Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A pharmatex tabletta használata akkor is biztonságos, ha nem szakítjuk meg a közösülést? fórum

A pharmatex tabletta használata akkor is biztonságos, ha nem szakítjuk meg a közösülést? (tudásbázis kérdés)


22. siba22 (válaszként erre: 21. - 830bbb96dd)
2015. jan. 4. 20:00
még a gumi sem az mert elszakadhat :DDD a legbiztonságosabb ha nem élsz nemi életet vagy elkötteted magad.
2015. jan. 4. 19:32
Sosem biztonságos......
20. siba22 (válaszként erre: 19. - Zsana81)
2015. jan. 4. 19:28
Nem megszakításos módszerrel :) 10 percre oda KELL!! figyelni,ez az alap.
19. Zsana81 (válaszként erre: 18. - Siba22)
2014. nov. 10. 08:28

Szia .

Nem is megszakított közösülést alkalmaztatok mellette ? .. Én is vettem tegnap pharmatex tablettát ...de én szerintem csak megszakítással fogom merni használni .

18. siba22
2014. júl. 21. 10:53
én 5 évig használtam a pharmatex tablettát,semmi más kiegészítés nem volt és nem lettem terhes :) helyes használat esetén biztonságot ad.
2009. nov. 9. 11:05
Megszakitás nélkül nem kell csodálkozni ha kopogtat a gólya, csak kiegészítő védekezésre alkalmas. Én egyébként nem használtam még, de tervezem kipróbálni. 2 év gumizás után most egyenlőre megbíztunk sima megszakításosban.
2009. nov. 9. 10:59
Hogy érted a megszakitás nélkülit? Ha belédmegy akkor nem biztonságos!! Csak az előváladékkal bír el, néha azzal sem.
15. anygma
2009. nov. 9. 08:02
Én próbáltam mindent már szinte. A kúpot, az óvszert a tablattát, a hormost-amiről utólag kiderült h apcpoz miatt életveszélyes rám nézve... és ezeket a parmatexeket is.. semmi jót nem tok róla mondani! Marad a spirál.. remélem beválik már két kislányom van, mindettő mellett védekezetünk, többet nem szeretnék erre a szar világra hozni.
14. e974230abd (válaszként erre: 12. - Steffy89)
2009. nov. 5. 17:57

Dettó:)

nem egy hónapja ,de egy éve:)Én nem bíznék benne:)

13. Orso120 (válaszként erre: 12. - Steffy89)
2009. nov. 4. 10:40

Sziasztok!

Mi a lányunk születése után döntöttünk úgy, hogy nem hormonálisan védekezünk a nem kívánt terhesség ellen. Én 8 éve használom a Pharmatex kúpot (megszakítás nélkül!!) és még SOHA nem lettem terhes. A szabály az szabály, amit be kell tartani, különben viselni kell a következményeit.

A ható időt nagyon komolyan kell venni és a kúp esetén minden aktus után ujjat kell felhelyezni. Sőt én számolom a termékeny napokat és ezekben az időkben azért még óvatosabbak vagyunk és vagy óvszerrel vagy megszakítással használjuk. Ez 3 nap kb. A többi napokon nincs kiegészítő védelem. 8 éve........Én megbízom benne..

2009. aug. 28. 14:22
1 hónapja voltam ABORTUSZON. A pharmatex kúp használata mellett lettem terhes!!! A védőnő (a kötelező elbeszélgetéseken abortusz előtt) közölte hogy önmagában ezek a szerek elég kockázatosak, ugyanis képzeljem el a kúpot ami elolvad bent és képzeljem el mellé azt a többmillió spermát amit ennek ki kellene védenie...nos elég HA CSAK 1 kiszabadul az útjából!! ÉS igaza volt, de így utólag már könnyű okosnak lenni amikor megtörtént a baj. Éppen ezért írok, hogy más tanulhassom a hibámból.. Gumi mellé vagy megszakításosohoz jó kis kiegészítő, de önmagában NEM ELÉG!! Ha már csak egy embernek is felnyitottam a szemét, megérte. És tapasztalatból mondom (sajnos): akkor legyetek okosak amikor elkezditek, mert utána már késő bánat.. ide illő mondás JOBB FÉLNI, MINT MEGIJEDNI!
2009. júl. 29. 15:21
Én a hüvelytampont használam s szerintemm megbizható. Elvileg 24 órán át véd s ezalatt többször is lehet közösülni, ami jobb, mintha minden egyes alkalommal tablettát kéne feldugdosni. Való igaz, hogy van valamilyen műanyagszerű mellékszaga (valószinűleg ize is) és bizony az első alkalom használatakor beijedtem,mert sehogy sem sikerült eltávolitanom, de bele lehet jönni. A tablettáról több rosszat hallottam, bár ha a tájékoztató szerint használod, védelmet kellene hogy nyújtson.(minden aktus előtt felrakni egyet megndevesitve (azért hogy ne tapadjon fel a hüvelyfalra) és az aktus előtt-után 2-3 óráig hüvelyi öblitést nem alkalmazni). Ha a hév elragadja az embert, bizony kimaradhat 1-2 dolog....
10. a9e487c92e (válaszként erre: 5. - Fde002e960)
2009. ápr. 14. 09:26
Egyetértek. Én sem használnám úgy, hogy csak azt, max ha tényleg nem lenne olyan nagy baj, ha becsúszna a baba. Én mindenképp használnék hozzá óvszert is, mert nem tartom olyan biztonságosnak. De tényleg vannak, akik viszont bátran használják, és bevált nekik.
2009. ápr. 13. 20:53
én nem bíznék benne...
8. ceci
2009. febr. 28. 23:07
Én a tablettát használom,de még mi sem mertük csak óvszerrel,a tamponról azt hallottam h kényelmes,de viszont nagyon nehéz leszedni,de meg tanulható,mert nem hagyományos tampon formája van,hanem kerek lapocska és azt kell feltenni
2008. aug. 4. 19:49

Sziasztok!

Végig olvastam az egész topikot!Átgondolva az egészet a krém, tabletta, de leginkább a tampon az amit kipróbálnék.Nagyon keveset olvastam róla, de valahogy ezt tartom legkényelmesebbnek és legbiztonságosabbnak. Van e valami ellenérv ez utóbbi mellett? Mert talán lehet hogy drága, de ez tűnik nekem a legbiztonságosabbnak.Nem szedek fogamzásgátlót, mert őrületesen híztam tőle, babát pedig nem szeretnék még.És a tampont aki használta: ugye az nem folyik nem büdös nem csíp?ezek után pedig még jobb dolognak tartanám. Szerintetek is jó választás volna?

2008. júl. 18. 10:03

Na, most egy kicsit beijedtem...mi 2x is megszakítás nélkül használtuk a párommal...

Többet viszont nem fogjuk használni, mert engem irritál ott lent...csíp, kegyetlenül..és nem is esik jól az együttlét.

2008. júl. 16. 11:39
Elvileg helyes használat mellett biztonságos. Mi is ezt használjuk másfél éve. (A lányom az első "akciózós" hónapban megfogant.) Mondjuk nem merném ezt használni, ha semmiképpen nem tudnánk vállalni egy esetleges terhességet. Szerintem ez azoknak a pároknak jó, akiknél nem katasztrófa, ha mégis becsúszik a baba.
2008. máj. 27. 10:08
Hát, én majdnem 1 hónapja pharmatexet használok, de mi mindíg is nagyon próbáltunk vigyázni, így sose csak ezt alakalmazzuk. Vagy megszakítás, vagy vékony gumi. Van aki azt mondja, hogy ettől esett teherbe, van aki pedig azt írta, hogy már 3 éve használja megszakítás nélkül, és még nem volt semmi. Lehet, hogy csak helyesen kell használni. Nekem pár napon belül elvileg kiderül, hogy mennyire biztonságos...
2008. máj. 27. 10:07

azért ne igyál rá mérget :))

jobb a békesség, párszor mi is így védekeztünk ,aztán inkább mást választottunk

2008. máj. 27. 10:01
Elméletileg igen.Mi párszor védekeztünk így.
1. brac
2008. máj. 27. 09:58
A pharmatex tabletta használata akkor is biztonságos, ha nem szakítjuk meg a közösülést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook