Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szopizás helyett... fórum

Szopizás helyett... (beszélgetős fórum)


2017. aug. 4. 23:19
Köszönöm a vàlaszt dolcsy1989,rinike! :)
2017. aug. 2. 09:55

Mivel elmult egy eves mar igy valszeg nen a taplalkozasra iranyult a kerdes. Ennyi ido alatt minden anyuka tudja h mi kell a gyereknek sztem.

Ez a mellragaszkodas meg termeszetes. Ott erzi biztonsagban magat. Akkor nyugszik meg. Az en fiam elmult 3 eves 10 honaposan hagyta abba a cicizest. Szopizas alatt volt egy szokasa, hogy a nyakamat simogattak markolaszta finoman. Ez a szokas mai napig megmaradt. Ha vigasztalni kell vagy ha almabol felriad akkor csinalja ugyanugy. Sztem valamilyen mododn minden gyereknek megmarad valami a csecsemokorbol ami a megnyugvast jelenti neki. Nem kell ketsegbeesni ha az az edesanya mellenek megfogasa hozza el. 21.szazadban sztem senkit nem zavarnak ilyen dolgok...gondolok itt az idegenekre. 14 hosan tejesrn normalis...foleg h mostanaban hagyta a cicizest abba. Elobb utobb eltunnek ezek a szokasok ugyis, vagy ha olyan intim szokas akkor amugyis az otthoni kornyezetben fogja csinalni nem az utcan pl.

Semmi gond sztem ezzel...orulni kell neki h van ami megnyugtatja. :)

Aranyos lehet amugy a gyerkoc.


Most jut eszembe h unokatesom az anyja hajat tekergetve szopizott es nagyibbkent is az nyugtatta meg.

3. rinike (válaszként erre: 1. - Picur1991)
2017. aug. 2. 07:09

Ha jól láttam, az az indító kérdés, hogy a barátnője kisfia 14 hónaposan abbahagyta a szopizást, azonban azóta úgy szeret (tud) megnyugodni, ha megérinti az édesanyja mellét. A kérdés, van-e még valaki hasonló helyzetben...

Jelen! Mi így vagyunk a már 4,5 éves kislányommal. 2 éves koráig szopizott, és azóta egy ideig rátette a kezét az őt gondozó "nőnemű lény" (nagymama, keresztmama, bölcsődei gondozónénik stb.) mellére, miközben ölbe került amiatt, hogy vigasztalni kellett. Észre sem vettem mikor szokott le róla, de magától abbahagyta, kivéve annyit, hogy még a mai napig néha megtörténik, hogy ha este elalvás előtt mellébújok, akkor néha előfordul, hogy odateszi a mellemre a kezét. Egyébként senki nem szólt rá emiatt, a bölcsis néniknek is természetesnek tűnt. Mondjuk nem markolászta a melleket, és nem is a bimbójánál tette rá a kis kezét, hanem csak úgy rátette. Számomra meghitt volt, és ami még visszamaradt, szerintem azt is elhagyja majd magától, hiszen az esti mellébújásom lehetősége sem marad meg örökre...

2017. aug. 1. 23:35
Tápszer. Elég rég feltalálták. 😉 Érdemes kipróbálni.
2017. aug. 1. 22:20

Sziasztok! Barátnőm kisfia 14 hónaposan, abba hagyta a szopizást és azóta csak fogja a mellét elalvásnál vagy ha sír.

Van olyan anyuka aki hadonló helyzetbe van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook