Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Túl tudom tenni ezen magam? Hogyan? fórum

Túl tudom tenni ezen magam? Hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. Tenkes Kapitánya (válaszként erre: 52. - Syria)
2017. aug. 21. 12:10
Tényleg az lenne a természetes, hogy egy édesanya és édesapa számára a gyereke legyen a legtökéletesebb és tudassa is Vele, de sajnos ez sokszor nem így van, és a kisgyereknél, akiből később felnőtt lesz, komoly kisebbségi érzést ültet el a lelkében a szülő! Egy életre meghatározza az életét, ez az igazság! Személy szerint én sem kaptam elég szeretetet, nagyon megviselt,és nagyon megvisel a mai napig is, sokszor van kisebbségi érzésem különféle helyzetekben, de hozzáteszem, hogy én akkor nagyon szeretem az anyukámat és az apukámat is, nem haragszom emiatt Rájuk, sajnos már nem élnek!
53. ina87
2017. aug. 19. 17:58
Ki kellene lépni a múltból,ismered anyudat szóval tudod milyen ember az ilyen fajta sose fog változni,lelked mélyen hiába szeretnéd h jó kapcsolatotok legyen és jó nagy szülő,sajnos vannak emberek akik nem arra születek h szülővé váljanak még is vállalnak gyereket csak azt nem tudják h hogyan kell nevelni és szeretni,inkább talán egyszerűbb lenne ha meg szakítanád a kapcsolatot vele,nem könnyű biztos de azért h egész életedben azért teperj h legalább 1 jó szó kicsússzon a száján,büszke legyen rád szeresse az unokákat hidd el nem éri meg,mert sosem fogod meg kapni ez most nem szép amit írtam de sajnos ez így van.
52. syria (válaszként erre: 51. - A7eb88768b)
2017. aug. 16. 17:50

A dicséret nagyon fontos, de ha elmarad, akkor sem szabad megzuhanni.


Én például nem emlékszem egyetlen esetre sem, hogy pl. a szüleim, nagyszüleim, bárki megdicsért volna. Az iskolában a tanárok se. Nekem elég volt, hogy egy-egy jól sikerült magyar dolgozatomat körbehordták és más osztályokban felolvasták példaképpen; akkor ez egyfajta „divat”, vagy szokás volt általános felsőben és a gimiben is.

Amikor fénykoromban mondták, hogy csinos vagyok, senkinek nem hittem el, az engem irigylő nőknek sem, mert világ életemben elégedetlen voltam a külsőmmel. (Ma már tudom, hogy hülye voltam. :D)

Csak most értettem meg a páromat, akit a hideg kiráz, ha elismerően megdicsérem valamiért. Mert van valaki, akinek elég sokat dolgozok, és minden alkalommal elmondja, hogy az adott területen én vagyok a legjobb, akivel eddig találkozott, meg hogy milyen okos vagyok. Valósággal ráförmedek, hogy hagyjuk a sallangokat, térjünk a lényegre. Mert úgy vagyok vele, hogy ha nem volnék jó, nyilván másnak adná a feladatokat.


Egyébként az (lenne) a természetes, hogy egy anya számára a gyereke a legtökéletesebb, és ezt tudatja is vele.

51. a7eb88768b (válaszként erre: 50. - Syria)
2017. aug. 15. 08:57

Nagyon köszönöm a bátoritó szavakat.

Önértékelési gondjaim még mindig vannak,ez nem tegnaptól tart,és szerintem nem most fog elmúlni.Én a gyermekeimet magasztalom,erről nem tehetek,ha ti itt ismernétek őket akkor biztosan ti is úgy gondolnátok hogy okosak,szépek,tisztelettudóak.Szóval én elég gyakran dicsérem őket,szeretgetem,erre ők ráreflektálbak hogy:-Anya te vagy szép,nem mi :)

50. syria (válaszként erre: 46. - A7eb88768b)
2017. aug. 15. 08:51

Egészen jól fogtál hozzá a küzdéshez. :)

Remélem, az önértékelési problémád kipipálva, hiszen a gyerekeid szerint is szép vagy. :)

A lelki sérüléssel nehezebb lesz megbirkóznod, de sikerülni fog, meg sikerülnie kell.

Tedd félre a visszahúzó anyádékat! Alap: nem állunk szóba azzal, aki nyalást vár.

49. a7eb88768b (válaszként erre: 47. - Böce)
2017. aug. 15. 06:37
Köszönöm szépen!
48. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 46. - A7eb88768b)
2017. aug. 14. 22:47

Ne gondolj arra, hogy ok mit gondolnak!

le@om tabletta ezerrel!!

47. Böce (válaszként erre: 46. - A7eb88768b)
2017. aug. 14. 22:28

Látod, mennyi jó és szép dolog van minden napodban?


Ezek adjanak neked erőt a harcodhoz!

46. a7eb88768b (válaszként erre: 44. - Böce)
2017. aug. 14. 21:38
Huuuu volt jó pár,megfogadtam az egyik hozzászoló tanácsát,és arra gondolok esténként,hogy milyen három dolgot tudok felsorolni ami pozitivum volt a napomban.Erre csak úgy özönlöttek a jók,minden a gyerekeim köré fonodik.Hogy nevettünk,hogy elmondják hogy ők azért szépek mert az anyukájuk szép,hogy megölelnek.De ez mellett tudom hogy kifignak kezdeni anyámék előbb-utóbb,nem fognak bèkén hagyni.Ők nem nyugszanak bele abba ha valaki nem nyal nekik.Önértékelési problémám van,lelkisérülésem is van.Helyre fogok jönni!!!!!Küzdeni fogok!
2017. aug. 14. 20:17
Egyel valami finomat, tegy magad melle egy szal viragot; vegyel magadnak valami szep agynemut, haloruhat, stb.
44. Böce (válaszként erre: 42. - A7eb88768b)
2017. aug. 14. 08:00

Látod, már tudsz jót is írni, csak így tovább.


És tegnap milyen apró vagy nagy örömök voltak?

43. syria (válaszként erre: 42. - A7eb88768b)
2017. aug. 14. 07:45

Látod, arra kell gondolnod: elég nagy a család, az anyukád nélkül is! Tudom, hogy nehéz ilyen anyai múlttal élni, de túl kell lépned rajta, mert változtatni tudsz a történteken.

(Már értem, miért van önkép-értékelési zavarod.)

42. a7eb88768b (válaszként erre: 27. - Cucicsillag)
2017. aug. 11. 17:16
Abszólut nem szégyen,hogy ilyen barátaim vannak,hogy rájuk tudok számitani.Az a szégyen,hogy anyám életerős,annyira azért nem idős(57 éves) és soha nem tudtam rá hagyni a gyerekeket,holott nem dorbézolni akartam,hanem dolgozni.Azért a rengeteg rossz közül kiemelnék egy nagyon jót,három kislányom közül a legnagyobb nem közös,13 éves az ismertség az édesapjával kb 16 éves,nagyon jóban vagyunk,és a volt anyósom(amikor tud!) mindig segit.Sosem tesz különbséget,mind három lányt ugyan úgy szereti,pedig van jó pár vérszerinti unokája.A lányom édesapjáék is négyen vannak testvérek.:)
41. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 40. - A7eb88768b)
2017. aug. 11. 12:22

Naponta hallgass egy vidám zenét;

olvass el egy szep verset;

hasznalj valami finom parfumot;

levegozz csendben 10 percet es kozben gondolj pl. a tenger hullamaira.

Lehet jo meditativ zeneket talalni yuetuben.

40. a7eb88768b (válaszként erre: 38. - Böce)
2017. aug. 11. 11:28

Köszönöm szépen:)

Jól esik,meg fogadom!!!

39. gizus58 (válaszként erre: 25. - A7eb88768b)
2017. aug. 11. 11:26
Akkor tedd a korlátozott ismerősok közé, ő nem fogja tudni, te meg nem látod mit írkálnak csak ha külön rákattintasz az oldalára. Ne szenvedj ha nem muszáj! Örülj a saját családodnak!!
38. Böce (válaszként erre: 36. - A7eb88768b)
2017. aug. 11. 11:11

Mától kezdve egyet fogadj meg és tarts be:


minden nap végén 3 olyan, aznap történt dologra gondolsz, ami jó, kellemes, mosolyra késztet. És nem arra, hogy anyád meg az élettársa mikor mit csinált vagy mondott.


Mostantól ezeket várjuk tőled. Meglátod, ez megváltoztatja az életedet.

37. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 36. - A7eb88768b)
2017. aug. 11. 10:43
És ez így van jól. Te teljesen jól működsz:)
36. a7eb88768b (válaszként erre: 35. - 5fd0bd70c7)
2017. aug. 11. 10:33
Teljesen másképp nevelem őket,bár ez miatt is sokszor belém kötött.Például én még soha nem bántottam egyik gyerekemet sem,úgy gondolom a verés semmire nem megoldás,ez miatt többször megszólt,hogy néha el férne nekik egy-két pofon.Azt is többször szóvá tette,hogy én érdekesen müködök,a gyerekeimet imádom,aztán a férjemet,utána az öcsémet és senki nem létezik rajtuk kivül.
2017. aug. 11. 10:21
Nem attól anya az anya, hogy világra hoz egy életet, hanem ha szeretetben, becsületben fel is neveli. Anyád nem ez a kategória. Neked nincs miért szégyenkezned, ne legyen lelkiismeret furdalásod. Szeresd a gyermekeidet, arra törekedj, hogy a lehető legjobb legyél
2017. aug. 11. 10:11

Letiltottam mindkettejűket,bár ez újabb vitát fog generálni,tudom.Anyám ez miatt kikezd,az élettársa rég nem ismerôsöm,de látom ahogy provokál facen.Nincs erre szülségem,tényleg.

Egyébként jelentkeztem pszchiologushoz,jártam tavaly is,sokat segitett,de az arról szolt hogy tönkrement a házasságom,majd ugyanitt az exférjemmel elmentünk párkacsolat terápiára,és igy nem járhattam egyénibe.Nem akarok nyugtató függő lenni,ezért ez nem Tb-s rendelés,magánorvosok.Remélem segiteni fog.

2017. aug. 11. 09:42
Nekem az is olyan életszerütlen,hogy ugyan név nélküldde kb mindenki tudja hogy engem provokál az élettársa facebook-on,és ezt hagyja.Semmi közöm ahhoz az emberhez,rég nem otthon éltem mikor összekerültek.Nem egyszer megfenyegetett,engem és a családom,persze nem félek tőle mert tudom hogy csak a szája nagy.Ennek ellenére anyám mindig az élettársát védte,és közölte hogy ne merjem palijának nevezni,ki kéri magának mert szetveri a fejemet.Kicsit vicc.....
32. Ikebana3 (válaszként erre: 30. - A7eb88768b)
2017. aug. 11. 09:40
Javaslom, hogy tarts olyan távolságot, amilyent csak lehet. Tönkre tette az életed és most felnőttként is szipolyoz. Csak úgy tudod magad védeni, ha távoll maradsz tőle.
31. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. aug. 11. 09:37
Tényleg ideje lenne felnőnöd. Nem kellene azon gyötörnöd magad, hogy őt megváltoztasd. Olyan, amilyen. Mindig is ilyen volt. csúnya dolog talán, de tekintsd úgy mintha külföldre mentél volna és nem tudod vele tartani a kapcsolatot semmilyen szinten.Vagy mintha meghalt volna. Ne ábrándozz átlagos, fagyizós életről, mert a te életed nem átlagos, fogadd el. Fából vaskarikát nem lehet csinálni. Másik nagyszülők nincsenek? Vidd őket oda. Éld a saját életed, mert úgy látom beleragadtál egy önsajnálatba és nem vagy képes élni a jelenben. Ha úgy érzed szükséged van rá, keress egy pszichológust, aki segít.
30. a7eb88768b (válaszként erre: 29. - 1c2bf7d42c)
2017. aug. 11. 09:27
Állandóan ezt szajkózza,hogy 34 évig értem mennyi mindent feláldozott,felnevelt.Nagyon unom már.
2017. aug. 11. 08:57

Nem te kerted az eletedet a szuleidtol.

A tobbi sima zsarolas.

A szulonek elsosorban kotelessegei vannak a kisgyermekevel szemben.

Az, hogy valakinek enni-inni adnak, mehg agyat meg ruhat, meg nem neveles, csak tartas.

Gyakran meg egy kutya vagy macska is tobb erzelmet kap, mint a kisgyerek - sajnos -,

28. _hóvirág_ (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. aug. 11. 07:27
Hellinger féle családállításra menj el,illetve kineziológushoz. Ne emészd magad,örülj,hogy minderer rájöttél!!!:)
27. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - A7eb88768b)
2017. aug. 10. 23:28

Hogy tudod magad tultenni? Csakis azzal, ha elarkozol a negativ dolgoktol -beleertve anyudat is.

Nem azt mondom, hgy has. a helyzetunk, de ertem a problemadat. Igazabol kellene egy franko pszihomokus neked, aki megtudja ertetni veled, hgya mult, az a mult, a jelenedet pedig te alakitod egyedul es ha jo iranyba akarsz haladni -nemcsak a gyerekek miatt-akkor hanyagolod anyadat.

Amugy nem szegyen, hgy baratno vigyaz a gyerkocokre, vannak sajnos olyan nagyszulok, akik ugy elik meg az unokakat "hgy azt nem Ok vallaltak" igy foglalkozzanak veluk a szuleik. Nem fogok peldakat felhozni :)

Amivel magadon tudsz konnyiteni az az, hgy elfgadod, ilyen anyad van es slussz.

Feltetelezem, a tobbi (tesodtol szarmazo )unokat is "lekakalja..." Ugyhmond. Ez nem a te terhed, ne legyenek elvarasaid vele szembenes akkor nem is fogsz csalodni.

Sok szerencset!

26. 10cc61fb5a (válaszként erre: 25. - A7eb88768b)
2017. aug. 10. 22:10
Pont azt írjuk itt többen, hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot. Abba nem fér bele a facebook-mutyi. Szükséged van rá? Gondolom nem. Akkor lapátra vele.
25. a7eb88768b (válaszként erre: 24. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 10. 22:08

Gondoltam rá en is.

Csak anyám ezen megint paláverezne.Ez fix.Ha letörölném őt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook