Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munkahelyváltás 40 felett fórum

Munkahelyváltás 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. aug. 13. 17:05
Szerintem 60 felé fölött nem h.ülyeség hivatalosan is összeszedetni az éveket. Sokan meglepődnek a 40 év összekaparásánál hogy mik nem számítanak bele meg hogy hol nem voltak bejelentve vagy csak részmunkaidőben. Jobb ezt tudni időben mint később csalódni...
105. globus (válaszként erre: 103. - Lapbarna)
2017. aug. 13. 14:48
Nekünk a szakmával kapcsolatos órákon volt kihelyezett gyakorlat különböző külső munkahelyeken, heti pár óra + tanév végén általában 3 hét. Hozzáteszem, suliban ugyanezt a szakmát 3 év alatt is el lehetett sajátítani, az szakiskolai végzettséget adott, érettségi nélkül.
104. globus (válaszként erre: 102. - Lapbarna)
2017. aug. 13. 14:45
Ühüm, szóval szakközép semmiképpen nem számít... :/
103. lapbarna (válaszként erre: 102. - Lapbarna)
2017. aug. 13. 14:45
Ja, és 1.-5-evig volt laborgyakorlat, hetente egy nap, 5. éven 2 nap (vegyipariba jártam).
102. lapbarna (válaszként erre: 101. - Globus)
2017. aug. 13. 14:44
Nem, mivel - ahogy Channa is nondta - azt a tanulmányi eredményre adták.
101. globus (válaszként erre: 100. - Lapbarna)
2017. aug. 13. 14:42
Ez a 3-4. év, amire ösztöndíjat fizettek, szerepel a kigyűjtöttben?
100. lapbarna (válaszként erre: 83. - Globus)
2017. aug. 13. 14:36

Én szakközépbe jártam. 3-4-ikben volt ösztöndíj, pár száz forint havonta. 5-öd éven meg megint nem volt.

Láttam párszor a kigyűjtött munkaviszonyomat, de a nyári gyakorlatok nem voltak benne, és fizetést sem kaptam érte. Sem a középiskolai, srm a főiskolai nyári gyakorlatokért sem.

Csak azok a munkák vannak nekem, mikor nyaranta bejelentett helyeken dolgoztam, iskolàktól függetlenül.

99. fincsi5 (válaszként erre: 92. - Bözsi néni)
2017. aug. 13. 14:26
Én a Trapper farmeremet jobban szerettem.
98. sanyinak (válaszként erre: 97. - Túrógombócka)
2017. aug. 13. 10:42
Majd amikor az autóknál is bejön ez a divat és üzembe helyezés előtt mesterségesen összetörik azokat...
97. túrógombócka (válaszként erre: 94. - Globus)
2017. aug. 13. 07:30
azért lehet venni nemrongyosat is :) én is csak olyat veszek :) ami a térdnél kinyílik, azt visszadobom.
96. Channa* (válaszként erre: 95. - Loch ness)
2017. aug. 13. 07:22

Ha rám gondolsz, akkor félre értesz, hiszen én az irodában ücsörgök, és ücsöröhtem a főiskolán is, csak nem nappalin.

Én egyik csoportot sem akarom ledegradálni, hanem pont azt akarom szemléltetni, hogy mindenkinek épp úgy nehéz, illetve azt, hogy egyformán mehetünk nyugdíjba.

2017. aug. 13. 01:49
Nem tudom, miért ez a lenézés azoknak, akik egyetemen "ücsörögtek" vagy irodában "ücsörögnek". Jártam egyetemre, pontosan emlékszem, milyen kemény munka, éjszakázás, utánajárás, készülés, vizsgázás volt évekig. Aki ezt végigcsinálta, attól nem tudom, miért kell irigyelni, ha esetleg kicsit többet keres. Megdolgoztunk érte akkor is, azóta is, nem láblógatás pl. egy fordítás vagy egy kutatói munka, nagyon sok áldozattal, idővel, energiával jár. Az irodai munka meg - jelenleg azt végzek, és nagyon kemény munka az is, fárasztó, felelősségteljes, nagyon kell koncentrálni, folyton készenlétben lenni, hogy ne legyen gond, ha valami elkerülte a figyelmemet, vagy ha valaki nem csinálta meg a saját részét és minden borulna miatta... Ebben is nagyon el lehet használódni, nemcsak a fizikai munkában. Amire szintén szükség van és szintén becsülendő. Ne becsüljük már le egymás munkáját, meg hogy a másiknak mennyivel könnyebb. Egyiknek sem könnyebb, csak másképp nehéz. Mármint annak, aki tényleg dolgozni akart és lelkiismeretesen csinálja.
94. globus (válaszként erre: 92. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 23:10
Emlékeim szerint akkortájt az új, értsd: szépen festett volt divatos, kopottat csak kertbe vettünk fel. Ma már nem lehet másmilyent venni, csak koptatott rongyosat.
93. globus (válaszként erre: 91. - Channa*)
2017. aug. 12. 23:08

Én ennél korábban jártam. Koleszos voltam, annyi pénzt kaptam otthon vasárnap esténként, ami elég volt a városig és következő héten haza vonatjegyre, még futotta 1-2 fagyira, slussz. De másra nem is kellett, koleszban mindenünk megvolt.

Nem is tudom mikor vettem Levist először, szerintem később :)

92. Bözsi néni (válaszként erre: 91. - Channa*)
2017. aug. 12. 23:03

Na, igen, mindenki Lewisre vágyott, de be kellett érni a trapoerral is.

A Lewist megfoltoztattuk, ha kilyukadt, és úgy is hordtuk sokáig:-)

Ma meg szándákosan kihasogatják a farmert:-)

91. Channa* (válaszként erre: 83. - Globus)
2017. aug. 12. 22:59

Én 1981-től jártam szakmunkásba, akik ekkor kezdték a szakközépiskolát, azok kaptak ösztöndíjat másodiktól. de tényleg csak a jótanulók.


Mi meg a munkánkért kaptuk. Persze akkor örültünk neki mert elsőbe kaptunk fél évig 150 Ft-ot havonta, fél év után már 300-at, majd másodiktól olyan 800 Ft-ot. Mozira, szórakozásra bőven elég volt, sőt! 1984-ben az utolsó évben pulcsikat is vettem belőle 150 ft-ért. A mai napig hordom őket:DDD Nadrágra kevés volt, mert a levis akkor 980 Ft volt, ha azt akartam, akkor a szüleim fizették:), de trapper farmert tudtam venni, mert az csak 650 Ft volt, illetve a tisza cipő 280 Ft.:DDDD

90. Bözsi néni (válaszként erre: 88. - Globus)
2017. aug. 12. 22:55
:-)
89. Channa* (válaszként erre: 84. - Globus)
2017. aug. 12. 22:54

A férjemnek az első szünidős melója 1969-ben volt a minőségi cipőgyárban:DDD

Benne van a munkakönyvébe.

88. globus (válaszként erre: 85. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 22:53
Akkor jóóóó! Visszaadtad a reményt :)
87. globus (válaszként erre: 81. - Channa*)
2017. aug. 12. 22:52
Tudom, ezzel foglalkozom :)
86. Bözsi néni (válaszként erre: 85. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 22:52
emlékeztem
85. Bözsi néni (válaszként erre: 80. - Globus)
2017. aug. 12. 22:51
Nekem még az a nyári melóm is megvan, amire nem emléketem már:-) Akkoriban még rendesen volt adatszolgáltatás:-)
84. globus (válaszként erre: 82. - Channa*)
2017. aug. 12. 22:50
Az a tsz, amelyiknek dolgoztunk, már nincsen meg. Munkakönyvem az érettségi utántól kezdődik.Úgy emlékszem, nyári munkákból bérlapként egy keskeny papírcsíkot kaptunk, elektronikus nyilvántartás?? :) Még számítógép sem volt.
83. globus (válaszként erre: 79. - Channa*)
2017. aug. 12. 22:48

Szakközepesek nem kaptak ösztöndíjat, ez hécccent, még a legjobbak sem. Bár lehet, hogy azért, mert korábban jártam?

Persze, hogy nem a munkával hozzák ma összefüggésbe, mert ösztöndíjról a főiskolai, egyetemi tanulmányok ugranak be.

82. Channa* (válaszként erre: 80. - Globus)
2017. aug. 12. 22:47

Egyébként a nyáriszünidős melók beleszámítanak, ha le volt jelentve.

A férjemnek is benne van az előzetesbe mind, pedig ő már jó régen dolgozott szünidőben:D

81. Channa* (válaszként erre: 75. - Globus)
2017. aug. 12. 22:45

Én is csináltam ezt:D

Ha nem volt kedvem bemenni a gyárba dolgozni, akkor elmentem a dokihoz, aki csak annyit kérdezett, hogy suli vagy gyakorlat? Ha gyakorlat volt, akkor simán otthon maradhattam:)

80. globus (válaszként erre: 78. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 22:45
Egyszer voltam hosszabban tp-en + másodszor 2,5 hónapot, slussz. Még egy hetes sem volt soha... ez simán kiszámolható. Nyitott kérdés, hogy az iskolai nyári munkákat nyilvántartották-e valahol, nekem általános iskolás koromból is adódna néhány munkás hét.
79. Channa* (válaszként erre: 72. - Globus)
2017. aug. 12. 22:43

Az ösztöndíjat arra kaptuk a szakmunkásba, hogy dolgoztunk.

Elsőben tanműhelyben, ekkor volt egy átlag ösztöndíj, mert ugye az általunk készített termékek eladásra kerültek, pont úgy, ahogy azt készítették a gyárakban.

Másodikban már szalagon dolgoztunk, sokkal kevesebbért, mint a felnőttek, de ugyan annyi időben, és persze harmadikban is. A szakmát így lehetett megtanulni.

1 hét suli, 1 hét munka, azaz mi 1,5 évet dolgoztunk és negyed annyiért, mint amit ugyan ezért a munkáért kaptak a felnőttek.

Megérdemeltük, mert mi is reggel 6-tól, délután 2-ig dolgoztunk, azaz nem olyan ösztöndíj volt az, mint amire gondolnak sokan.


A szakmunkás nem számít bele a munkaviszonyba, csak a nyári gyakorlat, azaz az a 2x 1 hónap, ami évzáró után 1 hónapig tartott. Amiért szintén nem kaptunk rendes fizetést, csak ösztöndíjat, azaz negyed annyit, mint amit a felnőttek.


Tehát, én jártam szakmunkásba és volt ösztöndíjam, de azért én megdolgozta, hiszen minden második héten, a varrógép mellett görnyedtem, úgy mint a felnőttek, valamint a nyáriszünetemből 1 hónapot szintén a gyárba dolgoztam ösztöndíjért.



A szakközepesek is kaptak ösztöndíjat, csak ők a tanulmányi átlaguk után, ha jól tudom és annak közepes felett kellett lennie.



Nem kell izgulni! Aki azt mondja, hogy az ő szakmunkása beleszámít a 40 éves munkaviszonyba, az majd akkor fog meglepődni, amikor max. 2 hónapot számítanak bele.


Ja, a képességeimmel nem volt gond, mert a szakmunkás után rögtön mentem teljesen más területen középiskolába, hogy leérettségizzek, majd szereztem egy felsőfokú szakképesítést, nyelvvizsgáztam, és ezután mentem főiskolára.

Mivel a mi időnkben még az volt a fontos, hogy a gyereknek legyen egy szakmája, ezért sokan mentünk szakmunkásképzőbe, hiszen legtöbbször a szülők döntötték el, hogy mit tanuljunk.

Én varrónő lettem, mert a nénikém is az, a tesóm villanyszerelő, mert az még nincs a családban, a barátnőm bőrdíszműves mert az anyukája is az volt, és csak örülhetek, hogy nem szakácsnak kellett tanulnom (az anyukám az volt), mert a főzésnél jobban nem utálok semmit:DDDD

78. Bözsi néni (válaszként erre: 77. - Globus)
2017. aug. 12. 22:41
Én is:-)
77. globus (válaszként erre: 76. - Bözsi néni)
2017. aug. 12. 22:37
Ki lehet számoltatni korábban, hogy éppen hogyan áll a helyzet. Férjem már tavaly megcsináltatta.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook