Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérszegény kismamák fórum

Vérszegény kismamák (beszélgetős fórum)


2017. aug. 23. 08:10
A 24 hetes vérkép mutatott ki minimális eltérést, viszont gyakorlatilag az összes vörösvérsejt-érték alacsonyabb a kelleténél. Addig normális volt. Az orvos Neo-Ferro-Folgamma tablettát írt fel, naponta 3x. Sajnos rendszeres emésztési gondokat okoz, főleg hasmenést. Mellesleg farkasétvágyat csinál :( Nem tudom, másnak felírták és használt-e de nekem nem igazán jön be, főleg nem ekkora mennyiségben. A férjem szerint egyek inkább sok vastartalmú ételt, de igazából a mai élelmiszerek vitamin-és ásványianyag- tartalma szerintem erősen kétséges (a babot és a paradicsomot viszont legalább szeretem :D )
14. nana06
2017. aug. 8. 13:09
Nekem 75 volt a hemoglobinom 34. Hèten. Elkezdtem inni a dr steinberger plus eisenblutot ès feltornázta egy hèt alatt 102-re. De èn mellette szedtem aktiferrint is. Mióta megszültem havonta iszok eisenblutot ès jó a vèrkèpem.
13. Judit36 (válaszként erre: 7. - Tricikli)
2017. aug. 7. 20:21

Nem, nem arra.

Elküldhetem üzenetben, miket javasolt a doki, ha úgy jó.

Nyíltan nem, mert hoxa ugrana rá.

12. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Micuicu)
2017. aug. 7. 18:59
Eddig nekem se kellett hozza a guttalax 😀 pedig megvettem. Hasmenes nincs, de megyek minden reggel a wc-re
11. Micuicu (válaszként erre: 10. - Gabbbicica)
2017. aug. 7. 18:53
Nekem hasmenésem volt a maltofertől.
10. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Tricikli)
2017. aug. 7. 18:50
Nekem a 35 heten irt fel maltofer fol-t, mondta h vegyek hozza Guttalaxot is.
2017. aug. 7. 17:07

Sziasztok!

Mintha magamat olvasnám, még a hetek is stimmelnek. :D

Neked mennyire alacsonyak az értékeid? Nekem 103 a hemoglobin, 0,30 a hematokrit, szintén nem megy a tabis pótlás... Én a Kratuerblutot iszom+pezsgőtabit, de szerintem semmit nem érnek. Bár a pezsgőtabi vastartalma nagyjából a vicc kategória. :D

2017. aug. 7. 17:01
Én is nagyon vérszegény voltam, nekem 1 hetet adott az orvosom, hogy feltornázam az értékeimet, különben indult volna a vénás pótlás - ami igazából semmit se ér, csak a vérvételes papírodon néz ki jól, de valójában nem épül be a szervezetedbe - humet R-t javasolt, azt használtam és segített is. Nálunk az összes szülésznő esküszik rá.
2017. aug. 7. 16:51

Köszi a válaszokat! :)

A májra azt írják, nem ajánlott terhesen, meg hát nem is rajongok érte. A májkrémet szeretem, de az meg inkább zsírból van, mint májból. :D

Judit, a Kräterblutra gondolsz? Nekem is javasolta a nődoki, azt mondta, hogy nem fog megfogni, mert viszonylag alacsony a vastartalma, mégis székrekedést okozott az is. :S

6. Judit36 (válaszként erre: 1. - Tricikli)
2017. aug. 7. 16:43

Természetes táplálék kiegészítőt találsz, ami kiválóan pótolja a vasat végig a terhesség alatt.

Nekem nőgyógyász tanácsolta.

2017. aug. 7. 16:39

Jo a csalantea is. talan meg a cekla es a spenot.

Maj hirtelensutve.

2017. aug. 7. 16:37
Egyél májat és vasban gazdag ételeket, mást nem tehetsz ha így állsz. Ezekkel tehetsz a legtöbbet. A mai nagyon okos netes tippeket inkább ne kövesd szerintem. :( Sajnos ha erre vagy hajlamos és a tabletták nem mennek, akkor csak a szuri marad.
2017. aug. 7. 16:24

Beszéltem a dokimmal, azt mondta, annyira még nem gáz, hogy vénás pótlás kelljen, de ha tovább csökken előbb-utóbb az lesz belőle.

Érdekelne, hogy lehetséges-e egyáltalán legalább szinten tartani tabi nélkül. Tüneteket amúgy nem nagyon érzek, pedig a terhesség előtti értékeimhez képest brutál alacsonyak.

Azóta már 21 hetes vagyok, jövő héten megyek újabb vérvételre.

2017. aug. 7. 16:19
Engem nem érintett a dolog, de volt olyan szobatársam a kórházban, akinek extrém alacsonyan voltak ezek a dolgok és szurit kapott. Mástól is hallottam már ilyet. Anno anyósom is így kapta terhesség alatt. Kérdezz rá a dokidnál, még most kezdd el inkább a szurikat, ne akkor, amikor már felkelni sem tudsz a gyengeségtől.
2017. aug. 7. 16:15

Sziasztok!

Olyan kismamákat keresnék, akik már a terhesség viszonylag korai szakaszában vérszegények lettek. Nekem már a 16. heti vérvétel kimutatta az alacsony hemoglobin és hematokrit értéket, amire megpróbáltam különböző vaskészítményeket szedni, de sajnos mind székrekedést okozott, így nem tudom őket szedni.

Aki nem tudott tabit szedni, mivel próbálta pótolni a vasat? Azt olvastam, ilyenkor már nem lehet a táplálékkal pótolni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook