Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosási problémák fórum

Mosási problémák (beszélgetős fórum)


2017. aug. 4. 16:50
Fura, mert nekem még sosem lukadt ki ruhám a mosógépben. Sem az olcsó, sem a márkás.
22. 124637ff9b (válaszként erre: 20. - Túrógombócka)
2017. aug. 4. 15:50
Hála az égnek.
21. globus
2017. aug. 4. 15:50
Nem szeretek ezresen centrizni, olyanok lesznek a ruhák, mint a kapcarongy :) Legkisebb 600-as a gépen, bőven elég és utána szép simára ki lehet rázni. Amúgy van rövid program, frissítő mosás, bizonyos ruhák attól mennek tönkre, hogy túl sokáig áznak a vízben, ebbe jóval kevesebb mosószer kell, mert rövidebb az öblítési idő is. Ezen kívül mégis van egy-két kedvenc darab, amit nem teszek gépbe, semeddig nem tart kilögybölni, persze utána óvatosan centrizni és vállfa.
20. túrógombócka (válaszként erre: 19. - 124637ff9b)
2017. aug. 4. 15:42
érdekes, nekem ezek se szoktak tönkremenni.
2017. aug. 4. 15:38

H&M, Takko, New Yorker és társai mind gagyi, csinálhatsz bármit, akkor is pár mosás után tönkre mennek.

Inkább legyen sokkal kevesebb ruhám, de azok nagyon jó minőségűek legyenek.

18. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Patriciaaa)
2017. aug. 4. 15:15
Az ecet nem hiszem, hogy fakulást okoz, mivel pont a színek stabilitásához használom. Tehát inkább megállítja a fakulást a színes ruháknál.
2017. aug. 4. 07:25

Én sem tökölök azzal, hogy kézzel mosok.

Ha nagyon kényes darab: 30fok, 800centri.

Amúgy meg ált. 40fok 1200centri a mindennap használt pólók, gatyák stb.

Fehéreket meg 60fok, mosópor-domestos kombó.


Az ecetre gondolok, hogy okozhatja a gyors fakulást, sok mindenhez használom én is az ecetet, de mosáshoz pont nem.


Hogy a ruhák lyukasak lettek, szárítógépnél láttam még csak ilyet. Amikor forró a dob, megpattanhat tőle a szál.

2017. aug. 3. 23:03
Kímélő program és mosózsák.
15. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. aug. 3. 22:28

Nem szokott ilyen gondom lenni;

es nem hasznalok rengeteg vegyszert sem.

A pamutok neha megpattannak, de ez termeszetes.

14. bnedora (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2017. aug. 3. 18:27
Nem hordok övet, és nálam is elfordul, hogy pici lyukak lesznek a ruhákon. Van, aki a mosóporra gondol (rászórva a ruhára), de előfordulhat, hogy a dob lyukán picit kitüremkedik a ruha, és hozzáér valamihez. Mindenesetre nekem is rejtély.
13. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Ori90)
2017. aug. 3. 17:46
Színeshez való mosóporral mosol? Nekem nem nagyon fakulnak ki a ruháim, a sötétek sem, pedig géppel mosom őket.
2017. aug. 3. 14:20

A kényesebbeket tedd mosózsákba!


a cipzárakat össze kell húzni, gombokat begombolni, nadrágokat kifordítani


Én meg alig találkozom olyannal, amit csak kézzel lehet mosni. Amúgy azokat is be lehet tenni a gépbe kímélő vagy gyapjú programba.


Lyuk keletkezhet a hordás közben is övcsattól! Pl. akkor is, ha betűröd az öved mögé a pólód elejét.

11. massalhangzo (válaszként erre: 10. - Ori90)
2017. aug. 3. 13:49
szerintem keress olyat, ami kimeli a szineket, es jobb a folyekony, mint a por. en arra tippelnek, hogy a kis lyukakat a centrifuga okozza, de azt be lehet allitani kis fokozatra
10. Ori90
2017. aug. 3. 13:14
Osztrák mosóporral.
9. massalhangzo (válaszként erre: 8. - Ori90)
2017. aug. 3. 13:02
milyen mososzerrel mosol?
2017. aug. 3. 13:00
Nekünk sok fekete és sötétkék ruhánk van,ezek fakulnak,illetve volt most egy felsőm,amit a TAKKO-ban vettem,konkrétan 3x mostam ki,de a feketéből halványfekete lett,nagyon durván kifakult,és 2 lyuk is lett rajta.Mi a famerok zipzárjait mindig felhúzzuk,szóval a lyukak oka az nem lehet...El vagyok keseredve...2 hónapja vettem azt a felsőt...3x mostam...Mi a fenét csinálok rosszul??? :'(
2017. aug. 3. 12:26
A lyuk a rossz szálminőséget jelzi. Mindent géppel mosok, kínais cuccokat is, van ami fakul, van ami nem, mosógélen és olcsó mosószódán kívül semmit nem teszek bele. Különösebben nincs miért panaszkodnom. Igaz a sötét színeket nem kedvelem, abból kevés van.
6. michelle.r (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. aug. 3. 12:24

Jajjjj, ezek a qrrrrva lyukak :DDDD

Egy ideig azt hittem, molyok vannak a szekrényben. De kiderült, hogy nincs akkor a mosógépre gyanakodtam.


Amikor már annyi cuccot kellett kidobni, hogy hogy három mogógépet is vehettem volna helyette, tényleg vettem egy újat. Amikor ezután is folytatódott a lyuggatás, a hajamat téptem. Aztán rájöttem, hogy farmer is van a cuccok között, és nincs felhúzva a zippzár, akkor történik. Szóval, húzd fel a zippzárakat.


Nézd meg nem hiányzik-e egy melltartódból a merevítő, mert az is megakadhat a dobban és csinál ilyen apró lyukakat.


Ami a fakulást, nyúlást illeti, nincs ötletem. Én rengeteg dolgot, pólókat, blúzokat vettem már a H&M-ben, ezerszer kimostam, nem fakultak, nem deformálódtak. Általában 40 fokon mosok.

5. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. aug. 3. 12:19
en nem pepecselek kezi mosassal, legfeljebb kimelo programmal. fakulni csak gyengebb minosegu cuccok szoktak ilyen gyorsan. esetleg valassz jobb mososzert, ami megtartja a szineket, es ne centrifugazz 400-nal nagyobb fokozaton, az is kimelobb
4. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. aug. 3. 12:15
Lehet, hogy a cuccok minőségével van baj!
3. mmacus (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. aug. 3. 12:11

Szia.

Én mindent kimosok a mosógéppel, nem vacakolok kézi mosással. Van egy nagyon kímélő, 45 perces programom, felsőket azon mosom. Centrizni 1200-on szoktam. Színfogó kendőt használok és mosókapszulát. Apró lyukak néha előfordulnak, de hogy mitől, nem tudom. De tényleg nagyon ritkán. Most két olyan felsőm van, amin egy-egy tűhegynyi van, az egyiket évek óta hordom, a másikat tavasszal vettem. Nem feltűnő helyen van, és tényleg pici, nem érdekel.

Sok holmim van, nem túl gyakran kerül sor ugyanarra a darabra.

2017. aug. 3. 12:06
Esetleg vásárolj máshol. Nekem mindig szép színesek maradnak a ruháim. A nyáron vettem ugyan a piacon egy pólót, amin 30 fok volt megadva a mosás. Nem is mostam melegebb vízben, mégis összement kb. 20 cm-t. Vissza hiába is vittem volna, nem kaptam volna vissza a pénzem, így elajándékoztam.
2017. aug. 3. 11:59

Kedves Mindenki!


Egy kis segítséget szeretnék kérni.Nem leszólást,légyszi,mert már nagyon kiakasztó a problémám....Első kérdés.Amikor ruhát veszek,mindig megnézem,mi van feltüntetve a címkén,de ha az van ráírva,majdnem mindre egyébként,hogy mosógépben nem szabad mosni,vagy nem szabad vasalni,azt ti tényleg nem is mossátok mosógépben,hanem kézzel?..Meg tényleg gyűrötten veszitek fel?Nekünk régebbi fajta whirlpool mosógépünk van.Csak a 30-40-60-és 90 fokok közül lehet választani,illetve abból,hogy 400-800 vagy 1200 forgatást végezzen.Meg persze az időből.66 perces,90 és 30 perces mosások vannak rajta,meg persze gyorsmosás,ami 15 perc és öblíté,meg centrifuga...Lényegtelen.Általában a nem túl piszkosakat 30 fokon mosom 800 forgáson,de már annyira elegem van belőle,hogy a H&M-ben meg ilyen butikokban vásárolt pólókat kb 5x ha kimosom,már úgy kifakulnak,hogy rossz ránézni,az érzés,hogy b***kker,most vettem,és már ilyen...pedig teszek bele ecetet,öblítőt,színfogót mindent,amit el lehet képzelni,de mégis...A másik...megmagyarázhatatlan apró lyukak is keletkeznek a pólókon...már fogalmam nincs,mit csinálok rosszul...Mivel kéne mosnom és mindent a címke szerint?Mert akkor nem is kéne mosógép...Légyszi,adjatok tanácsot,hány fokon,mivel és miért nem bírnak többet 5-6 mosásnl a színek?Kb megveszem a ruhát,kimosom ennyiszer,aztán fél évig volt egy póló...Vagy ez normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook