Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Reprofit Brno

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5

139. 2Gomb2018-04-24 17:12
Köszi a lazaságot! :) Igen, én túlgondolom,mint mindent, és igen,rengetek dolgot olvastam, néztem a témában, ami közül sok rémisztő...Azt hiszem nem fejtem ki, nehogy valakire ráijesszek.De nagyon sok szép történet is van! A fórumozóké is az lesz!! Egyetértek veletek, hogy nem erre kell fókuszálni, abban biztos vagyok, hogy a szeretet a legfontosabb, a szülők közt és a gyerek felé és mindenhova. Én gyereknek elmondás párti vagyok,párom még nem igazán, de mi az összes barátunknak, anyukáinknak folyamatosan beszámolunk, így amúgy sem tudnánk titokban tartani. Összegyűjtöttem az ezzel foglalkozó mesekönyveket (német és angol), egy "magadományozással" foglalkozó német könyvet fogok hamarosan megvenni, Németországban eddig úgy láttam, hogy több információ van ezzel kapcsolatban.Ha érdekel valakit, szívesen átküldöm őket. Sokan nem a vér szerinti gyermeküket nevelik, van egy féltestvérem, anyukám sem csak a vér szerinti gyermekét nevelte. Így biztos vagyok abban, hogy nem a genetika számít, épp ezért nem is titkolnám, úgy érzem, az olyan, mintha nem
tudnám elfogadni. Inkább arra gyúrok, hogy könnyed hippi családdá váljunk, aki ezt nyíltan is boldogan kezeli. Nanosz tudom, hogy nem sajnáltatás miatt írtad, valóban hasznos dolgokat tudok meg tőled, és csak a helyzeteteket sajnálom, téged nem, de ezt ne értsd félre, téged azért nem, mert úgy látom, nagyon erős nő vagy, aki nagyon jó példát fog mutatni majd gyermekének.Pszichológus neked segített? Párommal természetesen sokat beszélünk róla, az nagy segítség.
(válasz nanosz 137. hozzászólására)

138. PöttyösPanka2018-04-24 06:25
Szia! Látom a lányok sok mindent megválaszoltak. Szerintem bátran vágjatok bele az inszembe. Gyorsan és egyszerűen megy az egész. Nekünk másodjára összejött. Most már 17 hetes terhes vagyok, és már szó sem esik róla, hogy hogyan fogant. A család sem tudja, a gyerek sem fogja tudni. Fölösleges. Tudod, hány férfi neveli más gyerekét akár tud róla, akár nem? Nem ez számít, csak hogy ki szereti, ki viszi el fagyizni, ki ül le vele tanulni. Kívánom, hogy mielőbb túl legyetek a nehezén, és a kezedben tartsd a pozitív tesztet!
(válasz 2Gomb 136. hozzászólására)

137. nanosz2018-04-23 23:59
Nem sajnáltatás miatt írtam. Sajnos velem ez történt, csak pl. A te esetedben jó volt h leírhattam a tapasztalatot. Az uh t barmit elfogadnak a lényeg h emailezd nekik ki a képet nekik ennyi kell. Egy jó pszichológus szerintem jó a lelki oldal feldolgozására főleg ha te ezen sokat agyalsz, na meg szerintem a párod. Mi nagyon sokat sétálunk esténként és beszélünk ezekről, és nekünk az is ad egy löketet h az inszemekre bejöhet és ott maradhat velem.
Nem sok brno de ahhoz képest h amikor itthon is volt elérhető a donorinszem akkor összesen 50e ft volt a donoranyag és állami intézetben ingyen felhelyezték ahhoz képest azért több.
Igen küldenek egy kis táblázatot. Vércsoport születési év haj szem szín végzettség magasság súly. Ennyi van benne donoronként külön sorban.
Biztosan van szabályozva ezek európai előírások.
Minden rendben lesz, lehet nem is jó ha előre sokat olvasol a témában nehogy megijesszen.
Elmész 5p beavatkozás 20p pihi utána és 2 hétre rá pozi teszt. :)
(válasz 2Gomb 136. hozzászólására)

136. 2Gomb2018-04-23 21:38
Kedves Szegfű_ és nanosz! Köszi az információkat, mindenképp mindegyik nagyon hasznos volt!! A brnoi árak megleptek, drágábbra számítottam. Persze, ha minden vackot összeadunk, és ha többször kell menni, azért ez a költség is meg tud ugrani. A magyarországi uh. hogyan működhet? Azt ki végzi, simán bemegyek a körzeti nőgyógyihoz vagy van egy ajánlott lista, akiből választhatok? Donorral szemben milyen elvárásokat lehet támasztani? Úgy képzeltem, hogy nekik is van egy listájuk, amiből lehet csemegézni.Kik a donorok? Rendesen vezetve és szabályozva van, hogy kinek, hány gyermeke született, és születhet? Nekem a magyarországi orvosom elég szűkszavúan beszél, és sok hasznos infót nem tudok belőle kiszedni. Én is úgy olvastam, hogy nálunk donorral csak fizetős lombik lehet. Amikor azt mondta, hogy az inszeminációra 1,5-2év a várólista, akkor megkérdeztem tőle, hogy :de ha fizetős lombikot is bevállaljuk, akkor mennyi a várakozás? Arra azt mondta, hogy nekem inszemináció kell legyen, mert rendben vagyok. Nanosz hozzászólását olvasva ezt még inkább nem bánom, de akkor sem tetszik, hogy sosem vázolja a lehetőségeket, ezért is léptem a fórumozás mezejére, hogy kapjak valami hírmorzsát a témában. A sok szervezkedés közepette a lelki részét hogyan élitek meg? Arról esetleg van egy másik fórum? Kérdések és félelmek a donorbaba nevelésével kapcsolatban? Nanosz, olvastam korábbi hozzászólásaidat! Minden elismerésem a tiétek, és komolyan le a kalappal, szerintem az ennyi mindent átélt nőknek kellene a lombik dokik székébe ülniük, (sajnos) annyira kiképzitek magatokat, lelkileg meg igazán egy meddőséget átélt nő tud támasz lenni. Kívánom, hogy hamarosan a saját babátokat ölelhessétek!
(válasz Szegfű_ 133. hozzászólására)

135. nanosz2018-04-23 20:17
Szia 2Gomb,
A kaali esetében ha a lombikot engedélyezik csak de neked az inszem is elég orvosilag akkor azért azt tanácsolom hogy először inszemezzetek. Nekem is elég az inszem és a "felesleges" lombikba majdnem belehaltam, petesejt donoros fórumon leírtam a teljes sztorit. Van akinek meg se kottyan az egész eljárás de ne lőjetek egyből ágyúval verébre.
(válasz 2Gomb 132. hozzászólására)

134. nanosz2018-04-23 20:12
Nyugodtan :) csak a másik fórumon vagyok aktívabb.
(válasz Szegfű_ 133. hozzászólására)

133. Szegfű_2018-04-23 19:38
Szia.
Sajnálom,hogy Ti is ilyen helyzetbe kerültetek.
Felvettem a kapcsolatot a koordinátorral. Ő azt írta,hogy ha megvan minden vizsgálatom, és páromnak is megvannak az eredményei, ki kell töltenem 1 űrlapot (kérdések a vizsgálatokról,egészségi állapotunkról, donor-elvárások), majd a vizsgálatok eredményeit scannelve el kell küldenem neki. A doki ha jóváhagyja a dolgokat,elküldik a stimuláláshoz szükséges gyógyszerek receptjeit e-mailben. Innentől a doki irányítja a dolgokat.
Ami fontos volt nekem, az az, hogy nincs várólista. Ha a papírok megvannak, akár a következő ciklusban már lehet is menni beültetésre. A donor 200 euró, az inszem pedig 130 euró. Ehhez jön ugye a gyógyszerek+utazás. De nem hiszem, hogy túl vészes lenne ezeknek az ára.

Azt,hogy pontosan hogyan zajlik, nem tudom. De kaptam egy másik fórumban egy kommentet nanosz-tól. Remélem nem baj, ha bemásolom.
"Nekem vam előtte clostilbegytes stimum 3-7. Napig utána a 10. Napin uh itthon amit kiküldök a klinikának ők megírják h az eredmény alapján melyik nap adjam be a tüszőrepesztő injekciót és melyik napon hány órára kell menni (általában délelőtt 10 vagy 11).
Mi sose foglalunk szállást, pestről indulunk, 4 órával korábban indulva mindig közel 1 órával az időpont előtt megérkezünk, és vissza is délután 4-5 körül itthon vagyunk.
Autópályára cseh+szlovák kb 15e a matrica plusz nekünk bp-brno-bp 666 km.
Az inszem 15p nem fáj kb mint egy rákszűrés, utána 15 p pihi az asztalon a párod is mehet veled, letakargatnak szóval semmit nem fog látni.
Utána fizetni lekísérnek és mehetsz haza, az utazás nem befolyásolja a sikert, sokkal olcsóbb és időhatékonyabb."

Remélem tudtam segíteni kicsit.
(válasz 2Gomb 132. hozzászólására)

132. 2Gomb2018-04-23 19:05
Kedves Szegfű_! Hasonló cipőben járunk Veletek. Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy a brno-i spermadonoros inszem.-ről mit kell tudni? Egyelőre a Káli nyilatkozatára várok a Mo.-i helyzettel kapcsolatban, mellette pedig próbálom lelkileg erősíteni magam, ill. hasznos információkat begyűjteni, mind a materiális, mind a lelki aspektusok tekintetében.
(válasz Szegfű_ 129. hozzászólására)

131. Szegfű_2018-04-23 16:27
Nagyon sajnálom.
De ne keseredj el, legközelebb biztosan sikerül! :) Kitartás! :)
(válasz cica45 130. hozzászólására)

130. cica452018-04-22 20:05
Szia!
Sok sikert kívánunk Nektek!
Én még csak 1-szer voltam kint a Reprotit intézményben, de mindennel meg voltam elégedve.
Sikerrel nem jártunk ugyan de ez nem rajtuk múlt.

129. Szegfű_2018-04-22 12:54
Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok.
Párommal már elég rég rajta vagyunk a baba témán. 2 év sikertelenség után orvoshoz fordultunk,nálam eddig minden rendben,páromnak viszont nem találtak spermiumot,a hormon eredményei is nagyon rosszak. Így végül (néhány hónap gondolkodás után) a spermadonor mellett döntöttünk.
Már felvettem a kapcsolatot a reprofittal,kb 1 hónap múlva meglesz minden vizsgálatom/eredményem,következő hónapban pedig lehet,hogy már mehetünk is inszemre. Már nagyon izgulok miatta. :)

128. EvEtkete2018-04-19 18:44
Sajnalom:-(
(válasz cica45 127. hozzászólására)

127. cica452018-04-18 20:39
Szia!
Azt nem írták, hogy mozaikos eltérés volt, de ide másolom amit írtak: Sajnos az embrio kromoszomalis elrendezodese abnormalis, egy komplex aneuploidia all fenn, azaz tobb kromoszomanal is van szambeli elteres
Esetleg ebből lehet tudni valami pontosabbat. Gondoltam holnap rákérdezek. Jó volt a kérdésed ebből gondolom tapasztalatod van sajnos.
(válasz babuka2017 126. hozzászólására)

126. babuka20172018-04-18 20:09
Nagyon sajnálom :(
Megkérdezhetem, hogy mi lett a pgs pontos leirata? Csak 1 kromoszómaeltérés volt, vagy teljes aneuploid? Ráírták esetleg, hogy mozaikos eltérés?
(válasz cica45 124. hozzászólására)

125. Mokix2018-04-18 19:58
Szia, nekem donor embriós beültim volt és elsőre sikerült. 😊 A Kisasszony most 13+4 hetes.
(válasz Lorena 33 98. hozzászólására)

124. cica452018-04-18 19:01
Sziasztok!
Ma jött meg a pgs eredmény. Sajnos nem sikerült.

123. cirmoscicajaj2018-04-15 07:48
Szia.Brno-ba "járunk" a Reprofit intézetbe.Kérdésedre válaszolva:Dehogynem fájt! :) leszívás előtt fájt a petefészkem(inkább a bal oldalon) is, meg közvetlen utána de kaptam fájdalomcsillapítót.Utána még 1-2 napig volt kellemetlen. Őszintén szólva már vártam, h leszívják nem volt jó.Olyan voltam mint aki terhes :) meg utána is.Magamba erőltettem a vizet,meg a fehérjét,akkor kezdett a hasam lemenni.Azóta nem csináltam semmiféle vizsgálatot,így nem tudom mennyi az amh.

122. cica452018-04-12 20:45
Szia!
Nem zavarsz, hisz itt mindenki ismeretlen legalábbis Nekem.
Hormon vizsgálet kellett 3. és 21. napi, a férjemnek spermavizsgálat, TSH FT4 Anti TPO
AMH. Ennyi kellett a konzultáció előtt, ezt küldtem el emailben. A többit ha kel majd mondja.
Várjuk a pgs eredményét, jövőhét elejére várható szerintem.
(válasz EvEtkete 121. hozzászólására)

121. EvEtkete2018-04-12 17:12
SZia! Elnezest, hogy ismeretlenul zavarok.
Megirdnad legyszives, hogy milyen vizsgalatokat kert be toled a Reprofit.

Hogy haladtok a beultetessel?

Koszonom szepen!
(válasz cica45 33. hozzászólására)

120. nanosz2018-04-08 12:13
Ez rengeteg.... túlstimu utána is lehet. Hogy bírtad nem fájt? Nekem korábban 15 volt de járni alig bírtam (nagyon kis termetű is vagyok).
(válasz cirmoscicajaj 118. hozzászólására)

119. Siker20172018-04-08 10:43
Szia!

34 tüszô - szép számmal volt akkor! :)
Nem lettél tulstimus?
Mennyi az AMH-d?
Melyik intezetben vagytok?

Bocsi a sok kerdesert! :)
(válasz cirmoscicajaj 118. hozzászólására)

118. cirmoscicajaj2018-04-08 10:07
34 tüszőt szedtek le.24 (asszem)normál méretű,a többi valamivel kisebb.külön vizsgálatot nem kértünk,csak ami a csomiban benne van.

117. cica452018-04-06 18:46
Az szép eredmény! Gratulálok!
Hány tüsződ vagy inkább petesejted volt, hogy ilyen szép eredményt sikerült elérni? Mindet elküldtétek pgs-re?
Én is bíztam benne hogy legalább 2 jó lenne ha eljutna a genetikai vizsgálatig, akkor nagyobb lett volna az esély a sikerre. De ez most így van. Bízom benne hogy hátha sikerül.
Valahogy úgy van ahogy írtad. Nekem a májusi ciklusban lenne a beültetés ha egészséges lenne.
(válasz cirmoscicajaj 116. hozzászólására)

116. cirmoscicajaj2018-04-06 14:49
Sziasztok!Nekünk 7 db-t sikerült fagyasztani.1 ciklust meg kell várni,majd annak a ciklusnak a fél idejében lehet beültetni ha minden ok.

115. cica452018-04-06 13:40
Köszi! Bízunk benne hogy átmegy a teszten. Családi vonalon nincs semmiféle kockázat szerencsére. A legnagyobb kockázat az életkorunk.
Én nem próbálkoztam itthon, egyenesen oda mentem csak januárban volt egy sikertelen stimulácio amit a 11. napon leállítottak. Nem voltak tüszők, csak 1-1 és nem is fejlődtek megfelelően.
Ha ez át megy a teszten akkor talán van esély, mert nekünk van egy 14 éves lányunk aki 5 hónapos próbálkzás után fogant 40. hétre született.
Remélem a névnapomra jó híreket kapok, mert kb. akkorra lesz meg az eredmény.
Szép hétvégét!
(válasz huszárorsi 114. hozzászólására)

114. huszárorsi2018-04-06 10:21
Ó, nagyon szuper!
Ha már egyet tudtak fagyasztani az nagyon jó. Náluk sokkal kritikusabban vizsgálják az embriókat. Be is vizsgáltatjátok? Biztos jó lesz és sikerülni fog!
Itt nekünk is az első volt. Előtte itthon próbálkoztunk kétszer és volt két fet. De egyszer sem indult el semmi.
(válasz cica45 113. hozzászólására)

113. cica452018-04-03 14:30
Szia!
Nagyon sajnálom! Bízzunk a továbbiakban.
Nekem is nagyon szimpatikus volt a doki.
Végig izgultam az ünnepeket. Ma kaptam Mónikától választ és 1 db került fagyasztásra, a másik kettő nem fejlődött megfelelően. A részletekről majd kapok emailt állítólag hogy melyik meddig fejlődött. Azért vagyok ilyen tudatlan mert nekem ez az első próbálkozás.
(válasz huszárorsi 111. hozzászólására)

112. bogárandi2018-04-03 14:01
szia! Engem is a petesejtdonációs csoport érdekelne,tudnál segíteni mi a nevük? nem találom őket..
(válasz Susshi 99. hozzászólására)

111. huszárorsi2018-04-03 07:54
Szia!

Emlékszem rátok :)
Én hívtam az embrió vonalat, nekünk sajnos a végére nem lett jó embrió. Szóval ez a kör lezárult :(
Szorítok nektek!
Igen, mi is Bagócsinál voltunk. Nagyon szimpatikus.
(válasz cica45 110. hozzászólására)

110. cica452018-03-29 18:43
Szia!
Vasárnap én mentem a 8:15-re. Ott láttuk egymást.
Hogy fejődnek az embriók?
Nekem 4 tüszőt szívtak le, 4 petesejt, ebből 3 volt érett. Mindhárom megtermékenyült, 3. napra 2 volt 8 sejtes, 1 pedig csak 3 sejtes, de azt mondták még azt meglátjuk, lusta egy kicsit. Azóta nem tudok semmit, az ünnepek miatt még később fogok információhoz jutni. Ha megy tovább fagyasztásra fogok kapni egy automatikus emailt a rendszertől az mondta Bagócsi Doktor. Te nem hozzá voltál?
(válasz huszárorsi 108. hozzászólására)

1 2 3 4 5