Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen egy bölcsődei beszoktatás? Leírnátok részletesen a tapasztalataitokat? Hány bölcsisre jut egy gondozónéni? fórum

Milyen egy bölcsődei beszoktatás? Leírnátok részletesen a tapasztalataitokat? Hány bölcsisre jut egy gondozónéni? (beszélgetős fórum)


2017. aug. 22. 09:10
Nálunk egyedül az volt a negatívum, hogy nem volt év közbeni beiratkozás, csak szeptember 1-től kezdődhetett a nevelési év, így még nem volt 2 éves a kisfiunk mikor bölcsibe ment (tél eleji gyerek) A beszoktatás viszont 2 hétig tartott, szerencsére, fokozatosan, kb óránként rövidülő anyai ott tartózkodással naponta. Bent aludni a második hét elejétől lehetett a kicsiknek. Azt hiszem, két gyermek beszoktatása ment párhuzamosan, 12 fős volt a csoport, 2 gondozónővel és 1 dajkával. Persze voltak már régebbi gyerekek is a 12 között(az őszi-téliek akik az óvodai férőhelyek botrányos hiánya miatt nem kerülhettek oviba hiába volt köztük szeptember eleji is... ) Egy gondozónő tehát egyszerre 1 kicsit szoktatott be. Szerintem ez lenne az ideális mindenütt. Persze voltak akik emiatt csak októberben kezdtek de nem volt belőle vita a szülők között.
20. 10cc61fb5a (válaszként erre: 19. - Beth06)
2017. aug. 10. 15:19
Nem. Szerintem nem így mennek. És ez nem paramami kérdés. Ne vágják már be senki gyerekét a sarokba míg míg többi pancsol vagy játszik. Ez talán elég alap lenne. Olyan mintha nem cserélnének neki pelenkat egész nap.😭
19. beth06 (válaszként erre: 18. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 10. 14:19

Beiratkozás csak egyszer van, de ez az időszakos gyermekfelügyelet bármikor elkezdhető.

Igen, én is a váltást fontolgatom, csak arra voltam kíváncsi, hogy én vagyok nagyon paramami és nagyon naív, vagy mindenhol így mennek a dolgok a bölcsikben.

18. 10cc61fb5a (válaszként erre: 17. - Beth06)
2017. aug. 9. 12:19
És csak évente 1x van beiratkozás? Mert ha ennyire nem vagy megelégedve, akkor sztem válts bölcsit.
17. beth06 (válaszként erre: 16. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 9. 12:14
Nyugat-Dunántúli kisvárosban van a bölcsi, nem messze az osztrák határtól.
16. 10cc61fb5a (válaszként erre: 15. - Beth06)
2017. aug. 8. 21:51

Hol van ez a bölcsi?

Nem hallottam még ilyen magas díjról.

Nálunk (bp-en) 20e ft volt a legmagasabb díj, ebben étkezés es gondozási dij volt benne 1 hónapra. De sokaknak (jöv.igazolással) a kerület támogatásával csak fele volt vagy annyi se.

15. beth06 (válaszként erre: 14. - Micuicu)
2017. aug. 8. 19:12

Nálunk ezt a heti 2 délelőttöt (reggel fél nyolctól délig) időszakos gyerekfelügyeletnek nevezik. 1000 Ft/nap a gondozási díj és 850 Ft körüli az étkezés, amiben elvileg 4 étkezés van, de annak ellenére, hogy csak 3 étkezésen van benn a gyerek, mégis 4-et kell fizetni (uzsonnát nem kap).

Én csak az első pár nap lehetek vele, utána egyedül kell(ene) boldogulnia ill. a gondozónénivel.

Egyébként volt több váltóruhája is, ami benn csücsült a szekrényben :)

2017. aug. 8. 18:06
Bölcsi előtt én is vittem a lányt hetente kétszer két órára játszócsoportba, annak 350 Ft volt a díja óránként. 9-11-ig volt benn, tízóraizott, az benne volt az árba, aki tovább maradt, az fizetett ebédet is. Voltak egésznaposok is, mondjuk olyanok, akiknek évközben derült ki, hogy kell a bölcsi, de lemaradtak a májusi beíratkozásról. Engem mindig hívtak, ha volt valami gond odabent. Váltóruhája nem volt, vagy csak nem adták rá? Tőlünk még a játszóba is minden ruhadarabból kettőt kértek váltásnak.
13. beth06
2017. aug. 8. 16:17

Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat mindenkinek!

Mi csak heti 2 nap délelőtt vagyunk bölcsibe 2 éves kisfiammal családi okok miatt. Múlt héten kezdtük a beszoktatást. Én eddig sok furcsaságot tapasztaltam - lehet én vagyok túl naiv és paramami, de kíváncsi volnék rá, hogy szerintetek helyénvalók-e az alábbi dolgok egy bölcsibe:

- nyílt napon elmondták, hogy nem kell beiratkozni, mert nem kap teljes ellátást a gyerek, de ha akar jövő nyártól (amikor visszamegyek dolgozni) jöhet "rendesen" (heti 5 teljes nap), most, hogy elkezdtük a beszoktatást kiderült, hogy valóban jöhet, de havi 40.000 Ft-ért + kaja, de ha beirattam volna, akkor töredéke volna a gondozási díj

- a beszoktatás eddigi napjain míg én jelen voltam a gondozónő 1x jött oda a gyerekhez, hogy köszönjön neki, + mikor engem elküldött, akkor kézenfogta és elvezette

- 9 gyerek volt egy gondozónénire, plusz az én beszoktatós gyerekem, úgy tudom ez a nyári szabi miatt volt így

- a beszoktatás második napján a gyerek elesett egy járművel és felrepedt az alsó ajka félig

- a harmadik napon annyira sírt, hogy hányt is (állítólag anya hiánya miatt), de engem nem hívtak

- a negyedik napon pancsiztak az udvaron, minden gyereket levetkőztettek, kivéve az enyémet, így ő minimum 1 órát flangált vizes cuccokban az egyenlő elbánás jegyében

- a beszoktató gondozónéni az első hét után elment szabira, mint kiderült előre tervezetten a hozzá beosztó vezető tudtával és egyetértésével, így olyan gondozónénihez kell majd vinnem a gyereket, akit még életébe nem látott... bár most beteg, mert elkapott egy vírust, de az orvos szerint csütörtökön már mehet(ne) bölcsibe

Mi a véleményetek? Én regálom túl, vagy ezek azért nem annyira szakmailag helyénvaló dolgok egy bölcsiben?

Tudom, hogy sok dolguk van a gondozónőknek és le a kalappal előttük, nagyon fontos és értékes munkát végeznek, de tényleg így szokott lenni egy beszoktatás?

2017. aug. 8. 12:34
A csoport létszáma attól is függ, milyen korúak a gyerekek, mekkora a terem, van-e köztük sni-s, stb. Nálatunk volt szülői a beszoktatás előtt, ott mindent elmondtak, ki melyik gondozónénihez kerül csoporton belül, mi a napirendjük, mikor esznek, alszanak, mikor cserélnek pelenkát, tényleg mindent. Próbáltuk mi is ezt a rutint bevezetni, mire odakerültünk, hogy menni kellett a bölcsibe, így a lányomnak már "csak" azt kellett megszoknia, hogy nem velem csinálja ezeket a dolgokat.
11. Andi.Bobi (válaszként erre: 9. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 8. 12:30

Köszi a biztatást!

Azt hiszem ahogy lesz szabad napja a paromnak megyünk érdeklődni ,hogy mennek itt a dolgok. Egyedül nem tudok intézkedni annyira nem beszélek még jól.Emiatt is izgulok..de hát ez van ide költöztünk nekünk kell alkalmazkodni.

10. 10cc61fb5a (válaszként erre: 8. - Andi.Bobi)
2017. aug. 8. 12:02
Arról meg valahogy érdeklődj, hogy zajlik nálatok a szoktatás. Lehet ott nem vacakolnak ennyit, csak beadod, és már mehetsz is. :))
9. 10cc61fb5a (válaszként erre: 8. - Andi.Bobi)
2017. aug. 8. 12:01

Semmi nem lesz. Kicsi gyerekek vannak ott, mind így kezdi. ;) Ezzel a gondozók is tisztában vannak. A közösségben tanulja meg ezek nagy részét. Figyeli majd a társakat és szépen belejön ő is.

Nehogy azon aggódj, mit nem tud! Épp azért adod szakember kezébe, hogy ovis korára mindent szépen elsajátítson.

8. Andi.Bobi (válaszként erre: 6. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 8. 11:43

Arra gondoltam kb. Október november környékén már beiratkoznánk. Mert január 14. Én már dolgoznom kell menni.

Mi Bécsben lakunk,lehet itt máshigy van minden,utánna kell érdeklődnünk.

El kell kezdeném valahogy tanítani egyedül enni,inni már iszik egyedül. Ha kis kalács vagy kifliket csipek neki az felszedegeti,vagy megeszi vagy ledobja a földre. Tányért meg semmit nem rakhatok az etetőszék asztalára mert lesöpri. Emiatt is aggódok....Mi lesz a bölcsiben?!😱

7. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - Beth06)
2017. aug. 8. 11:24
Általában 10-12 fő egy csoport. 2 gondozónénivel és 2 dadussal. Vagyis 6 gyerek jut 1 gondozóra. De 1-2 fő mindig hiányzik. Szóval a bölcsi nem egy zsúfolt hely. :)
6. 10cc61fb5a (válaszként erre: 3. - Andi.Bobi)
2017. aug. 8. 08:05

Ettől sosem kell félni. 😉 Gondos kezekben hagyod.

A beszoktatás 2 hét hivatalosan. 1 nap te is ott vagy velük a csoportban. 2.nap már 1 órát kiküldenek, aztán ott is reggelizik,madj második héten más ott is alszik.

Én fiam 14 hónapos lett épp a beszoktatás alatt es jól ment. De mi év közben voltunk nem a szeptemberi csúcsban.

5. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 2. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 8. 05:46
Lehet, neked kolkod van; masnak csak bolcsodes kisgyermeke.
2017. aug. 8. 05:09
A beszoktatás fokozatosan történik. Nem kell és nem is szabad az első napon 1 órahosszánál többet benn tartózkodni a bölcsődében. Az, hogy mikor sikerült a beszoktatás, általában 3-4 hét. Az eredményességhez szükséges a gondozónővel együtt-működni, elfogadni tanácsait. Sok sikert!!!
3. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - Beth06)
2017. aug. 7. 23:18

Szia!

Mi is ebben a helyzetben vagyunk. 15 hónapos lesz a kisfiam. Nekem januárban már vissza kell mennem dolgozni. Nem tudom ,én se hogy vannak a bölcsődei dolgok. Beszoktatás,evés,alvás,pelenkázás. Félek is elengedni őt,rábízni másra ,de hát muszály. Lejár a gyesem.

2017. aug. 7. 21:46

Szia! Szeptemberben hiszed a gyereket? Vagy kicsit később?

Ezt csak azért kérdezem, mert kicsit más ha 10-15 kölök van egyszerre, meg az is ha mondjuk decemberben ti vagytok egyedül beszoktatósak.

2017. aug. 7. 15:38
Milyen egy bölcsődei beszoktatás? Leírnátok részletesen a tapasztalataitokat? Hány bölcsisre jut egy gondozónéni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook