Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy találtátok meg a hívatásotokat? fórum

Hogy találtátok meg a hívatásotokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. aug. 26. 22:19
Nem nevezném hivatásnak. De pillanatnyilag be kell érnem ezzel.
119. PöttyösPanka (válaszként erre: 114. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 11. 18:09
Akkor az én osztályom nem tartozik az átlagba. Az elmúlt 10 évet tanulással és az egzisztenciális alap megteremtésével töltötték. Bár 30-ig még van 1-2 év, ami alatt biztos mindenki gyorsan megszüli a kívánt 1-3 gyereket, hogy a 30 éves találkozónkra már mind legyen legalább 18.
118. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 116. - 124637ff9b)
2017. aug. 11. 16:48
Pont nemrég írtam neked, hogy nem vagyok indulatos, de látod, vannak bizonyos dolgok, amik baccák a csőröm
117. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 116. - 124637ff9b)
2017. aug. 11. 16:47
Kicsit sértő volt, de már túlvagyok rajta:-)
116. 124637ff9b (válaszként erre: 115. - 5fd0bd70c7)
2017. aug. 11. 16:41

Komolyan érdekel?

Nemár...

115. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 114. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 11. 16:37
Miért is hülye az, aki 40 évesen vállal gyereket? Kifejtenéd bővebben?
114. 10cc61fb5a (válaszként erre: 113. - PöttyösPanka)
2017. aug. 11. 15:51

Azért az átlag 30 éves korára szült egyet. Az már már kérdés,hogy van aki olyan hülye, hogy még 40 évesen is vállal.😀

Azért a 18 évessel már nincs olyan sok gond, max a tanulmányait illik finanszírozni.

113. PöttyösPanka (válaszként erre: 112. - 12d083b51b)
2017. aug. 11. 14:02
A mi generációnk gyerekei nem fognak kirepülni 48 éves korunkra. Most volt a 10 éves találkozónk, és még csak egy-két embernek van gyereke, az is elsőszülött...
112. 12d083b51b (válaszként erre: 108. - Insecure)
2017. aug. 11. 13:57

A 30 éves érettségi találkozónkon (akkor voltunk 48 évesek!) azt mondta az oszt. főnök:

"A munkahelyén mindenki eljutott már addig a szintig, ameddig el tudott jutni. A családban is a gyermekek kiröpültek, élik a saját életüket.

Itt az ideje, hogy aki akar, kilépjen a mókus-kerékből, és végre elkezdje csinálni azt, amit fiatal korában szeretett volna csinálni!" :))


Van benne igazság!

111. PöttyösPanka (válaszként erre: 108. - Insecure)
2017. aug. 11. 09:58
Nincs azokkal semmi. Az a sok idő és energia nem ment kárba, hiszen amíg az ember nem tudja, hogy mit is akar csinálni, addig is telik az idő, és legalább nem láb lógatva várta, hogy végre megszállja az ihlet. Valamint valószínűleg ha azt az utat nem járta volna meg, nem tapasztalta volna meg azokat a dolgokat, amik rávezették, mit is szeretne igazából.
110. indasik
2017. aug. 11. 09:21
Szerintem ezt így előre nehéz megmondani. Az élet változik és merni kell nekünk is lépni, ha már nem vagyunk a helyünkön. Csináld, amit szeretsz, ha változik az élet körülményed, változtass. Lehet valami amit most a hivatásodnak érzel, később már nem tesz boldoggá. Én szerettem, amit csináltam, most itthon vagyok a második gyerkőccel és most bizonyos dolgok miatt nem vagyok biztos benne hogy oda akarok visszamenni. (13 év után). Férjem eleinte imádta a munkáját. Aztán eltelt 10 év, kezdett belefásulni. Nem volt előre lépési lehetőség. Elkezdte egyre jobban utálni, már nem szeretett bejárni. Aztán 15 év után jött egy lehetőség. (Illetve már régebben is ajánlották, de akkor azt mondta az nem neki való). Most láttuk barátnőmék mit csinálnak, hogy élnek és azt mondta férjem megpróbálja. Mindenki hülyének tartotta a környezetünkben, én támogattam, hogy merjen váltani. Azóta minden sokkal jobb. Pozitív emberekkel van körülvéve, jól keres, szereti amit csinál, mindezt úgy hogy mások is hálásak hogy segít nekik elérni a céljukat. Ez az egész életünkre pozitívan hat. Jobb lett a kapcsolata a nagyobb gyerkőccel, velem... Szóval csak azt akartam írni, nem baj ha valamit nem tudsz elképzelni egész életedre. Csináld amit szeretsz, de abba adj bele mindent, hogy kihozd belőle a legjobbat.
109. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 108. - Insecure)
2017. aug. 9. 13:51
Vagy mernek valtani, vagy vergodnek tovabb megalkudva.
2017. aug. 9. 13:37
És mi van azokkal akik millió energiát beletesznek vmibe és mondjuk 40 évesen rájönnak, hogy mégsem ezt a lovat akarták.
107. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 106. - Vaszily60)
2017. aug. 9. 13:25
Én csak magamból indulok ki, 28 éve vagyok benn a gépezetben, a mai napig se bántam meg, hogy ezt csinálom.
106. vaszily60 (válaszként erre: 104. - 5fd0bd70c7)
2017. aug. 9. 13:23

Volt belátásom, a gyógymasszázst egy éves alapápolói gyakorlat előzi meg eüs suliba.

Én szerettem, soha nem mentem a gyakorlatokra rossz kedvel és jó érzés volt ott lenni.

Tudom,hogy kemény mivel van a családba, de ha mindenki megugrana tőle nem lenne aki elláson minket.

105. manó2000 (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2017. aug. 9. 13:19

Én sem tudtam sokáig, hogy mi szeretnék lenni. Azt tanultam, amit a szüleim javasoltak, vagy inkább eröltettek.

Aztán kb. 23 éves korom körül váltottam, mást tanultam és most azt csinálom, amit szeretek.

104. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 103. - Vaszily60)
2017. aug. 9. 13:15
Az eü. munkához kemény elhivatottság kell, mert ha az nincs meg, akkor csak kínlódás lesz.
103. vaszily60 (válaszként erre: 100. - 5fd0bd70c7)
2017. aug. 9. 13:12

Rajta vagyok, viszont a most őszi indulásról lekéstem és még egy érettségi tárgyat emelnem kell,hogy államin felvegyenek.

Egyszerűen csak azért indítottam a fórumot,hogy olvashassak pár motivált embert aki mindenáron elérte azt amivel szeretne foglalkozni,és ehhez kapcsoltam magamról egy kis elkeseredettséget a jelenlegi helyzetemmel.

Nem gondoltam,hogy ide is negatív emberek írnak majd "szépeket"

102. vaszily60 (válaszként erre: 82. - Bc681dac13)
2017. aug. 9. 13:06
Nahát ha érkezik sok kedves üzenet, azért azt is meg tudja mérgezni egy rosszindulatú. :)
101. 124637ff9b (válaszként erre: 99. - Vaszily60)
2017. aug. 9. 13:06

Értem én.

Én csak azt akartam magyarázni, hogy mindenhez idő kell. Küzdelem, tapasztalatok, gyakorlat, újabb és újabb ismeretek.

A vendégkör sem úgy alakul ki, hogy lesz egy végzettséged, aztán jönnek a vendégek, még 10 éves budapesti illetőség esetén sem.

Azt is legalul kell kezdeni, intézménynél elhelyezkedni, akik biztosítják a vendégkört, és majd ha nagyon jó leszel évek múlva, úgy adnak ők szájról szájra, rokonnak, ismerősnek, és beindíthatod az üzletet. Persze nem keveset költve tárgyi feltételekre, reklámra.

Biztos vagyok benne, hogy nagyon elkeserítő lehet munka nélkül lenni, így hát összeszorított fogakkal, de el kell indulni, és megjárni azokat a bizonyos lépcsőfokokat.

Lesznek csalódások, pofonok, alkalmazkodni kell, de az Élet már csak ilyen :)

Lépj a tettek mezejére, sok sikert kívánok hozzá!

100. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 99. - Vaszily60)
2017. aug. 9. 12:58
Miért nem mész tovább eü. vonalon?
99. vaszily60 (válaszként erre: 83. - 124637ff9b)
2017. aug. 9. 12:55

Egyszerűen. 2016 júniusában vizsgáztam két éves egészségügyi iskolában.

2016 júliusától folyamatosan felnőtt képzésekre jártam és elvégeztem a felszolgálót, márciusára párhuzamosan elkezdtem a sommelier/borpincért és most júliusban elvégeztem a mixer,bártender,barista képzésüket is amire letelt a másik kettő óraszáma a választott iskolának.

Minden képzés több hónapot vett nagyjából igénybe de lehetett párhuzamosan végezni és melette folyamatosan dolgoztam,ahogy időm engedte.

A vendéglátás abból jött,hogy a középsuli melett ezt végeztem diákmunkaként végig és szerettem volna valami olyan képzéseket amikhez nyúlhatok ha esetleg átmenetileg külföldön kellene pénzt keresnem vagy pedig amíg nem lesz komoly szakképesítésem. Azonban összeköltöztem a párommal így nem fogok éjszaka a bulinegyedekben dolgozni sem pedig éjszaka keveredni haza. Persze van más, ami nem éjszakázós de azokhoz több éves felszolgáló tapasztalat kell és nem egyszerű kifogni azt aki pályakezdőt foglalkoztat.

Emelett a gyógymasszőr tudásomat folyamatosan fejlesztem és mindig tanulok benne újat.

Viszont ez nem működik teljes állásban, vendégkör kell mipedig egy éve élünk a főváros közelébe, így csak az otthoni vidéki ismeretségem van meg, itt még nem alakult ki.

Ezt csak azért írom mert volt aki azt írta ahhoz komoly tudás kell,hát elhiheti nem ágról húzott szakma ez. Eüben komoly latin és anatómiai követelményei voltak és a vizsga se volt egy egyszerű menet.

Egy hónapja vagyok itthon mióta minden vizsgám meglett viszont ennyi időt még nem töltöttem munka nélkül, ezért az elkeseredés.

2017. aug. 9. 11:12

Semmi baj nincs azzal, aki keresi az utjat;

es mindegy, hogy mosogat, kertet as, mg-munkat vegez, takarit, idoset apol, gyerekre vigyaz, felszolgal bervasal, futarkodik, arut pakol ki-be-le-fel, barmi, ami tisztesseges es penzt kap erte.

Tapasztal, embereket, helyzeteket ismer meg;

egyszer majdcsak megtalalja a sajat utjat.

De kozben tanulni-tanulni-tanulni.

Vallalni az ujat, az ismeretlent, elfogadni a lehetoseget.

97. 61a61656b0 (válaszként erre: 96. - 61a61656b0)
2017. aug. 9. 10:46
Viszont amig gondolkozol is dolgozni kell, maskepp nem megy. Es ahogy elottem irtak, nem art mar most elkezdened megalapozni a jovodet
96. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2017. aug. 9. 10:44

En meg 32 evesen sem tudom, hogy mi leszek ha nagy leszek.Persze dolgoztam mindig, mert valamibol elni kell.

De ha most valaki felajanlana, hogy megvalositja az almom, kifizeti a kepzest, ilyesmi csak mondjam mit akarok, nem tudnek valaszolni.

Nem vagyok vezeto tipus es egy irodaban sem tudnek az asztal mellett ulni.

De mindig volt munkam, elvegeztem, kapok erte fizetest ami eleg,szoval en nem stresszelek ezen.

95. loch ness (válaszként erre: 93. - PöttyösPanka)
2017. aug. 9. 10:42
Épp ezért pont erre kell neki tanács, hogy ez hogyan érhető el. Mint ahogy te is adtál neki értelmes tanácsot. Meg azért többen is. Aztán az már rajta múlik, megfogadja-e.
2017. aug. 9. 10:31

A feltett kérdés így szól:

Hogy találtátok meg a hívatásotokat?


Nem keresgéltünk. Elvégeztük az iskolát, kinek melyik jutott és elmentünk dolgozni!


Akkoriban még leginkább az határozta meg, hogy melyik iskolába, hogy melyik volt hozzánk legközelebb, és akinek a szülei tehetősebbek voltak, azok indulhattak a gimibe egy általános műveltséget szerezni és onnét tovább valamelyik egyetemre.

Akinél pedig az volt a cél, hogy minél előbb álljon munkába és legyen fizetése, azt abba szakközépbe íratták be a szülők, amelyik éppen helyileg a legkönnyebben elérhető volt.


És senkinek eszébe sem jutott azon rágódni évekig, hogy hol/hogyan keresse a hivatását, miközben elmegy felette az élet!


Persze, tudom, ma már más világ van, de a lényeg valahol ugyanott van: indulj el azon az úton, ami éppen most előtted van, mint lehetőség!

Neked kell elindulnod valamerre, a lehetőség nem fog magától bekopogtatni hozzád!

93. PöttyösPanka (válaszként erre: 89. - Loch ness)
2017. aug. 9. 09:27
Mindenki a családjával akar lenni, de sok mindenki nem teheti meg.
92. PöttyösPanka (válaszként erre: 90. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 9. 09:26
Pedig pont fiatalon kellene sokat dolgozni, hogy az ember megalapozza a jövőjét. Különben úgy jár, mint néhány 30 körüli kollégám, akik eddig élvezték a szabadságukat, most meg szeretnének házat venni, de nincs egy vasuk sem, mert mindent elbuliztak. Lakáskasszát is most jutott eszükbe kötni, és csodálkoznak, hogy lassan gyűlik a pénz. Közben meg irigykednek azokra, akik már összegyűjtötték a rávalót. El kell dönteni, mi a fontosabb. Ha fiatalabb koromban a bulizásnak éltem volna, akkor most, és innentől kezdve életem végéig dolgozhatnék minimálbérért. De mivel keményen tanultam, majd spóroltam, innentől lazíthatok, és élvezhetem a szabadidőmet.
91. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 90. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 9. 09:13

Annak meg kellene teremteni az alapjat is, hogy a szamara kedvezo felteteleket biztositsa.

Es mikor, ha nem a huszonevek elejen, mert kesobb csalad mellett nagyon nehez lesz.

Ugye a bolcsode-ovoda-iskola is zarva a hetvegeken.

A lehetesogek pedig viszonylag korlatozottak az elvart munkarendre.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook