Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen vallás az Adventista, miben különbözik más vallástól? fórum

Milyen vallás az Adventista, miben különbözik más vallástól? (tudásbázis kérdés)

9. Porcica (válaszként erre: 8. - Ibolyka43)
2017. aug. 13. 14:57
Nincs mit!
2017. aug. 13. 13:05
Koszonom szepen
7. Porcica (válaszként erre: 6. - Ibolyka43)
2017. aug. 13. 11:57

Vasárnap helyett szombat, mert eredetileg a naptárban az volt a hét hetedik napja. Tisztán étkezünk, ahogy a Biblia írja, pl. nem eszünk sertéshúst. Igyekszünk helyesen élni, de megfogalmazni mi a helyes élet, már nehéz.

Ez egy életérzés, ahol sosem felejted el, hogy amit nem szeretnék, hogy velem megtegyenek, azt én sem teszem meg másokkal. Figyelsz a környezetedre, az embertársaidra, és önmagadra is. Nem mérgezed és rongálod egyiket sem, sem fizikailag, sem lelkileg. Persze ez néha nagyon nehéz! Nem a tökéletesség a cél, hanem a törekvés, hiszen senki sem tökéletes, de törekedhet rá.

Ami még fontos, nem "hittérítünk" a szó szokásos értelmében, nem erőszakoljuk rá senkire a vallásunkat. Bármikor bátran bemehetsz egy templomunkba, senki nem fog behálózni, senki nem erőltet rád semmit. Távozhatsz amikor akarsz, visszamenned sem kötelező. Ha akarsz kérdezhetsz, beszélgethetsz, vagy csak meghallgathatsz egy istentiszteletet.

Nálunk az a lényeg, hogy megtaláld a hited, és meglásd mindenben Isten keze munkáját. Még önmagadban is.

Itt találod meg a honlapot, de ha szeretnéd én is válaszolok még a kérdéseidre: [link]


Én is kérdezhetek? Hogyan találkoztál az Adventista névvel és miért lett számodra annyira érdekes, hogy egy fórumot indíts róla?

2017. aug. 13. 11:15
Milyen szokasok,szabalyok vannak?
5. Porcica (válaszként erre: 1. - Ibolyka43)
2017. aug. 13. 10:13
Ha valamit első kézből szeretnél tudni, akkor kérdezz engem bátran.
2017. aug. 13. 09:43
varakoznak, varakoznak, varakoznak...
2017. aug. 13. 09:03

[link]


google esetleg?

2. pink habroló (válaszként erre: 1. - Ibolyka43)
2017. aug. 13. 09:01

A szombatban különbözik,náluk az a vasárnap,és a vasárnap meg a hét első napja,de az alapok ugyanazok.

Ellen D. White a fő alapító.Az 1800-as években élt és rengeteg látomása volt a néninek,amik egészen extrém is voltak. Pl az első emberpár 4 méteres,sőt az eső időkben ilyen magasak voltak az emberek,mivel 900 évig éltek elég fejlett volt a technika,ott tartottak mint a mostani civilizáció.Szóval voltak ilyen látomásai is ennek a nénikének,persze sok más mellett,ez csak az egyik legérdekesebb.

2017. aug. 13. 05:41
Milyen vallas az Adventista, miben kulonbozik mas vallastol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook