Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde Asztriában fórum

Bölcsőde Asztriában (beszélgetős fórum)


8. Andi.Bobi (válaszként erre: 7. - Dodi44)
2017. dec. 11. 09:12

Már jár bölcsődébe,november eleje óta. Most beteg,már másfél hete nem volt. Jól beilleszkedett. Idáig csak délig volt. Azt mondták minden rendben vele....


Szerintem az unokáidnak kellene tanulni magyarul. Lehet ha nagyok lesznek,ők is akarnak majd Magyarországra utazni...

7. Dodi44 (válaszként erre: 2. - Andi.Bobi)
2017. dec. 11. 00:10

"Amiatt is aggódok,hogy ugye itthon magyarul beszélünk a kicsihez,a bölcsődében meg németül fognak. Nem fog e megijedni,hogy nem ért semmit. Nagyon féltem őt."


Annak idejen az elso gyerekem, Rita szuletett, es mi is csak magyarul beszeltunk elotte es vele. Ezert o is csak azt a nyelvet beszelte.

Az elso erintkezese a teljesen angolul beszelo0kkel az un. "Safety Town" nevu gyerekeknek csinalt biztonsagi kis ovodasoknak valo foglalkozasa volt. Oda jart egy honapig. Az ott veluk foglalkozok nem tudtak vele beszelgetni, masfel hetig. Utanna mar semmi problemajuk nem volt. A masodik gyerekem, fiu, vele mar inkabb angolul beszelgettunk, hogy az elso erintkezese az angol nyelvel, ne masoktol eredjen. Persze inkabb azt kellene mondanom, hogy tobbnyire angolul beszeltunk vele.

A kesobbi idokben tapasztalt dolgok: A lanyomnak sokkal szebb a magyar kiejtese, mint a fiame. De amellett mindketto szepen beszeli mind ket nyelvet. Az itt levo magyar cserkeszetbe jartak, mindketten irnak, olvasnak magyarul, a z itteni "Regos" cserkeszeti nepitanc csoport oszlopos tagjai voltak. Fiam ma is majd minden evben hazamegy magyarhonba a vakaciojat otthon tolti el. Lanyom ittenihez ment ferjhez, az unokaimat nem engedi, hogy magyarul tanitsam. Erosen ellene van. Nemetul is beszelek, mert edesanyam nemet szarmazasu volt, de azt sem engedi, hogy az unokaimat tanitsam, meg csak alap nyelvre sem.

Pedig szerintem, minnel tobb nyelvet beszel egy ember, annal tobb oldalu lehet (-ne).

Most, hogy visszagondolok, talan azt kellett volna tennunk, hogy mindket nyelven beszelni, tanitani oket, mikor picik voltak. Egy darabig, magyarul is es nemetul is beszeltem hozzajuk, de az angolban mindig volt es van accentem, mert aki igazan odafigyel, rakerdez, hogy hol szulettem, mig a gyerekeimre nem, nekik nincsen accentusuk. Igaz, magyarban igen, az otthon letuk elso par heteben.

6. 10cc61fb5a (válaszként erre: 5. - Andi.Bobi)
2017. aug. 8. 12:59
Külföldön élő magyarként, sztem az nagyon hasznos, ha van facebook profilod. Nem kell 200 ismerős, nem kell hülyeségeket posztolni, de a csoportok, a hírportálok szerintem a napi infókhoz elengedhetetlen.
5. Andi.Bobi (válaszként erre: 4. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 8. 12:25

A facebookon nem vagyok fent..

Persze hallott,néz nagy szemekkel,hogy mi is ez..A párom is azt mondja ne féltsem hamar tanul majd..de hát az anyja vagyok,a "tűzön átmennék"

miatta😊

4. 10cc61fb5a (válaszként erre: 2. - Andi.Bobi)
2017. aug. 8. 12:20

Ne aggódj. Ez gyerek. A legkönnyebben alkalmazkodó kis lény. ;)

Azért feltételezem, hogy hallott már német beszédet, szomszédoktól, tévéből, boltban, játszóházban vagy csakúgy az utcán.

2017. aug. 8. 12:19
Nincs bécsi magyarok facebook csoport? Ha találsz, csatlakozz, az a legbiztosabb! ;)
2017. aug. 8. 11:58
Amiatt is aggódok,hogy ugye itthon magyarul beszélünk a kicsihez,a bölcsődében meg németül fognak. Nem fog e megijedni,hogy nem ért semmit. Nagyon féltem őt.
2017. aug. 8. 11:54

Kérdezni szeretnék azoktól akik itt laknak Ausztriában,hogy működnek itt a bölcsődék. Mi Bécsben lakunk,15 hónapos lesz a kisfiam.Van itt esetleg olyan városi vagy magán bölcsőde ahol beszélnek magyarul,dolgozik magyar gondozó? Nem tudok semmit mit hogyan kell intézni,mennyit kell fizetni,kaphatunk e valami támogatást..

A 2. Kerületben lakunk,a 20. és a 9. Kerület határán. Januárban lejár a gyesem,dolgoznom kell menni.

Van valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook