Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől büdös a vadi új mosógép? fórum

Mitől büdös a vadi új mosógép? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. zebracsikó (válaszként erre: 38. - Lili07)
2017. szept. 16. 22:34

könnyen a végére járhasz a dolognak:


a következő mosásnál a kieresztett vizet engedd a kádba/vödörbe, csapba, ahova tudod.


Ha illatos a végeredmény, akkor tényleg a falban van a hiba, valószínűleg a bűzelzáró

39. siss27
2017. szept. 16. 20:03
Szerintem minden mosógépnél így van,hogy a mosás végeztével valamennyi kicsi víz marad a gép aljában.Nekünk felültöltős gépünk van és ha azt a tálcányi vizet nem engedem le minden mosás után,akkor olyan rohadt undorító csatornaszagú lesz a víz mint az állat.Aztán a következő mosásnál ugyebár erre a büdös vízre engedi rá a gép a friss vizet és úgy mos.A végén meg büdös ruha az eredmény.Így hát pár másodperc,de én ezt a megmaradó vizet minden alkalommal leengedem egy tálcába és kiöntöm.Kicsavarom elöl a szűrőnél a kupakot és utána szárazra törlöm.Hát,nálunk ez így megy.Nem lehet,hogy ilyenféle a probléma?
38. lili07
2017. szept. 15. 20:03
nem a szifonnal a gond... tiszta, a ruha meg mindig büdös... a büz elzäroval van baj... csatorna szaga van...
37. lili07
2017. szept. 2. 20:36

az a szifon, amibe belemegy a mosogatogep is, meg a mosogatolefolyo, abba megy a mosogep vize is.. na abba ällt vastagon a trutymo, es azt mosta ät a pärom meg ott a csöveket is. 2000 € -ert vettük ät a konyhät (ät kellett) kicsit idegesitö a dolog.


a program rendesen lemegy, azzal nincs gond.

az egyik szerelö azt mondta, hogy van valami büz elzäro, es nem mindegy, hogy ele vagy utän van bekötve a csö.

36. globus (válaszként erre: 35. - Lili07)
2017. szept. 2. 19:12
Amúgy a program rendesen lemegy? Kíváncsi vagyok, majd írd meg, hogy mit csinált a szerelő.
35. lili07 (válaszként erre: 34. - Globus)
2017. szept. 2. 16:22
jo kerdes, ma a barätom egesz delelött ezzel ügyködött, sajnos a konyhaszekrenybe van beepitve igy meg több munka... most mostunk, a szag ugyan ugy meg van... szerelö jövö het közepen jön...
34. globus (válaszként erre: 32. - Lili07)
2017. szept. 1. 21:14
Hogyan lehet rosszul bekötni? Egyik cső a vízvezetékre megy, másik meg gyárilag be van építve a mosógép hátuljába.
33. massalhangzo (válaszként erre: 32. - Lili07)
2017. szept. 1. 20:42
legalabb megtalaljatok a megoldast, es nem mosogepre kell kolteni :D
32. lili07
2017. szept. 1. 20:40

most beszeltem egy vizvezetek szerelövel, szerinte rosszul van bekötve, es ami elszivja a vizet, vagy el lehet kisse dugulva igy jobban erölködik a gep, es ezert gumi szagu.

bocsi,az ekezetekert, nincs magyar nyelv a notin

31. massalhangzo (válaszként erre: 30. - Lili07)
2017. szept. 1. 19:32
akkor valoszinuleg a csovekben rohad valami, nem?
30. lili07
2017. szept. 1. 19:30

Bocsi, nem voltam aktiv... fejlemenyek:

kaptunk egy hasznält jo ällapotu gepet, nagyon örültem neki, mert egy nagyon jo ällapotu, dräga gep.... es mi a fene... ugyan ugy büdös a ruha!!!!!!!!!!!!!

kivagyok... räadäsul igy terhesen meg is hänytat ez a büz... tuti nem a geppel van a baj. a häzmester szabin, csak jöjjön vissza!

29. syria (válaszként erre: 22. - Lili07)
2017. aug. 14. 09:44
Történt változás?
28. syria (válaszként erre: 26. - Lili07)
2017. aug. 11. 07:25
Hubaszaki. :( OK, hogy nincs blokk, de garancialevél csak van. Aludj 1-2 napot rá, menj le alfába és kerítsd elő a papírokat! Mert biztosan megvannak, csak most éppen nem tudod, hogy hol.
27. massalhangzo (válaszként erre: 26. - Lili07)
2017. aug. 10. 20:10
szerintem meg keresgeljed azert :D az nemcsak egy blokk, csomo papirt adnak a gephez, hatha meglesz
26. lili07 (válaszként erre: 25. - Syria)
2017. aug. 10. 18:30

Bauknecht márkájú

Sajnos nem találom a blokkot, épp költöztünk, és nagyon sok mindent vettük akkoriban tehát van egy nagy köteg blokk, de pont a mosógépét ne találtam meg :(

25. syria (válaszként erre: 22. - Lili07)
2017. aug. 10. 06:35
Lepasszolni a vadi új mosógépet? Nem garanciális? Honnan vettétek? Nem értem a történetet.
24. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 22. - Lili07)
2017. aug. 9. 21:43
A márkáját megkérdezhetem? Nem Whirlpool véletlenül?
23. massalhangzo (válaszként erre: 22. - Lili07)
2017. aug. 9. 21:29

egy uj mosogepnek sem szabadna, hogy barmi szaga legyen, plane a ruhaknak, nem kell ahhoz sem ecetes oblites, sem mas


a rohadt szag akkor jelentkezik, ha valahol szennyezodes van benne, ami elzarja a viz vagy mososzer vagy oblito szabad aramlasat. az adagolo reszt kellene atsikalni elsokent


de uj mosogepnel ez valami alap problema, amit garanciaban javitanuk kell

22. lili07
2017. aug. 9. 16:33

Nem tudom mi lett a géppel, de centrizés közbe elkezdett csörögni-csattogni. Valami szét esett a belsejébe...

A ruha még mindig büdös, csak nem olyan extrém módon... ma megpróbáljuk lepasszolni ezt a mosógépet

21. syria (válaszként erre: 20. - Bozsu55)
2017. aug. 9. 06:55

Nem fog. A tömítéseknek nem a trisó az ellensége, hanem az idő.

A használati utasítás kimondottan tanácsolja a félévente történő trisós főzőmosást. Néha ecetes vízzel is átmosom, szolgál is 38 éve. :)

A tömítések akkor is tönkremehetnek, ha alig vannak igénybe véve.

2017. aug. 8. 14:29
A trisó az nagyon erős zsíroldó nehogy kárt tegyen a tömítésekben.
19. syria (válaszként erre: 18. - Lili07)
2017. aug. 8. 08:28

Bízzunk abban, hogy az erőfeszítéseid sikerrel járnak!

Ezzel együtt a helyedben, mivel új (gondolom garanciális) a gép, konzultálnék a szervizzel.

Lehet, hogy ők tudnak valami trükköt, ami nekünk eszünkbe se jut. Pl. a gyártásnál valami gikszer, mit tudom én.

18. lili07
2017. aug. 7. 14:13

Köszi a sok kommentet, mint ahogy írtam ecetet már próbáltam.

A ruhák meg nem azért büdösek mert kínaiak kedves spann:D

syria: igen, ezekben mind igazad van, a régi és az új mosógépemet is ,,ápolom". de ez a szag az első mosástól ott van.

Pedig az első az üresen ment 1 flakon ecettel.

Most vettem nátrium karbonátot, trisót nem találtam a dmben. Épp megy a 95fokos program, fél kilóval. Utána nyomok egy ecetest... utána kimosom a sötéteket. kiváncsi vagyok

17. Remoni
2017. aug. 7. 11:06
Lehet, hogy a beszereléskor elmozdult a kifolyócső végén a bűzzáróban a golyó és visszajön a csatornaszag. Vissza kell hívni azt aki beszerelte, hogy nézze meg.
16. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Lili07)
2017. aug. 7. 10:28
Nekem a ventilátorom ilyen büdös műanyagszagú! Már én se bírom! :/
15. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 13. - DuciJucika)
2017. aug. 7. 09:00
Állitólag a sütőpor is.
14. syria
2017. aug. 7. 08:45

Attól tud büdösödni a mosógép, ha a különböző adagolókban marad pici nedves mosószer, öblítő, ill. ha mosás után a gép nem tud kiszáradni rendesen.

Szinte soha nem teszem a szilárd mosószert az adagolóba, hanem a dobra öntöm, mint a folyékonyt, s az öblítőt is a dobra teszem, amikor ott van az ideje. (38 éves Minimatról beszélek, nem tudom, az újaknál bele lehet-e avatkozni a folyamatba.)

Mosás után gondosan áttörlöm a dobot és az adagolókat, mert ha vizes marad, megbüdösödhet. Ezek után még pár órát nem csukom le a fedelét.

Mindenképpen érdemes áttörölgetni azért is, hogy ne legyen vízköves.

2017. aug. 6. 23:23
A szódabikarbóna csodákra képes!
12. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Lili07)
2017. aug. 6. 23:22
Sztem maxon mosasd at 3 liter ecettel es minden okes lesz!
11. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Lili07)
2017. aug. 6. 22:28
Próbáld meg, egy teljes programot üres dobbal, csak 1 l ecetet öntesz bele. A mosógépnek is jót tesz és elmegy a szag.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook