Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reprofit Brno fórum

Reprofit Brno (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
788. Pompom (válaszként erre: 786. - Bodza22)
2021. jan. 6. 08:36

Mi decemberben voltunk, azóta voltak szigorítások.

Itt találsz hivatalos infót: [link]

Elvileg még érvényben van az, hogy sürgős orvosi kezelésre, igazolással rendelkezve, 72 óránál nem tovább maradva lehetséges a be, illetve átutazás.

Ehhez kell a klinika igazolása mindkét fél részére.

A fenit linket érdemes nézni és a konzulátussal beszélni indulás előtt kb. egy héttel és előtte napon is.

Másik fórumokban (lombik életre halálra, lombik program 40 felett, stb. ) érdemes kérdezni, hogy ki volt kinn mostanában.

787. Iko (válaszként erre: 786. - Bodza22)
2021. jan. 5. 17:54
Szia! Ha minden jól megy én is még januárban megyek FET-re, előre láthatóan 22 vagy 23-án. Attól függ, hogy január 11-vagy 12-én (mivel hétvége lesz, még nem tudom) mit mutat az UH. Én is aggódom a kijutás miatt, azt tudom, hogy a szlovákoknál necces lehet, PCR tesztet kérnek hivatalosan, de hogy a határon valaki ellenőrzi-e azt nem tudom. Én legutóbb novemberben voltam akkor nem ellenőrizte senki... Nem tudom idén járt-e valaki már kint és mi volt.
786. Bodza22
2021. jan. 5. 17:30
Sziasztok! Először is szeretnék bemutatkozni: 45 éves vagyok, több kudarcos saját sejtes lombik után, több kudarcos örökbefogadási próbálkozás után döntöttünk úgy a férjemmel, hogy ideje elmenni a falig a saját gyermekért. Január végére van időpontunk Brnoba, donor petesejtes beültetésre, ami ugye két utat jelent(ene). Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ki hogyan jutott ki Brnoba idén? Érdemes abban gondolkodni, hogy a megtermékenyítés és a beültetés között kint maradjunk, vagy simán hazajöhetünk közte? Én hajlanék a két útra, de semmiképpen nem kockáztatnám meg a karantént, hogy biztosan vissza tudjunk menni az ET-re. Van valakinek friss tapasztalata? Tranzit Szlovákián vagy Ausztrián keresztül? PCR teszt kell? Természetesen én is megosztom majd a tapasztalataimat veletek, ha hazaértünk.
785. Nyuszilufi (válaszként erre: 784. - TAndi86)
2020. dec. 29. 17:39

Koszi

Mindenkepp szeretnek itthon is egy orvost, hogy tenyleg akkor ultessek be amikor fogadokepes vagyok. (Inzulin,tsh gondolom fontos a ciklus 2. feleben..)

Amugy a pgd -nel 2 lehetoseg vsn, jo vagy nem jo? Vagy van ott is valamifele osztalyozas?

784. TAndi86 (válaszként erre: 783. - Nyuszilufi)
2020. dec. 29. 17:33
A Reprofitot annyira nem ismerem, nekünk B opció volt, viszont a Reprogenesisben abszolút korábbi leletekre hagyatkoznak, ott nagyon plusz vizsgálat nincs és nem is kérnek. Jó, ha van itthon is nőgyógyászod.
783. Nyuszilufi (válaszként erre: 782. - TAndi86)
2020. dec. 29. 17:22

Koszi


Ettol tartottam.

Es ott megvizsgalnak legalabb egyszer vagy 100%-ban a magyar dokira es az elozo leletekre hagyatkoznak?

782. TAndi86 (válaszként erre: 781. - Nyuszilufi)
2020. dec. 29. 17:18
A Reprofitban dr. Bagócsi magyarul beszél és a koordinátorok is. A PGS-t 5-6 napos embrión lehet elvégezni, bioptátumot vesznek belőle, az eredmény kb. 5-6 hét alatt van meg. Addig lefagyasztják, majd akár a következő ciklusban vissza is kaphatod.
781. Nyuszilufi (válaszként erre: 780. - TAndi86)
2020. dec. 29. 16:52

Köszi:)

Ha pgs van akkor ha ok az embrio,azonnal beultetil vagy akkor mar fagyasztani kel

Es hogy alltok?

Sajnos en ma szembesultem vele,hogy nem lesz sajat petes baba. Elvileg jovo heten indulna a kov lombik, de sanszos, hogy nem fogjak elinditani.Elkepzelni se tudom,hogy mi tortent,szeptemberben meg 0.9 volt az amh,most meg 0.1

Ugyhogy most ezerrel informalodom:)

A konzultacio magyar vagy angol nyelven tortenik? Beszelek angolul, de azert nem biztos,hogy ebben a temaban eleg a szokincsem:)

780. TAndi86 (válaszként erre: 779. - Nyuszilufi)
2020. dec. 29. 16:45
Mi kértünk PGS-t, mert az több mindenre szűr, a PGD meg csak egy bizonyos ismert genetikai eltérésre. Szerintem valószínű, hogy a donornak is csinálnak karotipizálást, ezt sajnos nem tudom biztosra, mert nekünk saját sejtes lombik volt a Reprogensisben.
779. Nyuszilufi (válaszként erre: 778. - TAndi86)
2020. dec. 29. 16:35

Szia!

Koszonom. Igen, oda is irtam. Meg hivtam is a Genum medet:)

Ha csak.progi.meg osztrogen kell, akkor az nem olyan draga szerencsere.

Most a pgs vagy pgd(nem tudom mi a kulonbseg)-rol informalodok.Ti kertetek? Vajon a donornak csinalnak kariotipizalast?

778. TAndi86 (válaszként erre: 777. - Nyuszilufi)
2020. dec. 29. 16:08

Szia!


A Reprofit 100 %-ban önköltséges, tehát sajnos a gyógyszereket sem valószínű, hogy támogatottan fel tudják írni. A lányok többsége a Genium medbe jár ultrahangra és vizsgálatokra dr. Timmermann Gáborhoz.


Estrofemmel szokták általában felépíteni a ciklust.


Ennél a klinikánál mindegy, hogy hány éves vagy, mindent neked kell fizetni.


Javaslom a Petesejtdonoros lombik fórumot, az aktívabb, jobban pörög.

2020. dec. 29. 15:47

Sziasztok!


Mivel az amh ertekem 4 honap alatt 0.9-rol lement 0.1-re, igy sanszos hogy elhajtanak a Bmc-bol:(


Eldontottuk, hogy belevagunk a petesejtdonoros lombikba.Reprofit klinikat neztuk ki. Van koztetek aki oda jar?


A legfontosabb kerdesem az, hogy ajanlanak magyar orvost, aki elvegzi itthon a vizsgalatokat, felirja a receptet? Vagy nekem kell keresnem? Ha magyar doki irja, o tudja 100% tamogatottra irni?


A progeszteronon kivul.meg mit szoktak adni? Gondolom kapok valamit, amitol a mnyh felepul..


45 leszek aprilisban. Ha utana jutunk ki, akkor mindnet 100%-ban kell mar fizetnem?


Elore is koszi, ha tudtok segiteni.

776. Pompom (válaszként erre: 774. - Tátá35)
2020. dec. 9. 21:55
Érdemes ezt a fórumot, a petesejt donorost, meg a lombik 40 felett és a lombik életre-halálra fórumot végig olvasni. Reprofit főleg abban más, hogy oda csak leszívásra/beültetésre kell kimenni. Minden mást intézhetsz itthon, az eredményeket e-mail útján továbbíthatod, itthon kell feliratnod a gyógyszereket (van talán olyan fővárosi patika, ahol kiadják a cseh e-mailes receptre, de nem jellemző), elvégeztetned minden vizsgálatot. Persze ők is el tudják végezni, de nem életszerű oda kijárni. Minden rendezett, gyors, precíz. Az is futószalag, haverkodás nincs, de mindenki igen kedves. Fizetni leszívás után kell aznap, ha lesz PGS akkor az után kell a második rész, hogy lefagyasztották az embriókat, stb.
775. Mancs75 (válaszként erre: 774. - Tátá35)
2020. dec. 9. 21:02
Szia szerintem a petesejtdonoros fórumra írj, az is Hoxa és az jobban pörög.
2020. dec. 9. 17:16
Sziasztok! Párpmmal arra jutottunk, hogy 2 lombik kezelés és 5 sikertelen beültetés után felkeressük a Reprofit klinikát Brno-ban. Abban tudtok nekem információt adni, hogy miben különbözik a kezelés menete egy magyar meddőségi köztpont kezelésének menete között? Előre is köszi
773. Mókuska85 (válaszként erre: 763. - Pipironka)
2020. dec. 9. 11:26

Szia!


Nekünk az elsőnél pont így volt, 2 PGS-es embrióból 1 egészséges, és szerencsére ő elsőre megtapadt, most 2,5 éves kis Csodánk :)


Úgyhogy szurkolunk nagyon :)


Most megyünk kistesóért, februárban 2 PGS-es embrióból mindkettő beteg volt sajnos :(


1 olyan körünk volt, ahol nem tudtak PGS-re küldeni semmit sem, nem lett HB-nk.

772. Mancs75 (válaszként erre: 771. - Némó05)
2020. nov. 29. 22:34
Szia, szerintem a petesejtdonoros lombik, szintén Hoxa fórumra írjál inkább, az jobban pörög. Szép estét! :)
2020. nov. 28. 19:01

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy ti kihez jártok itt Budapesten nőgyógyászhoz akivel összetudtok dolgozni Brno-val és valóban óda figyel rátok? Nekem a kismicsodám kivan azzal, hogy ha elmegyek egy dokihoz az első 2 alkalommal normális, aztán mivel 10 perc alatt nem leszek terhes, rögtön elnézést a kifejezésért de s..rik-rám. Évek óta ez megy és belefáradok, nagyon elfáradt most a lelkem azt érzem. Millió hála ha tudtok segíteni.

770. tyutyu1981 (válaszként erre: 769. - Nikol_82)
2020. nov. 26. 07:56
Sajnálom,de ne add fel,a vérvétel a biztos!!
769. Nikol_82 (válaszként erre: 768. - Tyutyu1981)
2020. nov. 26. 07:36
Szia, ma reggel teszteltem, negatív 😭
768. tyutyu1981 (válaszként erre: 764. - Nikol_82)
2020. nov. 19. 12:43
Szia mi a helyzet veled? Teszteltél már?
767. Pipironka (válaszként erre: 766. - Pompom)
2020. nov. 17. 23:58
Ez a legnehezebb ebben az egészben. Hinni és mindig újrakezdeni. Hinni és újrakezdeni, nem szétesni. Tuti van valami abban, hogyha jók a rezgések, hormonok, csillagállások, bármi, ami rajtunk kívülálló, nagy százalékban befolyásolja, hogy milyen pindúrok születnek egy ciklusban. A fazékban leves? Ez jó! :) Inkább betűtészta a levesben, nem? :)) a gyerekek nevével :) És ha jól merítesz, egyszer csak ott marad a kanálban egy számodra kedves kis betű! Kicsit szentimentális vagyok. Bocs, de hát ezt a várakozást csak így lehet kibírni. :)
766. Pompom (válaszként erre: 763. - Pipironka)
2020. nov. 17. 08:41
Nézd, egyből is lehet egy jó és 20-ból is lehet nulla jó. Ez egy nagy kosár (a petesejtek, majd a megtermékenyült embriók), amiben sok-sok jó és azt hiszem sokkal több rossz embrió van. Nyilván minden elképzelhető. Nekem eddig nem sikerült a merítés túl jól, de még van a fazékban leves, szóval merítgetek. :) Akkor még kb. 1,5 hét várakozás vár Rátok.
765. Pipironka (válaszként erre: 764. - Nikol_82)
2020. nov. 16. 23:06

A 2-ből 1 jó arány! Tapadj, tapadj!

Jaj, nagyon drukkolok! Csak egy kell!! 🤞🤞🤞 Én meg decemberben tudom meg mi lesz a picinyeimmel.

764. Nikol_82 (válaszként erre: 763. - Pipironka)
2020. nov. 16. 07:12
2-ből 1... és 38 éves vagyok... csütörtökön volt az ET, úgyhogy bővebbet még nem tudok mondani :)
763. Pipironka (válaszként erre: 761. - Pompom)
2020. nov. 14. 11:24

No, kijutottunk PGS-re! 🙏🏻

Az első napot követő drasztikus petesejtkihullások után 4-ből 3 eljutott HB és FHB állapotba a 6.napon. Pedig a 4 napon nem festett még túl jól a helyzet. 10 petesejtről indultuk és csak 4 volt jó... Már ennek is örülök, hogy ebből 3 befutott. Van akinek 3-ból vagy 2-ből volt egészséges embriója? Vagy ennél több kellene? 40 éves vagyok...

762. Pipironka (válaszként erre: 760. - Pompom)
2020. nov. 4. 16:47
Nekem full ugyanez, 225. Itthon az előzőnél kombinálták a Gonalt (150) Meriferttel (75), az valamiert nagyon jo lett - bar nulla baba, pedig volt 4 fagyasztott, úgyhogy ez relatív. Nem tudom h bármit számíthat-e az, hogy kevert a gyógyszer. Akkor 15leszívtt volt, most meg 9. Az Amh-m meg kb ugyanolyan. Valahogy olyan talányos ez az egész. Az itteni nőgyógyász dokinőm szerint minden ciklus más, egyszerűen ez a válasza. Neked milyen AMH-ra adják ezt a dózist. Nagyon kiváncsi vagyok mi lesz a gluténmentessel nálad, mert egy barátnőmnek (nem lombikosok) az hozott eredményt spontán terhességnél. És egy fiatalabb barátnöm is stimu előtt gluténmentesen étkezett és nála is volt sikeres fagyi és megtapadás is. Mondjuk őt túlstimulálták elsőre. El se tudom hinni hogy én is sokadik stimulációt csinálom, az elsőnél úgy mentem hogy én leszek akinek rögtön sikerül...hát szevasz, nem úgy néz ki;) Nem gondoltam, hogy azon kell izgulnom, hogy egyáltalán eljussunk a PGS-ig...
761. Pompom (válaszként erre: 760. - Pompom)
2020. nov. 4. 16:04
Először azt hittük, hogy csak egy lombik lesz, hisz nálam nem a teherbe esés a gond, hanem a genetikai gondok örökítése. De sajnos nem így lett és folyton újratervezünk, plusz a járvány is megnehezíti a dolgunkat.
760. Pompom (válaszként erre: 759. - Pipironka)
2020. nov. 4. 15:56
Glutént csak a 3. stimu alatt tettük le, tehát még nincs vele tapasztalat. Általában 225 NE Gonal-F az adagom, de a 2. alkalommal (amikor semmi sem jött össze), akkor 300 NE-re emelték és a petesejtek száma nem változott. Szóval maradunk a 225 NE-nél. Néha kicsit érzek valamit, főleg a leszívás felé, pocak azért kicsit feszül, de semmi különös tünetem nincs. Pedig előre hogy féltem!
759. Pipironka (válaszként erre: 758. - Pompom)
2020. nov. 4. 14:07

Ó hát nekem is az volt a “stratégiám”, hogy több lesz, fel se merült hogy ennyi üres vagy kicsi vagy eltűnő is lehet. Az ultrahangokon annyira bizakodó voltam, hogy sokkolt is kicsit. Persze lehetne az is, hogy ennyi sincs, nézőpont kérdése. A gluténmentesség bevezetése utàn volt már stimud? Vagy úgy még nincs tapasztalatod a tüszők fejlődését illetően.

Nálad a szuri dózist emelve is ez a 10petesejt keletkezett?..Legutóbb pl volt enyhe hiperstimulációm ugyanennyi tüsző érésekor, többnek (nagyobbaknak) tűnt is akkor ugyanez a mennyiség. Most néhány nap után már a leszívás hatását se érzem szinte...pedig számra egyforma tüszőt érlelgettem. Hát bizony ez nem egyszerű. Felfoghatatlan mi minden kell klapoljon. Mi a macs miatt vartunk, mert kezeltek a ferjem itthon, de vegul ugy dontottunk nincs ido varni, mert en se fiatalodok. Mi szerencsesek vagyunk, mert a karantent meg tudjuk oldani, de a helyedben en se tudom mi az idealis. Most a cseheknel jobb lesz, de a kijutas megint nem biztos. Mondjuk azt gondolom teljes hatarzar egeszsegugyi esetekre nem fog vonatkozni tobbet. De hat frasz tudja...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook