találni?Jól gondold meg.Én 21 éve vagyok egy helyen,néha már én is felálltam, és eljöttem volna onnan legszívesebben,hidd el...
2017. aug. 13. 18:54
amíg nincs másik helyed, ne mondj fel semmiképpen, a betegállományt told addig amíg lesz másik, nehogy két szék közt a pad alatt legyél
8. globus (válaszként erre: 7. - Globus)
2017. aug. 13. 13:35

Ha jól értem, 15 napra mehet táppénzre.

Felmondási időre munkáltató akár fel is mentheti munkavégzés alól (tp. nélkül), itt nem ismerjük a körülményeket.

2017. aug. 13. 13:33

Ezt találtam:

Nincsen akadálya annak, hogy a munkavállaló a felmondási idejét táppénzen töltse, amennyiben a keresőképtelenség a felmondást időben követi (az után kerül rá sor). Ennek egyetlen feltétele a keresőképtelen állapot, melyet orvos igazol. A keresőképtelenség időtartama a felmondási időt nem fogja elnyújtani azaz, a munkaviszony a felmondási idő leteltével megszűnik. A munkaviszony csak akkor hosszabbodik meg, amennyiben a munkáltatói felmondás keresőképtelenség alatt történik. Ekkor ugyanis a munkavállaló felmondási korlátozás alatt áll, így a felmondási idő a visszatérését követően kezdődik el.

[link]

6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. aug. 13. 13:32

Akkor honnan mégy táppénzre, ha felmondasz?

Ne mondj fel, irány táppénz, ha ilyen a helyzet.

És ahogy mondják; ha találsz jobbat, kiíratod magad, és akkor egyből felmondasz.:)

5. bnedora (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. aug. 13. 13:13
Amíg valaki állományban van egy cégnél, akkor szerintem az nem passzív táppénz.
2017. aug. 13. 13:11
Nem. Passzív táppénz évekkel ezelőtt megszűnt.
3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. aug. 13. 13:05
ha az én gyerekem lenne ilyen helyzetben,azt mondanám én is hogy menj el táppénzre, és közben keress másik helyet,még akkor is felmondhatsz ha már van másik hely
2. Böce (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. aug. 13. 12:54

Mi lenne, ha előbb keresnél másik munkahelyet és akkor mondanál fel, ha már van hova menned dolgozni?


Menj táppénzre, közben keress munkahelyet, felmondani ráérsz. És lehet, hogy ha tp-n vagy, ők mondanak fel neked:-)


Munkaerő kölcsönzőhöz sose mennék dolgozni, élősködők.

2017. aug. 13. 12:49
Holnap mondanék fel a munkahelyemen,illetve csak közlöm velük,majd ők tovàbbítjàk a kölcsönző cégnek(Prohuman).Mikortól kezdődik a szerződésemben leirt 15nap felnondàsi idő?Kedden kiírathatom magam tàppénzre?Nem hosszabbodik meg a felmondàsi idő?Tudom ez szörnyen hangzik de annyira rosszul vagyok ha bekell mennem,hogy szabàlyszerüen rosszul vagyok,mindig velem kiabàlnak,holott nem rongàltam monitort,nem néztem be 2 ezer Ft-ost 20 ezresnek és hasonlók...Mindig mindenért velem üvöltenek,így nem akarok tovàbb ott maradni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook