Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan mondjam meg a gyerekeknek? fórum

Hogyan mondjam meg a gyerekeknek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2017. nov. 9. 12:00
Bocsánat, azt írtam, közismert... én akkor ismertem csak meg.
2017. nov. 9. 11:59

Amikor a férjem meghalt, egy kedves idős ismerős Szent Ágoston közismert írását küldte el nekem (kinyomtatva). A szekrény ajtajának belső oldalán van, még ma is, 6 év után is, gyakran elolvasom.


A férjem még mindig jelen van. Beleépült a lelkembe, hiszen életében is már ott volt. de valahogy tényleg mintha az utca másik oldalán lenne.


Itt az idézett sorok:

[link]

2017. nov. 9. 11:25

Találtam 1 cikket.

[link]

2017. szept. 23. 12:49

Örülök hogy írtál.

Elsősorban most azok tudnak tanácsot adni, akik átélték a párjuk elvesztését.


Anyósodék? Nekik se lehet könnyű, hisz Ők meg a fiúkat vesztették el.

De talán az unokák, a gyermekeid pótolják a hiányt.

Gyász valószínű nem egyforma semkinél, hisz mindenki más.

164. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 161. - Verbéna78)
2017. szept. 23. 11:41

:(((

Borzasztóan sajnálom....

163. jozsi.38 (válaszként erre: 161. - Verbéna78)
2017. szept. 23. 11:14
ez nekem is megvolt. Idő kell, mire beletörődik az ember, hogy akkor nem, nem jön haza, hiába várod. Felkapod a fejed a hasonló motorhangú autó hangjára, vagy látsz valakit, aki termetre, öltözködésre hasonlít
162. csikil4ny (válaszként erre: 161. - Verbéna78)
2017. szept. 22. 22:07

Örülök, hogy írtál!


Adj időt magadnak a feldolgozáshoz, teljesen normális ez a kettősség. Lesznek könnyebb s nehezebb napok, lassan telik az idő.


Kitartást!

2017. szept. 22. 21:24

Sziasztok!

Köszönöm a kérdést!

A gyerekek egész jól vannak. Igaz, nem sok időt hagyok a gondolkozásra. Barátok, játszótér, festés, iskola... stb.

Este azt álmodta a kisebbik, h az apja épített egy űrhajtó, és felszálltam vele az űrbe. A lányok pedig lentről nézték, ahogy mi eltűnünk a felhők között. Sírva ébredt, mert az az érzés volt benne, h én is elhagytam őket. Biztosítottam arról, h ez soha nem történhet meg.

Az anyósékkal nagyon nehéz...

Én meg elvagyok a napi teendőkkel. A gyerekek visznek előre. Az éjszakák nagyon rosszak és hosszúak, a minőségi alvásom pedig minimális.

Vannak olyan napok, amikor felkelni se lenne kedvem. Amikor nem hiszem el, h ez velem történik, amikor éjszaka csak bámulom a plafont és próbálom kitalálni, h merre is induljak tovább.

És vannak már nevetős, kirándulós nappalok is.

És olyanok is, amikor csak úgy elnézem az idős párokat és nem értem, h ez nekem miért nem adatik meg. Novemberben leszek 39 éves és özvegy vagyok. Az esküvőnk a születésnapom utáni napon volt.

Nagyon sok kettős érzés van bennem. Egyrészt büszke vagyok magamra, h képes vagyok folytatni, lélegezni,élni nélküle. Másrészt borzasztó érzés elveszíteni a társadat és ezt a két érzést valahogy sehogyan sem tudom legyűrni magamban.

2017. szept. 22. 11:24
Mi újság Veletek? Ami megírható persze...
159. tuttuka
2017. aug. 25. 10:37
Őszinte részvétem!
158. gizus58 (válaszként erre: 155. - Verbéna78)
2017. aug. 21. 17:57
Nehéz lesz.Anyukám most július végén ment el .:( A mai napig bennem van hogy felemelem a telefont és hívom ,mert így szoktuk meg. Akkor döbbenek rá, hogy már nincs kit hívni ,mert nem felel. :( El fog múlni majd de kell hozzá idő. Most még nem érsz rá meg gyászolni a férjed, mert ott vannak a gyerekek,akiket el kell látnod.Ha majd elmennek suliba, akkor lesz nehéz.De akkor is talpon kell maradni.Beszélgess velül sokat ha igénylik az apukájukról.
157. töprengő (válaszként erre: 155. - Verbéna78)
2017. aug. 21. 16:58

" a mi dolgunk vidámmá tenni az életünket " ezt akkor abba a pillanatban szerintem jól mondtad neki. És ha igen hiányzik Neked, azt se fogd vissza. Mond el nekik Nekem is hiányzik az apukátok...

Kezdődik a suli / ovi. Sokszor fogja mondani : Xy -ért jött az apukája...


Telefohos dolog. Gyanítom több hónap mire ez az a felhív mindjárt, elmúlik. Talán év is.


( Lánykám elköltözött itthonról. Mikor kb kellett volna haza jönnie a suliból, bizony mindig bennem volt : Mindjárt jön haza. Ez pár hónap volt nem sok. Mert más szülőtársamhoz viszonyítva, én könnyen engedtem el. Pár évig együtt jártak / laktak. Sokat volt ott, volt időm megszokni, előbb utóbb elköltözik. Suli miatt maradt tovább itthon. Mert ez az élet rendje, kirepülnek.

Oké ne hasonlítsam össze egy férj elvesztésével. És ráadásul a lányok is ott vannak.

Anno a nővérem férje volt az esküvőnkön az én tanúm. Tettem fel képeket. Megfeledteztem hogy a lánya is az ismerősök listáján, és biza látni fogja a képet. Szegénykém annyit mondott / írt : Megérintettek a képek. bizony Ő is kb 7 éves volt mikor az apukája meghalt ).

156. Guruljka (válaszként erre: 155. - Verbéna78)
2017. aug. 20. 23:11

Velem néha hülyéskedik a férjem. Ahogy életében is.

Például: ott van valami, a helyén, de ott napok óta nem találtam, kerestem ezerfelé, a fiam is... aztán egyszerre ott van a helyén megint.


Habár egy évvel a halála előtt abbahagyta a dohányzást, néha a régi füstszag csapja meg az orrom. Holott a házban senki nem dohányzik, most a kályhára sem lehet ráfogni. A ház az utcától távolabb áll, azt sem lehet mondani,hogy valaki az utcán fújta ki a füstöt. Pláne ha ne az utcai szobában érzem azt a pillanatot.

2017. aug. 20. 23:02

Tegnap eljöttek a barátnőmék 3 gyerekkel. Nem sok hangulatom volt hozzá, mert meg se akartam mozdulni, de a lányaimnak jót tett. Itt marad pár napig Abi barátnője, úgyhogy lefoglalják egymást.

A kisebbik sírt, h milyen szomorú lesz az élet apa nélkül, de mondtam neki, hogy a mi dolgunk vidámmá tenni az életünket, úgyhogy ezen ne aggódjon. Erőt vettem magamon és este elmentünk vacsorázni, utána megnéztük a tűzijátékot. Sokat beszélünk a férjemről, de szerintem még ők sem fogták fel, hogy soha többé nem láthatjuk már.


A telefon nálam is nagyon nehéz ügy. Rengeteget beszéltünk. Ha erősen rágondoltam, mindig felhívott. A kórházból minden éjszaka küldte az sms-eket és minden hajnalban felhívott. Az utolsó két nap nem volt se sms, se hívás. Akkor már tudtam, h nem sok van hátra.

Nagyon sokszor gondolok arra, hogy na, most... most fog hívni. És semmi. Nincs üzenet, nincs sms. Pedig tényleg, én is szívesen felhívnám és elmondanám neki, h még mindig várom haza... h ne hülyüljön velem, csak jöjjön! Vagy csak annyit, h megkérdezzem tőle, h merre jár és mennyi idő, amíg hazaér.

2017. aug. 20. 22:50
A gyerekek hogy vannak?
153. Guruljka (válaszként erre: 152. - Verbéna78)
2017. aug. 20. 22:50

Nem tudok mit mondani.

Én fel akartam hívni a férjemet, hogy mit csináljak most. (Miután felhívtak a kórházból, hogy az éjszaka meghalt.) Már a kezemben volt a telefon.

2017. aug. 20. 22:42

Köszönöm szépen mindenkinek!


Nagyon nehéz felfognom,h nincs többé.

A halála előtt pár nappal odabújtam hozzá és megkértem, h öleljen át. Már képtelen volt rá. Akkor tudtam, h soha többé nem fog átölelni. Az agyammal tudom, h többé nem bújhatok hozzá... mégsem hiszem el.

151. 31bc25d879 (válaszként erre: 139. - Verbéna78)
2017. aug. 20. 17:15

Először is: ismeretlenül is fogadd őszinte részvétem! Nehéz és szomorú időszak van mögötted.


Másodszor: ez a legjobb amit tehetsz. Kívánok neked és a gyerekeknek mielőbbi megnyugvást és majdan boldog, harmonikus, nyugodt életet, sok erőt és kitartást!

150. töprengő (válaszként erre: 148. - Csikil4ny)
2017. aug. 20. 12:14

Nem tőlem kérdezed, bocs hogy írok.

Igen, költöznék.... mihelyt lehet...

149. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 147. - Verbéna78)
2017. aug. 19. 16:54
Nehez, fajdalmas honapok, tennivalok varnak meg rad.
148. csikil4ny (válaszként erre: 147. - Verbéna78)
2017. aug. 19. 16:46
Akkor a költözés biztos?
2017. aug. 19. 16:18
Egymással szemben lakunk.
146. csikil4ny (válaszként erre: 145. - Verbéna78)
2017. aug. 19. 15:24

Ne rugózz azon, hogy milyen lesz anyósodékkal a kapcsolat, idővel megoldódik. Milyen közel laktok egymáshoz?


Szerencsére ott voltak melletted a barátok, jó hogy ilyen barátaid vannak!

2017. aug. 19. 14:13

Köszönöm! Valóban nagyon hosszú nap volt. Rendkívül hosszú volt a szentmise és a temetés egybe, de igazából fel se fogtam, h mit beszél a pap. Az első rög koppanását az urnakoporsón sose fogom elfelejteni. A kislányom arcát és a sírását sem. És azt sem, ahogy a nagyobbik belém kapaszkodott.

Az anyósékról csak annyit, h ha nincsenek a barátok, talán még most is a közösségi házat takarítanám a tor után, de szerencsére az ő segítségükkel este 9-re végeztünk. Nem tudok elég hálás lenni nekik.

Egyébként az anyósékkal sose voltam rossz viszonyban. Most sem vagyok. Csak annyi, h ha nagyon belelendültek vmibe, akkor a férjem mindig leállította őket. Most, hogy ő nincs ez kicsivel nehezebb ügy. De majd megoldom.

144. gizus58 (válaszként erre: 137. - Verbéna78)
2017. aug. 19. 09:43
Gondolok rád, nehéz napod lesz,és a gyerekeknek is .Nyugodjon békében :(
143. jozsi.38 (válaszként erre: 142. - Csikil4ny)
2017. aug. 18. 16:48
Igen, ez jogos kérdés. Nem tudjuk eddig milyen viszonyban voltak.
142. csikil4ny (válaszként erre: 141. - Vica973)
2017. aug. 18. 13:14
Attól is függ, hogy eddig is ilyen volt-e a kapcsolatuk, vagy a fájdalom mondatta velük azt amit... Persze eltűrni semmit nem kell, de nem árt ha előbb lenyugszanak a kedélyek.
141. vica973 (válaszként erre: 139. - Verbéna78)
2017. aug. 18. 12:59
9 év távlatából, hasonló anyóssal azt tudom tanácsolni, hogy menj amilyen hamar tudsz.
140. töprengő (válaszként erre: 139. - Verbéna78)
2017. aug. 17. 22:57

Ezek után, hasonló helyzetbe, pattannék én is a gyerekekkel..

És nem kizárt a tárgyak nagy részétől is.

2017. aug. 17. 22:48

Nekünk is sok roma ismerősünk van. Jónéhányan dolgoztak is nálunk. Éppen ezért gondoltam, h roma szokás. Az anyósék mereven ragaszkodnak a katolikus szertartáshoz. De itt ez a kettő jól megfér egymás mellett.

Ez az egész nem szól másról, csak a külsőségekről. Legalábbis a részükről. A lényeg, h megmutassuk a népnek, hogy ezt is leszerveztük, megcsináltuk, túléltük és milyen fasza emberek vagyunk. Az,h nekik ebben nulla munkájuk van, már senkit sem érdekel.

A házat eladom. Nem tudok és nem is akarok az anyósékkal szemben új életet kezdeni. MÁrpedig muszáj. Nincs mese.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook