Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első óvodás gyermekem fórum

Első óvodás gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2
2017. szept. 21. 18:29
Egy másik nagyon jó cikk: [link]
2017. szept. 17. 13:33

Hoztam egy cikket:



[link]

48. 300c83c7b2 (válaszként erre: 47. - Csikil4ny)
2017. szept. 16. 21:03
Szegények! Két éves gyereket fel sem lehet még venni! Csak 2 és fél éveseket. Hozzánk is jön kettő, de csak ha betöltötték a két és felet. A beszoktatás mindig kemény, sajnos a sírás "ragályos".
47. csikil4ny (válaszként erre: 46. - 300c83c7b2)
2017. szept. 16. 16:30
Nálunk eddig egy évben sem volt ilyen kegyetlen a dolog, mint most. Vegyes csoportok vannak, a lányom nagycsoportos. 5 kicsi van, kettő két éves, plusz az egyik közép csoportos kisfiúnak a testvére elment iskolába. Konkrétan mindenki sír. Első két nap délutánra a lányom is búskomor lett, nem találta a helyét. Hétvégére ő felügyelte a közép csoportot, mert óvónőnek, dadának, aszisztensnek a kezében egy-egy új gyerek sírt. Első nap ez úgy nézett ki, hogy anyukák is bent voltak és ők is sírtak. Tavaly felváltva jöttek a kicsik, egy sírt két reggel. Igaz apuka vitte szerda reggeltől egy hétig. Meggyőződésem, hogy sokat segít, ha nem vagyunk mi magunk bizonytalanok, s elfogadjuk, hogy a gyerek az óvodában jó helyen van.
46. 300c83c7b2 (válaszként erre: 27. - Csikil4ny)
2017. szept. 16. 16:15
Attól, hogy szeptember közepén megy még lesz beszoktatás, hiszen nem mehet 1.-én mindenki. Az ideális a heti 2 gyerek lenne, de az ritkán jön össze. Mi augusztus 21.-én kezdtük és most tartunk 17 gyereknél. A júniusi ismerkedős délutánon szoktuk beosztani, azok kezdenek hamarabb ahol anya dolgozni megy. Október közepére lesz bent minden gyerek.
45. 300c83c7b2 (válaszként erre: 5. - Futóbajnok)
2017. szept. 16. 16:09
Atyaúristen, hová jártatok Ti oviba? Nincs beszoktatás? Nem viheti a kedvenc játékát, maciját? Én óvó néni vagzok, de ilyet még nem is hallottam. Az első napon még a volt böcsisekkel itt marad egy kicsit anya. Ők általában 2-3 nap alatt megszokják az új helyet és az új felnőtteket, szokásokat. Akik nem jártak bölcsibe azoknál átlag 3-5 nap kell. Mindig van néhány nehéz eset akinek 2 hétbe is bele tellik. Ez nagyon egyéni, semmi köze a kötődéshez, mindig a kisgyerek igényeihez kell igazítani. Mi is mindig arra törekszünk, hogy ninél rövidebb legyen, de van akinek több idő kell.
44. csikil4ny (válaszként erre: 41. - 3aa914ed63)
2017. szept. 15. 16:19
A kötődésének ehhez semmi köze! Épp azt mondom, hogy meg kell mondani az ő szintjén, hogy érted jövök, amikor egyet aludtál - azt a 3 éves is tudja. Az senkinek sem jó, hogy anyuka elnyújtja az elválást, mert kettőjük közül neki van erre nagyobb szüksége! Azért síratni a gyermeket, mert én nem tudom elengedni, khm... Nem minősíteném. Csak ezt el kellene mondani anyukának, s az meg is kellene értse s ne azzal érveljen, hogy kötődés így vagy úgy. Egészséges kötődésű gyermek seperc alatt otthagyja anyát az ajtóban s megy a játékokhoz. Lásd szakirodalom, de bármelyik óvonő megerősíti.
43. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 27. - Csikil4ny)
2017. szept. 15. 11:49
A 17 fős csoportból én voltam az egyetlen sztakhanovista anyuka aki belehímezte a jelet a gyerek ovis zsákjába, párna - és paplanhuzatába :D Nekem természetesnek tűnt, hogy megcsinálom de nem lett volna kötelező, a textilfilc vagy a készen kapható rávasalható ovis jel tökéletesen megteszi :)
42. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 7. - Rinike)
2017. szept. 15. 11:43
Mi már középsősök vagyunk, bölcsiben is lehúztunk 2 évet de még mindig az az elköszönés utolsó mondata, hogy délután jövök :)
41. 3aa914ed63 (válaszként erre: 39. - Csikil4ny)
2017. szept. 15. 10:30

Talán nem kellene tönkretenni a gyerek kötődését, ha nem muszáj.

Számos országban két hét a beszoktatás. Naponta egy órával nő az ott töltött idő.


Nem lehet olyat csinálni egy három éves gyerekkel, hogy otthagyod, majd jössz, és nem tud semmit. Nem látja át az idő múlását, nem tudja a napirendet, nem képes mindezt beemelni ... Pontosabban, lehet vele ilyet csinálni, de minden módon káros és fölösleges.

40. Cucicsillag (válaszként erre: 39. - Csikil4ny)
2017. szept. 15. 09:50
Igen, ez eleinte eleg drasztikus, de a kicsinek is azzal teszunk jot. Nekunk sokat segitett az ovoneni, hatarozott volt, hagyott nemi idot a bucsuzkodasra, aztan egy nagy oleles, nagy puszi es paaaaa! Epp szomszedasszonyom szoktatja be az ikreit, most Ot tamogatom, hgy ez igy "normalis" :)
39. csikil4ny (válaszként erre: 38. - Cucicsillag)
2017. szept. 15. 04:21

Tudom, nálunk sem. Van másik javaslatom is, de az nehezebb betartani: megpuszilni a kicsit, az ő szintjén elmondani, hogy mikor jön anyuka érte pl. alvás után s vissza se nézni.


Ezért a lehető legrosszabb az a beszoktatás, ahol anyuka először ott marad a kicsivel. Elnyúlik az elszakadás és több sírással jár.


S ami ennél is fontosabb: el kell hinni, hogy a kicsi jó helyen van. Saját korosztályával játszik, jól fogja érezni magát! A mi bizonytalanságunk, félelmünk tükröződik a kicsi reakcióin.

38. Cucicsillag (válaszként erre: 37. - Csikil4ny)
2017. szept. 14. 23:35

Apuka nalunk olyan idoben indul dolgozoba, amikor meg nyitva sincs az ovi.

A javaslat maga szuper -csak ugye, nem mindenkinel kivitelezheto.

2017. szept. 14. 17:23
Javaslom az oviajtóból százszor visszaforduló anyukáknak, hogy küldjék apukával a gyereket óvodába. Sokkal hamarabb beszoknak, s megkímélik a gyerkőcöt egy csomó felesleges sírástól.
36. Cucicsillag (válaszként erre: 35. - Cucicsillag)
2017. aug. 17. 23:57

Csokultatlak, aranyanyam!

Plusz, megfejelendo, mikor tipp-topp osszekeszulunk es az ajtoban betojol a kicsikem... Siraly!

35. Cucicsillag (válaszként erre: 33. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 17. 23:55

Anno bazira rohogtem...

Most is, de mar magamon, mikor sietunk es akettot ossze kell raknom, waaaaa....

😂😂😂

34. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 8. 10:08
:D
2017. aug. 8. 10:00

Biztosan sokan olvastátok már ezt a kis vicces sztorit, de hátha valakinek új. :) Én mindig olyan jót nevetek rajta. :)


----

A gyerek az óvodában nagyon kínlódott, hogy felhúzza a csizmáját,

errehát odament neki segíteni az óvó néni. Bizony nagyon megizzadt, amire

a kisfiú lábára felráncigálta a csizmát, ám alighogy letörölte a

homlokáról a verejtéket, a kissrác azt mondja:

- Óvó néni, fordítva van a lábamon a csizma.

A nő látta, hogy a gyereknek igaza van, hát gyorsan lehúzta róla, és

ismét nagy kínlódások közepette, most már rendesen felcibálta a

kissrác lábára. Ekkor a kisfiú megint csak megszólal:

- Ez nem is az én csizmám!

A nő egyre idegesebb lett, őrült tempóban lerángatta a gyerek lábáról

a csizmát, miközben az folytatta a mondókáját:

- ... hanem a bátyámé, csak ő már kinőtte, és ma reggel e zt adta rám az

anyukám.

Az óvónő már lilát látott, de uralkodott magán.

Ismét ráadta a kisfiú lábára a csizmát, pedig még mindig nagyon sok

tuszkolást igényelt a művelet.

Na, végre, gondolta az óvónő, majd megkérdezte a gyereket:

- Pistike, hol a sapkád?

Mire a gyerek:

- A csizmámban!


:-((

2017. aug. 7. 11:11
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
31. gabbbicica (válaszként erre: 23. - Gajdzsin)
2017. aug. 7. 10:45
Meskan is tok jo jeleket lehet rendelni, ha nem lennel tul ugyes az ilyesmikben 😀
30. Dite75
2017. aug. 7. 09:51

Szia,

Vannak oldalak ahonnan tudsz jelet rendelni. Van vasalós, ragasztós, mindenféle. Én innen rendeltem és nagyon jók, és szerintem nem drágák.

29. csikil4ny (válaszként erre: 28. - Futóbajnok)
2017. aug. 7. 06:13
Apropó cipő. Egy nap amikor hoztam haza nagyon nehezen tudtam felhúzni a cipőjét. Csodálkoztam, mert azelőtt soha nem volt gond. Másnap reggel szintén kínlódva ment rá. Amikor délután akarom hazahozni a leányzót látom, hogy két pár egyforma cipő van egymás mellett. Megoldódott a rejtély. :) Szegénykém nem szólt, hogy szorítja az eggyel kisebb méretű cipő.
28. futóbajnok (válaszként erre: 23. - Gajdzsin)
2017. aug. 7. 05:59
Alkoholos filctollal ma már egy bonyolultabb formát is egyszerűen bele lehet rajzolni mindenbe. Mondjuk törekedtünk egyszerűt választani ezzel együtt. Vékony, tűhegyűtől vastagig minden van... Feketével a legjobb, cipője nyelvére, pohara aljára. Általában PERMANENT MARKER van ráírva.
27. csikil4ny (válaszként erre: 21. - Gajdzsin)
2017. aug. 7. 00:04

Akkor beszoktatás nagyon nem lesz.


Nem biztos, hogy lesz kirándulás. A folyón átkelni csak akkor kell, amikor elérted a folyót. Kár problémákat kreálni, elég szép sorban megoldani őket.


Hímeztetni a legjobb, vagy belevarrni. Én szégyen szemre vízálló írószerrel rárajzoltam, nekem ennyire futotta a tudományomból.

26. gajdzsin (válaszként erre: 25. - Lizova)
2017. aug. 6. 23:10
Köszönöm igazad van ez azért megnyugtató ha belegondolok...:)
25. lizova
2017. aug. 6. 21:10
Nálunk pl van egy zárt face csoport ahova teszik fel a kirandulasokrol a képeket,persze a félelem termeszetes a reszedrol de gondolj arra hogy az ovonokon mennyi felelősség van ennyi gyerek mellett, bíztos hogy megjobban vigyáznak a gyerekekre mint ahogy mi szülők azt gondoljuk
24. lizova (válaszként erre: 22. - Gajdzsin)
2017. aug. 6. 21:07
Semmi nem lesz és az sem kiscsoportban... kiscsoportban az egymáshoz szokás szoktatas az elsődleges szempont... szabályok kialakulása elfogadtatása,erre épül a kiscsoport.a gyerekek megszokják hogy nincs anya,apa velük, mostantól a csoporttasakkal töltik a több időt, és az van amit az ovoneni mondd.ha ez kialakult, akkor lehet szó kirándulásról... a jelet nekünk semmibe nem kellett belevarrni,ovonenik mindent megcsinaltak textilfilccel
2017. aug. 6. 20:12
A jelet mivel vagy hogyan érdemes ágyneműbe stb...rajzolni vagy varrni...?
22. gajdzsin (válaszként erre: 19. - Lizova)
2017. aug. 6. 20:11
Aggodalom vagy félelem inkább csak azért van mert folyton az jár a fejemben mi lesz ha majd kirándulni viszik őket....nem tudom miért de attól valamiért tartok
21. gajdzsin (válaszként erre: 17. - Csikil4ny)
2017. aug. 6. 20:08
szeptember közepén kezdjük
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook